Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bir video hazırladım
    http://www.youtube.com/watch?v=3Zl5gSH475c
    güzel paylaşim eline saglik devamini bekleriz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

küçük bir video hazırladım
    http://www.youtube.com/watch?v=3Zl5gSH475c
    eline saglık youtubedanda mesaj bıraktım çalışmalarının devamını bekiyoruz
    Kask tak!

Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşlar YBR em 6000 km ye geldi Buji sini değiştirmeyi düşünüyorum en kaliteli en iyi marka nedir

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    sağolun arkadaşlar devamı gelecek.Aslında daha kapsamlı olacaktı ama hava fırtınalıydı. :D

Karahanlı

NGK bujilerini kaliteli biliyorum

Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    arkadaşlar uzunca bir süre gelemedim buralara bakıyorum ybrlerde sorun yok. 2. sayfalara düşmüşüsüz :D aman allah kazasız belasız sürüşler daim etsin hepimizede hep 2. sayfada kalalım . 3. sayfaya geçtikmi bilinki ölmüşüz :D

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Buraya çok bakan oluyor burayada yazayım bari
    arkadaşlar ilkyardım kursu va rücretsiz bütün istanbullu ybr cileri bekliyorum ona göre, katılmak isteyenler bana özelden isim soyisim ve telefonalrını bıraksınlar yeter http://www.motosiklet.net/forum/moto...dim-kursu.html
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

merhaba kardeşler:

bu gün depoya kaldırdığım motorumu görmeye gittim.insan bi acayip oluyor o motor yollarda benimle beraber yüzüme çarpan rüzgarla yolculuk yapmak için yapılmış ama mahsun bir şekilde yatıyor.

neyse yağını aküsünü kontrol ettim. bi marşa basayımda sesi çıksın dedim ve tahmin ettiğim gibi ilk marşta almadı ,ikincide de,üçüncüde de herhalde 10 kere denedim ve sonunda çalıştı 10 sn geçmedi bir tıksırdı ve stop etti. yedek depoda biraz benzin vardı yani en azından motoru ısıtacak kadar ama marşa basmadı basıncada çalışır durumda kalmadı .

bu tabi canımı sıktı biraz acaba yedek depodadamı benzin yok ? garaja çekerken binerek gelmiştim ve yedeğe almıştım . deponun kapağını açtım benzin gözükmedi ama sallayınca sesini duydum.sizce neden böyle yaptı bana ? yada soruyu biraz dah değiştirip depoda az benzin varken motor çalıırmı çalışırsa nasıl davranır diye sormak istiyorum ...

o kadar uğraşımla böyle yapınca marş motoruna veya diğer aksamlara zarar gelmesin diye bende zorlamadım bıraktım ama aklım onda kaldı tabiki
    Kask tak!

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    eğer uzun bir süre kullanmadıysan motoru ayak marşından çalıştır.
    Kontak kapalı olacak şekilde ayak marşına 4-5 kere bas.sonra kontağı aç ayak marşından çalıştır.(jigle çekili halde)

bazen motorda çok az benzin olsa dahi çalışmayabilir.Bunu şu şekilde aşabilirsiniz.
    1.Motoru sol tarafa doğru ayaklık yere değecek şekilde yatırın.ön frene sıkın.Motoru sallayın.
    2.yöntemse ön tekeri yüksek bir yere çıkartın.Ön frene sıkarak sallayın.
    3.Yöntemse depo kapağını açın.kuvvetli bir şekilde Deponun içine üfürün.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    3. yöntem çok işe yarıyor fakat genelde 1 km civarı götürüyor. depoda ne varsa karbüratöre gitme ihtimali yüksek. filtresi sorunlu motorlarda dikkatli olmak gerek
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ahh eski günler o 3. yöntemi pejomuzla az mı yapardık

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    sabah işe giderken Yolda benzinim bitti.Bu yöntemlerini hepsini denedim çalışmadı.Bir damla bile benzin kalmamış.Tabana kuvvet 3-4 km benzinliğe kadar kaktırdım

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    sabah işe giderken Yolda benzinim bitti.Bu yöntemlerini hepsini denedim çalışmadı.Bir damla bile benzin kalmamış.Tabana kuvvet 3-4 km benzinliğe kadar kaktırdım
    geçmiş olsun!

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    birgün benimde başıma gelirse diye bende korkuyorum Heralde her motorcunun basına bir kerede olsa gelir diye düşünüyorum geçmiş olsun
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Haha... Büyüksün hemşo...

eğer uzun bir süre kullanmadıysan motoru ayak marşından çalıştır.
    Kontak kapalı olacak şekilde ayak marşına 4-5 kere bas.sonra kontağı aç ayak marşından çalıştır.(jigle çekili halde)

bazen motorda çok az benzin olsa dahi çalışmayabilir.Bunu şu şekilde aşabilirsiniz.
    1.Motoru sol tarafa doğru ayaklık yere değecek şekilde yatırın.ön frene sıkın.Motoru sallayın.
    2.yöntemse ön tekeri yüksek bir yere çıkartın.Ön frene sıkarak sallayın.
    sağolasın.aslına bakrsan 5. seferdede marştan almayınca ayak marşınıda denedim o şekildede olmayında tekrar normal marşı denedim herahlde 5-6 kere denedim(artık korktum birşeyleri yakıcam diye ) en sonunda tepem attı 3 sn yerine çalışana kadar marşa bastım ve çalıştı ancak motor öksürdü(yani yaptığı hareketi anlatıcak daha iyi bir kelime yok çünkü pom etti ve stop etti) ve stop etti. tekrar denedim gene pom etti ve stop etti. bu yöntemleri aklıma yazıyorum pazartesi günü 5 lt lik su bidonuna benzin doldurup motorun yanına gidicem bakalım ne olucak tekrar sağol. ayrıca şu üfürme işi hoşuma gitti sırf meraktan benzin koymadan denicem bir kere
    Kask tak!

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Vatana millete hayırlı olsun arkdaşlar ilk kazamı bugün yaptım.
    Cok ciddi degildi Allahtan.
    Ön freni sıktım ön tekerlek kaydı ,bam diye öndeki arabanın tamponunun soluna vurdum kardeşimle aramızda olan 10 kiloluk yağ bidonu karşıya fırladı kardeşimde arkadan düşmüşş tam o esnayı hatırlamıyorum ama arabaya carpmasaydım motor yan yatacaktı.Araba bi nevi destek gibi oldu.
    Carptıktan sonra sürücü kardeş cıktı son derece sakin bi şekilde gecmiş olsun dedi sonra tampona baktı eziklik war bende o anda tamponda kırıklıgı gördüm.
    Bende sonra mal gibi Aaa abi biz mi yaptık onu dedim kazanın afallıgından saçmaladım biraz cok afedersin dedim
    Tamam dedi sorun yok arabaya atladı gitti.
    Bizim motordada ön camurluğun önünde biraz sıyrık war.Şükür bende ve kardeşimde bişey yok
    Allahtan arkadaş çok anlayışlımış.Böyle araba sürücülerinin neslinin tükendigini sanıyordum .
    Eger benden hasarı karşılamamı isteseydi beş kuruş para yoktu üzerimde babamdan para istemek zorunda kalacaktım ya da trafigide cagırabilirdi.
    Uzun lafın kısası lastiklerin cok kaydırdıgını bende teyit etmiş oldum

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatana millete hayırlı olsun arkdaşlar ilk kazamı bugün yaptım.
    Cok ciddi degildi Allahtan.
    Ön freni sıktım ön tekerlek kaydı ,bam diye öndeki arabanın tamponunun soluna vurdum kardeşimle aramızda olan 10 kiloluk yağ bidonu karşıya fırladı kardeşimde arkadan düşmüşş tam o esnayı hatırlamıyorum ama arabaya carpmasaydım motor yan yatacaktı.Araba bi nevi destek gibi oldu.
    Carptıktan sonra sürücü kardeş cıktı son derece sakin bi şekilde gecmiş olsun dedi sonra tampona baktı eziklik war bende o anda tamponda kırıklıgı gördüm.
    Bende sonra mal gibi Aaa abi biz mi yaptık onu dedim kazanın afallıgından saçmaladım biraz cok afedersin dedim
    Tamam dedi sorun yok arabaya atladı gitti.
    Bizim motordada ön camurluğun önünde biraz sıyrık war.Şükür bende ve kardeşimde bişey yok
    Allahtan arkadaş çok anlayışlımış.Böyle araba sürücülerinin neslinin tükendigini sanıyordum .
    Eger benden hasarı karşılamamı isteseydi beş kuruş para yoktu üzerimde babamdan para istemek zorunda kalacaktım ya da trafigide cagırabilirdi.
    Uzun lafın kısası lastiklerin cok kaydurdıgını bende teyit etmiş oldum
    geçmiş olsun butunuyle ucuz atlatılmış şanslıymıssınız

arkadaşlar şu ybr için alt sakal satan bir yer bileniniz yok mu???
    Ride your way

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun butunuyle ucuz atlatılmış şanslıymıssınız

arkadaşlar şu ybr için alt sakal satan bir yer bileniniz yok mu???
    Hedo cok sagol Allah kimseye göstermesin
    Ayrıca sakal derken bundan bahsediyorsan bende almayı düşünüyorum bulursam ;

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    geçmiş olsun pierzig

bu alt rüzgarlıktan Antalyada görmüştüm.Pazartesi bir buradaki yedek parçacılara bir sorayım .

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    evet sevgili dostlar ybr me depo çantası aldım safe tec marka umduğumdan çok daha kullanışlı ve şık oldu.sizlerle paylaşmak istedim..işte 125 cc mini touring im

buda motorsiklet ve özgürlük hakkındaki kısa film çalışmamız..umarım beğenirsiniz..

http://www.youtube.com/watch?v=l6KFDXNFyyA
    [I]Özgürlük alıp başını gidebilmektir..Bir an bile durmaksızın..[/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler