Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı aggasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşk ybr tavsiyesi için bende öyle düşünüyorum bir arkadaşım dl 650 fanatiği olduğumu duyunca hiç durma başla dedi ama benim gözüm korktu makina harika bi şey olsun yavaş yavaş alışırsın diyor ee sizlerde ybr 125 le başla diyorsunuz galiba en akıllıcası ybr 125 en azından başlangıç olur
    ama 0 alma derim nasıl olsa yükseltecen onun için bence 2. el temizinden şöle 2000 ytl ye falan bulursun. Bence öle yap
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    valla sizleri uzakdan izlemek çok hoşuma gidiyor. Biliyorsunuz kaza yapmıştım motorum hala serviste sigortadan para almayı bekliyorum sanırım motorun çıkması 1 ay daha sürecek. Çok ama çok özledim ybr mi :( yoldan geçen ybr lere salya sümük izliyorum :( herkese bol keyifli kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    ben de snein durumndayım hala
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Senin adına üzüldüm sevgili hayaletfilo. Yalnız neden 1 ay sürecek tamir işlemleri.Adamlarla anlaşsaydın parası nasıl olsa sigortadan gelmeyecekmi?
    1 ayda uzay gemisi yapılır ya

Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de snein durumndayım hala
    ahanda bir üzüntü daha.
    Ben bu günlerde kayınpederin rahatsızlığından dolayı kullanamıyorum çakırımı.Sırayla size göndereyim bari.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sizleri uzakdan izlemek çok hoşuma gidiyor. Biliyorsunuz kaza yapmıştım motorum hala serviste sigortadan para almayı bekliyorum sanırım motorun çıkması 1 ay daha sürecek. Çok ama çok özledim ybr mi :( yoldan geçen ybr lere salya sümük izliyorum :( herkese bol keyifli kazasız belasız sürüşler
    Evren aga sen elin ybrsine niye salya sümük bakıyon gelsene bu taraflara yaw

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah bi para bulsam alcam ybr.kaza yapan arkadaslarda gecmıs olsun.
    Koşulların mükemmel olmasını beklersen hiçbir zaman harekete geçemezsin.

motorumun sente ayarı kaçmış düzelltik.hazır kurcalamışken karbütörü söktük.içindeki deliği 1.1 mm yaptık.Benzini daha iyi yetiştirsin diye.Sonuç güzel eskisine oranla motorun ivvelenmesi %30 arttı.

Kaza yapanlara geçmiş olsun.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Geçenlerde tesisatlı YBR ilanları göstermiştim, bir de bunu gördüm geçen gün... YBR değil ama olsun :D Bu adamların azmine hayranım

http://www.sahibinden.com/displayite...eyword=4372402

hiç değilse polyester kabartmalı yapmış.Ama kışın hoparlörü nasıl koruyacak ki?

Motosikleti
    roadracer
    İki teker disco mübarek.Spot ışıkları felan koysa daha bi iyi olurmuş

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç değilse polyester kabartmalı yapmış.Ama kışın hoparlörü nasıl koruyacak ki?
    üzerine birde tente yaparlar yarın onun resimlerinide görürüz yakında
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    roadracer
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumun sente ayarı kaçmış düzelltik.hazır kurcalamışken karbütörü söktük.içindeki deliği 1.1 mm yaptık.Benzini daha iyi yetiştirsin diye.Sonuç güzel eskisine oranla motorun ivvelenmesi %30 arttı.

Kaza yapanlara geçmiş olsun.
    sente ayarı nasıl yapılıyor bir bilgi verirsen memnun olurum.Karbüratör memesini genişletince yakıtın artacağını duymuştum.Sende böyle bişey oldu mu?.

oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    Alıntı aggasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bir ybr 125 almak istiyoum amacım ileride bir v-strom dl 650kullanıcısı olmak başlangıç olarak iyi bir tercih mi yoksa ybr 250 ile mi başlamalıyım cbf 150 de olabilir kararsızım sizlerin yardımlarıyla ybr 125 bayağı kafama yattı
    ybr 125 ve cbf 150 başlangıç için iyi motorlar. yanlız ben sana bu motorları bi 1 sene kullanmadan v-strom a gecme derim.

şimdiden hakkında hayırlısı bakalım.
    GT650R

Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sente ayarı nasıl yapılıyor bir bilgi verirsen memnun olurum.Karbüratör memesini genişletince yakıtın artacağını duymuştum.Sende böyle bişey oldu mu?.
    motorun bujinin tam arkasında 2 vida tutan bir kapak var.kapağı çıkarınca zinciri görüyorsun zaten..pistonu en üst noktaya getirilmeli.Zincir dişlisinde bir ok var.Motor bloğundanda bir ok var.bu oklar örtüşürse sente ayarı olmuş demektir.Sente ayarınıda dişliyi tutan somun var onu söküp dişlinin okunu motor bloğun okuna hizalama ile sağlanıyor..

Daha yakıt safriyatına bakamadım.Çok aşırıda farkedeceğini sanmıyorum.zaten bir önceki haliyle 80.000 lira filan yakıyordu..

Motosikleti
    ybr 2008 BLACk

Ybr 2008 Model Yardim..

DAHA oncede yasdım ama..cvb alammdım 2008 model ybr var mı??
    fiyat?? teknık ozellıkler bide motoru aldıgım zaman yabmam gerekenler(rodaj fln) ilk 1000 kmde 5000 kmde bakımlar ve yapılması gerekenler.....abilerim yzacaklarınız ıcın sımdıden tesekkurler....

şu an için 2008-2007 modelli ybr 125 ler Türkiye'de yok.(jantları 5 kollu olanlar).Teknik özellikleri aynı sadece depoda sticker var.jantları 5 kollu ve egsozu siyah.Teknik özellikleri aynı.

protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI

3000 bakımı ve Yıldız ticaret

Km'rem 3000 geldi dün,dedim bir bakıma sokayım şu motoru.Servise giderkende dedimki;

__Bu sefer shell değilde de castrol magnetec koydurayım dedim baya bi öneren var.

Nese geldim yıldız ticarete biri karşıladı kapıda,

__Dedim castrol yagınız var mı servise sokacagım motoru?,
    __Yok dedi.
    __Peki o zman alayım da geleyim dedim
    __peki dedi.
    Gittim aldım yağı,
    __Adam garanti belgenize bakabilir miyim dedi
    __Peki dedim
    __Biz dışardan yağ getirenin motorunu servise almıyoz ama dedi.

__Ana dedim nası iş

__Nese dedi aşaa indirin motoru,yağ getirdiğinize de söleyin dedi.

İndirdik motoru.Ustaya yağımı getirdim ben dedim.Adamıın surat düştü.Diğer diyaloglar şöle;

Usta
    __Biz buraya servis açmışız senin yaptına bak,dışardan yağ getirlir mi.

Ben

__haydaa diorum noluyo yaaa.

Usta

__ Valla bu yağı koyarsam motor garanti kapsamına girmez,zölimm.

Ben

__yaw nası iştir diorum,bi partonunuzla görüşim.Çıktım patronun yanına,dedim böle böle.Garanti dışı kalır diolar vs.

Patron

__yaw biz buraya servis açmışızz vs.vs.Lokantaya gidiyon ekmegini başka yerden getiriyon ,olurmu böle şey..cıkk cıkkk cıkkk

Ben

__yaw diyorum istedigim yagı koydururum sen nası olsa servis ücretini alıyon 20 ylt.

Nese böle diyaloglar yaşantı.İndim servise bidaha.Ak saçlı bi amca var orda,konuştuk biraz bu işin eğrisini dogrusunu......

İşte böle arkadaşlar yıldız ticaret böle bişi yaptı bir yağ uğruna.Ben haksız oldugumu düşüünmüyorum.

Sizler ne düşünüyosunuz?

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    kendi yağını kendin değiştir, ayrıca mobil 10/40 castrol den 70 kere daha iyidir. bunu ben tespit ettim. honda nın tercihi castrol ama motor aşırı ısınıyor ve boş bağırıyor, ama mobil öyle değil, ses toklaşıyor ve motor daha seri oluyor, stop durumunda soğuması uzun sürmüyor

Motosikleti
    roadracer
    motosiklet motorlarında Şanzıman,motor ve debriyaj sistemi aynı yağla yağlandığı için.Magnatec türü teflon benzeri karışımlar içeren yağlar pek tavsiye edilmiyor.
    sebebi; sürtünen yüzeylerin özellikle ilk çalıştırmada daha kaygan olmasını sağlayan,teflon ve benzeri katkılar içermesidir.Bundan dolayı motor ve şanzıman kısmına yarayışlı görünse bile debriyaj sisteminde kaçırmalara sebep olabiliyor.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Arkdaşlar son iki haftadır motorla geziyordum, aşağıdaki linklerden gezi raporlarını okuyabilirsiniz...
    Çatalca-Yalıköy Gezisi
    http://www.ikiteker.org/modules.php?...wtopic&t=10964
    Yedigöller Gezisi
    http://www.ikiteker.org/modules.php?...966&highlight=

Bir de motordan bağımsız "gezi"
    http://www.ikiteker.org/modules.php?...963&highlight=

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler