Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    bnecede yagi tam bosaltmadin daha once cunku orta ayakta az da olsa yag kaliyor
    ben yagi orta ayakta yagi bosalttiktan sonra indirip hafif alt tapa tarafina yatiririm ozaman biraz daha yag akar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    yağı daha yeni değiştirdim.daha öncede dediğim gibi castrol 10/40 kullandım memnun kaldım.sonra havalar iyice ısınınca 10/50 yağ koydum memnun olmadığımı belitmiştim vites geçişleri sertti ve rolantide soğukken(ısınırken) motordan sürtme sesi gibi bir ses geliyordu.öyle böyle 2000km kullandım ve tekrar 10/40 a döndüm şu an için bu sıkıntılar kayboldu memnunum.motoru yan ayağa alın ve sola doğru yatırın biraz daha yağ geliyor.doğrultup tekrar tekrar yatırın bu durum devam ediyor.iyice yağ akması durduğunda tapayı sıkın.ben tapaya ve motorun muhtelif vida ve somunlarına asetatlı kalemle işaret koydum.bu durumda gevşeme olup olmadığını gözle kontrol edebiliyorum.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...21470150_n.jpg
    https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/...54747456_n.jpg
    https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/...5a&oe=544428D6
    https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/...19&oe=544959A0
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...47261682_n.jpg
    https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/...7c&oe=544E42DA
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...7964fb956729b7
    https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/...73290796_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı ybr|line adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ben İstanbul'dan Hakan.
    Bu forumu ve bu başlığı çok uzun zamandır takip ediyorum ama bu ilk mesajım maalesef.
    Çünkü size soracağım, benim içinden çıkamadığım ilginç bir sorum var.

Öncelikle bazı bilgiler;
    Yaklaşık 50.000 km'dir zevkle bir YBR-125'e biniyorum. 2004 model ve aldığımda 15.000 km de idi. şu anda 67.000 km.
    Aldığım günden beri bütün bakımlarını biraz hobi amaçlı, biraz da adam gibi usta bulamamak sebebiyle kendim yapıyorum. Hem ucuza geliyor, hem zamandan tasarruf, hem de dediğim gibi böyle kullanması çok daha hoşuma gidiyor.
    Bakımdan kastım, yağ, zincir, hava filtresi, ön-arka balata, debriyaj-gaz teli değişimleri, yağlama, WD40 vs gibi işler.
    Onun dışında motora anahtar değmedi, rölanti ayarı bile yapılmadı.
    Debriyaj hiç kaçırmıyor, düz yolda rahat 110 (rüZgar yoksa), yokuş aşağı, bir de rüzgar arkadan esiyorsa 118'i görüyor. (gps ölçümü)
    Yakıt tüketimi aldığım günden beri dijital saat gibi hiç şaşmadan aynı gerçekleşiyor. 100 km'de 2,4 - 2,5 arası. Her benzin alışımda kaydediyorum.
    Bu arada boy 1.70, kilo 72.

Size sorum ise yağ hakkında olacak.
    Yağ olarak castrol 10-40 yarı sentetik yağı kullanıyorum. Sanırım aranızda bu yağı kullanan da çok vardır.
    Her 5000'de bir yağı değiştiriyorum. Şu ana kadar 10 defa yağ değiştirdim.
    Hep aynı yağı kullandım.
    Motoru hep orta sehpaya alıp, hep aynı yerde, aynı şekilde yağı boşalttım.
    Her seferinde kullanılmış yağı boş yap kutusunu koyup azaltıp azaltmadığını kontol ettim.
    Her seferinde tam 1 litre yağ motordan yağ çıktı. Tamı tamına bir litre
    En ufak bir eksiltme yapmadı. En ufaktan kastım 50 gram bile. (Emin değilim bu kadarı da normal mi)
    Taki son yağ değişime kadar!

Valla çok ilginçtir ki son yağ değişimde motordan 75ml fazla yağ çıktı.
    Şaka gibi ama gerçek.
    Bütün koşullar aynı olmasına rağmen, bırakın yağ eksiltmeyi bir de fazla yağ ile karşılaştım.
    Aklım almıyor. Motor evin bahçesinde, aile apartmanının önünde duruyor. Yani dışarıdan birinin müdahalesi de söz konusu değil.

Varsa mantıklı bir açıklaması olan, böyle bir şeyi daha önce duymuş olan, bilgi verirse çok müteşekkir olacağım. Başta dediğim gibi ben içinden çıkamadım.
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Bir önceki aldığınız yağın kutusunda 1 litreden fazla yağ olabilir. Belli ki her seferinde aynı işlemleri yapıyorsunuz, tek değişken koyduğunuz yağ, 1075ml yağ koymuş olabilirsiniz, her kutuda tam 1 litre yağ olmayabilir.
    Yağ eksiltse bile 2-3 yağ değişiminde miktarı kontrol etmek gerekir, aynı şekilde kutudan eksik yağ çıkmış da olabilir

merhaba arkadaslar, abilerim. Bugun internetten yaptigim arastirma ile ybr'nin yabanci bi ulkede (hangisi oldugu aklimda degil) 2015 modelini buldum. En az 4 seferdir konu acip paylasmak istiyoruk surekli konu basligi yamaha ybr 125 esd 2015 model yaziyorum aciklama yapiyorum ama kabul etmiyor. Nerde yanlis yaptigini soylerseniz bende hemen konu acip 2015 model ybr'yi sizlerle paylasicam. Mesajlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar Acil yardımınıza ihtiyacım var. 2 haftadır elim değmedi koruma demirini takmaya. ama bir türlü demiri takmayı beceremedim. Motosikletinizi koruma demirini baqlantılarını en yakından net bi şejilde nasıl taktınız resimlerseniz çok sevinirim. üst kısımdakı boğaz dar geliyor bi türlü çözemedım napacamı. delirmek üzereyim 2 saat ugrastım ama maalesef sonuca ulaşamadım...

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Acil yardımınıza ihtiyacım var. 2 haftadır elim değmedi koruma demirini takmaya. ama bir türlü demiri takmayı beceremedim. Motosikletinizi koruma demirini baqlantılarını en yakından net bi şejilde nasıl taktınız resimlerseniz çok sevinirim. üst kısımdakı boğaz dar geliyor bi türlü çözemedım napacamı. delirmek üzereyim 2 saat ugrastım ama maalesef sonuca ulaşamadım...

BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

F10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Ben babamla beraber takmıştım şasinin vidalarını sökmek çok uğraştırdı adamlar iman gücüyle sıkmışlar :D en alttaki vidaya değil bir üsttekine taktım. kornanın yönünü aşağı çevirdim. en üste takılan U şekline benzer parçası biraz dar geliyor gibiydi ama oturdu

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı F10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben babamla beraber takmıştım şasinin vidalarını sökmek çok uğraştırdı adamlar iman gücüyle sıkmışlar :D en alttaki vidaya değil bir üsttekine taktım. kornanın yönünü aşağı çevirdim. en üste takılan U şekline benzer parçası biraz dar geliyor gibiydi ama oturdu
    hiç sorma kardeşim. U parça ayar etti beni büğün elim değipte ugraşamadım inş yarın tekrar bakacam. Comtan nickli arkasdaş saolsun resımleride attı.denicez bi yol.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    geçen park halinde iken motoruma araç çarptı ve ilk defa yan yattı. c.tesi günü exper gelmiş sadece :

bu grenaj'a onay vermiş oda yan sanayi değişimi.
    diğer parçalara herhangi bir onay vermemiş ret etmiş. sizce normal mi ? ben itiraz ettim mail gönderdim dönüş bekliyorum.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen park halinde iken motoruma araç çarptı ve ilk defa yan yattı. c.tesi günü exper gelmiş sadece :
    http://i.hizliresim.com/rY9laz.jpg
    bu grenaj'a onay vermiş oda yan sanayi değişimi.
    diğer parçalara herhangi bir onay vermemiş ret etmiş. sizce normal mi ? ben itiraz ettim mail gönderdim dönüş bekliyorum.
    http://i.hizliresim.com/Z2dbqz.jpg
    http://i.hizliresim.com/on7Dmq.jpg
    geçmiş olsun ustam. üzüldüm. koruma demir yokmuydu motorda.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    40tl lik demir için takması ile birlikte 100tl istemişlerdi. bende taktırmamştım.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    al sen tak

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ben olsam yan sanayi parça da kabul etmem. neden motorun orjinalliğini bozacan ki

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Geçmiş olsun.Hepimizin tekeri düz bassın.Eski koruma demirim boşta,yeni model olandan taktırdım.Düşünen varsa satılık bir koruma demiri var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...2018496/detay/

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Hepimizin tekeri düz bassın.Eski koruma demirim boşta,yeni model olandan taktırdım.Düşünen varsa satılık bir koruma demiri var.
    ben halen aldıqım demırı montajlayamadım :D aynısı bendede var U şeklindekı kelepçe dar geliyor

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    ben halen aldıqım demırı montajlayamadım :D aynısı bendede var U şeklindekı kelepçe dar geliyor
    Hocam aynı sorun bende de var.Kıt kanaat zar zor taktım u demiri bükerek fakat taktıktan sonra şöyle bir sorunla karşılaştım,bu seferde koruma demiri egsoza aşırı yakın yani neredeyse egsoza değiyor.Ufak bir kaza yapsam kesin koruma demiri egsozu yamultacak egsoz 800tl civarı.İkimizinde sorunu aynı yani.Peki bu sorun neden kaynaklanıyor? Koruma demirinden.Arkadaştada aynı koruma demirinden var bakınca aynı ama aslında değil onunkinin şaseye bağlanan 2 adet lama demir kısmı benimkinden 2 cm kadar daha uzun böylece onunki egsoza benimki kadar yakın değil ve takması çok daha basit.Eğer geri verme imkanın varsa geri ver ve yamaha bayisinden orjinalini al derim.Ben üşeniyorum değiştirmeye allah muhafaza bir yatırsam motoru gitti egsoz..

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    walla bugün eksper ile görüştüm. raporu tekrar inceleyeceğini söyledi. ama parçaları kesinlikle yan sanayi takacaklarını söylüyor orjinal parçayı kabul etmiyor. bu konu hakkında yazı makale var mı diye sordum. Var diyor. hala eksperden haber bekliyorum.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Sa ybr tayfası ben eski ybr cilerden ömer askere gittim geldim şimdi tekrar ybr-cbf ikilisinden birini düşünüyom Allah kimseye kaza bela vermesin tekerinız düz bassın

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu zaten yeni model değil mi? Değilse yeni model nasıl oluyor foto var mı?
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı sorun bende de var.Kıt kanaat zar zor taktım u demiri bükerek fakat taktıktan sonra şöyle bir sorunla karşılaştım,bu seferde koruma demiri egsoza aşırı yakın yani neredeyse egsoza değiyor.Ufak bir kaza yapsam kesin koruma demiri egsozu yamultacak egsoz 800tl civarı.İkimizinde sorunu aynı yani.Peki bu sorun neden kaynaklanıyor? Koruma demirinden.Arkadaştada aynı koruma demirinden var bakınca aynı ama aslında değil onunkinin şaseye bağlanan 2 adet lama demir kısmı benimkinden 2 cm kadar daha uzun böylece onunki egsoza benimki kadar yakın değil ve takması çok daha basit.Eğer geri verme imkanın varsa geri ver ve yamaha bayisinden orjinalini al derim.Ben üşeniyorum değiştirmeye allah muhafaza bir yatırsam motoru gitti egsoz..
    Vala hocam lama demir yapılcak başka çare yok olmuyor. yada o U demir yapılcak bişiler yapılcak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler