Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    FZ6
    RPM'deki bu ufak varsasyon normal.

ancak birde 'spark' ı değiştirmeyi deneyin. ( motor terimlerini bilmiyorum gözüme çarptı çevireyim dedim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"Spark plug", buji için kullanılır.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    FZ6
    öncelikle iyi günler
    daha önce ybr kullanmamış biri olarak cehaletimi hoş görün, bir kaç kez scooter motor kullanmama rağmen ybr'nin beni çeken bir tarafı var

sürücü kursuna yazıldımı ve a2 ehliyetini almak için harekete geçtim .

elimde 1600-1700 lira para var ve TEMİZ bir YBR 125 satın almak istiyorum. Ancak bazı söylemler dikkatimi çekiyor çin üretimi olan ybr'ler ve japon üretimi olan ybr'ler. Motor hakkında pek bilgim yok çevremde kullanan pek insanda yok ama YBR 125 almakta kararlıyım ( benim tabirimle yuvarlak farlı olanları ve mat olmayan modelleri çok ilgimi çekiyor ) bu fiyata temiz ve bahsettiğim gibi bir ybr bulmam mümkün müdür ? Yeni başladığım için zorluk çeker miyim ? Ve öğrenci olduğum için yakıt durumu beni zorlar mı ?

il : antalya

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle iyi günler
    daha önce ybr kullanmamış biri olarak cehaletimi hoş görün, bir kaç kez scooter motor kullanmama rağmen ybr'nin beni çeken bir tarafı var

sürücü kursuna yazıldımı ve a2 ehliyetini almak için harekete geçtim .

elimde 1600-1700 lira para var ve TEMİZ bir YBR 125 satın almak istiyorum. Ancak bazı söylemler dikkatimi çekiyor çin üretimi olan ybr'ler ve japon üretimi olan ybr'ler. Motor hakkında pek bilgim yok çevremde kullanan pek insanda yok ama YBR 125 almakta kararlıyım ( benim tabirimle yuvarlak farlı olanları ve mat olmayan modelleri çok ilgimi çekiyor ) bu fiyata temiz ve bahsettiğim gibi bir ybr bulmam mümkün müdür ? Yeni başladığım için zorluk çeker miyim ? Ve öğrenci olduğum için yakıt durumu beni zorlar mı ?

il : antalya
    o fiyata temiz zor bulursun demiyorum bulamazsın ama çinli bulursun ben satıyorum benim ybr yi 2.500 istiyorum ikinci el aldım 31000 de 28000 de aldım taş gibi motor ben ilk alırken km bakıp biraz soğumuştum ama bikere bile problem çıkarmadı hakkatten kaliteli soğuk havada bile tek marşda alıyo çok şaşırıyorum
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

kartal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Toyota Yaris 1,33 2013
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyata temiz zor bulursun demiyorum bulamazsın ama çinli bulursun ben satıyorum benim ybr yi 2.500 istiyorum ikinci el aldım 31000 de 28000 de aldım taş gibi motor ben ilk alırken km bakıp biraz soğumuştum ama bikere bile problem çıkarmadı hakkatten kaliteli soğuk havada bile tek marşda alıyo çok şaşırıyorum
    arkadaşıma katılıyorum biraz zor bulursun en aşağı 2000

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:25 ----------

Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grup güzelmişte hiç birinde ne ayna ne kask
    Rüzgarı ruhunda hisset

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ancak birde 'spark' ı değiştirmeyi deneyin. ( motor terimlerini bilmiyorum gözüme çarptı çevireyim dedim)
    Teşekkürler

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Spark plug", buji için kullanılır.
    Teşekkürler

Yani sonuç:

ancak birde bujiyi değiştirmeyi deneyin

Youtubede video eklemiştim ybr problem diye rolantideki oynamayı çekmiştim ona gelen cevapdı bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:54 ----------

Kafaya çektiğim jant şeridi nasıl olmuş ?

HONDA

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı yağa bağlıyorum çünkü hayvanlık yaptım, en iyi yağsa eğer vizkositesini hiç bozmaması gerekirdi. 85 kg ben, 115 kg babam, 40 lt. topcase ağzına kadar dolu, topcasein üstünde kolum uzunluğunda sosis çanta var... bilen bilir, Kazdağlarını geçtik o şekilde. gerçi 180 km yolda 6 mola verdim ama makineyi çok sıkıştırdım rampalarda falan. 10-50 yağ artık su kıvamına gelmişti sıcaktan. ve silindir genişledi motorun eski torkundan eser yok şimdi. ve daha 13000de. ayrıca silindir hadi benim hatam, şanzımanı yeterince yağlayamadığından vites arası boşluklar arttı... akıl var mantık var kitapçıkta yazmayan yağı kullanmak neyimize? zaten yüksek performans yağını tek silindir çift supap bir motora koysan ne koymasan ne. insanlar nasihatla değil DENEYİMLE AKILLANIRMIŞ. ybr'lerinizi sakin sürün... o makinanın racing makina olmadığını anladığımda çoktan ırzına kaymış olduğumu farkettim.

not: artık motorum istediğimde 120 yapmıyor. standart 105.
    geçmiş olsun dostum su anda segmanlarının ve contalarının eğişmesi gerekiyor vites aralıklarının artması debriyaj balatasından kaynaklanıyo olabilir. beyler 10w 50 kullanmayın 10w-15w (40) kullanın ybr zaten nazik makina huyuna suyuna gitmedinmi posss.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    bunları bugün çektim sizlerle paylaşmak istedim hava çok güzel fotoları atıp biraz turlamaya çıkacam

Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Selam arkadaslar. son 2 aydır ybr esd arastırması yapıyorum fakat karar veremedm bazıları eskı al dıyor bazıları yenı her zaman ıyı dıyor :S

aslında "esd" görünüm olarak güzel ona daha yakınım motor gücü olarakda pek sorun olmaz bana . Fakat bazıları titremedir ve teknik sorunlar gibi biçok seyle karsılasılıyor dedikleri için biraz tereddüte düştüm şans işi falan deniyor.

sizlerdende yorumlarınızı bekliyorum..

Ve arkadaslar esd için 1.500 peşin deniyor gerisi taksitle mesela 1.500 peşin veririm fakat kredi kartım yok nakitte 4 bucuk cıkmaz. Nasıl alabilirim

Teşekkürler herkeze simdiden

grossefox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    Alıntı .ozgur. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar. son 2 aydır ybr esd arastırması yapıyorum fakat karar veremedm bazıları eskı al dıyor bazıları yenı her zaman ıyı dıyor :S

aslında "esd" görünüm olarak güzel ona daha yakınım motor gücü olarakda pek sorun olmaz bana . Fakat bazıları titremedir ve teknik sorunlar gibi biçok seyle karsılasılıyor dedikleri için biraz tereddüte düştüm şans işi falan deniyor.

sizlerdende yorumlarınızı bekliyorum..

Ve arkadaslar esd için 1.500 peşin deniyor gerisi taksitle mesela 1.500 peşin veririm fakat kredi kartım yok nakitte 4 bucuk cıkmaz. Nasıl alabilirim

Teşekkürler herkeze simdiden

kardeşim 2 ay önce arkadaşım esd aldı asfalta çıkıp bi deneyelim dedik 2 kişi ile o toplam 175 kg ben ise 180 kg.
    benim 2009 model uzay kafa 1o.ooo km de,
    arkadaşımınki 2011(2010un son aylarında olunca 2011 die geçiomuş ruhsata) model esd ve 2ooo km de.
    sonuç şu :
    arkadaş rüzgarıma girip hızlanıyor beni geçmek isteyince yanıma kadar gelio sonra geri dönüyor yani geçemiyor. ama ben onu rahat yavaş yürüme hızı ile geçiorum hiç birşeyin rüzgarına girmeden.
    ancak tüm ybr ler aynı mı orasını bilemem.
    ßy_qrossefox

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Arkadaşım bende 2009 city sahibiyim benim görüşüm şu:esd yada cıty olsun tüm ybr'lerin motorları aynıdır esdnin tek farkı karbratörunun biraz daha gelişmiş olması ve kasa farkı.Yani kafan rahat olsun kasası hosuna gittiyse hiç düşünme.Ki bence kasası baya güzel oldu yeni ybrnin
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar..

Bahsettigim motordaki teknik arıza mevsuzu var o dogrumudur yani şans işimi bu teknik arıza saadece esd modelindemi var .

birde alım olayını nasıl yapabilirim arkadaslar bayiye gidemiyorum biraz uzk ondan dolayı sizlerden yardım alıyorum.. nakit 1500 istiyorlar gerisi taksit onu biliyorum. nakitte 1500 verebilirim gerisini aya bölerlerse öderim rahatca öderim fakat kredi kartım yok kredide cekemiyorum nasıl alabirim

tekrar teşekkürler.

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    2004 model harıc hepsının hp si aynı ama tek fark var 2009 lar daha hızlı kafalık nereden baksan 10 km/hz fark ettiriyor bunu bil 2004 model ybr ler 1 hp daha güclü digerlerinden
    diğer konuya gelince aylara bölersin ama senet yaparlar senetle bölebilirsin ama zor tanıdık olması lazım burada manavgatta öyle ben 1 ybr peşin aldım diger 2 sini senedle aylara böldurdum ve 3500 tl olan motoru ben sıfır 2800tl aldım3 tane alınca adam indirim yaptı 2 tanesı 2800 tl 1 tanesi 3500 tl aldım
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar. uzun zamandır yağ koymayı unutmuşuz.hangi yağı önerirsiniz ve yağ koyulduktan sonra vites geçişlerinde rahatlama olur mu ?.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    olmamı castrol koy 150 basmassa gel buraya yaz vitesleri geçeririken ne sen geçtiğini ne motor geçtiğini hisseecek.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Kolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar. uzun zamandır yağ koymayı unutmuşuz.hangi yağı önerirsiniz ve yağ koyulduktan sonra vites geçişlerinde rahatlama olur mu ?.
    CASTROL POWER 1 4T 10W-40
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

grossefox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    Alıntı ensar007x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 model harıc hepsının hp si aynı ama tek fark var 2009 lar daha hızlı kafalık nereden baksan 10 km/hz fark ettiriyor bunu bil 2004 model ybr ler 1 hp daha güclü digerlerinden.
    uzay kafa nasıl olyorda 1okm/h hızlı gidiyor yuvarlak kafaya göre daha anlamış değilim ama 2009 uzay kafalı ybrmden çok memnunum
    ßy_qrossefox

karaislam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    merhaba arkadaşlar.bazı sorularım olucak üşenmeyip cevap verirseniz mutlu olacağım.

1-ybr 125 in 2 gösterge arasındaki lamba nedir neyi gösterir?
    2-ybr yi kaldırırken vitesi motor çalıştıktan sonramı çalışmadan önce mi 1 e atıcam?
    3- 1 den 2. vitesi geçerken kısacası vitesi büyütürken gaz vermelimiyim yoksa gazı kesmelimiyim?
    4-tam olarak güvenli motor nasıl kapatılır.yani durdum.kontağı off mu yapıyorum hemen.vites boşta mı yoksa viteste mi kalsın kullanmıyorken?

Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.bazı sorularım olucak üşenmeyip cevap verirseniz mutlu olacağım.

1-ybr 125 in 2 gösterge arasındaki lamba nedir neyi gösterir?
    2-ybr yi kaldırırken vitesi motor çalıştıktan sonramı çalışmadan önce mi 1 e atıcam?
    3- 1 den 2. vitesi geçerken kısacası vitesi büyütürken gaz vermelimiyim yoksa gazı kesmelimiyim?
    4-tam olarak güvenli motor nasıl kapatılır.yani durdum.kontağı off mu yapıyorum hemen.vites boşta mı yoksa viteste mi kalsın kullanmıyorken?
    debriyaj dediğimiz şey motorun tekerden bağlantısını kesen , teker durduğunda motorun stop etmemesi için motorun da durmasını engellemek için bir ayraç. istediğin viteste durup çalıştırıp kalka bilirsin. bir de vites atarken şanzımandan yükü keser tabi debriyaj o da var

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    Alıntı grossefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzay kafa nasıl olyorda 1okm/h hızlı gidiyor yuvarlak kafaya göre daha anlamış değilim ama 2009 uzay kafalı ybrmden çok memnunum
    ben cıddıyım ikisindende var bnde ama emın ol 2009 lar 10 km daha hızlı yapıor kafalıgın gercekten cok faydası var rzgarı gercekten daha etkılı kesıyor teçrübeyle sabittir denemesı bedava ben üşenemdim denedim
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler