Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Yeniçeri geçmiş olsun...aman dikkat....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sevgili YENİÇERİ hocam.çok çok geçmiş olsun diyorum.size herhangi birşey olmamasına da sevindim.bu arada tam vaktinde çok anlamlı bir konu( lastik)başlattığımı düşünüyorum.sevgilerimle.

Motosikleti
    YBR 125
    Geçmiş olsun Yeniçeri, umarım bu son kazan olur.
    (Bu kaza olmasaydı belki de buraya yazmak için daha beklerdim)
    Bir süredir takip ediyorum sizleri, vebali biraz da size : )
    sonuçta YBR 125 e karar verdim ve sanırım tüm sayfaları
    okudum, gereksiz yere soru sormayı sevmem bu nedenle
    merak ettiklerimi elden geldiğince ayrıntılı bir biçimde
    araştırıyorum sizlerden pek çok şey öğrendim (önemli
    bilgileri de koplayıp saklıyorum).
    Yakında sıfır ya da ikinci el bir YBR alınca soracak, anlatacak
    başka şeyler de olacak sanırım.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    hadi şimdiden hayırlı olsun arkadaşım.çok doğru bir tercih olduğunu göreceksin.sevgilerimle.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    geçmiş olsun Yeniçeri.
    sakuralar evet kötü. fakat en kral lastik bile buzda tutunmuyor.
    hele ki gizli buzlanma, zaten insanı gafil avlıyor.

ben de son günlerde sürekli sekiz çiziyorum. henüz asfaltla öpüşmedik ama, çok can sıkıcı bir durum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    çok geçmiş olsun yeniçeri allahtan arabalar durabilmiş...

komando,, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Yeniçeri,öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum,bir yerde duymuştum bir motosiklet ata sözü gibi bir şey şöyle diyor " Ya düşen motorcu vardır ya da düşecek motorcu" bende bu Ağustos ayına kadar düşeceklerden dim ama artık düşenlerdenim Allah beterinden korusun
    Arkadaşım benim sana sormak istediğim bir kaç şey var birincisi motorunda kullandığın ön camı nereden temin ettin, belli bir markası varmı ve kaç ytl ikincisi forumdan takip ettiğim ön ampulü H4 ile değiştirmissin bunun sana ne gibi yararı oldu ve ayrıca far açma kapama düğmesi yaptırdınmı son sorum ise benim motorumda bazen vites degişimleri biraz sert oluyor bu normalmi motorum 07 model daha 3500 km civarında
    şimdiden teşekkürler
    Vatan toprağı mukaddestir kaderine terk edilemez. Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    arkadaşlar;hala IRC lastikleri ile ilgili türkiye distiribütörü veya bayii adreslerini elde edemedim.bilen varsa yardım lütfen...bu arada ırc kullananlar hangi seri veya modelini kullanıyor, tavsiye ediyorlar acaba...

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    METEHAN, ADANALI, MAVİERGÜN, GÜLTEKİN, BERKMAN VE KOMANDO dostlarıma geçmiş olsun dilekleri nedeniyle çok teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar;hala IRC lastikleri ile ilgili türkiye distiribütörü veya bayii adreslerini elde edemedim.bilen varsa yardım lütfen...bu arada ırc kullananlar hangi seri veya modelini kullanıyor, tavsiye ediyorlar acaba...
    Dostum IRC'nin Türkiye distirübütürü'nü bilmiyorum, ancak ben Edirne'de Petlas bayisinden aldım.Orada da petlas bayiine bir sor belki bulunur.Benim IRC lastiğimde yazılanları da aynen sana aktarıyorum.Umarım yararı olur.IRC NR 25 UBA 2107 90/90-18 57P TUBBLESS REINF

Alıntı komando,, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeniçeri,öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum,bir yerde duymuştum bir motosiklet ata sözü gibi bir şey şöyle diyor " Ya düşen motorcu vardır ya da düşecek motorcu" bende bu Ağustos ayına kadar düşeceklerden dim ama artık düşenlerdenim Allah beterinden korusun
    Arkadaşım benim sana sormak istediğim bir kaç şey var birincisi motorunda kullandığın ön camı nereden temin ettin, belli bir markası varmı ve kaç ytl ikincisi forumdan takip ettiğim ön ampulü H4 ile değiştirmissin bunun sana ne gibi yararı oldu ve ayrıca far açma kapama düğmesi yaptırdınmı son sorum ise benim motorumda bazen vites degişimleri biraz sert oluyor bu normalmi motorum 07 model daha 3500 km civarında
    şimdiden teşekkürler
    Ön camı İstanbul, Sirkeci'deki Özen Motordan aldım.Markası Kappa, fiyatı 180 TL.Benim YBR'de en gıcık olduğum şey ön farın aydınlatmasıydı.Sağolsun Babaçi'nin tavsiyesiyle H4 ile değiştirdim.İyileşme oldu mu?Evet oldu.Ama bir CBF 250 veya MZ'in ki kadar iyimi diye sorarsan değil.Yine de eskisine göre daha iyi.Bizim orjininal ampullarin verdiği ışık beni gece süratli sürümlerde(70 ve yukarısı)hiç tatmin etmiyordu.Ben bu nedenle değiştirdim.Far açma kapama düğmesi yaptırdım.Hem de motoru aldığım gibi yaptırdım.Yani henüz H4 takmadan önce.Kullanıyorum ve memnunum.Yalnız motoru yıkarken bu kısımların su almasını engellemek gerekiyor.Yoksa zamanla oksitlenmeden dolayı görev yapmıyor.YBR'nin vitesleri kanaatimce kemikli değil.Ancak ilk zamanlar benim motorumda da zaman zaman değindiğin sorun oluyordu.Artık olmuyor.Şu anda 21.000 Km'deyim.Bu çok dert edinilecek bir sorun da değil zaten.Pek çok motorda bu olabiliyor.Biraz ara gazı ve yarım debriyajla kolayca geçiş yapılır.

alonso_51196 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK

acil

ya beyler motorun farının uzunları çok yukarıyı gösteriyor nerdeyse apartmanlarn 3 katını fln far iğnesini aradm ama bulaamadm nasıl ayarlıcaz uzunları

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı alonso_51196 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler motorun farının uzunları çok yukarıyı gösteriyor nerdeyse apartmanlarn 3 katını fln far iğnesini aradm ama bulaamadm nasıl ayarlıcaz uzunları
    ayarı far tasının yanındaki somunları gevşeterek yapabilirsin ama bu seferde yakınlar çok yakını gösterir. içindeki ampulü ters veya yanlış takmış olabilirmisiniz?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

komando,, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Bilgi paylaşımı için teşekkürler YENİÇERİ
    Vatan toprağı mukaddestir kaderine terk edilemez. Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    YOK
    hayır farla fln oynamadm yanlız bu durum bir çok ybr de görülüyor sende uzunlar düzgünmü babaçi?

Motosikleti
    Comet
    Alıntı alonso_51196 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır farla fln oynamadm yanlız bu durum bir çok ybr de görülüyor sende uzunlar düzgünmü babaçi?
    ben motoru alır almaz içindeki ampulü değiştirmiştim,şu an H4 ampül takılı ve sorun yok
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YOK
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru alır almaz içindeki ampulü değiştirmiştim,şu an H4 ampül takılı ve sorun yok
    hmm annadm tmm teşekkürler bu arada sahibinden siyah honda dylan 150 ilgileneler son fiyat 3.900 ytl lastikleri italyadan geldi yanında ojinalide verilecek tel 505 255 83 26

AZNAVUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150
    öncelikle merhaba arkadaşlar. dun motorumu aldım negibi tavsiyeleriniz olacak (teknik konusunda) cok memnun olurum

yeni ceri abim gecmiş olsun

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı AZNAVUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba arkadaşlar. dun motorumu aldım negibi tavsiyeleriniz olacak (teknik konusunda) cok memnun olurum

yeni ceri abim gecmiş olsun
    Öncelikle motorun hayırlı olsun. Teknik olarak zaten motor sana pek problem çıkarmaz. Rodajı nasıl yapacağın kullanıp klavuzunda yazar.(sıfır aldıysan)
    Bide motorun ömrü açısından motora bineceğin zaman yaz-kış fark etmez daima jikleyle motoru ısıtıp bin.(devir göstergesi 4000 devire kadar gelsin). motoru ısıtmadan ani hızlanmalar yapmanı tavsiye etmem. şimdilik söyleyeceklerin bu kadar

Motosikleti
    YBR 125
    Sıfır mı ikinci el mi olsun diye düşünürken sahibinden de şunu arayım dedim,http://www.sahibinden.com/sifir_ayar...XQQdisplayitem telefonda en son 2600 olur dedi, gidip gördüm, küçük bir sürüş de yaptım, 1670 km
    ye gelmiş 2007 şubat çıkışlı, arka sol sinyal kırılmış, ciddi bir yan yatmada
    görülmüyor, depoda ufak tefek ince çizikler var, ne dersiniz alınır mı, fiyat yüksek mi?
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    bence bıraz fıyat yuksek ama motorun kalıtesıne baglı istanbulda 2. el 2000 ytlye cok temız ybrler var ama kmsı 10.000 cıvarında ama sonucta alıcagın motor ybr kolay kolay olmez

Motosikleti
    Comet
    Alıntı maviergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır mı ikinci el mi olsun diye düşünürken sahibinden de şunu arayım dedim,http://www.sahibinden.com/sifir_ayar...XQQdisplayitem telefonda en son 2600 olur dedi, gidip gördüm, küçük bir sürüş de yaptım, 1670 km
    ye gelmiş 2007 şubat çıkışlı, arka sol sinyal kırılmış, ciddi bir yan yatmada
    görülmüyor, depoda ufak tefek ince çizikler var, ne dersiniz alınır mı, fiyat yüksek mi?
    kardeş fiyat öyle ahım şahım değil bulunmaz da değil daha uygunları mutlaka vardır.

koruma demiri yok düştüğünde kasa zarar görmüş olmasın

Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bıraz fıyat yuksek ama motorun kalıtesıne baglı istanbulda 2. el 2000 ytlye cok temız ybrler var ama kmsı 10.000 cıvarında ama sonucta alıcagın motor ybr kolay kolay olmez
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooooo baya ılerlemısın sen ya olsun nekadar yas o kadar tecrube bı sorum daha olcak kac yıldır motosıklet suruyosun ve hep ybrmı kullandın
    2,5 senedir kullanıyorum 2 sene çin malı scooter kullanıp acemiliği attım ama istanbulda araç kullanmak başlı başına sorun.

ybr den memnunmuyum? evet memnunum

7. aya girdim mekanik olarak veya motor olarak sorun yaşamadım sadece arasıra ampüller patlıyor o kadar da olur.

ve ilk vitesli motorumdu aldığımda 2. vitesin yerini 15 dakika bulamamıştım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler