Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    yağ kaçıran vida aşağıda belirttiğim büyükçe olan.

audioslave ve ahmetttttt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Arkadaşlar merhaba;Geçenlerde ufak bir kaza atlatmıştım,gidon ve ön fren diski yamulmuştu.Bugün ikisinide değiştirdim,ama gidon çok hafif yamuk gibi frende eskisi kadar tutmuyor gibi.Yarın tekrar gidicem ama bi size sorayım dedim sorun ne olabilir?

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;Geçenlerde ufak bir kaza atlatmıştım,gidon ve ön fren diski yamulmuştu.Bugün ikisinide değiştirdim,ama gidon çok hafif yamuk gibi frende eskisi kadar tutmuyor gibi.Yarın tekrar gidicem ama bi size sorayım dedim sorun ne olabilir?
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Gidonun bağlandığı yer de yamulmuş ise gidonda hafif yamukluk hissedilir, o şekilde kullanıp alıştıktan sonra 0km ybr ye binseniz bu sefer onun gidonu size garip gelecektir.

Fren diski ve balatalar birbirine alışan parçalardır, ikisinden biri veya ikisi birden değiştiğinde fren performansı bir süre azalır. Bir kaç kullanımdan sonra alışacak ve eski haline dönecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/PEobY9.jpg
    Resimde gözüken parça egzoz subabı kapağıdır. Bu kapak alüminyumdur çok fazla sıkılması motor ısınıp soğudukça kapağın sıkışmasına, yalama olmasına ve tekrar açılmasının zorlaşmasına sebep olur. Kapağın iç kısmını çevreleyen bir conta yağ kaçaklarını engeller. Kapağı fazla sıkmayın, açıp conta var mı sağlam durumda mı diye kontrol edin. (Kapak motor soğukken açılmalıdır)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor konusunda henüz 1.500 km tecrübem var Ybrmin ön maşayı tutan boğaz kısmında hafif eğrilik var.Ön tekerle arka tekerin yere basması 1 yada 2 cm farklı , ön teker sağda duruyor.Motorum ellerimi bıraktığımda sağa çekiyor.
    Şimdi sizi tecrübelerinizden faydalanmak adına benim gibi bir aceminin farkedemediği ne tür sıkıntılar yaşıyorumdur?
    Yani bu hafif eğriliğe aldırmadan binmeye devam edeyim mi ?
    Frenlemede bu eğriliğin bir etkisini farketmedim, yada kullanımda farketmedim ancak dediğim gibi acemiyim belki ben bundan kaynaklanan bir sallanmayı normal zannediyorumdur.Dengemi sağlamak için sallandığımı düşüyorumdur. Biri bana ışık tutsun lütfen
    (not :ön maşa amortisör ve gidonda eğrilik yok eğrilik dediğim gibi maşayı tutan boğazda)
    Eğrilik dediğin gibi sadece gidon boğazında ise dinamik kuvvetlerin etkisi şu şekilde olur;
    Motor sağa ve sola virajda aynı tepkiyi vermez.
    Ön fren yaparken teker kilitlenmez ise motor sağa kıvrılmak ister, seni ilk önce sağ ayağını yere koymaya iter.
    Frenleme esnasında ön teker kilitlenirse ön teker sağa kayar, motorun ağırlığı sola biner.
    (bahsettiğim şeyler yamukluğun derecesine göre değişir, çok az bir yamukluk ise fark edilmez bile)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

arkadaşlar YBR'min yağını değiştireceğim o ara yağ filtresinide temizleyeyim diyorum. ama aklıma şu takıldı. yağ filtresine ulaşmak için motor yan kapağı açmak gerekiyor o yan kapakla motor arasında conta felan var mıdır değişmesi gerekir mi ?
    Hiç gerek yok, filtre dediğimiz şey süzgeç, bildiğimiz çay süzgeci. Üzerinde en fazla 2-3 parça metal artığı vardır, onlar da ordan çıkamaz, süzgeci tıkamaz, hiçbir zararı olmaz. Debriyaj balatası değişene kadar kapağı açmanız gerekli değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir temizlemek için gaz yağı Ankarada nerde bulabilirim?
    birçok yerde gazyağı bulunmuyor,
    nerede bulunabileceği hakkında fikri olan arkadaş var mı?
    tercihen oran cankaya incek golbasi taraflarinda

simdiden cok tesekkurler
    Hocam Ostimde Petrol Ofisinde var, direkt olarak pompası var üzerinde gazyağı yazıyor. Hatta bulunca sevinçten fotoğrafını çektim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Dediğiniz yerlerde zor, bir kere yolunuz düşerse veya gezmeye çıktığınızda 1.5 litrelik şişeye alırsanız çok uzun süre idare eder
    TEKNECI bunu beğendi.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Merhabalar bende bu gidişle bir ybr sahibi olacak gibiyim ama kararsız kaldım.Şuan mondial 125 mh drift mevcut bunu satıp bir tane 125 esd alıcam gibi ama aklımda cbf 150 de var hangisini alsam bilemedim genelde uzun yolda kullanıcam.Hangisini tercih etsem acaba?

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende bu gidişle bir ybr sahibi olacak gibiyim ama kararsız kaldım.Şuan mondial 125 mh drift mevcut bunu satıp bir tane 125 esd alıcam gibi ama aklımda cbf 150 de var hangisini alsam bilemedim genelde uzun yolda kullanıcam.Hangisini tercih etsem acaba?
    ybr'den şaşma derim. CBF'lerde yağ yakma sorunu ve savurma sorunları oluyor. birde benim sevmediğim şey; CBF'te direksiyonu çevirince far dönmüyor.
    CANER1405 bunu beğendi.

Akhelmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Biraz ara verdim
    6 gün önce 2013 YBR 125 ESD aldım çok memmunum, mondial 100cc cup dan sonra çok iyi geldi tavsiye ederim
    ahmetttttt ve muzoooo bunu beğendiler.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125

Motor soğukken o kapağı (Egsoz Supap kapağı) boşluğunu alacak kadar sıkabilirsin. Fazla sıkma. Çok gevşek olduğunda kaçırıyor o kapak.
    can498 bunu beğendi.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    ybr125
    Arkadaşlar gündüz farkedilmek için uzun farı açık tursam karşı tarafın gözünü alırmı. Zenon far takılı

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    125 esd tek sevmediğim yani yenilerde far sürekli açık kalıyor ona bir modifikasyon çekemezmiyiz sürekli yanmaktan far kısa sürede patlamaya meyilli oluyor böylece

Benim YBR nin orjinal lastikleri satılık. Bayiden motoru teslim alıp direk lastikçiye gittim. sadece 5 Km yol yapıldı. Çiftini sadece 60TL ye vericem. İzmir içi elden teslim edilir. Bilmeyen için yazayım CST marka. ön 2.75/18 arka 90/90-18. özelden mesaj atarsanız konuşuruz.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Ybr nin Son sayfasına gitmek için alttaki linki kısayol olarak kullanabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...igi-99999.html

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    İyi akşamlar arkadaşlar.
    İş nedeniyle pek giremiyorum siteye, bende iki haftadır Ankara dayım, iş yerimiz ostimde Ankara daki arkadaşlarla tanışmak vakit geçirmek isterim, motorum Sinop ta, hafta sonları kullanmak için getirmek istiyorum, fakat kapalı garajım yok, hırsızlık sıkıntısı olmazsa getireceğim inşallah.
    ahmetttttt bunu beğendi.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Acil nakit ihtiyacından dolayı GÜNCEL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79679145/detay

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    yamaha garanti kapsaminda motorunda parca, vs. degistirebilen var mi?
    yamaha her ne kadar kaliteli bir marka olsa da
    yamaha garantisinin hikaye oldugu yonunde,
    arkasinda duzgun bir sirket ve duzgun servisler olmadigi konusunda
    bir cok kisi bircok sey soyluyor…

sizin garanti konusunda olumlu-olumsuz deneyiminiz nasil?

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    antalya nebioğulları servisi tam bir felaket. bakımlarımı 2.bakımdan itibaren kendim yapmaya başladım.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar motorumu 2005ybr sattım.İlk sahibiydim. Şimdi Ankaradayım ne alayım diye düşünüyorum.Gümüş gri yuvarlak farlı avrupa ybrler gelsede alsak.
    C.Kaan bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Hayırlı olsun, umarım sezon açılırken bende böyle temiz bir ybr bulabilirim kendime

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Arkadaşlar aynalardan memnun değilim arkamı tam göremiyorum,özellikle sağ aynada bir sıkıntı var farklı ayna takıp deneyen varmı?

Motosikleti
    Yamaha Ybr
    iyi günler bu sabah 2013 model ybr alacağım inşallah. iki sorum olacak birincisi 2013 model 12.000km deki motor için 3.750 fiyatta anlıştık sizce fiyatı nasıl. ikincisi ilk defa temiz motor alıyorum(İnşallah). alırken tam olarak ne yapmam gerekiyor(servise mi götüreceğim veya motordan anlayan bi ustaya mı. harcı borcu vs.

)

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    ayni sorun bende de var.
    aynalara baktigimda kollarimi goruyorum.
    ayna yukselten, aynalari uzatan var mi?
    nasil yaptiniz?
    tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler