Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    arkadaşlar uzun süredir scooter kullanıyordum.1 haftadır ybr sahibiyim.Eşşekten inip ata binmek deyimi vardırya ,birebir uyuyor yaşadıklarıma.Ybr kullanmak inanlımaz keyifli imiş.Şu an motorum rodaj aşamasında,pek hızlı gitmiyorum gitme geregide duymuyorum ya gerçi.(scooterden alışkanlık)Doğru bir tercih yaptım sanırım.Herkese keyifli sürüşler....:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    selam beyler bayanlarr
    bir kaç bşy istycem sizlerden yardımcı olurmusunz
    ybr 125 e siyah koruma demiri nereden bulablriz yada krom olanlar syaha boyanırmı?* birde ybr 125 içn önerdiğinizz arka hız lastiği hangisi

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı protez insan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun süredir scooter kullanıyordum.1 haftadır ybr sahibiyim.Eşşekten inip ata binmek deyimi vardırya ,birebir uyuyor yaşadıklarıma.Ybr kullanmak inanlımaz keyifli imiş.Şu an motorum rodaj aşamasında,pek hızlı gitmiyorum gitme geregide duymuyorum ya gerçi.(scooterden alışkanlık)Doğru bir tercih yaptım sanırım.Herkese keyifli sürüşler....:D
    Sevgili kardeşim gerçekten Ybr kullandıkça zevk veren zevk aldıkça kullanasın geldiği bir motosiklettir.Katettiğin kilometreler arttıkça motorunla uyumun daha da artacak ve bütünleştikçe vazgeçilmezin olacaktır.Bu topicte;şimdi, başka bir motoru olan ama daha önceleri ybr si olanlar o kadar çok yazdılar ki.Kimi pişman kimi de o günlerinden özlemle bahsediyorlar.
    Sağlık ve mululuk dolu nice güzel geziler...

Motosikleti
    2007 Yamaha YBR 125 Metalik Siyah Büyüyünce YBR 12
    Arkadaşlar İlgilenen olursa bu topiğe baksın.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...etz-251-a.html

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motor daha 300 km de , sormak istediğim zinciri kaç km de bir yağlamalıyım (1 kere yağladım) , motorla birlikte gelen yağ ne zaman değişecek , bazıları 300. km de değiştirmem gerektiğini söylediler doğrumudur , bu özel bir yağmış ve değişmesi gerekiyormuş . ayrıca yağı değiştirmek için servise gitmek gerekir mi yoksa ben yapabilirmiyim teşekkürler...
    Yağını 1000 Km dolunca servise değiştirmen gerekir. garanti kitapçığına işlenmesi adına önemli yoksa garanti kapsamından çıkar motorun. Şuan moorunda rodaj yağı diye tabir edilen değişik yoğun bir yağ var 1000km bakımında değişecek. Zincir hususunda ilk 1000 km zincirini yağlamana gerek yok yamahanın fabrika çıkışı zincire uyguladığı yağ 1000km götürüyor yine 1000km bakımında servisin sana zincir yağı almanı ve ne kadar sürede yağlaman gerektiğin hakkında bilgiler verecektir.

PoWeR_TeCH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Motorum 20bin bakımdan çıktı ve çok güzel oldu. Egzoz korumasında çizikler vardı. Değiştirttim ama biraz pahalıya mal oldu. 45 YTL Ben de koruma demiri taktırdım. daha tehlikesiz olması açısından.

Benim üstadlara bir sorum olacak ön lastiğim orjinal sakura arka lastik 100/90 bu kabak lastik diye tabir edilen lastiklerden yani otoban lastiği motorum 20binde düz yolda tek kişi en fazla 100-105 felan görüyor iniş aşağı 110-115 felan bu hızlar normal midir? Motorum daha açılmadı mı açılmadıysa nasıl açabilirim. Debriaj fren balatası felan daha yeni değişti. Bir de 110 km/s hıza ulaşınca gidon çok hızlı bir şekilede bir sağ bir sol yaparak titriyor 70 km/s'e felan inmedikçe böyle gidiyor düşecek gibi oluyorum. Bu normal midir? Bunu nasıl giderebilirim?

Okumaya harcadığınız efor için çok teşekkürler biraz uzun yazdım galiba.
    Cevaplayan tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

İyi günler

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı PoWeR_TeCH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Motorum 20bin bakımdan çıktı ve çok güzel oldu. Egzoz korumasında çizikler vardı. Değiştirttim ama biraz pahalıya mal oldu. 45 YTL Ben de koruma demiri taktırdım. daha tehlikesiz olması açısından.

Benim üstadlara bir sorum olacak ön lastiğim orjinal sakura arka lastik 100/90 bu kabak lastik diye tabir edilen lastiklerden yani otoban lastiği motorum 20binde düz yolda tek kişi en fazla 100-105 felan görüyor iniş aşağı 110-115 felan bu hızlar normal midir? Motorum daha açılmadı mı açılmadıysa nasıl açabilirim. Debriaj fren balatası felan daha yeni değişti. Bir de 110 km/s hıza ulaşınca gidon çok hızlı bir şekilede bir sağ bir sol yaparak titriyor 70 km/s'e felan inmedikçe böyle gidiyor düşecek gibi oluyorum. Bu normal midir? Bunu nasıl giderebilirim?

Okumaya harcadığınız efor için çok teşekkürler biraz uzun yazdım galiba.
    Cevaplayan tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

İyi günler
    motorunuzun yaptığı hız bence normal daha fazla performans beklemeyin.20000 km de motor açılacağı kadar açılmıştır.70 km den sonra bu şekilde kafa sallaması normal değil ve hatta tarif ettiğiniz üzere vibrasyano benzemiyor belki amortisör keçelerinde sorun olabilir ama oda okadar sorun yapmaz bence sizin sadece kafa sallaması için servise yada iyi bir tamirciye göstermeniz gerekir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

PoWeR_TeCH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @babaçi

Teşekkürler motorda 2 kişi giderken kafa sallanmıyor tekkişi giderken bunu yapıyor. Acaba bir yeri felan mı eğilmiş olabilir???
    Bu haftasonu servise bir daha gideceğim bakalım...
    Teşekkürler

Motosikleti
    2007 Yamaha YBR 125 Metalik Siyah Büyüyünce YBR 12
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba ybr ön çamurlu fiyatını bilen varmı orjinal ??????
    Ön Çamurluğu bu gün sordum gri renkte orjinal değildir büyük ihtimalle 20YTL orjinalini aksana sor istersen.
    Aksan yamaha telefonu 0 232 347 77 00 olması lazım

Motosikleti
    Honda Dylan 150

arkadaşlar çok hoşuma gitti sizcede güzel değilmi

bu ne ybr ile r1 çiftleşmesi mi ?

Motosikleti
    Comet
    dün ufak bi balık muhabbeti yapalım dedik.teyze oğlu ile beraber akşam üstü köprüye gittik

Shot with <Digimax S500 / Kenox S500 / Digimax Cyber 530> at 2007-07-26

günbatımında galata

ve gece oldu

kısa günün ganimeti allah bereket versin

tabi gece 2 de karşıya geçecez kara kara düşünmeye başladım 1 köprüden nakit geçemiyoruz 2 köprü hem çok kalabalık hemde yolu tamamen otoban gözüm kesmiyor.sağolsun teyzeoğlunun kgs sini aldımda 1 köprüden geçerek siftah yaptım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Abi bu fotorafa bittim ya Çok sagol fotolar için

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    resimler çok güzel ybr ile dahada güzel olmuş

Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    arkadaşlar aranızda KAPPA K 35 ÇANTA kullananlardan biraz bilgi almak istiyorum.
    1/ Çantaya 1 adet kaskımı ve ceketimi sığdırabilir miyim?
    2/ Dayanıklılık
    3/ ybr de büyük durur mu?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    arkadaşlar aranızda KAPPA K 35 ÇANTA kullananlardan biraz bilgi almak istiyorum.
    2/ Dayanıklılık
    oncelıkle dayanıklığını bilemem ama once ceketini katlar koyarsın ustunede kaskını bence sığar ybr de buyuk durmayacagına emınım

Motosikleti
    roadracer
    @babaçi o balıklar rakısız gitmez bea.
    üstelik resimlerde harika.Eline sağlık.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @babaçi o balıklar rakısız gitmez bea.
    üstelik resimlerde harika.Eline sağlık.
    abi beğendiğinize sevindim,aslına bakarsan ben pek balıkda yemem ama yorulmama rağmen kafam sakinleşiyor balıkta iken,hele birde ıssız kimsenin olmadığı yerlere bayılıyorum

Motosikleti
    roadracer
    Evet vaktiyle ben de çok giderdim.Kafasını dinlendirir insanın.Beden yorulsa da tatlı bir yorgunluktur o.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı protez insan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2/ Dayanıklılık
    Ben kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
    Öncelikle çok dayanıklı, düşmelerde falan kırmanız nerdeyse imkansız (ben motorun üzerindeyken 6-7 defa düşürdüm kıramadım, hatta birinde de 50-60la giderken düşürdüm).
    Motorun kıçından daha geniş olduğundan motora gelecek hasarı minimuma indiriyor, örneğin motor sağa düşse egzoz çizilmiyor bile...
    Yeterince geniş, içine bir kapalı kask, bir yazlık mont, eldiven ve mafsallı dizlıklerimi rahatça koyabiliyorum.
    Yani Kappa k35 alınır

Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    o zaman kappa k 35 alabilirm:D teşekkürller

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler