Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı TrTarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön Çamurluğu bu gün sordum gri renkte orjinal değildir büyük ihtimalle 20YTL orjinalini aksana sor istersen.
    Aksan yamaha telefonu 0 232 347 77 00 olması lazım
    eywallah dostum teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Kappa 35 alınırda 125 ytl nasıl alınır bilmem

Motosikleti
    YbR 125 2006
    Arkadaşlar ybrlerde subap aralığının ne kadar olduğunu bilen var mı?Birkaç sefer servise götürmeme rağmen bir türlü ilk aldığımdaki performansı alamıyorum.O yüzden kendim yapmaya karar verdim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    internetten indirdiğim italyanca olan yamaha YBR 125 service manual den anladığım kadarı ile emme 0,10 - 0,14 mm arası, egzost 0,08 - 0,12 mm arası olması gerekiyor

[CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
    Öncelikle çok dayanıklı, düşmelerde falan kırmanız nerdeyse imkansız (ben motorun üzerindeyken 6-7 defa düşürdüm kıramadım, hatta birinde de 50-60la giderken düşürdüm).
    Motorun kıçından daha geniş olduğundan motora gelecek hasarı minimuma indiriyor, örneğin motor sağa düşse egzoz çizilmiyor bile...
    Yeterince geniş, içine bir kapalı kask, bir yazlık mont, eldiven ve mafsallı dizlıklerimi rahatça koyabiliyorum.
    Yani Kappa k35 alınır
    Ben de Murat'ın tavsiyeleri üzerine K 35 almıştım. Kesinlikle tavsiye ederim. yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ve çok çok memnunum. Sevgiler....

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Bugün bu renge birebir boyatılmış bir ybr gördüm

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    @TuğrulÖzbek şu sibop ayar değerleri bana çok lazımdı.iyi oldu çok saol.
    Arkadaşlar;her 1000 km de bir buji,yağ,zincir yağı bakımı yapıyorum.Şuan motor 4000 i geçti.Her bakımda,Bujinin aşırı kurumlu olması dikkatimi
    çekiyor her seferinde.Hava ayarından olabilir diye düşünüyorum.Sizce başka nedenleri olabilirmi?

Motosikleti
    YbR 125 2006
    Emme 0.08-0.12 egzost 0.10-0.14 mm arası olması gerekiyor sanırım.

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı songur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emme 0.08-0.12 egzost 0.10-0.14 mm arası olması gerekiyor sanırım.
    Çok doğru haklısın.Gerçek olanı bu.Benim dikkatimi çekmemişti.Sağol.

lojistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcg 150
    herkese merhaba bende bu hafta başında 2005 ybr alarak ybr tayfasına katılmış oldum. Ama bir sorunum var. motoru satan arkadaş depoyu olabildiğince boş getirdi tabiki ve tam benim sokağın başında benzinim bitti Allahtan hafif yokuştuda hiç itmeden eve kadar getirdim. daha sonra benzinlikten aldığım yakıtı koydum ve çalıştırdım, motor bir sure çalıştıktan sonra kendi kendine durmaya başladı.Tekrar marşa bastığımda ise bir cıslama sesi gelmekte muhtemelen hava yaptığı için benzini yemiyor diye düşünüyorum. Sorunumu giderebilmem için bana yol gösterirseniz çok sevinirim.
    Kimseye cahil deme, dağ başındaki çobana bile. Hiç birşey bilmiyorsa, koyun gütmesini senden iyi biliyordur.

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Merhaba arkadaslar
    Son zamanlarda yüksek devirdeyken vites küçülttüğümde debriyajı bırakırken tak diye ses geliyor servise söyledim yüksek devirde vites küçültemede gelen ses normal dedi arakdasımın 2005 model ybrsini kullandım ondan ses gelmiyordu
    daha çok debriyajı kavraması sırasında ses geliyor sizce debriyaj balatasında mı sorun olabilir ?
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Bugün Arifa_07 ve ben Kemer'e ufak bir tur düzenledik.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar bu gün ağvaya geziye gittik 200 km ve dönüşte inanılmaz bir 30 40 km kalabalık yol maaşallah tık demedi,yalnız dikkatimi çekti ön siperliği sökmüştüm yakıt arttı gibi
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    sonix [YBR] Antalya team Fotolar az ama bi daa olmasın

duslemek O ses motor tam açılmadıgından olabilir .Arkdaşın 23oo deki motorunu sürmüştümde vitesler kütük gibi gelmişti ama sonradan hafifleşiyor şöyle 5ooo sonrasında motor kendini buluyor

Motosikleti
    YBR bir de 97 moskof var
    Arkadaşlar 2004 YBR var bende. Kontakları çok çabuk bozuluyormuş sizden duyan gören var mı yoksa bana ustanını tesellisi mi acaba?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    sağlamlık konusunda gidin bir kurye arkadaşa sıze soylesın

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    iyigeceler arkadaşlar benim motorda 2800 kmde 2 ayda bu km yi yaptım. kappa 26 çanta almıştım geçenlerde gerçekten kullanışlı ama motorun tipini bozduğunu düşünüyorum. Bu yüzden motordan kısa bi süre soğudum. Bende çantayı süktüm ve Ybr'mle ikinci baharım başladı hem artçının inip binmesini baya zorluyor eşim çok şikayetçiydi bende söktüm onun motora taktım. Birde şey dicem 4000 bakım masraflarını ve ne parçaların deiştiğini falan söylerseniz sevinirim.

İyigünler
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

Motosikleti
    2007 Yamaha YBR 125 Metalik Siyah Büyüyünce YBR 12
    duslemek O ses motor tam açılmadıgından olabilir .Arkdaşın 23oo deki motorunu sürmüştümde vitesler kütük gibi gelmişti ama sonradan hafifleşiyor şöyle 5ooo sonrasında motor kendini buluyor[/QUOTE]

2300 Km de kütük gibi tabiri bana uzak gelmedi. Bebek o daha bu arada sen kullandığında debriyajım ayırmıyormuş 2 gün sonra sehpaya aldığımda vitesteyken debriyajı sıkıyordum tekerlek hala dönüyordu debriyaj kolunun ordaki ayar vidasıyla düzelttim şuan biraz daha iyi vites geçişleri ama seninki gibi değil ne o ole vetisin geçtiğini anlamıosun yağ gibi arada 1200 km fark var olacak o kadar

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    TrTarık :D:D
    Tarıkım Kendi motorun olunca viteslerin iyileştigini anlamıyorsun ama işte böle farklı motora binince hemen ayırt ediliyo, kütük derken yaniiii
    Ama demiştim ya senin debriyaj kolunda boşluk yok
    Senin koltuk bile açılmamış daha bee Oturunca oda kütük gibi geldi

Sacrosanct
    Aslında degişek bişi yok hava filitresini temizleyip buji degiştirsen olur he bide yag degişecek

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar merhaba , motoruma metzeler me22 ön ve arka lastik almayı düşünüyorum , fakat bu lastiklerde ki 2.75 , 3 , 3.25 , 3.50 gibi değerler neyi ifade ediyo anlayamadım.motorla gelen sakura lastikler ön 2.75 yazıyo arkada 90/90 yazıyo. ben lastikleri 90 lık 130 luk felan bilirdim , mesela lastik ebadında 3.50 - 18 62P reinf yazıyo bunu açıklayabilirmisiniz , teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler