MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Hadisatinal Buse - 468x80 - Forum Orta
Motosiklet Kask Kamerası
Hudson Deri
Motosiklet Aksesuarları

Yamaha Ybr125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Reklamlar  
    Mondial Motor
    Mondial Motor
    Kuba Motor
    ybr125 esd yakıt tüketimi önceki muhtelif ybr modellerine göre yaklaşık %10 daha az diye duydum doğrumudur? yani bir depo yakıt ile aynı şartlarda yaklaşık 60-70 km fazla yol gittiğini söylüyorlar..? yarın nasipse ya ybr esd ya da innova 125 i almayı düşünüyorum,yorumlarınız önemli

AVM Forum
    Kadırga Scooter
    Motomax
    Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim.Bir sorum daha var , dürüst bir tamirci arıyorum yardımcı olabilecek var mı ? Konu direksiyonun yamuk olması maşalarda herhangi bir sorun yok hatta direksiyonda da yok muhtemelen bilyasında kime gösterebilirim bu işten anlayan iyi bir tamirci var mıdır çevrenizde ?
    güncel il istanbul.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su anda yok
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr125 esd yakıt tüketimi önceki muhtelif ybr modellerine göre yaklaşık %10 daha az diye duydum doğrumudur? yani bir depo yakıt ile aynı şartlarda yaklaşık 60-70 km fazla yol gittiğini söylüyorlar..? yarın nasipse ya ybr esd ya da innova 125 i almayı düşünüyorum,yorumlarınız önemli
    kardes innova cup model ybr ise commuter ikiside farkli tarzlar.bence once hangi tarzi sececegine karar ver.
    Rüyaları gercekleştirmenin en iyi yolu UYANMAKTIR

Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes innova cup model ybr ise commuter ikiside farkli tarzlar.bence once hangi tarzi sececegine karar ver.
    peki olur...!

arkadaşım ben size hangini alayım diye mi sordum ? anlamadan,okumadan,bilmeden...
    yorum yazmış olmak için yazmayalım.

adrenalin952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    100 cc
    ybr yi size tavsiye ederim çünkü bunun hakkında 800 sayfa yazı var. Ayrıca esd modelinin karbüratörü daha gelişmiş.digerine nazaran
    Motorsiklet değil ''MOTOSİKLET

dün bayisinde inceledim esd yi,ben zaten 2004 ve 2005 model olmak üzere o yıllarda 2 ybr kullandım,ikisini de sıfır km aldım,kullandım ve sattım,2004 olanla 16000 km ,2005 model olanla da yaklaşık 4000 km yol yaptım,bu topiğin baş sayfalarında yorumlarımda var sanırım.benim tek merak ettiğim yakıt tüketimi? ybr yi de innovayı da iyi biliyorum,esd eski ybr den ne kadar ekonomik,merak ettiğim olay bu sadece?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 model YBR 125 ESD
    kardeş yakıt yönünden alacaksan innova al derim dayım almış kendisi söyledi 10 tl ile 170 km yapmış tabi o sürerken 60-80 arası gitmiş 80 i geçmedim hiç dedi ama enjeksiyonlu olduğundan mı bilmiyorum yeni innovalara az yakıyor diyorlar saygılar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

adrenalin952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    100 cc
    az önce esd nin özelliklerine baktım yakıt enjeksiyonu diye bi şey var. ayrıca karbüratör 22 mm den 25 e çıkmış. bu bence daha ekonomik. ancak herşey kullanım tarzına bağlı
    Motorsiklet değil ''MOTOSİKLET

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kaymakam
    dün bayisinde inceledim esd yi,ben zaten 2004 ve 2005 model olmak üzere o yıllarda 2 ybr kullandım,ikisini de sıfır km aldım,kullandım ve sattım,2004 olanla 16000 km ,2005 model olanla da yaklaşık 4000 km yol yaptım,bu topiğin baş sayfalarında yorumlarımda var sanırım.benim tek merak ettiğim yakıt tüketimi? ybr yi de innovayı da iyi biliyorum,esd eski ybr den ne kadar ekonomik,merak ettiğim olay bu sadece?
    ben hiç düşünmeden innova alırım yakıtı düşünüyorsam enjeksiyonlusu harika irfan 2 litre diyodu eski innovasıyla sakin kullanim enjeksiyonlu 1.7 yakar heralde
    Agirdir sevmelerim her yürek taşiyamaz,büyüktür umutlarim her omuz kaldiramaz, her şey olurda şu kalbim,bir tek sensiz olamaz....

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç düşünmeden innova alırım yakıtı düşünüyorsam enjeksiyonlusu harika irfan 2 litre diyodu eski innovasıyla sakin kullanim enjeksiyonlu 1.7 yakar heralde

tek kriterim yakıt olsa hiç düşünmeden alacağım ama,yakıt dışında hemen hergün ilçeden ilçeye toplam 80 km yol yapacağımı(iş dönüşü karanlıkta) arada eşimle de geziler yapacağımı düşündüğümde aradaki yakıt farkının ybr esd almaya deyip deymeyeceğini düşünüyorum.daha önce 2 yıl kadar 2004 model honda wave de kullandım,cup güzel özellikle şehir içi için çok güzel,ama gece kullanımında farı yetersizdi ve altımda ufacık kalıyorbugün allah nasip ederse bu iki modelden birisini almayı düşünüyorum,kafam çok karışık,eğer ybr esd ile innova arasında aynı şartlarda kullanıldığında 100kmde 1 lt tüketim farkı oluyorsa bu innova almam için yeterli bir sebep olacak,ama arada yarım lt gibi bir fark varsa bunu sineye çekeceğim,bu arada yılda 25000km kullanacağım için bu tüketim farkı birçok kişiye önemsiz gelebilir,ama yıllık tüketimi düşününce min. 900tl daha az yakıt tüketmesi demek oluyor(1lt fark için)

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 2014 Spacy 110
    tek kriterim yakıt olsa hiç düşünmeden alacağım ama,yakıt dışında hemen hergün ilçeden ilçeye toplam 80 km yol yapacağımı(iş dönüşü karanlıkta) arada eşimle de geziler yapacağımı düşündüğümde aradaki yakıt farkının ybr esd almaya deyip deymeyeceğini düşünüyorum.daha önce 2 yıl kadar 2004 model honda wave de kullandım,cup güzel özellikle şehir içi için çok güzel,ama gece kullanımında farı yetersizdi ve altımda ufacık kalıyorbugün allah nasip ederse bu iki modelden birisini almayı düşünüyorum,kafam çok karışık,eğer ybr esd ile innova arasında aynı şartlarda kullanıldığında 100kmde 1 lt tüketim farkı oluyorsa bu innova almam için yeterli bir sebep olacak,ama arada yarım lt gibi bir fark varsa bunu sineye çekeceğim,bu arada yılda 25000km kullanacağım için bu tüketim farkı birçok kişiye önemsiz gelebilir,ama yıllık tüketimi düşününce min. 900tl daha az yakıt tüketmesi demek oluyor(1lt fark için)
    Aynen bende senin durumundayım bir türlü karar veremedim git gel yaşıyorum bu modeller arasında ama nedense esd ye biraz daha yakınım esd nin avantajı depo büyük ikiside 125 cc esd karbüratör innovada ise enjeksiyon mevcut ikiside sağlam motorlar innova daha şehir içi için geliştirilmiş bi alet esd de biraz uzun mesafeleri daha rahat gider kasa avantajı yüzünden, yakıt olayında bi hesaplama yapmadan net bişiy söylenemez ancak esd nin 2,3 ü geçeceğini sanmam 100 km de, yeni innovayı yaklaşık 40 km kadar kullandım innovada basınca yiyor aldığımda yarım depo vardı 40 km de bitti sıkıştırarak kullandığım için esd yi sıkıştırınca ne olur bilemiyorum, ancak innova torkunu 3000 devirde 10 nm veriyor esd 6000 devirde 9,5 nm innova biraz daha az tüketiyor bu durumda,innovada iç lastikli tel jant varken esd de trublex lastik var buda yolda kalmamak için önemli bir avantaj...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 model YBR 125 ESD
    slm benim kanaatim innova alman sebebine gelince yukarıda yazdığın gibi 900 tl ye yakın yılda benzin daha az yakacaksan bu demek oluyor ki 2-3 sene içinde motorun yarı parasını amorti edersin ama tabiki konfor düşünürsen ybr daha konforludur o ayrı :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bende senin durumundayım bir türlü karar veremedim git gel yaşıyorum bu modeller arasında ama nedense esd ye biraz daha yakınım esd nin avantajı depo büyük ikiside 125 cc esd karbüratör innovada ise enjeksiyon mevcut ikiside sağlam motorlar innova daha şehir içi için geliştirilmiş bi alet esd de biraz uzun mesafeleri daha rahat gider kasa avantajı yüzünden, yakıt olayında bi hesaplama yapmadan net bişiy söylenemez ancak esd nin 2,3 ü geçeceğini sanmam 100 km de, yeni innovayı yaklaşık 40 km kadar kullandım innovada basınca yiyor aldığımda yarım depo vardı 40 km de bitti sıkıştırarak kullandığım için esd yi sıkıştırınca ne olur bilemiyorum, ancak innova torkunu 3000 devirde 10 nm veriyor esd 6000 devirde 9,5 nm innova biraz daha az tüketiyor bu durumda,innovada iç lastikli tel jant varken esd de trublex lastik var buda yolda kalmamak için önemli bir avantaj...
    vallaha aykan umarım ''keşke'' demeyiz,öğleden sonra önce honda'ya sonra da muhtemelen tekrar yamaha ya gidip noktayı koymayı düşünüyorum,hayırlısı bakalım...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 2014 Spacy 110
    vallaha aykan umarım ''keşke'' demeyiz,öğleden sonra önce honda'ya sonra da muhtemelen tekrar yamaha ya gidip noktayı koymayı düşünüyorum,hayırlısı bakalım...
    ben 2006 da ybr yi 0 km alıp 12000 kadar bindim 2007 de cbf 150 aldım onada bi okadar bindim innovayada bindim bu araçların hepsini daha önce kullandım konfor diyorsan cbf 150 kalite diyorsan innova rahatlık pratiklik diyorsan esd diyorum bu arada esd de baya kaliteli olmuş kasa itibariyle öyle sırıtan vs yeri yok apacheyle aynı ön far demişler Allah aşkına önden apacheyle benzer bi yanını göstersinler bana bence esd çok yakışıklı alet innova bildiğimiz innova genişleyen sele ile enjeksiyon dışında hiçbir fark yok...

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    ben torbalıdaki öztaşlardan aldım motoru esnaf insanlardır ayda birkez izmir-ödemiş yaparım bayındır yolundan gece veya gündüz farketmez hiç sıkıntı yaşamadım farı yetersiz gelebilir değiştire biliyorsunuz kulladığım kadarıyla güvenilir motor diyebilirim inovayı bilmiyorum tercih sizin.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 ve emaneten de olsa BMW R1150 RT
    Alıntı Kolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim.Bir sorum daha var , dürüst bir tamirci arıyorum yardımcı olabilecek var mı ? Konu direksiyonun yamuk olması maşalarda herhangi bir sorun yok hatta direksiyonda da yok muhtemelen bilyasında kime gösterebilirim bu işten anlayan iyi bir tamirci var mıdır çevrenizde ?

maltepeye gelebilirsen yardımcı olmaya çalışırım...
    Eğer bir millet,iktidarda bulunan kişilerin,alçaklığını,hırsızlığını, yanlızca kendi siyasi görüşünden olduğuı için görmezden geliyorsa ....o millet erdemini yitirmiştir........ve erdemini yitiren o millet, birgün VATAN ınıda yitirmeye mahkumdur

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi modeller esd oluyor
    bendeki 2006 ?

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    sadece 2010 modeller için söylüyorlar sadık abi. aslında "elektrikli start, disk fren "miş türkçesi
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece 2010 modeller için söylüyorlar sadık abi. aslında "elektrikli start, disk fren "miş türkçesi
    hadi yaa hepsi aynı demek

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    selam herkese biraz resim atayım benim kız

Uploaded with ImageShack.us

Reklamlar  

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (1 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler