Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Ben rodaj dan dolayımı sakatlardayım yoksa?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben rodaj dan dolayımı sakatlardayım yoksa?
    hayati abi 90 100 110 ne farkederki? bence en ideal sürüş 80 90 km arası yapılandır hem fazla stres yapmıyor hemde motorun hakimiyeti sende oluyor.

piyasadaki en ölü ybr bile 90 yapar bence ve 80 90 la gidilmeyecek yol yok
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi son durum nasıl, ne kadar masraf çıkıyor?
    arkadaşlar motor serviste bekliyor çünkü sigorta daha parayı yatırmadı ama bugün yarın alırım. Aklınızda olsun en ufak bir kaza dahi olsa hemen polis çağırıp rapor tutturun eğer haklıysanız son kuruşuna kadar alırsınız karşı tarafdan paranızı. Eğer allah korusun hastaneye yattınız ve hiçbir sağlık sigortanız yoksa bile bunu için bile para ödemek zorun değilsiniz.

Beni motora gelince işçilik dahil 1.250 hasar var motorda. Değişecek malzemeler ise şöyle; depo ( çok belli olmayan iki göçük var ), km saati kopmle; kafalık, direksiyon; elcikler; ön sinyaller; far çerçevesi; ön çamurluk (aslında kazada kırılmadı daha önceden uç tarafı kırılmışdı bahane ile oda değişecek) bide ufak tefek şeyler var. Artık nasıl uçduysam motor aksamında, egsozda, direksiyon çatalında çizik dahi yok (bunun sebebi sanırım balçığın içine uçmam) Tabi motorun yançantalarıda haşat oldu ama onları sigorta aksesuar olduğu için malesef karşılamıyor. Şimdilik bu kadar herkese kazasız belasız yolculuklar bol keyifli sürüşler diliyorum.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    hayaletfilo, öncelkle tekrar geçmiş olsun. Umarım en yakında yollra dönersin.
    Kazada çıkartılan expertiz parorunda ne ne kadara değişti falan bir yazarsan buradaki herkes yararlanır... 1250ytl de çokmuş ya...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda YBR'yi yola çıkartmışın Rodajı bitti mi bari yolda
    Raporu bekliyorum
    3200 küsur oldu.
    beraber değiştirdiğimiz yağ var hala üzerinde.
    yakında servisteyiz...

Slayt gösterisi için tıklayınız...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayaletfilo, öncelkle tekrar geçmiş olsun. Umarım en yakında yollra dönersin.
    Kazada çıkartılan expertiz parorunda ne ne kadara değişti falan bir yazarsan buradaki herkes yararlanır... 1250ytl de çokmuş ya...
    teşekkür ederim insane. Evet baya çok tuttu ama sadece depo 250 ytl km saati 250 ytl sırf bu ikisi 500 ytl tutuyor. Ama tabi bunların asıl fiyatlarını sigortadan parayı alınca ve servis faturayı kesince burada sizlere sölerim. Tabi bide parçaların hepsinin orginal olması maliyeti arttırıyor.

cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    motorlarımızınn yeni hali bakın beğenecekmisiniz

Motosikleti
    roadracer
    Değerli arkadaşlar hepiniz biliyorsunuz belki;Ybr lerin ön dişli 14 diş,arka dişli 45 diş.Şimdi benim özellikle büyük şehirlerde oturup ta tanıdığı bir yamaha servisi olan arkadaşlardan bir ricam olacak.
    Şöyle ki;Orjinal 13 diş ön yahut 47-48 diş arka dişli bulabilirmiyiz.
    Yardımcı olursanız sevineceğim.Amacım hızdan daha ziyade biraz daha güç artışı sağlamak.İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı cepcell_apo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yakışır motorlar yanıyor valla nazar değmesin, yanlız bunlar 2007 model demi?

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar merhaba ön çamurluk çatlaktı benim zaten değiştirmemiştim ama bugün kırıldı. ön çamurluk ne kadardır acaba bilgisi olan varmı...

tavsanolusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2007

hayaletfilo'ya geçmiş olsun

hayaletfilo geçmiş olsun. motor kullanmaya başlayalı 900 km oldu. bu kadar km de bile dikkatsizlik etsem 1-2 kazam olurdu. motorsiklet kullanıcısı çok dikkatli olmalı hep malesef arabalar dikkat etmiyor iş bize düşüyor kazada en çok bizim canımız yanıyor hem maddi hem manevi. Tekrar geçmiş olsun. Keyifli sürüşler arkadaşlar.

Alıntı cepcell_apo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok şekil olmuş ama fosforlar biraz abartılı olmuş gibi neyse zevk sizin iyi günler de kullanın arkadaşlar. 2007 model sanırım benmkide aynı ama şu rüzgarlığı bana vermediler size motorla birlikte verdiler dimi?
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    güzel olmuş bi ybr alamadık cbf 150 iyi ne hevesle aldım fos ciık tı sattım ybr nasl arkadaşlar iş yapar mı
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor serviste bekliyor çünkü sigorta daha parayı yatırmadı ama bugün yarın alırım. Aklınızda olsun en ufak bir kaza dahi olsa hemen polis çağırıp rapor tutturun eğer haklıysanız son kuruşuna kadar alırsınız karşı tarafdan paranızı. Eğer allah korusun hastaneye yattınız ve hiçbir sağlık sigortanız yoksa bile bunu için bile para ödemek zorun değilsiniz.

Beni motora gelince işçilik dahil 1.250 hasar var motorda. Değişecek malzemeler ise şöyle; depo ( çok belli olmayan iki göçük var ), km saati kopmle; kafalık, direksiyon; elcikler; ön sinyaller; far çerçevesi; ön çamurluk (aslında kazada kırılmadı daha önceden uç tarafı kırılmışdı bahane ile oda değişecek) bide ufak tefek şeyler var. Artık nasıl uçduysam motor aksamında, egsozda, direksiyon çatalında çizik dahi yok (bunun sebebi sanırım balçığın içine uçmam) Tabi motorun yançantalarıda haşat oldu ama onları sigorta aksesuar olduğu için malesef karşılamıyor. Şimdilik bu kadar herkese kazasız belasız yolculuklar bol keyifli sürüşler diliyorum.
    Nasıl ya???bu kadar kolay mı...hani artık kimin suçlu olduğu yada suç oranı mahkemeler tarafından bellirleniyordu ? hani artık trafik polisleri suç oranını yazamayacaklardı
    Ben bu işten hiç bir şey anlamadım..tam 4 ay oldu, bu işle 2 ay boyunca uğraştım ve bir sonuç alamadım şimdi de dava açıldı suç oranının belirlenmesi için...
    Bunlar bana mı gıcıklar yoksa şanssız mıyım?

Geçmiş olsun bu arada kaza olayını da okudum gerçekten şanslıymışsınız ikinizde
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl ya???bu kadar kolay mı...hani artık kimin suçlu olduğu yada suç oranı mahkemeler tarafından bellirleniyordu ? hani artık trafik polisleri suç oranını yazamayacaklardı
    Ben bu işten hiç bir şey anlamadım..tam 4 ay oldu, bu işle 2 ay boyunca uğraştım ve bir sonuç alamadım şimdi de dava açıldı suç oranının belirlenmesi için...
    Bunlar bana mı gıcıklar yoksa şanssız mıyım?

Geçmiş olsun bu arada kaza olayını da okudum gerçekten şanslıymışsınız ikinizde
    teşekkür ederim morrigan. Evet aslında bu kadar kolay. Ama önemli olan trafik polisinin gelip o esnada hemen rapor tutması. Benim kazamda tutulan raporda tüm kusur karşı tarafa yazıldı. Ve hemen akebinde 5 iş günü içinde hasar ihbarı yapmanız gerekiyor. Eğer hastanede yatarsanız hastaneden çıkdıktan sonra. Yanlzı rapor tutulurken orjinal bir nüshasını hemen ordA almalısınız yoksa fotokopisi filen geçersiz.(Biz almamışdık sonra baya uğraşdık) Sigorta şirketlerinin motorcularla anlaşması yok parayı motorcuya deil sizin hesabınıza yatırıyorlar siz sonra gidip motorcuyla hallediyorsunuz. İster hemen yaptırın ister parayı almayı bekleyin.

Mahkeme ayrı bi olay bunu sizin sigortadan paranızı almanızla alakası yok. Benim mahkemem daha olmadı bile ama p.tesi parayı hesabıma yatıracaklar ; yaralanmalı olay olduğu için adli bir vaka ve kesinlikle mahkemesi olacak daha sonra. (mahkemeyi beklemekdeyim) Morrigan tam olarak bilemiyorum ama trafik ekipleri hala suç oranını yazıyorlar hatta benimkini torbalı böle trafikden gelip yazmışlar kaza anında. Ama sanırım senin şanzlığın olabilir. Senin ne için beklediğini tam olarak anlayamadım sanırım sigortadan parayı alamadın kusur belirlenmediği için ilginç

Birde şunu öğrendim arkadaşlar,; farz edinki ehliyetiniz var ama kaza anında yanınızda yok veya ehliyeti almaya hak kazandınız ama ehliyeti trfikden henüz çıkartmadınız bu şekilde bile sigortadan paranızı çatır çatır alabiliyorsunuz.

Son bir şey olarak kazada karşiı tarafın muhakka adı soyadını sigorta poliçe numarısını veya poliçenin fotokopisini alın bide cep telefonun alın adamın tabe şerefsizler kaçmazsa!!

İnşallah hiç birinizin başına bu tarz şeyler gelmez aman tekrar tekra çok dikkatli olun allah hepimizi korusun.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar hepiniz biliyorsunuz belki;Ybr lerin ön dişli 14 diş,arka dişli 45 diş.Şimdi benim özellikle büyük şehirlerde oturup ta tanıdığı bir yamaha servisi olan arkadaşlardan bir ricam olacak.
    Şöyle ki;Orjinal 13 diş ön yahut 47-48 diş arka dişli bulabilirmiyiz.
    Yardımcı olursanız sevineceğim.Amacım hızdan daha ziyade biraz daha güç artışı sağlamak.İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

bir ara çarşıya gittiğimde sorarım.

Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni motora gelince işçilik dahil 1.250 hasar var motorda. Değişecek malzemeler ise şöyle; depo ( çok belli olmayan iki göçük var ), km saati kopmle; kafalık, direksiyon; elcikler; ön sinyaller; far çerçevesi; ön çamurluk (aslında kazada kırılmadı daha önceden uç tarafı kırılmışdı bahane ile oda değişecek) bide ufak tefek şeyler var.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ön çamurluk çatlaktı benim zaten değiştirmemiştim ama bugün kırıldı. ön çamurluk ne kadardır acaba bilgisi olan varmı...
    kendi sorumu yanıtlıyorum belki faydası olur , ön çamurluk orjinal 65 ytl...

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    bizim arkadaş 35 ytl gibi bir fiyata almıştı ama orjinalmi değilmi bilmiyorum.

Motosikleti
    roadracer
    [QUOTE=sonix;807977]bir ara çarşıya gittiğimde sorarım.

Sağol sonix ben burada araştırmalarım sonucu 6 YTL ye buldum YAVUZLAR marka 1/2 13 diş Yalnız ham haldeydi ortasını tornacıda, orjinali gibi frezede yaptırdım cuk oturdu.Bu ön dişliyi yerine oturttuktan sonra kontra bir segmanı var o biraz uzun geldi uç kısımlarını taşladıktan sonra o da oldu fakat bu seferde onu dişliye sıkan cıvataların başı geniş geldi.Yerine alien başlı cıvatayla sıktık.Bundan sonra iş denemeye kalmıltı,benim açımdan sonuç mükemmel.Şöyle ki;
    5.inci vites dahil her viteste ara hızlanması çok iyi.Yokuş yukarı kalkışlarda hiç sorun olmadan sanki bir kros motoru gibi kalkıyor.İki kişi ile denemedim henüz ama kesin onda da olumlu olacağına inanıyorum gerçekten daha güçlendi motorum.Şehir içi trafiğin çok yavaş aktığı anlarda bazen 1.inci viteste motoru rahatsız edici buluyordum 2.inci viteste ise bayılıyordu.Şimdi neredeyse bir bisiklet kıvraklığı ile kıllanabiliyorum.
    Gelelim herkesin daha çok önem verdiği hız meselesine;Daha evvel 5.inci viteste 8000 rpm de 90 km/h hıza erişirken şimdi 8500 rpm de tam 90 km/h hıza erişiyor.Ve yine inanın daha çabuk buluyor bu değerleri.Daha fazla basma şansım olmadı.Zaten çok fazla sürat yanlısı da değilim.Denersem yine burada yazarım.
    Ha ayrıca vites küçültürken ki rahatsız edici kompresyon silkelemesi de çok tatlı bir hal aldı.
    Kusura bakmayın uzun oldu,başınızı ağrıttıysam özürlerim kabul edin

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Şu dişli işini benim motora yapayım bakalım.Faydasını görecekmiyiz.Hız önemli değil tork artsın yeter

Motosikleti
    roadracer
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu dişli işini benim motora yapayım bakalım.Faydasını görecekmiyiz.Hız önemli değil tork artsın yeter
    Tork kesinlikle artıyor.Üzerindeki zincirden bakla almaya da gerek yok boşluğu arkadaki ayar civataları ile çok rahatlıkla alabiliyorsunuz.Ön dişli değiştirme işi,arka dişliyi büyütmekten daha ekonomik.İlave zincir almak zorunda kalmıyorsunuz.Bu ara tek teker meraklıları için de biçilmiş kaftan oluyor bu haliyle.Benden söylemesi ama siz yine de teker yapmayın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler