Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı osmanfeza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu hafta sonu 512 km. yol yaptım ybr'le.(izmir çiğli-kütahya gediz) ortalama hız 80-100km/s.(ben 83kg, eşim 60kg ve arkada iki çanta). en fazla 3. vitese düştüm tırmanmalarda, sadece bir-iki kez. dördüncü viteste çoğu rampayı çok rahat aştı. giderken hava kuruydu ve 4 saate 250 küsür km.yi bitirdim. yarım saat kadar mola sürelerini indirirsek 3.5 saatte gittim gelirken yol boyunca sağnak yağış vardı ama çok zevkliydi. yeni aldığımız montlar gram su almadı içine. dizlikler ve botlarımız da koruma sağladı ama açık kalan( diz kalça arası) bayağı bi ıslandık. hava soğutmalı bir motorlada uzun yol yapılırmış yani. e bide motor ybr olursa daha çok zevkli fotoğraf ekleme:http://www.motosiklet.net/forum/foru...klersiniz.html
    Sevgili osmanfeza motorun hakkını vermişsin bravo sana.
    Ama Kütahya ya uğradığınızı duyunca üzüldüm.Haberimiz olsa idi tanışmış olur,hoşça vakit geçirebilirdik.Hem hanımköy İzmir'den bi esinti alırdık sizden.
    esen kalın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    arkadaşlar bu hafta sonu 512 km. yol yaptım ybr'le.(izmir çiğli-kütahya gediz) ortalama hız 80-100km/s.(ben 83kg, eşim 60kg ve arkada iki çanta). en fazla 3. vitese düştüm tırmanmalarda, sadece bir-iki kez. dördüncü viteste çoğu rampayı çok rahat aştı. giderken hava kuruydu ve 4 saate 250 küsür km.yi bitirdim. yarım saat kadar mola sürelerini indirirsek 3.5 saatte gittim gelirken yol boyunca sağnak yağış vardı ama çok zevkliydi. yeni aldığımız montlar gram su almadı içine. dizlikler ve botlarımız da koruma sağladı ama açık kalan( diz kalça arası) bayağı bi ıslandık. hava soğutmalı bir motorlada uzun yol yapılırmış yani. e bide motor ybr olursa daha çok zevkli fotoğraf ekleme:http://www.motosiklet.net/forum/foru...klersiniz.html
    Ben de bu hafta sonu kız arakdaşımla Ballıkayalar'a gittim, Vespa Fun Club'ın şenliği vardı... Motora pek 2 kiş binmiyorum, binsem de pek uzun yola gitmiyordum ama bu haftasonu işte yaklaşık 200km kadar yolculu bir gezi yapmış oldum, yolcum da ben de gayet rahat gezimizi bitirdik... Bizde 80-90km/s civarı hızlarda seyrettik...

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar motoru düşürdüğüm için devir göstergesinde ki ok yerinden çıktı ve plastik biraz yamuldu. yolda giderken gidon yamulmuş gibi hissediyorum.yenisini sipariş ettim ama gelene kadar o oku yerine takabilirmiyim acaba , tornavida ile açmayı denedim ama beceremedim , kıracağımdan korkuyorum , kolay yolunu bilen varmı sökmesini...

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    bende geçen hafta arkadaşımla moto drag yarışlarına akhisar/manisaya gittim. o gün toplam 350 km yol yaptık. Benimde ortalama süratım90 km idi. Yanlız özellikle dönüş yonunda düz yolda 100 km yi manisa çıkışı bayır aşağıya 115 km filen gördüm. Sanki ybr ısındıkça açılıyor yani yol yaptıkça motor iyice kendine geliyor. İnsane ben 20/50 yağda kullandım 15/40 da ama aralarında pek bir fark göremedim şuan gene yağ değişimi geldi sence 10/40 mı koyayım yoksa gene 15/40 devammı nedersin??????

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçen hafta arkadaşımla moto drag yarışlarına akhisar/manisaya gittim. o gün toplam 350 km yol yaptık. Benimde ortalama süratım90 km idi. Yanlız özellikle dönüş yonunda düz yolda 100 km yi manisa çıkışı bayır aşağıya 115 km filen gördüm. Sanki ybr ısındıkça açılıyor yani yol yaptıkça motor iyice kendine geliyor. İnsane ben 20/50 yağda kullandım 15/40 da ama aralarında pek bir fark göremedim şuan gene yağ değişimi geldi sence 10/40 mı koyayım yoksa gene 15/40 devammı nedersin??????
    Dostum kullanma kitapçığında hangi sıcaklıklar arasında hangi yapların kullanılması gerektiğini anlatan bir grafik var, oradan kendi yaşadığın şehrin ortalama sıcaklık aralığına göre sana uygun olan yağ çeşidini seçersen en güzel seçimi yapmış olursun

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Abi walla montun ve ybr nin hakkını vermesine sevindim
    Bende montu alıncaya kadar motora binmeme kararı aldım

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru düşürdüğüm için devir göstergesinde ki ok yerinden çıktı ve plastik biraz yamuldu. yolda giderken gidon yamulmuş gibi hissediyorum.yenisini sipariş ettim ama gelene kadar o oku yerine takabilirmiyim acaba , tornavida ile açmayı denedim ama beceremedim , kıracağımdan korkuyorum , kolay yolunu bilen varmı sökmesini...
    Aynı sorun bizdee var yerde sürükleninca dreksiyon yamuk zannetmiştim ama paneli tutan demir yamulmuş heralde,ondan dreksiyon yamukmuş gibime geliyor

olumdanscisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm dostlar valla ben bodruma gıtmeden once 10/40 yag koydum ıyı ıdı uzun yol harıka oluyo arkadaşlar 3.5 saatte bodruma gırdık sevgıyle kalın dostlar

Sevgili insane;

Bir soruda benden...Umarım sıkılmamışsındır Bazı arkadaşlar 1000 km de bir yağ değiştirmenin iyi olacağını söylüyor ben ise 3000 km'de bir değiştirmeyi planlıyorum. Acaba sen kaç km de bir yağ değiştiriyorsun? Cevaplarsan sevinirim. Sevgiler..

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı abayir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili insane;

Bir soruda benden...Umarım sıkılmamışsındır Bazı arkadaşlar 1000 km de bir yağ değiştirmenin iyi olacağını söylüyor ben ise 3000 km'de bir değiştirmeyi planlıyorum. Acaba sen kaç km de bir yağ değiştiriyorsun? Cevaplarsan sevinirim. Sevgiler..
    Dostum YBR'nin normal yağ değişim periyodu 3000 km'de bir şeklinde ben de bu şekilde değiştiriyorum yağımı ancak eğer maddi durum elveriyorsa, ya da ne biliyim motor süper bakımlı olsun vs gibi takıntıların varsa istediğin aralıkta ister 500 ister 1000km'de bir yağını değiştirebilirsin önemli olan 3000'i geçirmemek

insane daha ıyı bılır gercı ama cok kucuk hacımlı ve serı calısan makınalar oldukları ıcın bence 1000 km de bır degıstırmek gerekır arabalarda max 7000 devırde kullanıyoruz ve ben 5000 de bır degıstırıyorum ama motosıklet yerı gelıyor 10.000 cevırıyor o yusden yag ozellıgını daha cabuk kaybeder hem sanzımanıda bu yag yagladıgı ıcın bence cok km gıtmemekte fayda var.zaten 1 lıtre yag var ıcınde hem sanzuman hem motor hem devırlı kullanma 1 lıtre yagı n ozellıgını kaybetmesını hızlandıran etkenler.3000 de bır degıstırdıgınız yag ıle 1000 km degıstırdıgınız yagı gozle ve elınızle kontrol edın anlarsınız ne demek ıstedıgımı saygılar.

osmanfeza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar
    gezim için yaptığınız yorumlar için teşekkürler.. kütahya gedizi bilenler daha iyi bilirler, köyleri genelde dağ tepelerindedir. daha önceki yazımda unutmuşum. birde köye çıktık ybr ile iki kişi(pınarbaşı köyü)!! enduro kadar, cross kadar olmasada valla keçi gibi çıktı dağ köyüne.. motosikleti yormuşsun diyebilirsiniz ama valla o çok mutluydu, yorulsaydı hissederdim.

merhaba arkdaslar forumda bir konu okudum ve cok fena canim sıkıldı konuda tüm ybr anahtarlarının diger ybrleri calistirabildigi gibi bir sey yaziyordu eger dogru ise tam yandik her ne kadar bu konuya temkinli yaklassamda once denemesini yapmak lazım eger oyleyse sonuc pek iyi olmaz...

ben deneyeme calısacagım ama olurya siz benden once denemesini yaparsanız kiş büyük ihtimal oyle olur lutfen edindiginiz bilgileri burada paylasin
    Kask tak!

Muxa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkdaslar forumda bir konu okudum ve cok fena canim sıkıldı konuda tüm ybr anahtarlarının diger ybrleri calistirabildigi gibi bir sey yaziyordu eger dogru ise tam yandik her ne kadar bu konuya temkinli yaklassamda once denemesini yapmak lazım eger oyleyse sonuc pek iyi olmaz...

ben deneyeme calısacagım ama olurya siz benden once denemesini yaparsanız kiş büyük ihtimal oyle olur lutfen edindiginiz bilgileri burada paylasin

Olurmu öyle şey...

Her anahtarın bir numarası vardır...Her numara farklıdır...E haliyle her anahtarda farklıdır..

Denemesi bedava ;)

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı asome_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insane daha ıyı bılır gercı ama cok kucuk hacımlı ve serı calısan makınalar oldukları ıcın bence 1000 km de bır degıstırmek gerekır arabalarda max 7000 devırde kullanıyoruz ve ben 5000 de bır degıstırıyorum ama motosıklet yerı gelıyor 10.000 cevırıyor o yusden yag ozellıgını daha cabuk kaybeder hem sanzımanıda bu yag yagladıgı ıcın bence cok km gıtmemekte fayda var.zaten 1 lıtre yag var ıcınde hem sanzuman hem motor hem devırlı kullanma 1 lıtre yagı n ozellıgını kaybetmesını hızlandıran etkenler.3000 de bır degıstırdıgınız yag ıle 1000 km degıstırdıgınız yagı gozle ve elınızle kontrol edın anlarsınız ne demek ıstedıgımı saygılar.
    Yok canım öyle şey, ben en iyisni bilicem diye bir kaide yok yani Ama arabalar ile motorları karşılaştırmamak lazım üstelik de yağlarını, çünkü motosiklet yağları motorların çıktığı yüksek devirlere dayanacak şekilde üretiliyor, bu yüzden de "motosiklet yağı" ve "araba yağı" ayrı kutularda satılıyor.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    arkadaşlar bende becerdim bu foto koyma işini

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar ybr nin orjinal aynalarından memnunmusunuz?

ben tam arkamı göremiyorum ve beni rahatsız ediyor.motor çalışırkende sanki

şanzıman yağsızmış gibi sesler var ama kontrol ettim yağ yeni ve yeterli seviyede

bu ses ybr lerin hepsindemi var yoksa benimkindemi anormallik var biraz fazla

bağırıyor gibi.mesela honda cg de hiç ses yok
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    tabi ki en ideali orjinali ve en salamıda orjinali bşka şekil aynalarda hiç iyi olmuyo yani sen bilirsin?

Motosikleti
    YBR 125 2005 ATEŞ GİBİ KIRMIZI
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr nin orjinal aynalarından memnunmusunuz?

ben tam arkamı göremiyorum ve beni rahatsız ediyor.motor çalışırkende sanki

şanzıman yağsızmış gibi sesler var ama kontrol ettim yağ yeni ve yeterli seviyede

bu ses ybr lerin hepsindemi var yoksa benimkindemi anormallik var biraz fazla

bağırıyor gibi.mesela honda cg de hiç ses yok

ybr nin orjinal aynaları yeterli görüşü sağlamıyor bu doğru. çözüm olrak kör nokta aynaları var onlardan yapıştırabilirsin. ben öyle yaptım ve görüş açısı baya iyileşti diyebilirim. hani şu yuvarlak ,bombeli, küçük aynalar varya onlardan işte. 3-5 lira falan bi fiyatı var.

ses mevzusuna gelince. o ses her ybr de var.zırıltı şeklinde bir ses ve genelde 6500-7000 devir civarlarında iyice belli eder kendini. egzantirik zincirinden geliyo o ses.
    o sesi kesmekte pek mümkün değil doğrusu. bide sibop ayarlarına baktırabilirsin. eğer sibopların ayarsızsa onlarda sesi artıran bi diğer unsur. ben yaptıracam mesela sibop ayarı. sesin biraz azalmasını umuyorum.
    Gençliğine güvenip daha ERKEN derken, belki de ELVEDA bile diyemezsin giderken.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    önceki scooterimin alışkanlığından olsa gerek aynaları çok yadırgadım ama

alışacağız,çevremde pek ybr kullanıcısı olmadığı için karşılaştırma yapamadım sanki

yolda giderken gördüğüm ybr ler daha sessizmiş gibi geldi.yakıt sarfiyatından çok

memnunum yarımdan biraz fazlaydı aldığımda 210 km yol yaptım daha rezerve

inmedi,birde acemilik var kalkışlarda çok bağırtıyorum.8900 km deyim bu saatten

sonra yada bu km lerde motora yapılması gereken ayar gibi şeyler varmı yoksa

allah ne verdiyse basayımmı?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    yamaha ybr
    merhaba arkadaşlar,

kappa ön cam ve yan çanta taktım motora,enduro gibi oldu.resim eklemeyi bilsem eklicem ama bilmiyorum.Motora bakmaya bile doyamıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler