Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korna filan onlar basit şeyler mete_han kardeşim allah daha büyük sorunlar vermesin,kaç paralık parçaki değiştirirsin
    kanka 1 yaşındaki motosikletin kornası temassızlık yapmıycak...adına para saydık...çin çon mondıal bile yapmaz böyle bir aptallık...bak yolda kalmadım Allah var ..13500 deyim ama yinede canımı sıktı...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yıl 2004...ybr 125imle alakalı tek hatıram bu resim...solda abim...sağda ben...Tr ye gelen ilk parti ybrdendi benimkisi...güzel motordu...Yalovalı bir taksiciye verdim...herif şaşırdı...yav buna hiç binmedinmi diye...

galiba bu sitedeki ilk ybr sahabı benim...2004 eylüldü galiba...
    gencler bilmez...

heytt bee...işte nostaliji diye buna denir...2004 EYLÜL doğru hatırladım...fiyatlara bakarmısınız beyler...bana Beldeyamadan gelen mail buydu...cevaben...sonra Beldeyama Genel Müdür Hayri Bey Satış Müdürü Halil Abi ve Nihat abiyle kaynaştım...ogün bugün görüşürüz...

Sn. Mete Aysal,

Ailenizle birlikte hayatta başarılar ve mutluluklar dileriz.
    Yamaha YBR125 modeline olan ilginiz bizi oldukça memnun etmiştir. Sizin de çok istediğiniz YBR125 model motosiklet sahibi olmanızı biz de arzu etmekteyiz.
    Bu amaçla satış bölümü ve şirketimiz yönetimiyle yapılan görüşmede talebiniz değerlendirilmiş ve normal satış sistemimizin dışına çıkılarak size YBR125 satışı için aşağıdaki koşulların uygulanabileceğine karar verilmiştir.

Liste fiyatından yaklaşık %15 indirim yapılmış ve peşin fiyatına 1 peşin 12 taksit yapılmıştır.

Peşinat 150.000.000
    Taksit sayısı 12
    Taksit tutarı 232.000.000
    TOPLAM TUTAR 2.350.000.000

Taksitlendirme için kredi kartınız kullanılacaktır.
    Satış fiyatına plaka ve ruhsat masrafları dahildir.

Yamaha YBR15'i satın almaya karar verirseniz satış işlemi İstanbul'da bulunan Yamaha yetkili satıcılarımızdan birtanesinden gerçekleştirilecektir.

Saygılarımla,

Nihat Çadırcı

Bu arada ben eski bir KOÇ çalışanıyım...torpil şekli...indirim ordandı...

-----Original Message-----
    From: mete_aysal [mailto:mete_aysal@mynet.com]
    Sent: Tuesday, August 31, 2004 3:50 PM
    To: Nihat Çadırcı

bu arada fabrikaya ilk sorumu Mayıs 2004 te sormuşum...

devirle alakalı birşeyler var...bilginiz olsun...

----- Özgün İleti -----
    Kimden : "Nihat Çadırcı"
    Kime : mete_aysal@mynet.com
    Cc : "Halil Karagülle" ,"Nurcan Yalçın Mörü"
    Gönderme tarihi : 27/05/2004 10:02
    Konu : RE: SATIŞ FİYATLARI

Sn. Mete Aysal,

Yamaha motosikletlere gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Mayıs ayında YBR125 modelinin fiyatı ÖTV ve KDV dahil 2.500.000.000 TL'dır. Haziran ayı fiyatlarımız henüz belirlenmedi, zam konusunda bugünden birşey söylememiz mümkün değil.

Satışımız bayilerimiz aracılığıyla olup İstinye'deki merkezimizden satış yapmıyoruz, satış için bayilerimizle görüşebilirsiniz.

YBR125'in azami yük taşıma kapasitesi 150 kg dır. Çıkabildiği maksimum hız ise 120 km/saat tir.
    Motosikletin rodajında ise aşağıdaki gibi davranmak gerekmektedir;
    0 - 150 km arası; motorun devrinin 4000 civarında uzun süre durmasından kaçının, bir saat çalışma sonrasında motorun soğuması için 5 - 10 dakika motoru durdurun. Sürüş esnasında sık sık vites değiştirin. Motoru sabit gaz pozisyonunda uzun süre kullanmayın.
    150 - 500 km arası; çalışma sırasında motorun devri 5000'i aşmamalıdır. Sürüş esnasında gazı sonuna kadar açmayın.
    500 - 1000 km arası; motor devrinin 6000'in üzerine çıkmasından kaçının.
    1000 km üzeri; Sürüş sırasında hızı değiştirin, motor devrinin 8500'ün üzerine çıkmasından kaçının.

Saygılarımızla,

Nihat Çadırcı
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı KİRK DOUGLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    digi boy 26 merhaba,

Senin adama önereceğin fiyat önemli değil. Önemli olan adamın kaç para istediği. Fiyatını yazda bizde sana önereceğin fiyatı söyleyelim.
    Ben 1 hafta önce 2004 model 400 km'de motoru 2100 YTL'ye aldım. Noter ve ruhsat masrafı 250 YTL tutuyor. Bunlara birde 100 YTL civarında akü,motor yağı,buji fiyatlarınıda eklersek toplam maliyet 2450 YTL oluyor.
    Sonradan öğrendim ki Ankara'da Kuruçayırlı Otomotivde 2007 model sıfır YBR 125 'ler Kredi Kartına 12 ay vade farksız 3300 YTL'ye anahtar teslim satılıyormuş.(ayda 275 YTL ödeme ile) Oysa benim cebimden 2450 YTL peşin çıktı ve iyi araştırma yapmadığımdan 850 YTL fark için 2007 Model yerine 2004 Modelini almış oldum. Ödeme imkanın varsa bu yazdıklarımı düşün derim. 19000 km'de rodajının nasıl yapıldığını bilmediğin motoru almakmı iyi? yoksa sıfır alıp rodajını kendin yapmakmı?
    Sağlıcakla kal,
    merhaba kardeşim. benim ihtiyarın dediği 2,000 istiyo bende 1800 filan önermeyi düşünüyodum.ardından başka biyerde 2004 yine 8000 ya da 9000lerde birtane daha varmış. o da 2250 ister dedi motorcu arkadaşım. ya zaten krediyle alcam. beni maaş 590lira. şaundaki rokko'mun mayıs ayından itibaren 900 taksiti kalıyor. onun üstüne alacagım motorun kredisini ekleyip alcam ybryi. yoksa ben bu rokkoya benzin yetiştiremiyorum motor zevkimi bitircek yoksa fikrim nasıl kredi konusunda 2250+900=3150 eder. hadi pazarlık etsem 2000ytlye bağlasam onu 3100eder. onu da 100er ya da 125er taksitlere vade yaptırıp almayı düşünüyorum... ne dersiniz ?

Motosikleti
    bu arada tesadüfen gördüm ybr 125 hacmini 140 cc ye çıkarmak için bir kit var...

Yamaha YBR 125 in motor hacmini 123cc. den 140 cc. ye çıkartır.

Yakıt tüketimini ~%10 azaltır.

Motorun alçak devirdeki torkunu ~%25 artırır.

Maximum hızını yukseltir, ve bu hıza ulaşma süresini kısaltır.

Caldium alaşımlı gömleğin 50.000 km den fazla ömrü vardır.

Montaj sistemi: Motosikletinizin silindirini ustanızda söktürüp bize kargo ile gönderiyorsunuz, silindirinizin içine daha geniş çapta caldium alaşımlı yeni gömlek takılıyor. Silindiriniz ve yeni geniş çapta piston ve segman takımınız size geri kargolanıyor. Ustanızda taktırıp supap ayarlarını yaptırdıktan sonra YBR niz 140cc hacimle kullanıma hazır oluyor.

Paket içeriği: Caldium alaşımlı gömlek, modifiye piston, segman takımı, 15 diş ön buyuk dişli, gömleğin silindirinize montesi

fotoğrafları burada...260 ytl...

http://www.motogiyim.com/main/produc...ID=0&cat_ID=70

stokta yok diyor ama muhtemelen Sirkecide bulursunuz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    taksit secenekleri de makul fiyatta bayaa. ybr 'm olsaydı düşünürdüm

Motosikleti
    YBR 125
    bu arada tesadüfen gördüm ybr 125 hacmini 140 cc ye çıkarmak için bir kit var...

Hacim yükselince yakıt tüketimi düşüyorsa bunu ybr üreticileri niye
    yapmamış, teknolojileri gelişmemiş mi yoksa? Yoksa bu hacim başka
    hacim mi?

Öğretmen: Hacim nedir çocuklar, hiç böyle bir sözcük duydunuz mu?
    Öğrenci: Bizim köyde hacca gidip gelenlere, naber Hacim nasılsın derler...

(Canım mı sıkkın ne, bu ne kötü espiri)
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coskun Abi senin olay guzelmis cidden. Bir de abi hani Edirne'de ikamet eden bir ogretmen abimiz var ya, onun gibi birsey nasil olur? Ben o abiyle de irtibata gecsem iyi olacak.
    Coskun abi seninle gorustugumuzde yakindan bir bakayim.

Gesmise mazi yenmise kuzu derler abicim maziden bahsetme bana. Kendin itiraf ettin, Yamaha'ya uzagim, cevrem vs. az diye. Kazi cevirmeyelim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml#post893414

Sevgili kardeşim motorun hayırlı uğurlu olsun.Allah kazasız günler nasip etsin.Benim motoruma taktığım ön cam verdiğim linkte var.Bakabilirsin.Umarım beğenirsin.İstanbul Sirkeci'deki Özen Motordan almıştım.Fiyatı biraz pahalı.180 Ytl.Ama çok orjinal bir şey.Kappa.Değişik pek çok markaya da takılabiliyor.Yani motoru satsan bile çıkarıp kullanabilirsin.Ayar yerlerinden boyuna göre de camı istediğin gibi ayarlayabiliyorsun.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 2005 Kırmızı
    KİRK DOUGLAS
    Eskişehir'de yuasa' yı aramadığım mağaza/tamirci kalmadı desem yeridir. En son bir tamaircide buldum, usta bana akünün birkaç yıllık olduğunu fakat suyunu koymadıklarını deneyip satabileceklerini ve fiyatının 75ytl olduğunu söyleyince, fiyatını daha önceden araştırdığım için pahalı olduğunu söyleyerek almadım. Diğer tamirhanelerde noname akülere 45-55ytl. civarı fiyat verdiler. Bunun üzerine oto sanayisinde aramaya başladım. Biyerde 30ytl. ye yanılmıyorsam yiğit akünün bir alt markası (ismini şimdi hatırlayamadım) olan kuru aküyü aldım. Yarın deneyeceğim. YUASA'yı da Ankara'ya geldiğimde almayı düşünüyorum. En azından aciliyeti kalmadı.
    Kullanım kitapçığı için de ince düşüncenden ötürü teşekkür ederim. Fotokopi gibi bir zahmet vermek istemem, pdf olsaydı daha kolay olurdu. Yarın Eskişehir YAMAHA bayisine uğrayıp bir sormayı düşünüyorum. Yardımcı olacaklarını umuyorum.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Ekledigim bir adet resim vardi ama cozunurlugu kotuydu. Uzerinde ben yokken nasil bir seye benziyor, gostereyim istedim.

= = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korna filan onlar basit şeyler mete_han kardeşim allah daha büyük sorunlar vermesin,kaç paralık parçaki değiştirirsin

http://img266.imageshack.us/img266/230/silindirqa6.jpg

Coşkunum 3000 kmde makina cbf 150 keçe patlatmış...temiz kullanılan bi makina...neyini savunayım...yağ eksiltmede cabası...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    http://img266.imageshack.us/img266/230/silindirqa6.jpg

Coşkunum 3000 kmde makina cbf 150 keçe patlatmış...temiz kullanılan bi makina...neyini savunayım...yağ eksiltmede cabası...
    yağ olayını bende duydum şaşırdım

geçen hafta motora doldurduğum yeni yağın boş bidonuna, eski çıkan yağı koydum hacim olarak aynı gibiydi.

bir dahaki sefere çıkan yağı bakkalda tartacam
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba kardeşim. benim ihtiyarın dediği 2,000 istiyo bende 1800 filan önermeyi düşünüyodum.ardından başka biyerde 2004 yine 8000 ya da 9000lerde birtane daha varmış. o da 2250 ister dedi motorcu arkadaşım. ya zaten krediyle alcam. beni maaş 590lira. şaundaki rokko'mun mayıs ayından itibaren 900 taksiti kalıyor. onun üstüne alacagım motorun kredisini ekleyip alcam ybryi. yoksa ben bu rokkoya benzin yetiştiremiyorum motor zevkimi bitircek yoksa fikrim nasıl kredi konusunda 2250+900=3150 eder. hadi pazarlık etsem 2000ytlye bağlasam onu 3100eder. onu da 100er ya da 125er taksitlere vade yaptırıp almayı düşünüyorum... ne dersiniz ?
    arkadaşlar ne düşünüyonuz bu yazdıklarım hakkında ? bende ybr'li olmak istiyorum artk

Motosikleti
    YBR bir de 97 moskof var
    Teşekkürler Metehan abi. Motor bitince yapacağım ilk şeylerden biri bu.

Montaj sistemi: Motosikletinizin silindirini ustanızda söktürüp bize kargo ile gönderiyorsunuz, silindirinizin içine daha geniş çapta caldium alaşımlı yeni gömlek takılıyor. Silindiriniz ve yeni geniş çapta piston ve segman takımınız size geri kargolanıyor. Ustanızda taktırıp supap ayarlarını yaptırdıktan sonra YBR niz 140cc hacimle kullanıma hazır oluyor.

Paket içeriği: Caldium alaşımlı gömlek, modifiye piston, segman takımı, 15 diş ön buyuk dişli, gömleğin silindirinize montesi

fotoğrafları burada...260 ytl...

http://www.motogiyim.com/main/produc...ID=0&cat_ID=70

stokta yok diyor ama muhtemelen Sirkecide bulursunuz...

Arkadaşlar merhaba,

Hafta sonu balkonda duran motorumun yağını değiştirdim. ve motoru orta sehbaya alıp çalıştırdım. Tabii hava soğuk olduğundan Jikle kolununu da çekmeyi ihmal etmedim. Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu. Vites boşta olmasına rağmen arka tekerlek hızlı denecek derecede dönmeye başladı.jikleyi kapatınca dönme yavaşlıyor ve duruyor jikleyi açınca tekrar hızlanıyor.
    Vites boşta olmasına rağmen dişlinin şanzımandan nasıl hareket aldığını bir türlü anlayamadım ve anlam veremedim. Daha önceki motorlarımda böyle bir durumla hiç karşılaşmamıştım. Bir anormallik olduğu kesin. Servise götürmem gerekirmi? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırlarsa sevinirim.
    Açıkcası bayağı merak ettim.

Hepinize sağlıklı ve keyifli sürüşler,

Motosikleti
    shanary 110 cup
    bende ybr 125 aldım arkadaşlar 2007 model 6000 de siyah artık bilgierinizi benimlede paylaşırsanız sevinirim 2900 e aldım

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ewren24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ybr 125 aldım arkadaşlar 2007 model 6000 de siyah artık bilgierinizi benimlede paylaşırsanız sevinirim 2900 e aldım
    rakam çok değilmi dostum?

sıfırının 3450 ytl olduğunu düşünürsek
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Metehan abi nasıl yani mayısta ybrnin fiyatı 0km 2500 mü olcak.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

31 ağustos 2004 yılında almıs 2,500 ytl ye metehan abi motoru arkadasım

aslında ben mondi 151 den cabuk sıkıldım 777 km olmasına ragmen bi ybr dek gelse guzel takas yaparım valla farkı neyse veririz kardeşim
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

abii bu motora helali hoş olsun 3450 gayme!! o parayı son kuruşuna kadar hak ediyor.ben 2800ytl'ye almıştım.ikinci ellerde bence 2500'ytl'den fazla vermek bence delilik,birde ustüne alacaksın makinayı!!bunlarıda hesaplamak lazım..sıfır almak her zaman iyidir..300,500 aramamak lazım böyle durumlarda..

Motosikleti
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yok la 2004 te ben o makinayı ilk alanlardan biriyim..o dönemim mailini sizle paylaştım...

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

31 ağustos 2004 yılında almıs 2,500 ytl ye metehan abi motoru arkadasım

aslında ben mondi 151 den cabuk sıkıldım 777 km olmasına ragmen bi ybr dek gelse guzel takas yaparım valla farkı neyse veririz kardeşim

RS 151 demek...yatacak yerin yok la bu dünyada...neyse seni böylede sevdik...ama bu hep seveceğimiz anlamına gelmez...

Alıntı cey_cey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abii bu motora helali hoş olsun 3450 gayme!! o parayı son kuruşuna kadar hak ediyor.ben 2800ytl'ye almıştım.ikinci ellerde bence 2500'ytl'den fazla vermek bence delilik,birde ustüne alacaksın makinayı!!bunlarıda hesaplamak lazım..sıfır almak her zaman iyidir..300,500 aramamak lazım böyle durumlarda..
    helal...+1 diyorum...kelimesi kelimesine +1...

abi süpersiniz ya!peugeot mopedten sonra ufak bi scooter alayım dedim,fakat sizlere bi takıldım,abi YBR 125 bu kadar mı tatlı anlatılır.o kadar güzel anlatmışsınız ki mecburen almak zorundayım artık.Ben forumda yeniyim ve buradaki kardeşlik ötesi paylaşım beni şoke etti.hepinize helal olsun ...herkese saygılar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler