Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 125 esd 2014
    RİCA EDERİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    muhtesem olmus far calısması.bana atabılırmısını acaba bıde nasıl yapıldıgını.

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    atölye/teknik servis kısmına da yazdım ama buraya da yazayım.arkadaşlar merhaba 2014 ybr var, 1000 km kitabına göre rodajı yapıldı, fakat 1000 km den sonra motoru soğukken çalıştırınca fır fır fır şeklinde sesler geliyor, ayrıca 1 viteste kalkarken gelen klasik ybr hırlama sesi, bunda çok daha tiz geliyor.Servise gösterdim ve debriyaj tasından geldiğini bi sıkıntı teşkil etmeyeceğini söylediler, düşünceleriniz nedir? neden olmuştur, 1000 km den sonra daha sert kullanıyorum ama tek teker vs gibi şeyler tabiki yapmıyorum.3600 km de şuan. Ayrıica 1600 km kullandığım yamaluba 10-40 yarı sentetik yağ 50 mg kadar eksik çıktı, normalmidir? cevaplarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [QUOTE=derici84;3508695]2014 ybr 125 mercek far angel%devil eye

muhtesem olsum hajı tam benım aradıgım gıbı lınkını bana atabılırmısın acaba ve nasışl yol ızledıgını

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Alıntı maxim4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atölye/teknik servis kısmına da yazdım ama buraya da yazayım.arkadaşlar merhaba 2014 ybr var, 1000 km kitabına göre rodajı yapıldı, fakat 1000 km den sonra motoru soğukken çalıştırınca fır fır fır şeklinde sesler geliyor, ayrıca 1 viteste kalkarken gelen klasik ybr hırlama sesi, bunda çok daha tiz geliyor.Servise gösterdim ve debriyaj tasından geldiğini bi sıkıntı teşkil etmeyeceğini söylediler, düşünceleriniz nedir? neden olmuştur, 1000 km den sonra daha sert kullanıyorum ama tek teker vs gibi şeyler tabiki yapmıyorum.3600 km de şuan. Ayrıica 1600 km kullandığım yamaluba 10-40 yarı sentetik yağ 50 mg kadar eksik çıktı, normalmidir? cevaplarınız için teşekkürler.
    hıc bır sorun olmaz hajı bın sen kafaya takma bendede aydır motordan yanık mkopkusu gelıo ama nerden geldıgını bulamadım

Motosikleti
    ybr 125 esd 2014
    Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtesem olmus far calısması.bana atabılırmısını acaba bıde nasıl yapıldıgını.
    tek yapmanız gereken yurtdışında satılan hazır tam set kitlerden almak montaj kısmında ben yan sanayi far aldım 45 tl ye içini açıp mat siyaha boyadım elektrikten az çok anlıyorsanız( + ve - kavramını bilmek yeter ) montajı basit yapmak isterseniz siparişi verin montaj kısmında yardımcı olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Headlight-2-5-Inch-HID-Bi-xenon-Lens-Projector-Angel-Eye-Devil-Demon-Eye-Retrofit/32218963933.html
    link bu renk şeçenekleri var

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı derici84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek yapmanız gereken yurtdışında satılan hazır tam set kitlerden almak montaj kısmında ben yan sanayi far aldım 45 tl ye içini açıp mat siyaha boyadım elektrikten az çok anlıyorsanız( + ve - kavramını bilmek yeter ) montajı basit yapmak isterseniz siparişi verin montaj kısmında yardımcı olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Headlight-2-5-Inch-HID-Bi-xenon-Lens-Projector-Angel-Eye-Devil-Demon-Eye-Retrofit/32218963933.html
    link bu renk şeçenekleri var
    cok tesekuler ılgılendıgın ıcın. yan sanayı far yazmıssın bu tam olrak boyadıgın parlak kısım mı oluo acaba?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

aliexpress den aldım satıcı ilgili link göderirim forum için uygunsa
    Link paylaşmanızda herhangi bir mahsur yok

Motosikleti
    ybr 125 esd 2014
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link paylaşmanızda herhangi bir mahsur yok
    Bilgi için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekuler ılgılendıgın ıcın. yan sanayı far yazmıssın bu tam olrak boyadıgın parlak kısım mı oluo acaba?
    Rica ederim .Evet yan sanayiden kastım motorun uzerindeki orjinal ön farı bozmadım yedek far aldım ve farın içini açıp parlak kısmı siyaha boyadım ve Merceği monte edip silikonla kapattim

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
    derici84, bunda sadece kısa mı var uzun far destekliyormu ve hangi tip ampul kullanılıyor.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşım 53. 1984 yılından beri E sınıfı ehliyetim var. Bir kısmı ehliyetsiz en az 35 yıldır otomobil kullandım. "Motosiklete küçük hacimli, düşük beygirli bir motor ile başlanır, tecrübe kazandıkça motor hacmi ve beygir yükseltilir." prensibine gönülden inanıyorum. 2013 yılı yaz aylarında 600 TL'ye 2011 model cub tipi Mondial UKH 100 satın aldım (Motoru alır almaz B2 ehliyetini aldım). 1,5 yıl kullandım ve şu anda 125 cc veya daha az bir ihtimalle 150 cc bir motora bakıyorum. Onu bir kaç yıl kullanıp, daha sonra 200 veya 250 cc bir şey düşüneceğim. forumdonanım sitesinde "küçük motor hacimli hangi motoru almam" gerektiğini sordum. Bana genelde önerilen Ybr 125 idi. Sıfır Ybr 125 almak istiyorum ancak bazıları "Madem kısa sürede 200 veya 250 cc alacaksın, sıfır alma, 2. el al" bazıları da "Boş ver, sıfır al, kafan ağrımasın. Nasıl olsa değerinden satarsın" diyor. Ne dersiniz? 1-2 yıl içinde 200 ya da 250 cc ye çıkacağıma göre, Ybr 125'i sıfır mı yok 2. el mi almamı tavsiye edersiniz? Tecrübelerinizi paylaşırsanız, sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 53. 1984 yılından beri E sınıfı ehliyetim var. Bir kısmı ehliyetsiz en az 35 yıldır otomobil kullandım. "Motosiklete küçük hacimli, düşük beygirli bir motor ile başlanır, tecrübe kazandıkça motor hacmi ve beygir yükseltilir." prensibine gönülden inanıyorum. 2013 yılı yaz aylarında 600 TL'ye 2011 model cub tipi Mondial UKH 100 satın aldım (Motoru alır almaz B2 ehliyetini aldım). 1,5 yıl kullandım ve şu anda 125 cc veya daha az bir ihtimalle 150 cc bir motora bakıyorum. Onu bir kaç yıl kullanıp, daha sonra 200 veya 250 cc bir şey düşüneceğim. forumdonanım sitesinde "küçük motor hacimli hangi motoru almam" gerektiğini sordum. Bana genelde önerilen Ybr 125 idi. Sıfır Ybr 125 almak istiyorum ancak bazıları "Madem kısa sürede 200 veya 250 cc alacaksın, sıfır alma, 2. el al" bazıları da "Boş ver, sıfır al, kafan ağrımasın. Nasıl olsa değerinden satarsın" diyor. Ne dersiniz? 1-2 yıl içinde 200 ya da 250 cc ye çıkacağıma göre, Ybr 125'i sıfır mı yok 2. el mi almamı tavsiye edersiniz? Tecrübelerinizi paylaşırsanız, sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    Abi imkanınız varsa şimdi 200-250 cc'ye geçin. Kullandığınız motosikletle ybr arasında performans anlamında kesinlikle çok fark olmayacak.

Sıfır ybr mi,2.el ybr mi sorusunun cevabı yine bütçenizle alakalı. Şimdi sıfır bir motor alırsınız,ıvır zıvır masrafları ile 5500 lirayı bulur.

2013 model, 5000-15000 km aralığında onlarca ybr ilanı var 4000-4250 lira arasında. Hatta pazarlıkla daha makul bir ücrete alabilirsiniz.

Ha ben sıfır motosiklete binmek istiyorum,milletin ne yapıldığı belli olmayan motorları ile uğraşamam derseniz sıfır motosikletinde tadı ayrı olur.

Motosikleti
    ybr 125 esd 2014
    Alıntı bkgzl34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derici84, bunda sadece kısa mı var uzun far destekliyormu ve hangi tip ampul kullanılıyor.
    Hem kisa hem uzun destekliyor ampul mercekle beraber geliyor mercege uygun farkli bir ampul tipi modelini bilmiyorum

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    selam arkadaşlar nasılsınız...
    belki işinize yarar 2009 kare far var termeiz çiziksiz...
    ön amörtisör var sağlam temiz orjinal .
    işine yarayan olursa iletişime geçsin.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi imkanınız varsa şimdi 200-250 cc'ye geçin. Kullandığınız motosikletle ybr arasında performans anlamında kesinlikle çok fark olmayacak.
    Uğur Ak Kardeşim, 4 tekerli ile 2 tekerli arasında dağlar kadar fark var. 2 tekerli üstünde geçirdiğim şu son 1,5 yılda, 100 cc lik motor ile ciddi kazalar atlattım. Üstelik yaşım ve mesleğim (öğretim üyesiyim) itibari ile gayet efendi ve kurallara uygun kullanmama rağmen. 100 cc Mondial cub dan birden bire 200-250 cc ye geçmeyi çok tehlikeli buluyorum. Ben bu işi sırası ile yapma niyetindeyim.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Uğur Ak Kardeşim, 4 tekerli ile 2 tekerli arasında dağlar kadar fark var. 2 tekerli üstünde geçirdiğim şu son 1,5 yılda, 100 cc lik motor ile ciddi kazalar atlattım. Üstelik yaşım ve mesleğim (öğretim üyesiyim) itibari ile gayet efendi ve kurallara uygun kullanmama rağmen. 100 cc Mondial cub dan birden bire 200-250 cc ye geçmeyi çok tehlikeli buluyorum. Ben bu işi sırası ile yapma niyetindeyim.
    Zile yi görünce yazmak istedim Hocam hala zilede mi ikamet ediyosunuz yoksa başka bi şehirdemi ?
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zile yi görünce yazmak istedim Hocam hala zilede mi ikamet ediyosunuz yoksa başka bi şehirdemi ?
    Memleket Zile. Ben şu anda Çanakkale'deyim ancak inşallah 10 güne kadar başka bir ile geçeceğim. Siz Tokat'ın neresindeniz?

Motosiklet TVS Apache gördüğüm kadarı ile. Nasıl memnunmusun motordan? Eğer Ybr 125 almazsam, alacağım motor 150'lik TVS Apache, Bajaj Boxer ya da RKS Titanik olacak gibi.

26 Şubat-1 Mart 2015 Eurasia Motosiklet Fuarı iyi bir fırsat benim için. İnşallah 27 Şubat Cuma günü fuarda olacağım ve önce ekipmanlarımı dizeceğim. Sonra motoru alacağım. Fuar ile ilgili tecrübeleriniz varsa ki, eminin vardır, bana tavsiyeniz var mıdır?

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
    Hem kisa hem uzun destekliyor ampul mercekle beraber geliyor mercege uygun farkli bir ampul tipi modelini bilmiyorum
    Ampul tipine bakmak lazım, piyasada bulunan ampulmü? sonra sıkıntı yaşamayalım. Ampul beyaz yanıyor yanılmıyorsam tahminim h4 yada diğer adıyla hs1 35w modelse sıkıntı olmaz ama 55w ise problem olur tesisata. Bide rica etsem uzun, kısa resimlerini çekip koyabilirmisin bende böyle bir çalışma düşünüyorum.

Merhaba

Bende geçen ay ikinci el bir ybr alarak ilk motorumu aldım aranıza katıldım
    2011 ve 20000 km de motoru alırken yamaha servisine göstermeme rağmen daha ilk gününde sürekli stop etmesi yüzünden karbratör temizliği ve ve sibop ayarı yaptırmak zorunda kaldım. Motorun karter tapasından yağ sızdırıyordu onu helicoil ile çözdüm. Aküm de kötü durumda yakın zamanda değiştireceğim. Bir özel usta gömleği aşınmış dedi fakat itibar etmedim çünkü motorda yağ yakma yada kompresyonda bir sıkıntı göremiyorum bir performans kaybıda yok.
    Zincirim de bitik değişim sıra ona geldi anlayacağınız hep mekaniğe ilgili idim motor sayesinde ilgimi hobiye dönüştüreceğim sanırım.

Anlamadığım yamaha servisi bu motor güzel lafını hangi kafa ile söyledi sırf bu yüzden özel servise götürüyorum ikinci elde birkaç ustaya götürmek gerekiyormuş bunuda anladım çünkü astarı yüzünden pahalı oluyor

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    büyük motorun bazı durumlarda daha güvenli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    daha dün mesela adamın biri sağ sokağa ani giriş yapınca duramayacağımı anladım ve gaz açıp kontrayla sıyrıldım. atik bi motorunuz yoksa bazen herşey daha kötü gelişebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler