Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA ybr 125
    slm arkadaşlar ben aydın dan katılıyorum ılgılenen arkadaslar varsa ıstanbuldas yamaha baskılı t shırt gomlek sapka nereden bulabılırım adreslerıyle bırlıkte yazarsanız sevınırım hepınıze hayırlı yolculuk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar. ben ybr me metzeller me22 veya pirelli mt65 lastik taktırmayı düşüyorum. istanbul'da bu lastikleri satıp-takan bildiğiniz bir yer var mı? Birde uzun yolda lastik patladı mı köpükle, spreyle falan şambiyelli lastiği onarmak mı daha basit yoksa tubeless lastiğimi
    Dostum bu yazdığın lastikler kaliteli ancak bildiğim kadarı ile epey pahalı.Ben de taktırmayı düşünüyordum 90 ytl olduğunu öğrenince vazgeçtim.Yine tubiless IRC aldım.50 ytl.Oldukça da memnunum.Tubiless lastik yarılmadığı sürece seni yolda bırakmaz.Yani herhangi bir nesne lastiğine battığı zaman hemen inmez.Özellikle yol alırken hemen inmez.Ancak onarım şabriyellinin daha kolaydır.Ben uzun yola çıkacağım zaman lastiklerim tubiless olmasına rağmen yanıma yedek şambriyel alıyorum.Ne olur ne olmaz

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    slm arkadaşlar bende mavi ybr tel jjant var orjinali brazilya malı isterseniz resimde inceleyebilirsiniz ilginize duyrulur

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı erdal3323 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bende mavi ybr tel jjant var orjinali brazilya malı isterseniz resimde inceleyebilirsiniz ilginize duyrulur
    bir kaç resim koyarsan inceleyebiliriz avatardan zor olur biraz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    selam arkadaşlar bu motorun 2005 olduğu söyleniyor 22000 km de motorundan segman veya zincir sesine benzer bir ses geliyor, plaka ve ruhsat olduğu söyleniyor 1000 ytl civarı alınırmı?

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben yine bişey sormak istiyorum. :D
    Bi kere ıslak yolda kaydırıp düşmüştüm.Ön fren diskinde çok az (0.5 cm falan) yamukluk oldu.Tamirciye gösterdim önemli değil dedi.Tekerde yamukluk sendeleme yok ama disk önden bakıp döndürünce sağ sol yaptığı belli oluyo çok az.Bi sakatlık olmaz demi?
    Bir sakatlık olur. Torna yaparsan da diskin ömründen yersin yine bir sakatlık olur. YBR'nin parça fiyatları 3 kuruş birşeyken gidip de idareten yöntemlerle uğraşmayın, fren bu, şakaya gelmez.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bu motorun 2005 olduğu söyleniyor 22000 km de motorundan segman veya zincir sesine benzer bir ses geliyor, plaka ve ruhsat olduğu söyleniyor 1000 ytl civarı alınırmı?
    Bence alınır ama 1ooo ytl masrafı gözden çıkartmalıısn .Belki o kadar tutmaz ama işte komple motoru ne kadar diye sor siizn ustalara ya da olmazsa bloğu gösterirsin yeni segman piston silindir falan alırsın yok ya 1ooo ytl bile gitmez bence

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    axoyum, motordan gelen ses krank bilyası sesi olabilir, değiştirilmesi gerekir ve masraf ister. Zincir gördüğüm kadarı ile paslı ve aşırı gevşemiş, o da değişim isteyebilir. Ayna lazım olacaktır bir de ön amortisörlerde sanki yağ kaçağı var gibi, eğer o da varsa hatta yoksa bile bence 1000lira diye almaya değmez.

Motosikleti
    YAMAHA ybr 125
    slm arkadaslar ben moto gıyım uzerıne ıstanbul da dukkan arıyorum

Motosikleti
    Comet
    Alıntı alles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar ben moto gıyım uzerıne ıstanbul da dukkan arıyorum
    toplu halde bulabileceğin yer sirkeci de doğubankın sokağında.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    kawasaki ER6 F
    mrb arkadaşlar benim 2004 ybr nin günü gününü tutmuyo bigün motoru zorluyorum 9000 - 10000 devir arası hiç bi titreşim yok yağ gibi gidiyo
    bazende 8000 deyken bile çok fazla titreşim oluyo ben bi anlam veremedim neden olabilirki ?
    illaki YBR

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    MArş düğmesi bozulan var mı aramızda? Benimki geçen hafta bozuldu sanırım. YBR'nin ilk bozulan parçası olarak müzeye koyma niyetim var Gerçi bir açıp bakıcam belki tel mel çıkmıştır halledilir hemen :D
    Allahtan ayak marşı var, olmasaydı motor yatacaktı...

rapunzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr-125
    axoyum, motor 2005 model diil, yapıştırmalarından ve grenajından daha eski olduğu belli, en az 2004 model
    iyi ve tanıdık bir ustaya gösterip kesin fiyat al sonra düşün ama yinede bence uzak dur hazır mevsim kış, fiyatlar zaten düştü, çok ucuza tamir olcak olsa sahibi yaptırıp satar zaten, dertsiz başına dert alma!!

insane, benimde marş basmıyor gibi ama bendeki sorun aküden

bu arada bende pantalon ve lastik almayı ve hatta fuara gelmeyi düşünüyorum, fuarda fiyat çok farkediyormu??

daha önce çok konuşuldu ama kısa süre içinde 2 kere düşünce akıllandım, lastikler değişince motorun tutunması ne kadar değişiyor?? sabahları çiğ düşüyor, bide ankaranın ayazı eklenince yol buz gibi kaygan oluyor

Motosikleti
    Comet
    Alıntı rapunzel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    axoyum, motor 2005 model diil, yapıştırmalarından ve grenajından daha eski olduğu belli, en az 2004 model
    iyi ve tanıdık bir ustaya gösterip kesin fiyat al sonra düşün ama yinede bence uzak dur hazır mevsim kış, fiyatlar zaten düştü, çok ucuza tamir olcak olsa sahibi yaptırıp satar zaten, dertsiz başına dert alma!!

insane, benimde marş basmıyor gibi ama bendeki sorun aküden

bu arada bende pantalon ve lastik almayı ve hatta fuara gelmeyi düşünüyorum, fuarda fiyat çok farkediyormu??

daha önce çok konuşuldu ama kısa süre içinde 2 kere düşünce akıllandım, lastikler değişince motorun tutunması ne kadar değişiyor?? sabahları çiğ düşüyor, bide ankaranın ayazı eklenince yol buz gibi kaygan oluyor
    lastik fiyatlarını karşılaştırmadım ama diğer aksesuarlarda ciddi anlamda indirim yapılıyor özellikle fuarın son günü

Motosikleti
    kawasaki ER6 F
    [QUOTE=insane;855833]MArş düğmesi bozulan var mı aramızda? Benimki geçen hafta bozuldu sanırım. YBR'nin ilk bozulan parçası olarak müzeye koyma niyetim var Gerçi bir açıp bakıcam belki tel mel çıkmıştır halledilir hemen :D
    Allahtan ayak marşı var, olmasaydı motor yatacaktı...[/QUOTE
    büyük bi ihtimal yayı çıkmıştır yada kırılmıştır benimki ufak bi kazadan dolayı kırılmıştı elektrikçi bi yay ayarladı halloldu.
    illaki YBR

Motosikleti
    YAMAHA ybr 125

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar merhaba.size ilk 500 km.raporumu sunuyorum.burada yazılanların tamamını okuduğumu daha önce de söylemiştim.sizlerden duyduğum kadarı ile bizim makineler,bir depo ile 400 km.civarında gidiyordu.az önce 500.km.mi tamamladım.yedek hariç 501.km.de benzin bitti ve yedeğe aldım ilk defa.aldığım gün fullemiştim.malum rodajda olduğum için 6000 deviri hiç geçmedim.bu konuda oldukça hassasımdır.yarından itibarende 7500 devir ile kullanacağım,1000 km.ye kadar.bakalım nasıl olacak.bu arada pirelli lastik için bir adres,bir telefon no'su veya ön-arka fiyat bilgisi sormuştum.ama bilen yok herhalde.
    hepinize sevgilerimle.

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.size ilk 500 km.raporumu sunuyorum.burada yazılanların tamamını okuduğumu daha önce de söylemiştim.sizlerden duyduğum kadarı ile bizim makineler,bir depo ile 400 km.civarında gidiyordu.az önce 500.km.mi tamamladım.yedek hariç 501.km.de benzin bitti ve yedeğe aldım ilk defa.aldığım gün fullemiştim.malum rodajda olduğum için 6000 deviri hiç geçmedim.bu konuda oldukça hassasımdır.yarından itibarende 7500 devir ile kullanacağım,1000 km.ye kadar.bakalım nasıl olacak.bu arada pirelli lastik için bir adres,bir telefon no'su veya ön-arka fiyat bilgisi sormuştum.ama bilen yok herhalde.
    hepinize sevgilerimle.
    depondan 11.5 litre yakmış olsan ve litresini 2870 den alsan km de 66 ykr yani 100 km 2.3 litre yakar.göstergende bi sorunmu var acaba demek geliyo içimden.biraz zor gibi geldi bana üstelik rodajda.ben en fazla yedek hariç 410 km yaptım ybr'mle...eğer doğruysa 2005 lere takılan geri dönüşümden 2 tanemi taktılar acaba
    B rh +(pozitif)

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu yazdığın lastikler kaliteli ancak bildiğim kadarı ile epey pahalı.Ben de taktırmayı düşünüyordum 90 ytl olduğunu öğrenince vazgeçtim.Yine tubiless IRC aldım.50 ytl.Oldukça da memnunum.Tubiless lastik yarılmadığı sürece seni yolda bırakmaz.Yani herhangi bir nesne lastiğine battığı zaman hemen inmez.Özellikle yol alırken hemen inmez.Ancak onarım şabriyellinin daha kolaydır.Ben uzun yola çıkacağım zaman lastiklerim tubiless olmasına rağmen yanıma yedek şambriyel alıyorum.Ne olur ne olmaz
    ya ben aslında üzerindeki lastiklerden memnunum. genelde yazın uzun yolda kullandım. bana bir sorun çıkarmadı. ama ne bileyim herkes sakuralara çok kötü, kayıyor diyince içim gıcıklandı. taktırmışken tubeless taktırayım diyorum . anlamadığım nokta yanıma şambiyel alıyorum demişsin. tubeless lastiğin içine iç lastik takılıyor mu? bide 4000 km lik gezinde hangi lastik vardı? son olarak forumlarda ybr nin jantı tubeless lastiğe uygun değil deniyor. çukurlara girince yanlardan hava kaçırma oluyo mu ? olmazsa ben irc taktırırım. sorular biraz fazla oldu ama yardımcı olursan sevinirim

Motosikleti
    Önce cbr125 büyüyecek büyüyecek R6...:-)))
    Alıntı AksakalliWolverine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    royalmen, inan bana küçük kalmıyor... Benim boyda 1.92 denedim biliyorum. Ama bi 125 REPSOL denersen oyuncak hissi verebilir..
    125 REPSOL e oyuncak demeyin lütfen. her motorun bi kişiliği var. ayıp olmuyo mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler