Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri mazotla temizleyin arkadaşlar

Bu arada havalar 15-20 arası değişiyor hangi yağı kullanayımm siz ne kullanıyorsunuz 10*40 mı koysam
    abi mazot çok toz toprak tutuyor diye biliyorum yanlışım varsa özür dilerim ama mazotlayıp castrolle spreyledinmi daha sağlıklı oldugu kesin
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi mazot çok toz toprak tutuyor diye biliyorum yanlışım varsa özür dilerim ama mazotlayıp castrolle spreyledinmi daha sağlıklı oldugu kesin
    Ne ile temizlersen temizle ya,yağ süreceksin nasılsa zincire,ee yağda zati çok toz kapan bişey

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne ile temizlersen temizle ya,yağ süreceksin nasılsa zincire,ee yağda zati çok toz kapan bişey

hhaahah pier youtubede gezerken videonu yakaladım =)

Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR den cıkan sese bakın
    Yuhh ne ses çıkmış ama

Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hhaahah pier youtubede gezerken videonu yakaladım =)

Devamı gelecek yıhaha (dijital bulamadık hala )

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,zinciri temizlemek için en ideal madde;eğer bulabilirseniz gazyağı'dır.çünkü gazyağı hem temizlik konusunda zarar vermeden temizler,hemde mazot kadar yağlı değildir.temizlik için seçilecek,benzin gibi,tiner gibi malzemeler gerçekten çok iyi çözücü olduklarından dolayı iyi temizlerler ama zincir baklaları içindeki o-ring adı verilen sürtünmeyi ve sesi azaltan malzemeyide eritir.yağlama konusunda ise asla motor yağı kullanmayın.motor için yapılmış zincir yağlarını tercih etmenizi tavsiye ederim.ancak bu konuda da çeşitli kullanım yazıları okudum.kimisi mesela castrol'un yağını öve öve bitiremiyor.kimisi de yerin dibine batırıyor.öğrendiğim ise şu;uygulandıktan sonra hareket esnasında üzerimize sıçramayacak,sünmeyecek olanıdır.uygulandıktan kısa bir süre sonra katılaşan bir yağ duydum.ama adı sanı nedir ben de bilmiyorum.öğrendiğim anda da sizlerle paylaşırım.sevgilerimle.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Evet Adanalı dostuma aynen katılıyorum.Kesinlikle gazyağınındışında başka bir madde ile zincirinizi temizlememenizi tavsiye ederim.Gazyağı zincirinize ve eğer kullanırsanız motorunuzun boyasına da zarar vermez.Motor yağı olarak ben 10 40 Wurth kullanıyorum.Zincir yağı olarak da aynı markayı kullanıyorum.Biraz pahalı bir markadır.Ama kesinlikle piyasadaki en kaliteli yağdır.Alman malıdır.Yalnız zincirinizi yağladıktan sonra epey bir süre bekleyin.Tavsiyem akşamdan yağlayın.Sabaha kullanmaya başlayın.Bu arada motorumda ilk masrafı açmış durumda.21.000 km sonra ön firen balatalarım bitti ve değiştirdim.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    herkese merhaba fuar acılıcakmıs motorlar orada cok ucuz oluyomus her marka motorlar varmıdır acaba bıde fuar nerede olacak babamla gıtmeyı dusunuyorum gırıs ucretlımı babam istanbulda 2 tane fuar merkezı var dıyor 1. sı tüyap ikincisi siyenarmıs acaba motosıklet fuarı hangısınde olur arkadaslar bılıyomusunuz

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Arkadaşlar bir sorum var.Geçenlerde gece hava baya soğukken motoru sürdüm.Motor çok hızlı gibi geldi bana.Artçım olduğu halde çekişi baya iyiydi.Acaba diyorum motorun hava kanalları tıkanmış olabilirmi?Yada hava kanalı varmı?Varsa yeri neresi?Benim motorda bir gariplik var bu kesin.8000 devirden sonra tekleme oluyo.Açıkçası şu sıralar baktırmadımda ama bilen varsa yada tahmin eden sebebini söyleyebilirmi?En azından bilgim olsun.Burdaki motorcular, servisler çok bilgisiz.Size daha çok güveniyorum.Yavaş kullanmak istiyorum ama şu motorla 100-110 u pierzig gibi bulamazsam hemde artçıyla gözüm açık gidecek vallaİyi sürüşler.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Muhtemelen egsozun içi boş.
    Zaten motosiklete binen herkes ghostrider...

Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gokhan_307
    tabiki soğukta iyi olacak.Nedeni ise motor ısınmıyor.
    Eğer 8000 den sonra tekleme varsa ya hava ayarı yada rölanti ayarsızdır.ama büyük ihtimal hava ayaraına ihtiyacı var.

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba fuar acılıcakmıs motorlar orada cok ucuz oluyomus her marka motorlar varmıdır acaba bıde fuar nerede olacak babamla gıtmeyı dusunuyorum gırıs ucretlımı babam istanbulda 2 tane fuar merkezı var dıyor 1. sı tüyap ikincisi siyenarmıs acaba motosıklet fuarı hangısınde olur arkadaslar bılıyomusunuz
    20-23 Mart arasında CNR Yeşilköy'de Motoshow 2008 var. Hangi firmaların katılacağını http://www.motoshow08.com/ adresinden görebilirsiniz. Fuar yaklaştıkça forumu takip ederseniz, mutlaka bir yerlerde buluşup toplu halde gidilecektir. Fuarda MT'nin standı da var, eminim ki Adminlerimiz bizi biletsiz bırakmazlar.
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

Motosikleti
    Z800
    Herkeze Selamlar.Ben arkdaşımın ybr sini kullanıyorum.Motorda hava filtresi yok.Tahminen 100 kmde ne kadar yakar bu motor??

Motosikleti
    kawasaki ER6 F
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum var.Geçenlerde gece hava baya soğukken motoru sürdüm.Motor çok hızlı gibi geldi bana.Artçım olduğu halde çekişi baya iyiydi.Acaba diyorum motorun hava kanalları tıkanmış olabilirmi?Yada hava kanalı varmı?Varsa yeri neresi?Benim motorda bir gariplik var bu kesin.8000 devirden sonra tekleme oluyo.Açıkçası şu sıralar baktırmadımda ama bilen varsa yada tahmin eden sebebini söyleyebilirmi?En azından bilgim olsun.Burdaki motorcular, servisler çok bilgisiz.Size daha çok güveniyorum.Yavaş kullanmak istiyorum ama şu motorla 100-110 u pierzig gibi bulamazsam hemde artçıyla gözüm açık gidecek vallaİyi sürüşler.
    büyük bi ihtimal karbürötörde su vardır deviri zorlayınca gaz tıkanıyodur
    illaki YBR

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı tifosired adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük bi ihtimal karbürötörde su vardır deviri zorlayınca gaz tıkanıyodur
    karbüratörde su olduğunu var sayarsak

benzincilerde likör şişesine benzer kırmızı bir madde satılıyor benzin katkı maddesi ve karbüratör temizleyici,depoya azar azar karıştırırsan sorunun çözülür
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yeniçeri,adanalı doğrudu ya gazyağı ile en iyi temizleniyordu komtanın açtıgı bi başlıktan hatırladım mazot bi yerden kalmış aklımda ama

Bu arada bu da ben deniz bizim kara şimşekle

Motosikleti
    Dabanvay 125cc
    Merhaba arkadaşlar Bende motosiklet tercihimi YBR 125 de kullanmaya karar vermiş bulunmaktayım fakat 2007 model ile 2008 model arasında motor şanzıman yada yürüyen aksamda herhangi bir fark varmı. Adanalı abimizin dediğine göre sadece depo üzerinde buluanan kaş ama bugun telefonda görüştüğüm bir bayii beynimi allak bulllak etti. motorda ve yürüyen aksamdada değişlikler var dedi. ???? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevineceğim şimdiden teşekkür ederim saygılarımla
    ::sigara:: 35 NAC 79 ::tutkuy::
    AL Bİ YBR, BİN GEBERE GEBERE :cat:

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim.Babaçi abi o dediğini bulabilirsem deniyim.
    @kmete önceki sayfalara bak bulabilirsin.Lafı geçmişti herhalde.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı vreon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-23 Mart arasında CNR Yeşilköy'de Motoshow 2008 var. Hangi firmaların katılacağını http://www.motoshow08.com/ adresinden görebilirsiniz. Fuar yaklaştıkça forumu takip ederseniz, mutlaka bir yerlerde buluşup toplu halde gidilecektir. Fuarda MT'nin standı da var, eminim ki Adminlerimiz bizi biletsiz bırakmazlar.
    vreon cok tesekkur ederım verdıgın bılgıler ıcın ben babamla gıtmeyı dusunuyorum motorlara alıstırmak ıcın biletlimi yoksa gırıste paramı alıyolar bıletlı ıse bıletlerı nereden alacagız

Motosikleti
    2007 Yamaha YBR 125 Metalik Siyah Büyüyünce YBR 12
    Alıntı kmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Bende motosiklet tercihimi YBR 125 de kullanmaya karar vermiş bulunmaktayım fakat 2007 model ile 2008 model arasında motor şanzıman yada yürüyen aksamda herhangi bir fark varmı. Adanalı abimizin dediğine göre sadece depo üzerinde buluanan kaş ama bugun telefonda görüştüğüm bir bayii beynimi allak bulllak etti. motorda ve yürüyen aksamdada değişlikler var dedi. ???? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevineceğim şimdiden teşekkür ederim saygılarımla
    En son 7000km bakımında ustayla konuştuğumda depo üzerindeki şerit haricinde hiç bir fark olmadığı söyelmişti 9800 km deyim periyodik bakımlara erken giderim biraz bu gün yada yarın yine gidicem olmadı yakından inceler yada tekrar sorarım ama arada fark yok varsada izmirdesin anladığım kadarıyla hangi bayi ile görüştün ve tekrar arayıp ne fark olduğunu sorup buraya yazarsan ne kadar doğru olduğunu araştırırız. Satış politikasıda olabilir.

AZNAVUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150
    merhaba arkadaşlar, ben motorumu alalı 1 ay olmadı yeni 362 km de falan ama aldığımdan bu yana 50 ytl'lik benzin koydum bu normalmi sizce??? yoksa cokmu yakıyor anlamadım gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler