Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben aslında üzerindeki lastiklerden memnunum. genelde yazın uzun yolda kullandım. bana bir sorun çıkarmadı. ama ne bileyim herkes sakuralara çok kötü, kayıyor diyince içim gıcıklandı. taktırmışken tubeless taktırayım diyorum . anlamadığım nokta yanıma şambiyel alıyorum demişsin. tubeless lastiğin içine iç lastik takılıyor mu? bide 4000 km lik gezinde hangi lastik vardı? son olarak forumlarda ybr nin jantı tubeless lastiğe uygun değil deniyor. çukurlara girince yanlardan hava kaçırma oluyo mu ? olmazsa ben irc taktırırım. sorular biraz fazla oldu ama yardımcı olursan sevinirim
    Uzun gezilerde yanıma şambriyel almamın nedeni:Ola ki tubiless lastik ciddi şekilde patladı ve indi.Tamir etmen için mutlaka bir lastikçi bulman gerekli.Ama şambriyelli lastiği biraz bilgisi olan herkes tamir edebilir.Ya da tamirle uğraşmassın yedek yeni şambriyeli takar basar gidersin.Evet tubiless lastiğin içine şambriyel takabilirsin ve hiç bir sorun çıkarmaz.Daha önce Vespa Piaggio bir motorum vardı.Onda binlerce km. bu şekilde kullanmıştım.Uzun Türkiye seyahatimde motorun orjinal sakura lastikleri üzerindeydi.Hiç bir sorunum daolmadı.Dönünce arka lastik bayağı bir aşındığı için değiştirdim.Ben de senin gibi bayağı bir araştırdım.Sonunda lastik pazarlayan bir dostumun tavsiyesiyle ırc tubiles taktırdım.Şu an 5000 km civarında yol yaptım ve bir sorun yok.Ben özellikle uygun sibop bulmakta sıkıntı çektim ama onu da hallettim.Sakın jantının sibop deliğini tornacılarda büyüteyim falan deme.Uygun siboplar var.Buldunmu sorun yok.Kolay gelsin, saygılar.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t817809Berkman sibobun fotoğrafını buradan görebilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    Önce motoru aldım, 2 günde 120 km. yaptıktan sonra yurtdışına çıktım, 1 ay sonra geldim. Bu arada yepyeni motor 1 ay yattı... Şimdi geleli 18 gün oluyor, 880 km. oldu. Deli gibi geziyorum yani. Ama yine de ilk bakımı için 1000km.'yi yetiştiremedim, 6 hafta doldu diye bakımı yaptırdım, bugün de ilk kez yıkadım (evet, biraz pasaklıyım, 1,5 ayda bir kere yıkadım ), işte en temizinden birkaç fotoğraf...

By vreon

By vreon

By vreon
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Maşallah kız gibi

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı free_eagles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depondan 11.5 litre yakmış olsan ve litresini 2870 den alsan km de 66 ykr yani 100 km 2.3 litre yakar.göstergende bi sorunmu var acaba demek geliyo içimden.biraz zor gibi geldi bana üstelik rodajda.ben en fazla yedek hariç 410 km yaptım ybr'mle...eğer doğruysa 2005 lere takılan geri dönüşümden 2 tanemi taktılar acaba
    arkadaşım merhaba;
    bugün tekrar depoyu fulledim.10.09 lt.benzin aldı.fullediğimde,km.518 di.yani,yedek depo ile 17 km.yol yapmışım.şimdi yap hesabını...ayrıca ilk doldurduğumda benzinin lt.si 2850 ytl.idi.bugün ise 3080 ytl.ye aldım.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bugün arka lastiği tubeless'e çevirdim.herzamanki gibi sökerken sorun olmadı ama takarken epeybi kafa patlattım.neyseki doğru taktım galiba
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    Bende yakıtla ilgili elde ettiğim verileri yazıyım... (Daha sadece 3 depo doldurdum ama...)
    İlk depo fullemeyi saymıyorum, depo doluyken, 355 km.'de 9,4 lt. yakıt aldım, 27 YTL, sonra 449 km. daha gittim ve 9,8 lt. daha yakıt aldım, o da 30 YTL.

Analiz : (Rodajda olduğumu, ilk deponun tamamı, ikinci deponun büyük kısmını 6000 d/d'yı geçmeden gittiğimi hatırlatıyım)

İlk depoda; 2,7 lt/100 km. (0,076YTL/km.)
    ikinci depo; 2,2 lt/100 km. (0,067YTL/km.)

Ortalama : 100 km.'de 2,43 lt, ve km'de 0,071 YTL yaktı.

Yakıt harcaması için bir excell dosyası kullanıyorum, her aldığım yakıtın km lt ve YTL datalarını girip yukarıdaki gibi istediğim analizleri yapıyorum. Aldığım yakıt çoğaldıkça genel ortalama daha da tutarlı bir hale gelecektir.
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım merhaba;
    bugün tekrar depoyu fulledim.10.09 lt.benzin aldı.fullediğimde,km.518 di.yani,yedek depo ile 17 km.yol yapmışım.şimdi yap hesabını...ayrıca ilk doldurduğumda benzinin lt.si 2850 ytl.idi.bugün ise 3080 ytl.ye aldım.
    wallahi şuan hesap daha karışık kmde 5.5 ykr yakmış litresi 2850 olan benzinle..oda 100km de 1.94 lt yapıyor.benim motorummu ybr değil seninkimi karar veremedim?bu kadar az yakarmı arkadaşlar ybr? ybrcilerden merakla bunun cvbını bekliyorum...
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    wallahi şuan hesap daha karışık kmde 5.5 ykr yakmış litresi 2850 olan benzinle..oda 100km de 1.94 lt yapıyor.benim motorummu ybr değil seninkimi karar veremedim?bu kadar az yakarmı arkadaşlar ybr? ybrcilerden merakla bunun cvbını bekliyorum...
    o kadar yakması imkansız 5.5 kurş yakmaz ybr hele full depo ile 500 km de yapmaz yada her yere 1. viteste gitmiş heralde. rodajda olsa bile bu değerler olmaz bence bi yanlışlık var bu işte.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    5 aydır kullanıyorum ince hesap yapmadım fakat 5,5 6 krş civarı yakıyor.sanılanın aksine uzun yolda bizim motorlar fazla yakıyor.

genellikle trafiğe girmem dur kalk yapmam alternatif yollarım var hızım 50-60 km civarı gider gelir,ani fren yapmam ve kalkışlarım yumuşaktır bu şekilde kullanan sanırım aynı sonucu alır
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

bu benim ybr nsl ya bence ilk başlangıç için süper

[IMG]http://img108.imageshack.us/my.php?image=dscn0710ec7.jpg

http://img108.imageshack.us/img108/2563/dscn0710ec7.jpg

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar tekrar merhaba.sevgili babaçi'nin dediği tarzda kullanıyorum.motorum hala rodajda ama,işe gidip gelirken,otoyolu kullanıyorum.(gidiş-geliş 26 km.)zaten rodaj olduğu için 6000 deviri geçemedim.aynı şekilde kalkışlar yumuşak,kullanım sakin.böyle yaktı arkadaşlar,ne yapabilirim.ölçümüm doğru.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR kullanım tarzınıza göre 100 km'de 2.3 ile 3.2 lt. benzin tüketir arkadaşlar.Uzun şehirler arası yollarda çok tüketir diye bir şey yok.O size bağlı.Eğer sürekli devirli ve limitlerde seyrederseniz doğru, çok yakar.Ancak 60-70 ile seyrederseniz yakıtınız düşer.

lastik konusunda bir iki bilgi:
    metzeller me-22 bulunmuyor pek.
    onun alternatifi olarak söylenen pirelli mt65'i balmumcu'daki (barbaros bulvarı) genç moto'dan satın almak mümkün. oradan alıp, 1 km mesafede darphanedeki "redline" adlı serviste taktırabilirsiniz.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar ybr hep ilgimi çeken bi motosiklet , ama oturuş pozisyonu yönünden değerlendirildiğinde uzun yolda yorar mı ; mesela elciklerin seleye uzaklığı arttıkça benim sırtımın ağrıma oranıda artıyor ve sanki bu mesafe Ybr de fazla gibi geldi bana ve elciklerin birbiri arasındaki mesafede artınca aynı durum sözkonusu ; uzun yola giden arkadaşlardan fikirlerini arz etmelerini istesem çok şey istemiş olur muyum

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ybr hep ilgimi çeken bi motosiklet , ama oturuş pozisyonu yönünden değerlendirildiğinde uzun yolda yorar mı ; mesela elciklerin seleye uzaklığı arttıkça benim sırtımın ağrıma oranıda artıyor ve sanki bu mesafe Ybr de fazla gibi geldi bana ve elciklerin birbiri arasındaki mesafede artınca aynı durum sözkonusu ; uzun yola giden arkadaşlardan fikirlerini arz etmelerini istesem çok şey istemiş olur muyum
    Aslanım istersen dünya turuna çık.Makinadan yana bir derdin olmaz.Sen kendine güven.Ben neredeyse tüm Türkiye'yi gezdim.Gayet de memnunum.Ama tüm dünyayı gezenler de var.Şuraya bakmanı tavsiye ederim. http://www.tavooo.com/

Motosikleti
    YBR 125
    RE-MOTO ( http://www.tavooo.com/whereweare.php?lang=eng )da YBR 125 li
    gezginlerin haberlerini takip etmeye başladım ve ne yalan söyleyeyim
    kıskandım onları. 22 Aralık 2003 te Arjantin'den başlayan yolculukları
    yaklaşık dört yıldır sürüyor, Kasım 2008'de Avusturalya'da bitirmeyi
    planladıkları yolculukları boyunca 22 ülke geçmişler şu anda Polanya'dalarmış.
    İlgimi çeken bir diğer şey Gustavo Cieslar'ın kullandığı YBR 125 in eski (2001)
    olması ön fren disk değil, Polonya'da motor indirmiş ve tamiri ile uğraşıyormuş
    ( http://www.tavooo.com/photos.php?lan...0017&img=20089 )
    Doğrusu YBR 125 in mütevaziliğine iyi bir örnek olsa gerek bu yolculuk.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu motorla günde 650 km yol yaptım. çok rahat. oturuş pozisyonu zaten dik. titreşim yok denilebilir. cbf250 kullandım 6000 devirden sonra onda titreşim var ama ybr de yok. enduro gibi allah nazardan saklasın.
    gidiş gelişli yollarda sollama yaparken dikkatli ol. 80 km den sonra ivme acayip düşüyo.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    disk kilidinin üzerinde unutulması sebebiyle, disk yamuldu.
    yenisi 55 gaymecik, işçilik 25 gaymecik.

gitmişken, bakım da yapıldı.
    Aydın motor Şirinevler'de KDV dahil fiyatlar;
    yağ 20 ytl
    buji 10 ytl
    hava filtresi 15 ytl
    koruma demiri 35 ytl
    far ampulu 10 ytl
    işçilik 25 ytl.
    sol ön amortisör keçesi garantiden değişti.

bilginize...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    bu arada benim motor 10 000 km ye geliyor. Bu km de neler değişiyodu?

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık

model yılı kıyaslama

arkadaşlar ybr 125 leri model yılı olarak teknik anlamda ne farklılıkları var?
    yani dış görünüş değilde motor frenler amortisör dişliler olarak fark varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler