Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı ensar007x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cıddıyım ikisindende var bnde ama emın ol 2009 lar 10 km daha hızlı yapıor kafalıgın gercekten cok faydası var rzgarı gercekten daha etkılı kesıyor teçrübeyle sabittir denemesı bedava ben üşenemdim denedim
    ozmn hiç modifiyedi silindir büyültme karburatör yok dişli büyültemeye falan gerek yok nasıl kafalıkmıs bu be 10 km atıyo ha vay anasını göstergenin 10 fazla göstermesinin nedeni başka herkez alsın bi kafalık o zmn

arkadaşlar kafalık takınca motor 10 km daha hızlı gitmiyo sadece ibre 10 km daha fazla gösteriyo.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 2005
    bana göre o kafalıkla falan olcak bişi değil hem böle bişeyi de ilk defa duyuyorum o zaman herkes kafayı kare far yapar motorlarda 10 kkm daha hızlı gitmiş olur

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevap için teşekkür ederim.Bir sorum daha var , dürüst bir tamirci arıyorum yardımcı olabilecek var mı ? Konu direksiyonun yamuk olması maşalarda herhangi bir sorun yok hatta direksiyonda da yok muhtemelen bilyasında kime gösterebilirim bu işten anlayan iyi bir tamirci var mıdır çevrenizde ?

grossefox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozmn hiç modifiyedi silindir büyültme karburatör yok dişli büyültemeye falan gerek yok nasıl kafalıkmıs bu be 10 km atıyo ha vay anasını göstergenin 10 fazla göstermesinin nedeni başka herkez alsın bi kafalık o zmn

arkadaşlar kafalık takınca motor 10 km daha hızlı gitmiyo sadece ibre 10 km daha fazla gösteriyo.
    tamam kardeşimde nasıl 1o km fazla gösterio göstergede mi war bi arıza ???
    ßy_qrossefox

Recaİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Bu kafa olayı düşündürücü, rüzgarı kestiği için daha hızlı gittiğini söylüyor bazı arkadaşlar bazılarıda yavaşlattığını söylüyor hangisi doru ? 1.200 kmde şuan motorum Uzay kafa 120 km Yapıyor tamamen orjinal.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı grossefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam kardeşimde nasıl 1o km fazla gösterio göstergede mi war bi arıza ???
    aerodynamic oalyı tamamen kafalıgı takınca yüksek hızlarda kafalık yüzünden ön tekerin yere basıncı azalıyo o yüzden km 10 km daha fazla gösteriyo.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:35 ----------

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kafa olayı düşündürücü, rüzgarı kestiği için daha hızlı gittiğini söylüyor bazı arkadaşlar bazılarıda yavaşlattığını söylüyor hangisi doru ? 1.200 kmde şuan motorum Uzay kafa 120 km Yapıyor tamamen orjinal.
    recai en sen deneyebilirsin bunu bi arkadaşınl yan yana gidin km lnize bakın sonra kafalıgı cıkarın bi daha bakın bişey değişmediğini göreceksin.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm arkadaşlar bunlar boş işler yok kafalıklı 10 km hızlı gidiyor yok gitmiyor önemli olan motorun kontağını çevirdiniz mi sizi istediğiniz yere götürüyormu götürüyor gerisi önemli değil bu motorlar binmek için icat edilmiş hız için değil bende yeni öğreniyorum önceden bende ya hiç hızlı gitmiyor derdim şuan allah a şükür düzde 110 yapıyor benimkisi ben 80-90 la gidiyorum ve heryer benim hiç durmak yok ondan dolayı bu hız olayını kapatalım arkadaşlar kimsenin kalbini kırmak değil hedefim kırdıysamda affedin
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    Hayırlı sabahlar diyerekten söze giriyorum başımdan geçen normal bi olayı paylaşmak istedim sizlerle motorum 31000 de ve daha zincir dişli seti değişmemişti çıt çıt diye seler geliyodu uzun zamandır.Bunun üzerine servisi aradım zincir dişli setini sordum 230 artı işçilik dediler bende bayrampaşada sokak arasında bi ustaya gittim ona sordum (servis bana oringli zincir fiyatı verdi )
    oringli oringsiz çok farketmez dedi bence normal yapalım dedi komple zincir dişli seti işçilik dahil 60 yaparız dedi ok dedim bıraktım motoru neyse almaya gittim usta dediki; ortadaki takozlar bozulmuş hala çıt çıt ses yapıyo.
    Bunun üzerine onlarıda yap dedim 60 da ona aldı bir haftadır kullanıyorum eziyet çekiyormuşum haberim yokmuş motor tay gibi oldu iyi bi ustaya denk geldim arkadaşlar herkeze iyi forumlar.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr125 esd yakıt tüketimi önceki muhtelif ybr modellerine göre yaklaşık %10 daha az diye duydum doğrumudur? yani bir depo yakıt ile aynı şartlarda yaklaşık 60-70 km fazla yol gittiğini söylüyorlar..? yarın nasipse ya ybr esd ya da innova 125 i almayı düşünüyorum,yorumlarınız önemli

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim.Bir sorum daha var , dürüst bir tamirci arıyorum yardımcı olabilecek var mı ? Konu direksiyonun yamuk olması maşalarda herhangi bir sorun yok hatta direksiyonda da yok muhtemelen bilyasında kime gösterebilirim bu işten anlayan iyi bir tamirci var mıdır çevrenizde ?
    güncel il istanbul.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr125 esd yakıt tüketimi önceki muhtelif ybr modellerine göre yaklaşık %10 daha az diye duydum doğrumudur? yani bir depo yakıt ile aynı şartlarda yaklaşık 60-70 km fazla yol gittiğini söylüyorlar..? yarın nasipse ya ybr esd ya da innova 125 i almayı düşünüyorum,yorumlarınız önemli
    kardes innova cup model ybr ise commuter ikiside farkli tarzlar.bence once hangi tarzi sececegine karar ver.
    Rüyaları gercekleştirmenin en iyi yolu UYANMAKTIR

Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes innova cup model ybr ise commuter ikiside farkli tarzlar.bence once hangi tarzi sececegine karar ver.
    peki olur...!

arkadaşım ben size hangini alayım diye mi sordum ? anlamadan,okumadan,bilmeden...
    yorum yazmış olmak için yazmayalım.

adrenalin952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    100 cc
    ybr yi size tavsiye ederim çünkü bunun hakkında 800 sayfa yazı var. Ayrıca esd modelinin karbüratörü daha gelişmiş.digerine nazaran
    Motorsiklet değil ''MOTOSİKLET

dün bayisinde inceledim esd yi,ben zaten 2004 ve 2005 model olmak üzere o yıllarda 2 ybr kullandım,ikisini de sıfır km aldım,kullandım ve sattım,2004 olanla 16000 km ,2005 model olanla da yaklaşık 4000 km yol yaptım,bu topiğin baş sayfalarında yorumlarımda var sanırım.benim tek merak ettiğim yakıt tüketimi? ybr yi de innovayı da iyi biliyorum,esd eski ybr den ne kadar ekonomik,merak ettiğim olay bu sadece?

Motosikleti
    kardeş yakıt yönünden alacaksan innova al derim dayım almış kendisi söyledi 10 tl ile 170 km yapmış tabi o sürerken 60-80 arası gitmiş 80 i geçmedim hiç dedi ama enjeksiyonlu olduğundan mı bilmiyorum yeni innovalara az yakıyor diyorlar saygılar

adrenalin952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    100 cc
    az önce esd nin özelliklerine baktım yakıt enjeksiyonu diye bi şey var. ayrıca karbüratör 22 mm den 25 e çıkmış. bu bence daha ekonomik. ancak herşey kullanım tarzına bağlı
    Motorsiklet değil ''MOTOSİKLET

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    dün bayisinde inceledim esd yi,ben zaten 2004 ve 2005 model olmak üzere o yıllarda 2 ybr kullandım,ikisini de sıfır km aldım,kullandım ve sattım,2004 olanla 16000 km ,2005 model olanla da yaklaşık 4000 km yol yaptım,bu topiğin baş sayfalarında yorumlarımda var sanırım.benim tek merak ettiğim yakıt tüketimi? ybr yi de innovayı da iyi biliyorum,esd eski ybr den ne kadar ekonomik,merak ettiğim olay bu sadece?
    ben hiç düşünmeden innova alırım yakıtı düşünüyorsam enjeksiyonlusu harika irfan 2 litre diyodu eski innovasıyla sakin kullanim enjeksiyonlu 1.7 yakar heralde
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç düşünmeden innova alırım yakıtı düşünüyorsam enjeksiyonlusu harika irfan 2 litre diyodu eski innovasıyla sakin kullanim enjeksiyonlu 1.7 yakar heralde

tek kriterim yakıt olsa hiç düşünmeden alacağım ama,yakıt dışında hemen hergün ilçeden ilçeye toplam 80 km yol yapacağımı(iş dönüşü karanlıkta) arada eşimle de geziler yapacağımı düşündüğümde aradaki yakıt farkının ybr esd almaya deyip deymeyeceğini düşünüyorum.daha önce 2 yıl kadar 2004 model honda wave de kullandım,cup güzel özellikle şehir içi için çok güzel,ama gece kullanımında farı yetersizdi ve altımda ufacık kalıyorbugün allah nasip ederse bu iki modelden birisini almayı düşünüyorum,kafam çok karışık,eğer ybr esd ile innova arasında aynı şartlarda kullanıldığında 100kmde 1 lt tüketim farkı oluyorsa bu innova almam için yeterli bir sebep olacak,ama arada yarım lt gibi bir fark varsa bunu sineye çekeceğim,bu arada yılda 25000km kullanacağım için bu tüketim farkı birçok kişiye önemsiz gelebilir,ama yıllık tüketimi düşününce min. 900tl daha az yakıt tüketmesi demek oluyor(1lt fark için)

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    tek kriterim yakıt olsa hiç düşünmeden alacağım ama,yakıt dışında hemen hergün ilçeden ilçeye toplam 80 km yol yapacağımı(iş dönüşü karanlıkta) arada eşimle de geziler yapacağımı düşündüğümde aradaki yakıt farkının ybr esd almaya deyip deymeyeceğini düşünüyorum.daha önce 2 yıl kadar 2004 model honda wave de kullandım,cup güzel özellikle şehir içi için çok güzel,ama gece kullanımında farı yetersizdi ve altımda ufacık kalıyorbugün allah nasip ederse bu iki modelden birisini almayı düşünüyorum,kafam çok karışık,eğer ybr esd ile innova arasında aynı şartlarda kullanıldığında 100kmde 1 lt tüketim farkı oluyorsa bu innova almam için yeterli bir sebep olacak,ama arada yarım lt gibi bir fark varsa bunu sineye çekeceğim,bu arada yılda 25000km kullanacağım için bu tüketim farkı birçok kişiye önemsiz gelebilir,ama yıllık tüketimi düşününce min. 900tl daha az yakıt tüketmesi demek oluyor(1lt fark için)
    Aynen bende senin durumundayım bir türlü karar veremedim git gel yaşıyorum bu modeller arasında ama nedense esd ye biraz daha yakınım esd nin avantajı depo büyük ikiside 125 cc esd karbüratör innovada ise enjeksiyon mevcut ikiside sağlam motorlar innova daha şehir içi için geliştirilmiş bi alet esd de biraz uzun mesafeleri daha rahat gider kasa avantajı yüzünden, yakıt olayında bi hesaplama yapmadan net bişiy söylenemez ancak esd nin 2,3 ü geçeceğini sanmam 100 km de, yeni innovayı yaklaşık 40 km kadar kullandım innovada basınca yiyor aldığımda yarım depo vardı 40 km de bitti sıkıştırarak kullandığım için esd yi sıkıştırınca ne olur bilemiyorum, ancak innova torkunu 3000 devirde 10 nm veriyor esd 6000 devirde 9,5 nm innova biraz daha az tüketiyor bu durumda,innovada iç lastikli tel jant varken esd de trublex lastik var buda yolda kalmamak için önemli bir avantaj...

Motosikleti
    slm benim kanaatim innova alman sebebine gelince yukarıda yazdığın gibi 900 tl ye yakın yılda benzin daha az yakacaksan bu demek oluyor ki 2-3 sene içinde motorun yarı parasını amorti edersin ama tabiki konfor düşünürsen ybr daha konforludur o ayrı :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler