Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    serviste bir takım sorular sordum
    hava basınçları ön:28 arka:30

ön siperlik 2006 model yuvarlak tip:45 ytl

debriyaj balatası:25 ytl+25 ytl işçilik

genel bakım: 20 ytl işçilik+parça

bana fiyatlar çok fazla gelmedi 2 sene çin malı servisine her bakımda 65 ytl verdiğimi düşünce
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    arkadaşlarım size bir sorum olacak bu motorla 2 kişi 90km/s ile sürekli sehir yapılabilirmi ben deneyemıyorum cunkı daha 100 kmdeyim saygılarımla

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste bir takım sorular sordum
    hava basınçları ön:28 arka:30
    Ön 25
    arka 28 olmasın,
    zincir korumasının üzerinde yazıyor olması lazım, kitapçıkta da...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 25
    arka 28 olmasın,
    zincir korumasının üzerinde yazıyor olması lazım, kitapçıkta da...
    servisin söylediği değerler bunlar,

kitapçıkta ise

ön 175 kpa arka 196 kpa

kpa değeri nedir ?

sizin tavsiye ettiğiniz ayarlar daha uygunsa öyle yaparım nede olsa serviste kullanmadan teknik bilgi veriyorlar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım size bir sorum olacak bu motorla 2 kişi 90km/s ile sürekli sehir yapılabilirmi ben deneyemıyorum cunkı daha 100 kmdeyim saygılarımla
    Motorum 3000kmdeyken 2 kişi + 30 kg çanta düz yolda 90 km/h rahat bi şekilde seyir edebiliyoruz tabi zorlu yokuşlarda ister istemez az da olsa motor bayılıyor.. Ama şunu söyleyebilirimki 125cc 10 hp lik bi motordan fazlasını veriyor sana
    Aştım artık tek teker dolaşıyorum

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı umutus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 3000kmdeyken 2 kişi + 30 kg çanta düz yolda 90 km/h rahat bi şekilde seyir edebiliyoruz tabi zorlu yokuşlarda ister istemez az da olsa motor bayılıyor.. Ama şunu söyleyebilirimki 125cc 10 hp lik bi motordan fazlasını veriyor sana
    sağol arkadaşım

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisin söylediği değerler bunlar,

kitapçıkta ise

ön 175 kpa arka 196 kpa

kpa değeri nedir ?

sizin tavsiye ettiğiniz ayarlar daha uygunsa öyle yaparım nede olsa serviste kullanmadan teknik bilgi veriyorlar
    101.325 kpa (kilopascal) = 14.6959 psi (pounds per square inch)
    baktığınız benzincilerde barometredeki değer psi
    175 kpa = 25.38 psi
    196 kpa = 28.427 psi
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Benim öndeki cam rüzgarı orjinalden azıcık daha iyi kesiyordur, benim boyum 178cm, ancak boynuma kadar gelen rüzgarı kesebiliyor... Bu arada ben camı internetten beğenip arkadaşıma Almaya'dan getirtmiştim zira site Türkiye'ye gönderme yapmıyor ama sanırım İstanbul'da bir firma bu camın hem daha uzunnu hem de aynı boyunu bağlantı kısmını biraz değiştirip üretiyor... Bu konuda araştırma yapıcaktım (daha uzunu için) ama unuttum açıkçası, eğer müsait olursam bugün gider bakarım, isteyen olursa da burdan alıp gönderebilirim
    hmmm benim boyumda seninle aynı ve ben göğsümü korumak istiyorum aynen boyuna kadar korusa yeter ve gerçektende almak istiyorum. Araştırırsan sevinirim eğer gönderemiyeceklersede olmassa ben parayı sana yollarım sen bana alıp gönderebilirmisin eğer olursa çok makbule geçer kardeş cevabına yarın bakabilirim olmassa özelden cep numaranı ver ben seni arıyim olurmu yada o istanbuldaki firma adı bulursan sevinirim. Bekliyorum cevabını
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    morrigan, fizik bilgini konuşturmuşun

Sacrosanct, dostum uradığım ilk gün seninle irtibata geçicem, emin ol...

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Arkadaşlar, motoru özellikle uzun yolda kaç bin devirde sürmemi önerirsiniz. Ben 6000-7000 arası sürüyorum. İyimidir?? Bir de dün Ağva'ya gittim.Bikaç resim çektim ama buraya koymayı beceremedim. . Buraya resim nasıl koyuluyorr

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı ondeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aytaç inşallah alırsında da Eskişehir de bi YBR daha olur.Ama senin limuzin kadar büyük değil cüssesi.Forester askere gideceği zaman motoru satabilirim diyodu. bellimi olur belki onun motoru alırsın ?maviş maviş ne güzel olur sana.
    inşallah bakalım öndercim. nasip kısmet
    ama daha bugün konuştuk kırmızı olsun diyorum

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri

Ağva yolunda karşılaştığımız Karadeniz turu yapan 4 Romanyalıyla ingilizcemizin yettiği kadar konuştuk. Özellikle Türkiye'de neden çoğunlukla düşük cc motorların kullanıldığını merak ediyorlar

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağva yolunda karşılaştığımız Karadeniz turu yapan 4 Romanyalıyla ingilizcemizin yettiği kadar konuştuk. Özellikle Türkiye'de neden çoğunlukla düşük cc motorların kullanıldığını merak ediyorlar
    benzinin 3 milyonun olduğu,asgari ücretin 400 ytl olduğu ve 500 cc motosikletin yaklaşık 15 milyar olduğu bir ülkede yaşıyoruz

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinin 3 milyonun olduğu,asgari ücretin 400 ytl olduğu ve 500 cc motosikletin yaklaşık 15 milyar olduğu bir ülkede yaşıyoruz
    bu arada 250km ye ulaştım motoru ilk aldıgımda depoyu doldurmuştum 250km yol yaptım daha gosterge yarımda duruyorr heralde ilk 500km yi bir depo ile alacagım

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600

Sacrosanct, dostum uradığım ilk gün seninle irtibata geçicem, emin ol...
    tamam dostum acelem yok benimde saolasın.

Bu arada benimkide 2000 oldu 40 günde 2000 km yaptım paso geziyom valla servise götürdüm havalar sıcak diye 20 50 koydurdum bujiyi temizlettim zincir falan yaglandı civataları sıkıldı bide hava filtresi temizlendi 15 ytl işcilik + yağ aldım. Maaşallah motorumdan çok memnunum iyikide almışım nazar değmesin. He bide 100 ytl ye arkaya 26 ltlik kappa çanta aldım. motor şimdi 100 ü geçiyor artık vitesleri 10500 devirlerde attım 105 i 8500 devirde gördü daha yol yetmediği için basamadım heralde 115 falan yapar diye düşünüyorum. Herkeze kazasız belasız sürüşler iyi günler.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..

[B]
    ehehe bazen işe yarıyor mu ne
    arabaya çarparkende şu yarım yamalak olan fizik bilgilerimi konuşturabilseydim keşke
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Lifan Glint 100

genieril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya tay 200/Hyosung gt250/ybr125
    Selam ybrciler,
    4-5 temmuzda yaptığım muğla- izmir seyahatımı anlatmak istedim.
    4 temmuz saat 06:30 sularında hazırlandım benzinimi her zaman aldığım yere gidip doldurdum sonra balıklara yem vermek için eve geri döndüyordum ve yolda kaskıma tatlı bir güvercin günaydın öpücüğü verdi.. sarsıntıyla bütün uykum dağıldı tabii kuşa bi şey olmadı hızım 40-50 arasıydı... güne güzel bi süprizle başladım kısaca...

neyse saat 06:48 de tekrar marşa bastım ve yola koyuldum bunaltan sıcaklardan ötürü pek kalın giyinmemiştim yaklaşık 20 km sora bir benzinliğe girip gazete alıp içime sardım çünkü şehirler arası yolda sabaha karşı hava inanılmaz soğuk oluyomuş öğrenmiş oldum.

sabah erken saat olduğu için yollar boştu güzel güzel devam sorunsuzca devam ettim genelde hızımı 8000 devirde 90km de tutmaya çalıştım ekonomik olması için ama sollamalarda ve arada sıkılınca gazı sonuna dayadığımda çok oldu. tek kişi arkada çantamla 110km ye kadar çıktım hafif eğimli yollarda 120km yi gördüğümde oldu.

güneş iyice etkisini gösterdikten sora kendimi yol kenarına attım güneşlendim :D cok üşümüştüm yarım saat mola verdim.

izmir hatay-üçyolda ki arkadaşımın evine verdiğimda saat 10:05 idi yani ortalama 3 saat 10 dakiakada gittim.

yolculuk güzeldi rahattı, yorulmadım sadece üşüdüm tedbirsizlikten oda... ertesi gün muğlaya geri döndüm... git gel ve izmir içiyle beraber 485km yol yaptım 40ytl benzin almıştım ve 510km yol gittim bu benzin ile...

son bir not: otobandan geçecek olan arkadaşlar yola çıkmadan bozuk paralarını ve bileti aldıklarında koyacakları yeri ayarlasınlar yoksa benim gibi vakit kaybına ve arkadaki araçların kornalarına maruz kalabilirler :D

herkese keyifli sürüşler...

--------------------------------

bide bir sorum olacak arkadaşlar,
    benim zincirde gerilme ve gevşeme oluyor, yani zincir donerken bir gevşiyor bir geriliyor ve hafif bir ses yapıyor, motoruda hafif germe noktalarında kasıyor gibi bi his veriyor bana.

motorcular dişli zincir takımını deişmesi gerek diyor, ancak 200ytl civarında orjinaline fiyat verdiler, çin malıda almak istemiyorum acaba nası hallolur bu iş okadar masrafa girmeden?

yada fiyat konusunda özellikle büyük şehirlerdeki arkadaşlar bi araştırma yapabilirmi?

motor 14.000 e yaklaşıyor üzerindeki orjinal zincir takımı.
    Genieril buradaydı...

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    hocam benimki, 500 km de 25 ytl yakıyor, 16000 de zincir+ön dişli+ arka dişli değişti 40 ytl. ). eğimli yolda 130 yapıyor, 100 çok rahat

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı Muttaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benimki, 500 km de 25 ytl yakıyor, 16000 de zincir+ön dişli+ arka dişli değişti 40 ytl. ). eğimli yolda 130 yapıyor, 100 çok rahat
    :D 25 ytl ile 500 km yakması imkansız dostum iyi hesapla full depo ile bu motor zaten 450 km yakıyor. sizin oralarda benzin çok ucuz heralde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler