Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara bayisinden alma da nerden alirsan al.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:29 ----------

ankara bayisi baydardan alma da nerden alirsan al.
    Ankara'da başka bir yerden alabikir miyim ki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar Bakım çok zor değil. 2500-3000 Kmde yağını değiştirin. Subab ayarı filan istemez bu motor kolay kolay. Hava filtresini sökün bakın temızmı değil mi . sahibinden comdan alabilirsiniz ürünleri GET ilanlı olanlardan Ayrıca madeniyag.netten yada ankarada özen ticaretten CASTROL POWER 1 4 T 10/40 4 litre yağ 79 tl alın. 20 tl 1 litre yağ . Yamalube boktan bi yağ hiç tavsiye etmem.

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    metro marketlerde castrol yaglar 18 19 tl gibi fiyatlarda oradanda temin edebilirsiniz.

Motosikleti
    Honda today yamaha ybr125esd
    arkadaşlar 2014 5700km ybr mi cc büyütmek için satıyorum henuz sahibinden ilanı açmadım açınca onu da gönderirim.antalya da klüp motorudur

optimus125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arayışta
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise gitmeden evvel kullanım klavuzuna bir göz atın ve yapılacak şeyleri yapılmadan önce sorarak teyit edin.
    Kullanım klavuzunda 1000km rodaj bakımı için karbüratör(rölenti ayarı),debriyaj,ön fren ve arka frenin kontrolü ( dikkat parça değişimi değil sadece kontrol),gidon rulmanı,yan ayak ve ön arka fren anahtarları kontrolü,ve tüm aydınlatma ampüllerinin çalışması kontrol edilir, en önemlisi yağ değiştirilir der.
    Onun dışında buji kontrolü veya değişimi,hava filtresi kontrolü veya değişiminden bahsetmez.Fakat Yamaha servisleri kafalarına göre ya hava filtresi değişirler yada bujiyi yalandan temizleyip yerine takarlar yada değiştirirler.
    Hatta 6000km'ye kadar hava filtresi ve buji için bir işle yoktur.6000km'de kontrol edin,temizleyin duruma göre değiştirin yazar. Yağ değişimi için de 6000km'de bir yazar. Fakat 6000km'den önce yağ değiştirilebilir tabiki fakat 2000km çok az.Bu hesaba göre hiç biryere gitmeyip sadece işe gidip gelenler 2 ayda bir yağ değiştirmesi gerekir.4000km değişim için idealdir.
    Uzun lafın kısası 1000 bakımında veya 6000'de hava filtresi ve bujiyi değiştirmeye gerek yoktur.Haa çok fazla toprak yolda sürüp,toz toprak içinde 6000km yol yapıldıysa hava filtresi değişir tabiŞehir içi kullanımda imkanı yok.
    Merhaba audioslave ,
    Motorumun Garanti dahilinde kalması için müfradatı uygulamaya çalışıyor ve zamanından önce servise giderek bakımlarını gerçekleştiriyorum(ilk çalıştığında 6-7dk ısınmasını bekliyorum). Lakin bu kadar küçük bir motorun fazla km olmamasına ve asfalt harici kullanılmadan parçalarının bu kadar deforme olması imkansız. Çıkan parçaların fotoğraflarını da yarın yükleyeceğim. Buji ,hava filtresi, yağ değişimi, 80 TL para verdim. Sırf garantisi bozulmasın ve servis bakımlı olması için. Bu arada motorun üzerinden " NGK/CR6HSA " buji çıkmasına karşın serviste NGK/CR7HSA taktılar. "Artık bunlardan geliyor " dediler. Birde 6000km de gel, SUBAP ayarı yapıcaz dedi usta

Bu arada Motor çok iyi Maşallah, hiçbir şikayetim yok. İyi sürüşler

Bujinin bakım ve değişim km si

Orjinal buji tanımı

Kitapçıkta yazan hava filtresi bakımı

Kitapçığı pek umursamıyorlar diyebiliriz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar başlangıç motoru olarak 3500 tl civarı ybr arıyorum.. bulduklarım en az 20000 km de.. bu kadar yüksek km li ybr bana ne gibi sorunlar çıkarabilir?
    Sahibi ağır apaçi değilse hiç sorun çıkarmaz.
    zozturk bunu beğendi.

Arkadaşlar ilk motorumu yakın zamanda almayı düşünüyorum takdir edersiniz ki bu konuda çok kararsızım. Sizce 2008 Sym wolf 125 classic mi ? Yoksa Yamaha ybr 0'mı ? Sym wolf classic klasik görünümü nedeniyle hoşuma gidiyor. Yuvarlak farlı olmayan yeni model Yamaha'lar hoşuma gitmiyor ancak ybr'de kendini kanıtlamış bir model.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    CR6HSA ve CR7HSA arasındaki tek fark bujinin tırnak açıklığıdır. Kitapçıkta buji tırnak aralığının 0.6-0.7 mm olması gerektiği yazar, yani sorun değil aynı kapıya çıkıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Bujide hafif kurum dediğiniz şey her zaman olur, buji başının açık kahverengi olması motorun sağlıklı çalıştığına işarettir (ybr de %99 açık kahverengi buji çıkar), sağlıklı çalışan bir motorda 6 bin km den önce buji değişimi buji israfıdır, 6 binde keyfi olarak değiştirilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Subap ayarı için kitapçıkta 6 binde bir kontrol yazar, gerekirse ayarlanır. 15-20 binden önce subap ayarı gerektiği pek görülmez, yine de kontrol etmekte fayda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla arkadaşlar ben servislere artık para tuzağı olarak bakıyorum. hem işçilikleri zayıf hemde çok para alıyorlar. kendim bakımlarımı kendim yapıyorum. şuan içini motorum 5500km'de 5bin km civarında yağ değişimini yapıp hava filtresini temizledim. 10bin km civarında yağını bujisini ve hva filtresini değiştirmeyi planlıyorum ancak orjinal parçaları nereden nasıl temin ederim fikrim yok. ve kesinliklikle gidipte yamaha bayisinden alacak değilim. eğer internetten orjinal bulabileceğimiz site var ise önerirseniz sevinirim.
    ngk buji çoğu yerde bulunur, yağ olarak şahsen motul öneririm castrol da iyidir, hava filtresi de malzeme olarak çok niteliği olan bir parça değil, yedek parça satan bir yerden alıp takabilirsiniz
    can498 bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    MOTOR YAĞI DEĞİŞİM ARALIĞI HAKKINDA
    Arkadaşlar bu konu çok konuşuldu biliyorum, Fakat tekrar söylemekte fayda görüyorum, çünkü Ybr ye gönül vermiş insanlar olarak buradayız ve boş yere zarar etmenizi istemem. Konum motor yağı değişim süreci. Aramızda hala 1000-2000 km.lerde yağ değiştirenler var, yazık günahtır o paraya. Ybr.nin yağ değişim aralığı kitapcığında 6000 yazar. Hadi biz bunu yollarımızın kötülüğünden biraz düşürüp 4000 yapalım, fakat kesinlikle 3000 km.den önce yağ değiştirip paranızı çöpe atmayın.
    Kazasız sürüşler dilerim.
    E-TEKİN, can498 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    bi tane ybr buldum 2012 model 4500 km de ama kenarındaki ybr yazısı küçük neden öyle olduğunu anlayamadım..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    s.a Arkadaşlar pazartesi kısmetse bende aranıza katılıyorum bi ybrci olarak ) ilk motorum olucak benim merak ettigim sey ybr 125 esd de titreşimi nasıl sürücüye bide artcıya nasıl var mı yok mu ? varsa ne derecede ve çözümü var mı ? şimdiden teşekkürler

sa merhaba arkadaşlar pazartesi sıfır ybr 125 alıcam trabzondan motoru aldıktan sonra neler yapıcam bilmiyorum bana sırayla ne yapmam gerekir söyler misiniz ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ugurtdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a Arkadaşlar pazartesi kısmetse bende aranıza katılıyorum bi ybrci olarak ) ilk motorum olucak benim merak ettigim sey ybr 125 esd de titreşimi nasıl sürücüye bide artcıya nasıl var mı yok mu ? varsa ne derecede ve çözümü var mı ? şimdiden teşekkürler
    Aleykümselam.

Hayırlı olsun,titreşim yok denecek kadar azdır Ybr'de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı kutlu39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa merhaba arkadaşlar pazartesi sıfır ybr 125 alıcam trabzondan motoru aldıktan sonra neler yapıcam bilmiyorum bana sırayla ne yapmam gerekir söyler misiniz ?
    Aleyküm selam;

Kitapçıkta yazılanları uygulamanız kafi.

Hayırlı olsun şimdiden.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Motor sağa çekiyor sanki. Çıldırcam.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sağa çekiyor sanki. Çıldırcam.
    hayırdır ? nerde ne zaman neyden sonra başladı ? Belki fikir verebiliriz.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi tane ybr buldum 2012 model 4500 km de ama kenarındaki ybr yazısı küçük neden öyle olduğunu anlayamadım..
    Fotoğraf veya ilan linki atın, bizde görelim. Belki bir bit eniği vardır.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik bilgileri çok bilmiyorum ama ben kendimle kıyaslıyorum, her 2000 km de yağını değiştirip zincir gerginliği ayarı, sağının solunun yağlanması vs yapıldı, bende yamahanın yetkili servisinde yaptırdım . her bakımda 40- 45 tl verdim, usta filtreye hava tutuyor, bujiyi de söküp kontrol ediyor, kurumlarını hafif temizliyordu. 10bin kmde filtre ve buji değiştiğindede 60-70 tl gibi bişey vermiştim. şimdi geri dönüp düşündüğümde her 2000km de bir bakımın 40 tl de olsa aslında masraflı bişey olduğunu düşünüyorum. sibop ayarı konusunda bilgim yok ama benimkini 12000 de sattım, hiç sibop ayarı yapılmadı, bahsi bile geçmedi. gerekiyorsa yapılacak bişeydir herhalde, sıkıntı yoksa ayarla oynamanın anlamı yoktur diye düşünüyorum..
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTOR YAĞI DEĞİŞİM ARALIĞI HAKKINDA
    Arkadaşlar bu konu çok konuşuldu biliyorum, Fakat tekrar söylemekte fayda görüyorum, çünkü Ybr ye gönül vermiş insanlar olarak buradayız ve boş yere zarar etmenizi istemem. Konum motor yağı değişim süreci. Aramızda hala 1000-2000 km.lerde yağ değiştirenler var, yazık günahtır o paraya. Ybr.nin yağ değişim aralığı kitapcığında 6000 yazar. Hadi biz bunu yollarımızın kötülüğünden biraz düşürüp 4000 yapalım, fakat kesinlikle 3000 km.den önce yağ değiştirip paranızı çöpe atmayın.
    Kazasız sürüşler dilerim.
    1000 kmde yağ,buji,hava filtresi değişmeli,2000 kmde debriyaj balatası,3000 km lastikler değişmeli
    Not:paranız çok varsa:-):-D:-D:-D
    kitapcikta yağ 6000km de değismesi gerektiğini yazar.Servisler 3000 soyler

CANER1405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125-şuanda motorsuz:(
    Selam arkadaşlar
    Cumartesi günü motorumu park halinde iken sol tarafına düşürdüm :( debriyaj kolu manetin yarısı kırıldı çiziklerden başka bir şey yok. pazar günü hava güzel biraz gezeyim dedim. bir baktım ön tarafta bir titreme var abartılı değil ama traş makinasını tuttuğunuzda olan titreme gibi ön camda da bir vida gevşemiş herhalde titreşimden dolayı ses yapıyordu. araya bez sıkıştırdım onu çözdüm. kontrol etmem gereken bir şey var mı? Bu kadarcık küçük bir düşmede böyle bir sorun normal mi?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı CANER1405 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Cumartesi günü motorumu park halinde iken sol tarafına düşürdüm :( debriyaj kolu manetin yarısı kırıldı çiziklerden başka bir şey yok. pazar günü hava güzel biraz gezeyim dedim. bir baktım ön tarafta bir titreme var abartılı değil ama traş makinasını tuttuğunuzda olan titreme gibi ön camda da bir vida gevşemiş herhalde titreşimden dolayı ses yapıyordu. araya bez sıkıştırdım onu çözdüm. kontrol etmem gereken bir şey var mı? Bu kadarcık küçük bir düşmede böyle bir sorun normal mi?
    Dediğiniz gibi ön cam vidaları ya da grenaj vidaları gevşemiştir.

Ben defalarca yatırdım,hiç sorun olmadı,sizde de yoktur büyük ihtimalle.

Sağa sola çekme varsa o zaman sorun düşünülebilir.
    CANER1405 bunu beğendi.

CANER1405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125-şuanda motorsuz:(
    sağa sola çekme yok ellerimi bırakıp düz oturduğumda o da düz gidiyor. grenajın vidaları kontrol edicem. bir küçük sorumda maneti kendim değiştirebilirmiyim yoksa illa bir ustayamı değiştirtmek gerekiyor.
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    çok hoşuma gitti alıntı yaptım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler