Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Dostum bizim motorlarımızın üzerindeki lambalar 12V 35W,linkini vermiş olduğun ampuller 12V 55Wyani araba ampulü çektiği akım fazla olduğu için zamanla akünü yorar.Far tasını erken karartır ve aşırı ısınmadan erimelere yada zamanla deformasyon asebep olur.Beyaz ışıkların hepsi (xenon olmadıktan sonra) hikaye. Yağışlı havada hepten berbat performans veriyor bu mavi lambalar. Üstündeki aydınlatma bence sınıfında gayet yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Ya arkadaşlar piyasasdaki xenonların çoğu 35W .Neden motosiklet farlarına takılmıyor?yada aküyü yorar diyorlar takmış xenon takmış arkadaşlar varsa memnun kalıp kalmadıklarını kısaca özetleyebilirmi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ben kullanıyorum.Uzun kısa 8000 k xenon.Açma kapama anahtarıda koydum bir problem olmuyor.Ama akünüz iyi olması lazım.Benim orjinal akü sulu iyi değil.
    HONDA

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıyorum.Uzun kısa 8000 k xenon.Açma kapama anahtarıda koydum bir problem olmuyor.Ama akünüz iyi olması lazım.Benim orjinal akü sulu iyi değil.

bizim tayfa lokman hekim dahil abus marka jel akü kullanıyoruz.. süper ötesi bir akü.... alın gözünüz kapalı... üstelik ucuzda....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıcam abi alıcam.Sabahları debriyaja basmadan almıyor motor.Amper fark eder mi?
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıcam abi alıcam.Sabahları debriyaja basmadan almıyor motor.Amper fark eder mi?
    yedi amper veya 9 amper taksanda ybr 5 amper e kadar şarj eder... zaten 7 amper zor oturuyor yerine... biz sedat ın motora 7 amper taktık ama zor oldu .. bende 5 amper var... lokman dada 5 amper var...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Tamam o zaman.Banada abus yolu görüldü
    HONDA

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı harun1077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese tşk.
    Galiba YBR Alıcaz keşe Dijital gösterge koysalarmış.
    TVS nin Gösterge uyar mı acaba aynı yerine.
    Harun boşver dijital göstergeleri,şişkin gövdesini,140 km hız yapmasını,vs.vs inciğini boncuğunu...Ybr alternatifsiz kendi sınıfının 1 numarasıdır...Apachi yi hor kullanırsan elinde patlar,temiz kullanırsan en fazla 2 sene masraf arıza çıkarmaz,2 elide pek prim yapmıyor,alanı satanı pek yok...benim emmoğlunda ybr var bir makinaya bu kadarmı işkence edilir-hor kullanılır,abiciğim biryeri patlasın çatlasın şişsin,yok yok yok...ömürlük makina ybr...şahsen ben sym xs 125 aldım motorun performansında yakıt tüketiminde hiçbir sorun yok,ybr den bile daha az yaktığını iddia edebilirim...ama vibrasyon var.keşke ybr alsaydım diyorum kendime,sende apachi alıp vibrasyonu hissedince ben gibi pişman olma derim...

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    selam arkadaslar;

2010 15 eylül cikisli ybr 125'im 58.000 (yaziyla ellisekizbin) km'yi yapmis bulunmakta, hamdolsun ne yag yakma, ne de baska herhangi bir sorun yok. rutin parclar disinda degisme yok, hatta orjinal zincir disli seti duruyor. sanirim bu bir dünya rekoru olsa gerek. 11 ayda 58.000 km.

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar;

2010 15 eylül cikisli ybr 125'im 58.000 (yaziyla ellisekizbin) km'yi yapmis bulunmakta, hamdolsun ne yag yakma, ne de baska herhangi bir sorun yok. rutin parclar disinda degisme yok, hatta orjinal zincir disli seti duruyor. sanirim bu bir dünya rekoru olsa gerek. 11 ayda 58.000 km.
    2010 haziran cıkıslı ybr gördüm 78.000 de orjinal dişlisi ile hatta ön lastigi magaza cıkısı idi adam yanımda yeni lastik aldı degişme zmanı geldi dedi arka lastikte 2. ci imiş
    Düş peşindeysen Düş peşime

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    bizim kullandığımız markalarla kıyaslarsak sizinkiler insan işimi uzay teknolojisimi diye sorası geliyor insanın :D

Motosikleti
    110.000 km hiç bir şey değişmeden sadece yağ değişrek yol yapan ybr vardı bizim şirkette...1 sefer ön 1 seferde arka fren balatası birde buji değişmişti....

bu arada koğuş kalk ....

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    kalktık ramazan abi emret :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalktık ramazan abi emret :D
    yat sürün .....

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yandın ramazan kardeş.. askerlik çok acaip bişey.. hiç bir mantık yok .. iyiki benim bitmiş.. seni burada görünce gittiğim günler aklıma geliyo offf offff .. bana çok işkence yaptılar... vatan mı korudum marabalık mı yaptım belli değildi.. 3. ordu 6. kolordu 106. topçu alayı Ç-N-R-A bataryası emret komutanım... püff ne günlerdi ama sonuç olarak bitiyor sanada hayırlı teskereler..

Motosikleti
    koray eyvallah sağol.....

bu arada sedat ın ybr ye çanta takıyoruz..resimler geliyor...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    sedatta bititrdi walla hada gidiyorum dediği günü hatırlıyortum

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bizim motorlarımızın üzerindeki lambalar 12V 35W,linkini vermiş olduğun ampuller 12V 55Wyani araba ampulü çektiği akım fazla olduğu için zamanla akünü yorar.Far tasını erken karartır ve aşırı ısınmadan erimelere yada zamanla deformasyon asebep olur.Beyaz ışıkların hepsi (xenon olmadıktan sonra) hikaye. Yağışlı havada hepten berbat performans veriyor bu mavi lambalar. Üstündeki aydınlatma bence sınıfında gayet yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Ya arkadaşlar piyasasdaki xenonların çoğu 35W .Neden motosiklet farlarına takılmıyor?yada aküyü yorar diyorlar takmış xenon takmış arkadaşlar varsa memnun kalıp kalmadıklarını kısaca özetleyebilirmi.
    Motorlar için zaten balast 35W olmalı. Yeni nesil balastlar var ince kalıplı olan.
    Onlardan kullanmak lazım. Bir tek açma kapama düğmem eksik.
    Fırsat bulunca taktıracağım inşallah.
    Mercekli xenon far var, yaklaşık 3 aydır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım henüz.
    Akü boşalma, far tasını eritme, sabah çalışmama gibi bir problem olmadı henüz.
    Üzerinde orjinal aküsü var. Soğuk havalarda sorun olacakmı bekleyip göreceğiz.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bende xenon fara kafayı takmış durumdayım gangam metehan abi onun gangası ramazan kardeş bu işi kesin yapmamı ve bizzatta kendilerinin ilgileneceğini söylediler bakalım ama bi motor daha lazım arayıştayım 2 motor 200 tl lazım dediler.. yani bi motor 100 tl ye mal olacak. 2. şanslı arkadaş arıyorum

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende xenon fara kafayı takmış durumdayım gangam metehan abi onun gangası ramazan kardeş bu işi kesin yapmamı ve bizzatta kendilerinin ilgileneceğini söylediler bakalım ama bi motor daha lazım arayıştayım 2 motor 200 tl lazım dediler.. yani bi motor 100 tl ye mal olacak. 2. şanslı arkadaş arıyorum
    bak bence 60-70tl daha ver ramazan abi sana mercekli zenon yapsın cok dağa sağlıklı ve guzel ben yaptırdım çok memlunum yetkili serviste
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Selamın aleykum.Kandiliniz mübarek olsun.
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler