Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarm işini soran ardaşlar vardı.Bi yakınımım çalıştıgı elektirikçide alarm sistemleri wardı bunların motor icin olanlarıda gelmiş buyrun resimler

Fiyatı 45 ytl miş.(Belki bişeyler yapabilir)İzmirde alarm taktırmak isteyenlere duyurulur.
    dostum alarm olayı yerine göre değişiyor 20 ye bile var lakin kullanışlı olacağını sanmıyorum, ben 35 e aldım benim servisteki elemanımla gittik sanayiye o seçti valla güzel diye, sağolsun kendisi de monte etti

sizin motorlarda arka sağ sinyalin olduğu bağlantı ne alemde benimki çatlama yapmış bağlantıdan, baktım sol tarafta sallanmasın diye iç tarafında destek yapılmış ama sol tarafta aynı durum söz konusu değil, desteksiz olunca birde artçı inip biterken dikkat etmezse kırılıyor valla dikkat edin derim ben, varmı aynı problemi yaşayan?hepinize sevgiler

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    bende bu cantalarin fiyatini merak ettim

bider izmirde guzel mtor yikayan bir yer varmi ?

kendim yikamayi seviyorum ama birde profesyonelleri denemek lazim
    Ege Dis Hek Fak

Motosikleti
    Lifan Glint 100

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    sonix yine döktürmüşün ne zaman girsem senin motorun resimleri geziyor topic te

Motosikleti
    ybr
    Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonix yine döktürmüşün ne zaman girsem senin motorun resimleri geziyor topic te
    valla öyle yaw bende nerde ybr resmi var indirdim en çokta sonix in resimleri kendi

motor umun bile o kadar yok
    [B][COLOR="Sienna"]Rekabet etmem, takip edilirim.[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    motorumda güzel kareler yakalamayı seviyorum

Fotoğraf çekmeyi severim çok profosyonel olmasamda

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    sonix lastik flnmi yaktın abicim nedir o fren izleri 60-70 lemi giriyon balkona:)
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    siyah inci YBR 125
    ben bıse merak ettım hıc besıncı vıtesde kesıcıye sokmayı basaran varmı. (tabı ben yaptım )

vreon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mavi YBR 125
    Herkese selamlar.

Son bir haftamı bu topici baştan sona okuyarak geçirdim. (130 sayfa) Benim için çok faydalı oldu. Daha önceki motorumu (SYM HD200) kasım ayında maddi nedenlerle satmıştım, şimdi haziran gibi yeniden bir motor almayı planlıyorum ve YBR 125 ilk tercihim.
    Fazla bir araştırma yapmadım ama, şimdiye kadar aldığım ortalama fiyatlar şu şekilde:

Motor (2007) : 3500 YTL (Plaka dahil)
    Kafa grenajı (yeni modellerde ekstra aksesuar olarak satılıyor) : 65 YTL
    Bir depo üstü çanta düşünüyorum 150€ civarında
    Lastikler Pirelli MT65 ile değişecek : 100 YTL (orjinal lastikler bende kalacak)

Size sormak istediğim bir kaç küçük nokta var, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

- Yan çanta kullanırsak, dar yerlerden geçerken herhangi bir fark yaratır mı? Kafayı geçirip kuyruğu geçirememek gibi?
    - Topcase olarak en fazla kaç litrelik kullanıyorsunuz? Eski motoromda Kappa 35 lt. vardı, ama onun sele altında da bagajı olduğu için yetiyordu. YBR'ye en az 40 lt. civarı topcase almayı planlıyorum. 52 lt'likler çok büyük olduğu için görüntüyü bozar mı?
    - Motoru otoparkta tutuyorum, ama büyük ihtimalle yurtdışına gidip geleceğim için arada bir 1 ay kadar yatacak, özellikle aküyle ilgili bşr problemim olur mu? Veya uzun süre yattıktan sonra binmeden nelere dikkat etmeliyim?

- Son olarak, ben de İstanbul'dayım. Buradaki YBR'ciler, herhangi bir buluşma düzenlemeyi düşünmüyorlar mı? Bir organizasyon yaparsanız motorumu almadan da gelebilirim.

Hepinize keyifli sürüşler.
    Vreon Krantulor
    Okan Kılıç
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur :bestmt:

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    hayletfilo motorun harika ya bendemi füme renk alsam diye düşünüyorum,göze hoş görünüyor ama siyah veya kırmızıya daha yakınım,inşallah alabilirim ya erimeye başladım ben 60 kg ya kadar düştüm iştahtan kesildim yahu,dua edinde alayım şu ybr yi,cbr125 ten vazgeçtim biliyorsunuz bundanda vazgeçmem artık çünkü alacak başka bir motor göremiyorum yamaha ve honda dururken demi,kendinize iyi bakın allaha emanet olun...

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    aarkadaşlarrr motorum için yaptığınız yorumlara çok teşekkür ederim. Yorumlarınız benim için gerçekten önemli çünkü şuan piyasada kendi fiyat katogorisinde sahip olunabilecek en iyi motora sahibiz bence.

Benim çantaların fiyatı metak etmiş herkes benim çantaların fiyatı 1,5 sene önce tanesi 45 ytl idi. Ancak biz bugün bi urla gez,isi yaptık hatta ölümdancısı da katıldı bu geziye; orda birisi ile tanışdım benimkilerinin aynısını istanbuldan sanırım ikisi 90 ytl ye getirtiyormuş, bana daha detaylı bilgi verecek o zaman nerde satıldığını ve tam kaçç lira olduğunu sölerim size.

Bide motorun parlaklığını soran bi arkadaşlar var; özel bi cila kullanmıyorum. İşin sırrı hemen hemen hergün silmemde bide hafta da bir suyla yıkıyorum yanlız su çok yavaş akması lazım motora ve bujiye hassa davranın.

Bu arada çantalar yol sürüşünü kesinlikle engellemiyor; yanlız tabiki trafikde biraz daha dikkat etmem gerekiyor aralardan geçerken. Onun hariçinde kullanımında hiç problem yok. Yanlız arkama binen artçalar özellikle sölüyorum çantaları inerken çizerseniz bende sizi çizerim diye

Ve yeni almayı düşünen arkadaşlr için bu motor başlangıç ve şehiriçi kullanım için çok çok idial bi motor iyikide almışım

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    sonix abicim ben sana gine fiyat sorucamybrnın yedek parça fiyatlarını internetden örenemiyormuyuz ya:(:(

ön kafa granajı
    arka sol sinyal sadece camı satılıyormu yoksa komplemi bilmiyorum
    sol ön sinyal
    far
    fiyatları nelerdir bildiklerini yazabilirmisin
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı vreon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.

- Yan çanta kullanırsak, dar yerlerden geçerken herhangi bir fark yaratır mı? Kafayı geçirip kuyruğu geçirememek gibi?
    - Topcase olarak en fazla kaç litrelik kullanıyorsunuz? Eski motoromda Kappa 35 lt. vardı, ama onun sele altında da bagajı olduğu için yetiyordu. YBR'ye en az 40 lt. civarı topcase almayı planlıyorum. 52 lt'likler çok büyük olduğu için görüntüyü bozar mı?
    - Motoru otoparkta tutuyorum, ama büyük ihtimalle yurtdışına gidip geleceğim için arada bir 1 ay kadar yatacak, özellikle aküyle ilgili bşr problemim olur mu? Veya uzun süre yattıktan sonra binmeden nelere dikkat etmeliyim?

- Son olarak, ben de İstanbul'dayım. Buradaki YBR'ciler, herhangi bir buluşma düzenlemeyi düşünmüyorlar mı? Bir organizasyon yaparsanız motorumu almadan da gelebilirim.

Hepinize keyifli sürüşler.
    ->Yan çantalar kimi yerlerde sorun yaratabilir, aslında motorun ön kısmı gidon dolayısı ile daha geniş ama gidon genllikle araçların bagaj veya ayna gibi noktalarından daha yüksekte olduğundan öön kısmın genişliği sorun olmuyor ancak arka kısmın genişliği çok dar ortamlarda sorun olabilir, hatta geniş topcase bile sorun olabilir kimi yerelerde...
    ->Eski alışkanlılardan kurtulmak zor olur muhtemelen ama YBR'de 35 litrelik kappanın üstünde bir boyutta çanta takarsanız çok sırıtacaktık, tabii bu benim şahsi görüşüm... Ancak işin bir de büyük çantayı yükleme boyutu var onu da atlamamak lazım, topcase "ne de olsa sığıyor" mantığı ile aşırı yüklenmemelidir... Ben 35litrelik kappama kask, mont, dizlik ve eldiven sığdırıyorum ve motordan indiğimde tam bir sivil olabiliyorum
    ->Akünün sağlığı tamamen kullanıma bağlı birşey, kullanmazsanız akünüz boşalır veya boşalmaya yüz tutar... eğer bu tür seyahatlere çok sık gidecekeniz ya akünüzü seyahate gitmeden sökün ya da kendinize bir akü şarj cihazı alın ve seyahate gittiğinizde akünüzü cihaza bağlayıp öyle gidin... Kendi deneyimim; 3 hafta marşına bile basmadığım motorum, 3 hafta sonunda çalıştırmak istediğimde ilk marşta çalıştı ama herkesde aynı şekilde sonuç alınamayabilir....

Şimdiden aramıza hoş geldiniz

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125

:)

insane ye katılıyorum fakat, çanta ve yan çanta konusunda sölediklerinin tam olarak doğru olduğunu söleyemem şöle ki; eğer kuryeci değilseniz; çok çok acaleci biri deilseniz; altınızdaki motorun bir show alti olduğunu düşünmüyorsanız ve emniyetli bir sürüş istiyorsanız öle olur olamdık yerde arçlrın arasına girmez ve gereksiz paralel geçişler yapmzAsınız diye düşünüyorum. Zaten bunun haricinde baktınız mesafeler süratiniz ve zemin uygun tabiki basın geçin hiç bi sorun yaratmaz çantalrınız.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Yedek parça fiyatlarını internetten öğrenemiyoruz.
    sinyal camları satılmaz.komple tek parça olarak satılır.Sinyal takımı (2 adet) 10 ytl civarında.

Farın fiyatını bilmiyorum
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonix abicim ben sana gine fiyat sorucamybrnın yedek parça fiyatlarını internetden örenemiyormuyuz ya:(:(

ön kafa granajı
    arka sol sinyal sadece camı satılıyormu yoksa komplemi bilmiyorum
    sol ön sinyal
    far
    fiyatları nelerdir bildiklerini yazabilirmisin
    bazen dengesizliğimiz tutuyor ne yaparsın
    ayrıca onlar fren izi değil lastik izi

Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonix lastik flnmi yaktın abicim nedir o fren izleri 60-70 lemi giriyon balkona:)

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    hayaletfilo, haklısın ben de zaten özellikle "çok dar" noktalarda sorun olabilir dedim, yoksa yan çanta iyidir :D

not: özel mesajına baktın mı?

Beyfa ve Sonix, İstanbul'da sinayallerin turuncu plastik kısımları tek olarak satılıyor. Orjinalleri burada 15 YTL civarındaydı en son... Eğer elinizdeki kırıldıysa toplayp Japonla yapıştırın derim ben, bütün halinden pek farklı görünmüyor, en aynı sinyal camını 2 defa kırıp yapıştırdım :D

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    40 litre falan çanta alma bence max 37 olsun ki o bile fazla insane doğru diyor 35 lt ideal,ayrıca depo üstü çanta kappanın 90 euro ya çok kullanışlı bir modeli var kasma sakın 150 euro ya
    Ride your way

protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI

scooterle takas ybr

arkadaşlar selam uzun süredir scooter kullanıcısıyım.2 adet motorum var.Artık scooterlerimi satıp ybr almak istiyorum..Durumu şöyle izah edeyim.Şu an elimde nakit olmadıgı için 2 motora karşılık ybr ile takasa girebilecek birini arıyorum.Başka bir alternatif: bu arada motorlardan birini başkasına satarsam yarı nakit yarı takas olabilir.

ybr siyah olursa sevinirim

motorlarım
    1-peugeot speedfigt2 (fransız) 2002 model (1250ytl)
    2-sukida125 (çin) 2005 model (1000ytl)

tarık 0536 943 32 31

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı protez insan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam uzun süredir scooter kullanıcısıyım.2 adet motorum var.Artık scooterlerimi satıp ybr almak istiyorum..Durumu şöyle izah edeyim.Şu an elimde nakit olmadıgı için 2 motora karşılık ybr ile takasa girebilecek birini arıyorum.Başka bir alternatif: bu arada motorlardan birini başkasına satarsam yarı nakit yarı takas olabilir.

ybr siyah olursa sevinirim

motorlarım
    1-peugeot speedfigt2 (fransız) 2002 model (1250ytl)
    2-sukida125 (çin) 2005 model (100ytl)

tarık 0536 943 32 31
    Resimlerini eklersen daha detaylı bilgi sahibi olmuş oluruz.

protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    fotografları ekliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler