Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı Sacrosanct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydınlar. Sabah sabah nerden çıktı demeyin hiç uyumadım malumunuz çalışıyoruz.

Buraya bi bakarsanız sevinirim.

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...tml#post736816

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

15 YTL ye mal oldu.Önce ön grenajın siyah,yarı şeffaf kısmını tutan 4 adet plastik vidayı çıkarttım.Onu şablon olarak kullandım.Vida deliklerini de ısıtarak deldim.Daha sonra asetat kalemi ile çizdiğim yerlerden yüksek devirli çok ince taşla kestim.Bu aşama oldukça itina istiyor,çünki heran çatlatıp kırabilirsiniz camı.Daha sonra yüksek ısılı kuru hava üfüren saç kurutma makinasına benzer bir cihazla son şeklini verdirip yerine vidaladım.Hazır satılan siperliklerin kalınlığı 1.8 mm.olanını tavsiye ederim.
    Şunu kesinlikle iddia ederim;siperlik hızlanma ve son süratin daha fazla olması açısından çok yararlı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125

Ybr Km Saatim Sorunlu....

YBR alemii, ben benim km saatini değiştirdim.sebebiyse kamyonun arkasından giderken bir taşın KM SAATİME gelip camını catlattı.bende gittim 80 ytl ye km saati aldım. 0 km oldu . yanlız bir sorunum var.Km saatim 10 km az gösteriyor. KM halatıyla ilgili olabilir mi??cünkü eski halatla devam ediyorum. yardımlarınızı bekliyorum..
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    Su ybr125ler cok dayanıklı bizim köydekiler hep kullanır dağ taş aldırmıyor kerata canavar gibi motor

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    msoysarac aklıma 2 şey geliyor;
    1-Senin de dediğin gibi halatla tam uyum sağlıyamadıysa,hafif patinaj yapıyor olabilir.
    2-Yeni aldığın saatin içindeki fabrikasyon yağı donuk vaziyette ise zamanla açılacaktır.

odeon65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    geçmiş olsun insane: allah daha beterinden saklasın
    kırkından sonra azanı

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan bi evinizin önünden geçiyorum der çık çık 6 7 sabah kalkardık geçirmeye
    kardeşim vall alıma geldi ama gece gece veya sabah sabah rahatsız etmeyim dedim

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceden duyurduğum YBR ile Edirne,Ankara Aksaray,Adana,İskenderun seyahatimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz.Fakat planı değiştirdik.İskenderun'dan geri dönmedik.Oradan Osmaniye ,Kahramanmaraş,Tokat,Ünye'ye geçtik.Karadeniz sahil yolunu kullanarak Artvin Hopa'ya vardık.Dönüşte ise Samsun'a kadar aynı güzegahı kullandık.Buradan Havza ,Merzifon, Osmancık,Tosya, Ilgaz,Kurşunlu,Çerkeş yolunu kullanarak Gerede'de otoyola çıktık.Otoyolu kullanarak İstanbul üzerinden Edirne'ye döndük.Seyahat 15 gün sürdü.Toplam olarak 4.300 km. yol yapmışız.Seyahat süresinde sırasıyla konakladığımız yerler Bolu,Aksaray,İskenderun, Kahramanmaraş,Tokat, Hopa ve son olarak Havza'dır.Gezi boyunca YBR en ufak bir sorun çıkarmadı.Sadece Bolu civarında almış olduğum benzin nedeniyle, Bolu-Ankara arasında zaman zaman sanki motorda gaz yememe durumu meydana geldi.Ankara'da yine benzin alınca sorun ortadan kalktı.Seyahat boyunca YBR hemen hemen sürekli limitlerinde seyretti.Buna rağmen hiç bir sorun çıkarmaması geçen yıl Edirneden Ege ve Akdeniz sahilini takip ederek Manavgat'a gitmiş(1600 km) bizi bile şaşırttı.Pardon hayran bıraktı.Seyahat çok uzun aslında anlatılacak çok şey de var.Yüzlerce fotoğraf da çektim.İnşallah büyük çoğunluğunu gezilerle ilgili bölümde yayınlayacağım.Yalnız şu ana kadar bu siteye hiç fotoğraf göndermedim.İnşallah başarırız.Geziye eşim ile birlikte çıktık.Tahmini olarak motordaki yük miktarı 200 kg civarında olduğunu da ilave deyim.(Ben ve eşim,arka çanta ve depo üstü çanta).

Daha önceden duyurduğum YBR ile Edirne,Ankara Aksaray,Adana,İskenderun seyahatimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz.Fakat planı değiştirdik.İskenderun'dan geri dönmedik.Oradan Osmaniye ,Kahramanmaraş,Tokat,Ünye'ye geçtik.Karadeniz sahil yolunu kullanarak Artvin Hopa'ya vardık.Dönüşte ise Samsun'a kadar aynı güzegahı kullandık.Buradan Havza ,Merzifon, Osmancık,Tosya, Ilgaz,Kurşunlu,Çerkeş yolunu kullanarak Gerede'de otoyola çıktık.Otoyolu kullanarak İstanbul üzerinden Edirne'ye döndük.Seyahat 15 gün sürdü.Toplam olarak 4.300 km. yol yapmışız.Seyahat süresinde sırasıyla konakladığımız yerler Bolu,Aksaray,İskenderun, Kahramanmaraş,Tokat, Hopa ve son olarak Havza'dır.Gezi boyunca YBR en ufak bir sorun çıkarmadı.Sadece Bolu civarında almış olduğum benzin nedeniyle, Bolu-Ankara arasında zaman zaman sanki motorda gaz yememe durumu meydana geldi.Ankara'da yine benzin alınca sorun ortadan kalktı.Seyahat boyunca YBR hemen hemen sürekli limitlerinde seyretti.Buna rağmen hiç bir sorun çıkarmaması geçen yıl Edirneden Ege ve Akdeniz sahilini takip ederek Manavgat'a gitmiş(1600 km) bizi bile şaşırttı.Pardon hayran bıraktı.Seyahat çok uzun aslında anlatılacak çok şey de var.Yüzlerce fotoğraf da çektim.İnşallah büyük çoğunluğunu gezilerle ilgili bölümde yayınlayacağım.Yalnız şu ana kadar bu siteye hiç fotoğraf göndermedim.İnşallah başarırız.Geziye eşim ile birlikte çıktık.Tahmini olarak motordaki yük miktarı 200 kg civarında olduğunu da ilave deyim.(Ben ve eşim,arka çanta ve depo üstü çanta).

Shot with FinePix S5700 S700 at 2007-07-15
    tebrikler vallla benimde kafamda bu tarz bi gezi var yapacam en kısa zamanda

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    msoysarac aklıma 2 şey geliyor;
    1-Senin de dediğin gibi halatla tam uyum sağlıyamadıysa,hafif patinaj yapıyor olabilir.
    2-Yeni aldığın saatin içindeki fabrikasyon yağı donuk vaziyette ise zamanla açılacaktır.
    teşekkürler hayati.. halat alacagım ama piyasada bulamıyorum şuan.. servise gitmem gerekecek sanırım..
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster

15 YTL ye mal oldu.Önce ön grenajın siyah,yarı şeffaf kısmını tutan 4 adet plastik vidayı çıkarttım.Onu şablon olarak kullandım.Vida deliklerini de ısıtarak deldim.Daha sonra asetat kalemi ile çizdiğim yerlerden yüksek devirli çok ince taşla kestim.Bu aşama oldukça itina istiyor,çünki heran çatlatıp kırabilirsiniz camı.Daha sonra yüksek ısılı kuru hava üfüren saç kurutma makinasına benzer bir cihazla son şeklini verdirip yerine vidaladım.Hazır satılan siperliklerin kalınlığı 1.8 mm.olanını tavsiye ederim.
    Şunu kesinlikle iddia ederim;siperlik hızlanma ve son süratin daha fazla olması açısından çok yararlı.
    Hayati valla çok güzel olmuş tavsiyen için saol yalnız bişey soracam rüzgarı nereye kadar kesiyor acaba çeneye kadar kesiyorsa gerçekten güzel yalnız bide orjinal ön grenaj almak lazım ben aldığımda vermedilerde tavsiyen çok iyi bence denemeye değer saolasın
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L

Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Bide şunları buldum sizce Ybr ye en iyi giden hangisi tavsiyeleriniz ??

http://www.gungormotor.com/kategori.php?ktid=81
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eyvaaahhh yandık arkadaşlar,valla pembe de hoş olmuş

sen bizimtopiğin bomba transferisin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Dur alayim ben sen o zaman gör

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6

İğrençç Ybr nin tarihine sürülmüş pembe bi leke bu

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Daha ne lekeler süreceğim ben ona, gel yavrum gel annene gelllllllllllllll

Motosikleti
    Honda Dylan 150

fotoshop war bence

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoshop war bence
    Evet, şuraya bakarsan anlarsın, yorum da yaparsın belkim

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml#post737980

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Sacrosanct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide şunları buldum sizce Ybr ye en iyi giden hangisi tavsiyeleriniz ??

http://www.gungormotor.com/kategori.php?ktid=81

Bu olabilir sanki ama 90 avro ya Pahalı degil mi

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoshop war bence
    yanlız markaya dikkat edeniniz varmı? LUXOR
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ikinci el ybr arıyorum

arkadaşlar ikinci el ybr arıyorum satan yada haberi olan varmı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler