Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Tekrar hoşgeldin Çiçekkk
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    hoşbulduk dishy
    Motosumu bugün yolcu ettim servise ben görememiştim hasarı arkadaşa fotoğraflarını çektirdim ordan baktım biraz kötü geldi gözüme:( motor kısmında bir sorun yok gibi duruyordu ama.. fotoğrafları bilgisayara aktardıktan sorna burayada koyarım.
    Şimdi serviste expert rapor yazacak masrafı çıkaracak uygun gelirse yaptıracağız karşı tarafın sigortası karşılayacak inşallah
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    morrigan, çok geçmiş olsun. Ben de aynı şekilde arabayla kaza yapmıştım. Ne yazık ki her ağaç çeşidine ehliyet veriliyor. Benim kazamda araba olduğu için sadece maddi hasar vardı, ama en sağdan sola u dönüşü yapmaya çalışan adam bi de bana öıkışmıştı sinyal verdim niye yol vermiyosun diye.

Geçmiş olsun.
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Tekrar aramıza hoşgeldin Çiçek.Herne kadar yüzyüze tanışmasakta uzunca bir süre bu topic teki birliktelikten dolayı ismen hitap ettim kusura bakmazsın umarım.Üstelik yaşım itibarı ile çoğunuza bir amca şefkati ile yaklaştığımı bilmenizi isterim.Doktorum ve yaşım 50 .Meslektaşlarım senin için yeterli müdahaleyi yapmışlardır eminim.Keşke olmasaydı böyle birşey.Ama bunun senin başına gelmesi ve korumalar hakkında yazdıkların umarım herkesin kulağına küpe olur.Büyük geçmiş olsun...

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk dishy
    Motosumu bugün yolcu ettim servise ben görememiştim hasarı arkadaşa fotoğraflarını çektirdim ordan baktım biraz kötü geldi gözüme:( motor kısmında bir sorun yok gibi duruyordu ama.. fotoğrafları bilgisayara aktardıktan sorna burayada koyarım.
    Şimdi serviste expert rapor yazacak masrafı çıkaracak uygun gelirse yaptıracağız karşı tarafın sigortası karşılayacak inşallah
    Fotoğrafları buraya koyarsan iyi olur bizde görmüş oluruz. Bide eğer seni sıkmayacaksa kazadan sonra prosüdür filen nasıl işliyor yani sigorta işlemleri filen için rapor tutulması eğer biraz bahsedersen bizimde tecrübemiz olur. Bide karşı tarafı tamamen suçlu buldular değilmi?

Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o eleman ve bir arkadaşı o motorlarla dünya turu atıyor. şuan almanyadalar sanırım. birkaç ay içinde türkiyede olacaklar.

http://www.tavooo.com/index.php?lang=eng

valla gerçekten ddeli ötesi insanlar bunlar ya eğer şöle erkenden emekli olabilirsem yapacağım ilk işlerden biri bu olacak züper bir duygu olsa gerek

olumdanscisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    morrigan cok gecmıs olsun hoşgeldın

morrigon çok geçmiş olsun .en kısa zamnda sıhhatine kavuşman dileği.

Motosikleti
    CBF 150
    çiçek kardeşim çok geçmiş olsun.en kısa zamanda sağlığına kavuşmanı diliyorum.ya ben böyle bir kaza yaptığımı düşünemiyorum.sanırım hiç şansım yoktu.ama bu herkeze bir ders olmalı.özellikle şehir içinde arabalar motosikletleri hiç takmıyo bırak arabayı yayalar bile öyle.ayrıca ben o transitin seni görmediğine inanmıyorum.nasılsa kaçar diye düşünmüştür.tekrar tekrar geçmiş olsun.arkadaşlar hepiniz allaha emanet olun...
    [B]CBF 150 24.500 KM 3.700 TL
    TAMAMI : 4.200 TL[/B]

tsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Kaza yapan morrigan kardeşe geçmiş olsun, Allah acil şifaalar versin diyorum.Arkadaşlar tam korumalı binelim ama motoru çalıştırdığımız zaman inanarak ayet-el kürsi' yi okuyalım(Bakara sur.255. ayet).Bunu bilmiyorsakda enazından euzü-besmele çekelim.Ama dedimya önce ful koruma.Tedbir bizden takdir Allah'tan.
    Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    tekrar geçmiş olsun morrigan

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    morrigan
    Çiçek çok geçmiş olsun.İsminide kaza vesilesiyle ögrendik ya neyse Aramamıza çabucak dönmen dilegiyle
    hayaletfilo
    Walla seninkisi daha güzel duruyor

Motosikleti
    ybr
    morrigan kardeşim çok geçmiş olsun hepimizin başına gelebilir Allah korumuş, bu arada aramıza döndüğüne de sevindim umarım en yakın zamanda eski sağlığına kavuşursun
    [B][COLOR="Sienna"]Rekabet etmem, takip edilirim.[/COLOR][/B]

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    morrigan geçmiş olsun geçen sene benim yapdığım kazanın aynısı bendede dizlik kask korumalar vardı bana fazla birşey olmadı allahtan gözümü kapadım açdım arabanın ön çamurluğuna 1 metre var neolup bitdiğini anlamadan kaputun üzerinden uçtum karşıya biraz baygınlık geçirmiştim ama kırık çıkık yoktu!tekrar geçmiş olsun;)

hazır birşeyler yazmışken resimde ekliyelim

[B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Muxa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Arkadaşlar ben forumu bayagı bir inceledim ve ybr almaya karar verdim. Ancak atamam sonucu gittiğim guneydoğuda bir ilçedeyim. Ve burada motor satan tek bir bayi var. Burada ybr 125 için 3500 ytl den aşağı düşmedi. Bu fiyat azmıdır çokmudur bu konudaki görüşlerinizi alabilirmiyim acaba?

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    @Muxa Kilis'e yakınmısın bilmiyorum ama özaktasi nickname li kilisli
    bir arkadaşımız var bu siteden.Eğer yakınsan sana yardımcı olur umarım.O da bir Ybr ci.

Motosikleti
    YBR 125
    Kilis buraya cok yakın degil sanırsam ben mardinin bir ilçesindeyim. İsmini vermem anlamsız ben dahi gelmeden önce böyle bir yer oldugunu bilmiyordum Mardinde malumunuz uzre guneydoguda..

Birde benim motorum vitessiz bir motordu hic vitesli surmedim ybr surebilirmiyim acaba? forumda vitesi zor diyenler cıkmısda. Birde bazıları cbf 150 daha iyi diyor. Benim burada bu mahrumiyet bolgesinde internet dısında hic bir bilgi kaynagım yok ybr yi bile araya araya bir hafta sonra bir tane bozuk buldum.. Ama dokundum yani sonunda oda yeter adam siparisle getiririm diyor ama acıkcası guvenemedim. İkinci el bir motoru allar pullar bana satar ruhum bile duymaz.. O yüzden önerilerinize cok ihtiyacım var arkadaslar..

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı Muxa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilis buraya cok yakın degil sanırsam ben mardinin bir ilçesindeyim. İsmini vermem anlamsız ben dahi gelmeden önce böyle bir yer oldugunu bilmiyordum Mardinde malumunuz uzre guneydoguda..

Birde benim motorum vitessiz bir motordu hic vitesli surmedim ybr surebilirmiyim acaba? forumda vitesi zor diyenler cıkmısda. Birde bazıları cbf 150 daha iyi diyor. Benim burada bu mahrumiyet bolgesinde internet dısında hic bir bilgi kaynagım yok ybr yi bile araya araya bir hafta sonra bir tane bozuk buldum.. Ama dokundum yani sonunda oda yeter adam siparisle getiririm diyor ama acıkcası guvenemedim. İkinci el bir motoru allar pullar bana satar ruhum bile duymaz.. O yüzden önerilerinize cok ihtiyacım var arkadaslar..
    plaka ruhsat dahilse 3500 YTL fiyat iyi. sipariş üzerine getireceğin için fiyatın biraz fazla olması normal sayılabilir. ikinci eli sıfır diye satma diye birşey söz konusu olmaz. ikinci elin plakası ruhsatı olur. sıfır aldığında fatura keser. yani muhakkak anlaşılır ikinci elmi, sıfırmı olduğu.

honda konusunda birşey söyleyemeyeceğim. hiç binmedim o motora. üçüncü bir alternatif te TVS apache olabilir ama orda bulup incelemen zor olur diye tahmin ediyorum.

yaşadığın konum sebebi ile motosiklet alırken hava şartlarını da düşünmelisin. yani, yıl içinde kaç ay kullanabileceksin? verdiğin paraya değecekmi? yanıt hayırsa daha ucuz alternatiflere yönelmeni öneririm. moped, cup tarzı modelleri araştırabilirsin. yinede "ben yağmur, kar, soğuk dinlemem. 10 ay binerim motoruma." diyorsan YBR, CBF, TVS üçlüsünden birini seçebilirsin. "nasıl seçim yapacağım?" dersen, kullanabileceğin alanları, yolları, şartları düşün ve hangisinin bu şartlara daha uygun olduğuna karar ver.
    In the sun and in the rain, it's quite the same.
    It's never gonna change, I'll be looking for Jane.

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka ruhsat dahilse 3500 YTL fiyat iyi. sipariş üzerine getireceğin için fiyatın biraz fazla olması normal sayılabilir. ikinci eli sıfır diye satma diye birşey söz konusu olmaz. ikinci elin plakası ruhsatı olur. sıfır aldığında fatura keser. yani muhakkak anlaşılır ikinci elmi, sıfırmı olduğu.

honda konusunda birşey söyleyemeyeceğim. hiç binmedim o motora. üçüncü bir alternatif te TVS apache olabilir ama orda bulup incelemen zor olur diye tahmin ediyorum.

yaşadığın konum sebebi ile motosiklet alırken hava şartlarını da düşünmelisin. yani, yıl içinde kaç ay kullanabileceksin? verdiğin paraya değecekmi? yanıt hayırsa daha ucuz alternatiflere yönelmeni öneririm. moped, cup tarzı modelleri araştırabilirsin. yinede "ben yağmur, kar, soğuk dinlemem. 10 ay binerim motoruma." diyorsan YBR, CBF, TVS üçlüsünden birini seçebilirsin. "nasıl seçim yapacağım?" dersen, kullanabileceğin alanları, yolları, şartları düşün ve hangisinin bu şartlara daha uygun olduğuna karar ver.
    Bilgiler için çok teşekkürler. Burası çok düz bir alan hatta bu anlamda sandığımdan daha iyi çıktı diyebilirim. Bu motoru almaktaki amacım ise hafta sonları 150-200 km uzakta bir yerlere gidebilmek. Tabi ybr ile yapabilirmiyim bilemiyorum bunu sizlerden öğrenmeyi umuyorum ama şu an kullandığım çin malı salcano ile bu kesinlikle mümkün değil.

İnanırmısınız bir gün sabah kalktım ve bir motorum olmalı biraz uzak bir yerlere gidebilmeliyim diye düşündüm. Bir psikolojik danışman olarak zaman zaman hobilerin değiştirilmesinde fayda olacağına inanıyorum Bu arada yeterince keyifli bir motor alabilirsem yağmur kar dinlemem 10 değil 12 ay sürerim çünkü burada kış yok.. Düşünsenize suriye il sınırımız Bol toz var ılıman çöl iklimi resmen... Ağaç ve ağaç kültürü yok..

Sonuç olarak burada yolların durumu bu ayrıca şehirler arası yolların neredeyse büyük bir kısmı yeni yapılmış çok güzel.. Eğer fiyata uygun derseniz ybr ci arkadaşlar aranıza katılmayı istiyorum..Birde daha önce hiç vitesli motor sürmedim bu sorun olabilirmi bilmiyorum ehliyet kursuna gidiyorum yani henüz ehliyetim de yok..
    Sevgiler.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    150 - 200 km yolu YBR ile çok rahat gidersiniz. periyodik bakımlarını aksatmadığınız sürece bir sorun çıkarmaz.

bahsettiğiniz fiyat uygundur. motosikletin katalog fiyatı bandrol hariç 3.449,00 YTL.

Vites konusunda endişelenmenize gerek yok. zaten şuan otomatik vites bir motosiklet kullanıyorsunuz. 4 tekerde de deneyiminiz varsa mototosiklete alışmanız en fazla 3 gününüzü alır.

ehliyet konusu çok önemli. motosikleti almadan o konuyu çözmeniz gerek. uzun yolda kullanmayı planlıyorsunuz. ehliyetsiz motora binmeyi unutun.

ehliyetten daha önemli bir nokta ise korumalarınız. motosikletle beraber almanız gereken bazı şeyler var. kask, mont, eldiven, dizlik, bot, gözlük... gibi. bunlar olmadan uzun yola çıkmak intihar olur.
    In the sun and in the rain, it's quite the same.
    It's never gonna change, I'll be looking for Jane.

vip035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar ben ayın 21 inde motorumu aldım fakat hala plakamı bana vermediler. Adamları arıyorum plakam nerde diye sureklı sallıyomus pozısyonu var gıbı geldı bana. Yani Kocfinansı kullanarak aldım acaba işlemler ondanmı bukadar uzun sürdü anlamış değilim. Yoksa bı plakanın cıkması 1 hafta 10 gun suruyomu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler