Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piston bulunmaz olur mu yahu, en basiti bir aydın motor ya da yıldız ticareti arasanız gerekli bilgiyi alırsınız... Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyelim...

Babaçi, ısıdan dolayı kararma olduğunu duymuştum, akü ise sorun olmaz gibi geliyor, eski ybr'ler de 55'lik ampül kullanıyor yanlış bilmiyorsam.
    ampülü alıp takmak problem değilde duyda değişeceği için iç tasta düzeltme yapılması gerekirse işte ozaman sıkıntı olur kesip biçmek istemiyorum ama fardanda memnun değilim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sol furş komple değişti karıncalanma vardı ve keçelerden yağ kaçırıyordu servis garantiden değişti
    hafta içi servise göstereceğim.
    sorun çıkarırlarsa, yardımını isteyeceğim. (belge olarak)
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta içi servise göstereceğim.
    sorun çıkarırlarsa, yardımını isteyeceğim. (belge olarak)
    yıldız ticarete gittim ben hiç problem çıkarmadılar,garanti forumu kestiler 15 gün sonra arayıp randevü verdiler gidip değiştim ne evrak ne bir imza aldılar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 13.000 km de geçenlerde marş basmıyordu.Akünün suyu eksildiği için marş basmakta zorlanıyordu.suyu tamamlayınca düzeldi.sanırım bir 10.000 km daha götürür.
    hmmm anladım. Saolasın dostum yardımın için.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

Motosikleti
    Comet
    arka lastiği sökmek zormudur?özel alete ihtiyaç varmı?

Motosikleti
    kawasaki ER6 F
    [QUOTE=insane;786186]Piston bulunmaz olur mu yahu, en basiti bir aydın motor ya da yıldız ticareti arasanız gerekli bilgiyi alırsınız... Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyelim...

yaw iyide ben manisadaym arştırdım orjinali yok dediler. inşaallah dediğin gibidir.sen böyle dediğin için biraz daha aricam. bide izmire gidip bakiyim.
    illaki YBR

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    [QUOTE=tifosired;788373]
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piston bulunmaz olur mu yahu, en basiti bir aydın motor ya da yıldız ticareti arasanız gerekli bilgiyi alırsınız... Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyelim...

yaw iyide ben manisadaym arştırdım orjinali yok dediler. inşaallah dediğin gibidir.sen böyle dediğin için biraz daha aricam. bide izmire gidip bakiyim.
    Kalkıp niye gidiyorsun, bir telefon etsene...

Babaçi, eğer tornavida vs kullanırsan hem janta hem de iç ve dış lastiğe zarar vrebilirsin , özel bir aleti var ama komplike birşey değil... Yassı bir parça...

Motosikleti
    Comet
    [QUOTE=insane;788841]
    Alıntı tifosired adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kalkıp niye gidiyorsun, bir telefon etsene...

Babaçi, eğer tornavida vs kullanırsan hem janta hem de iç ve dış lastiğe zarar vrebilirsin , özel bir aleti var ama komplike birşey değil... Yassı bir parça...
    murat, o yassı parça levye mi? lastiği sökmek değilde jantı sökmeyi istiyorum,kış lastiğim var balatalarıda lastiğide oturup değiştireyim diyorum

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    merhaba arkadaşlar , motorum 1000 km ye geldi , lastiklerim çok kaydığı için bakıma gittiğimde lastiklerimi metzeler me 22 ile değiştirmeyi düşünüyorum. iki lastik 90 ytl civarı tutuyor.fakat sormak istediğim ayrıca jant almam gerekiyor mu yoksa aynı jant üstüne takılıyor mu.bi arkadaşım ayrıca jant almam gerektiğini söyledi , ne kadar doğrudur.bu işlemi daha önce yaptıran varsa bana kaça patlar , teşekkürler...

Motosikleti
    Comet
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar , motorum 1000 km ye geldi , lastiklerim çok kaydığı için bakıma gittiğimde lastiklerimi metzeler me 22 ile değiştirmeyi düşünüyorum. iki lastik 90 ytl civarı tutuyor.fakat sormak istediğim ayrıca jant almam gerekiyor mu yoksa aynı jant üstüne takılıyor mu.bi arkadaşım ayrıca jant almam gerektiğini söyledi , ne kadar doğrudur.bu işlemi daha önce yaptıran varsa bana kaça patlar , teşekkürler...
    duyduğum kadarıyla jantı değiştirmiyorlar sadece sibob deliğini büyütüp değişltiriyorlarmış aynı dertteyiz

Motosikleti
    YBR 125 2005 ATEŞ GİBİ KIRMIZI
    SilentScream´isimli üyeden Alıntı

duyduğum kadarıyla jantı değiştirmiyorlar sadece sibob deliğini büyütüp değişltiriyorlarmış aynı dertteyiz

metzeller me 22 iç lastikli kullanıma uygun olduğu için ilave hiçbir işlem yapmak gerekmez yani metzeller tubeless değildir.dış lastiği sök ,onun yerine metzelleri tak yani.sibop deliğini büyültme işlemi ise pirelli veya duro marka tubeless lastik takarsanız o zaman janta sibop takmak gerekiyo.sibop deliği küçük geliyo ve matkapla deliği biraz genişletip janta sabit bi tane sibop takılıyo.gerçi bunlar daha önce forumda çok konuşulmuştu. ikinizde benden daha eski üyesiniz, görmüş olmanız büyük bi ihtimal,ama yinede geçmiş sayfaları incelerseniz diğer yorumlarıda görebilirsiniz.kolay gelsin ikinizede
    Gençliğine güvenip daha ERKEN derken, belki de ELVEDA bile diyemezsin giderken.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantını değiştirmen gerekmiyor.Sadece uygun bir sibop bulman yeterli.Ancak hemen belirteyim uygun sibop bulmak biraz zor oluyor.Sakın başka bir işlem yapma.Bana da bir sürü öneri sunan oldu.Ancak uzun aramalardan sonra uygun sibop buldum ve lastiğimi tubiles yaptım.Maliyeti de son derece düşük.2-3 YTL.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    bütün cevaplar için teşekkürler ...

Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar bugün yolum sirkeciye düştü.bende ybr'ye ait bir kaç parçanın fiyatlarını sordum belki işinize yarar.

arka balata:10 ytl
    sinyal tek :12,5 ytl
    ön disk balatası:5,10 ve orjinali 15 ytl
    ayna takım :15 ytl
    zincir.........:10 ytl
    ön- arka dişli takım:35 ytl
    piston sekman:25 ytl
    grank kolu :25 ytl

www.aydinmotor.com

tavsanolusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2007

Ybr 125 E Yeni Kullanici

Selam iyi muhabbetlere diyelim ben de 2007 siyah bir ybr125 aldım. 100 km yi devirdim kısa sürede işlerim olmasa dahada yapardım.

Bir sorum var siz deneyimli arkadaşlara, motorum ne kadar ısnırsa ısnsın ışıklarda ve ya durduğumda stop ediyor. Motorum yeni olduğundanmıdır acaba?

Bir de hafta sonu izmire gidicem 160 kmlik yola çıkıcam. Yeni bir motor için sizce problrm olurmu servisim olmaz dedi ama sizinde görüşlerinize ihtiyacım var.
    Yeni ybr için sorularınız varsa cevaplayabilirm iyi sürüşler herkese
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Bence rölanti ayarlarını yaptırmalısın.Rölantide devir ortalama 1400 de olması gerekir.

Motosikleti
    YBR 125 2007
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence rölanti ayarlarını yaptırmalısın.Rölantide devir ortalama 1400 de olması gerekir.
    kendim yapabilirmiyim şimdi motorda yanımdayken hemen
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Motosikleti
    Comet
    Alıntı tavsanolusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendim yapabilirmiyim şimdi motorda yanımdayken hemen
    yapabilirsin tabi karbüratörün üzerinde hafiften içeri gömülü bir vida var jikle olmayan tarafta yani motorun sağında sağ alt vida

Motosikleti
    YBR 125 2007
    Babaçi sağol karanlıkta olmuyor ama yarın sabah yapıcam.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    arkadaşlar bugün yolum sirkeciye düştü.bende ybr'ye ait bir kaç parçanın fiyatlarını sordum belki işinize yarar.

arka balata:10 ytl
    sinyal tek :12,5 ytl
    ön disk balatası:5,10 ve orjinali 15 ytl
    ayna takım :15 ytl
    zincir.........:10 ytl
    ön- arka dişli takım:35 ytl
    piston sekman:25 ytl
    grank kolu :25 ytl

www.aydinmotor.com
    Zincir 10ytl olmamalı... Yani illa ki vardır 10 liraya zincir ama en kalitesizi her gün gerdime isteyeni vardır, normal yani orjinal YBR zinciri 100 YTL civarında diye biliyorum.
    Arka balata da aynen normalde orjinali daha pahalı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler