Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    enis89, Ben genellikle şehir içinde kullanıyorum ve şehir içi için mükemmel diyebilirim, kıvrak, her deliğe giriyor, az yakıyor vs... Bu yüzden şehir içi için biçilmiş kaftan. Şehir dışı uzun yol gezilerine gelince, ben Bursa, Bolu, Eskişehir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Kütahya, Afyon gibi yerlere bu motorla gittim. Eğer uzun yola 80-90km ortalama süratle gitmeye razıysan şehir dışında da seni tatmin eder ama yok ben daha hızlı giderim dersen o zaman iş değişir zira daha üst hızlarda stabil olarak gitmek zor ve bu motor için de yersiz.
    Bunun dışında stabilize yollarda olsun, daha kötü köy yollarında olsun, asfaltta olsun birçok yerde seni yarı yolda bırakmayacak bir motor. Kullanım sürem boyunca değişmesi gereken sarf malzemeleri dışında hiçbirşeyini değiştirmedim, sadece düzenli olarak bakımlarını yaptırdım.
    Bu arada bakım kitapçığım doldu, yeni minik bir servis kitapçığı aldım

morrigan, 23000 oldu

erdo2002, ev-okul arası 28km olan bir öğrenciyim

PeSsiMisTsTyL3,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    olumdanscisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar izmirdeyım mart 15 sıyah ybr yı alıyorum cok arastırdım yok abı cbf m be f bence ybr gelıyorum azkaldı aranızdayım sevgıler

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı olumdanscisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar izmirdeyım mart 15 sıyah ybr yı alıyorum cok arastırdım yok abı cbf m be f bence ybr gelıyorum azkaldı aranızdayım sevgıler
    OOoo bi ybrci daha hemde izmirden nerden alacaksın izmirden

yalniz1789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar zx6 alınca benim ybr yii babama göndermiştim...
    ne zamandır eve uğrayamıyordum gittiğimde ilk motosikletyime baktım. birde ne göreyim ybr ye babam alarm taktırmış götürmeye çalışıyoprsun alarm çalışıyor falan
    birde 20-30 metreden uzaktan kumandayla motosikleti çalıştırabiliyorsun

acayip şekil oluyor çarşıda falan motosikletin yanında kimse yok çalışıyor falan baya komik oluyor yanişii

eğer motosikletiniz dışarıda bırakıyorsanız hırsızlar için bire bir benden söylemesi

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enis89, Ben genellikle şehir içinde kullanıyorum ve şehir içi için mükemmel diyebilirim, kıvrak, her deliğe giriyor, az yakıyor vs... Bu yüzden şehir içi için biçilmiş kaftan. Şehir dışı uzun yol gezilerine gelince, ben Bursa, Bolu, Eskişehir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Kütahya, Afyon gibi yerlere bu motorla gittim. Eğer uzun yola 80-90km ortalama süratle gitmeye razıysan şehir dışında da seni tatmin eder ama yok ben daha hızlı giderim dersen o zaman iş değişir zira daha üst hızlarda stabil olarak gitmek zor ve bu motor için de yersiz.
    Bunun dışında stabilize yollarda olsun, daha kötü köy yollarında olsun, asfaltta olsun birçok yerde seni yarı yolda bırakmayacak bir motor. Kullanım sürem boyunca değişmesi gereken sarf malzemeleri dışında hiçbirşeyini değiştirmedim, sadece düzenli olarak bakımlarını yaptırdım.
    Bu arada bakım kitapçığım doldu, yeni minik bir servis kitapçığı aldım

morrigan, 23000 oldu

erdo2002, ev-okul arası 28km olan bir öğrenciyim

PeSsiMisTsTyL3,
    sagol cevap verdigin için şimdi ben bütçe meselesi aslinda uzun yol için seçeneklerim belli ve sınırlı
    1.yamaha ybr125
    2.tvs apache
    uzun yola chopper/cruiser gider diyolar bilmem iyimidir
    masai grand eagle 235cc suzuki servisleri bakiyor gidecegim yerde belli 600km rahat var balkan gezisi düşünüyorum

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    enis89, TVS'yi daha bilmiyoruz, çok yeni bir motor ve arka olarak da pek aşina olduğumuz bir marka değil ama bu motorun kötü olduğu anlamına gelmez, TVS'nin kendini ispatlaması için daha vakti var ama YBR o işi çoktan yaptı...

Uzun yol için en iyi motosiklet tipi endurodur. Cruiser gibi motorlar gerek hareket kabiliyetleri, gerek kullanılabildikleri yol koşulları, gerek kullanım pozisyonları açısından uzun yollar için değil daha çok gezintiler için elverişlidir.
    Peki YBR enduro mudur? Tabii ki değildir ancak YBR kullannlar genellikle şunu söyler, "YBR'de enduro ruhu vardır" ;)

Aşağıdaki linke bir bak,
    http://www.yamaha-motor.co.jp/global...003/index.html

linkte yamaha tarafıdnan ybr'nin dayanıklılığını göstermek adına yapılan iki geziyi görebilirsin, birisi çin diğeri de everest gezileri...

Motosikleti
    .................
    tvs tasarim ödülü almiş motor nasil ispatlamasi gerekiyor kendini
    reklam videosunu izlemek isteyen buyrun

bunlar taş toprak birakmamiş insane benim demek istedigim chopper in rahat ligi yani sele+genişlik 250cc olmasi sen uzun yol yapmişin otobana çiktinmi ybr ile nasil oluyor

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    enis89, tasarım ödülü demek dayanıklılık ödülü demek değil ki Ya zaten TVS dandiktir de demiyorum yanlış anlaşılmasın, YBR yanında daha çok genç diyim öyle anlaşalım.
    Cruiser muhabbetine gelince, cruiserda oturuş pozisyonu gereği ayaklarınız önde olduğundan tüm ağrlığınız omurgaya binerken enduro tipi motorlarda ise (ybr'nin oturma tipi de buna benzer) ağırlık hem omurga hem ayakların desteği ile taşındığından yollar daha az yorar, tabi buna motosikletlerin süspansiyon ve diğer otura ergonomilerini de katarsanız cruiselar yine enduro tipinin önüne geçemez.
    Daha önce de söyledim, YBR ile 80-90km arası hızla otobanda yol almayı gözün yemiyorsa YBR alma. Üstelik bahsettiğin 250cc'lik çinli cruiserlar ile ybr'yi hiç kıyaslama, aman diyim, onlarla daha hızlı gideyim deren en iyi ihtimalle titreşimden böbreklerineki taşlardan kurtulursun...
    Ayrıca,
    www.tavooo.com
    sitesine bakarsan YBR ile dünya turu yapan iki kişiyi ve hatta motorlarında hangi parçaların değiştiğini vs de görebilirsin...
    Ama bu tür uzun soluklu gezileri yapmış bir masai bulmaan biraz zor

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enis89, tasarım ödülü demek dayanıklılık ödülü demek değil ki Ya zaten TVS dandiktir de demiyorum yanlış anlaşılmasın, YBR yanında daha çok genç diyim öyle anlaşalım.
    Cruiser muhabbetine gelince, cruiserda oturuş pozisyonu gereği ayaklarınız önde olduğundan tüm ağrlığınız omurgaya binerken enduro tipi motorlarda ise (ybr'nin oturma tipi de buna benzer) ağırlık hem omurga hem ayakların desteği ile taşındığından yollar daha az yorar, tabi buna motosikletlerin süspansiyon ve diğer otura ergonomilerini de katarsanız cruiselar yine enduro tipinin önüne geçemez.
    Daha önce de söyledim, YBR ile 80-90km arası hızla otobanda yol almayı gözün yemiyorsa YBR alma. Üstelik bahsettiğin 250cc'lik çinli cruiserlar ile ybr'yi hiç kıyaslama, aman diyim, onlarla daha hızlı gideyim deren en iyi ihtimalle titreşimden böbreklerineki taşlardan kurtulursun...
    Ayrıca,
    www.tavooo.com
    sitesine bakarsan YBR ile dünya turu yapan iki kişiyi ve hatta motorlarında hangi parçaların değiştiğini vs de görebilirsin...
    Ama bu tür uzun soluklu gezileri yapmış bir masai bulmaan biraz zor
    Braziya gezisine baktımda yrb olmuş cruiser nasıl YRB bu Arka çantalarına baksanıza bir ama tabi yiğidi öldür hakkını yeme derler.Fiyatına göre kaliteli bir motor.Yolda zor bırakıcak cinsten
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    biraz resim.yeni yolda motorsiklet sürmek daha eğlenceli hemde ağaçların arasından

Motosikleti
    .................
    2004 ybr 125 bu galiba kafa granjinda belli farida
    yoo 2006 nasil oluyor kafayimi degistirdin??

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    motor 2006 model .2004 model ybr ön far grenajı takıldı.

Motosikleti
    .................
    yaw bu kare farlar daha yakişiyor motora niye degistirmişler ki?

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    selam arkadaşlar ybr'me givi marka touring cam taktım.oldukça memnunum.oldukça kullanışlı beklediğimdende daha yakışıklı oldu..işte fotolar..

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    hmm bencede çok güzle olmuş emo..Nekadara aldın?? bende taktırmak istiyorum bu şekil çok yakışmış ya..
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Bu model cama ben de bakmıştım ama çok abuk rakamlar istemişlerdi. Sanırım benimşu an kullandığımdan biraz daha uzun ve enlice bir model. Motora yakışmış, iyi günlerde kullan.

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    dostlarım camın fiyatı hakkaten abuk.140 euro civarında.. givi yi hepiniz bilirsiniz yada duymuşsunuzdur ismini.kaliteli ve tabiki fiyatlarda yüksek oluyor..benm şansıma touring camımı 2.el buldum.anti shock özelliğide var.üstelik oldukça uygun bir fiyata. beklediğimden çok daha kullanışlı ve estetik oldu. bende ybrm'de çok memnunuz bilgi paylaşımı ve muhabbet için beklerim ..emre_esen17100@hotmail.com

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Benim aldığım cam 20 euro Givi camlar kaliteli ama fiyat olarak cidden gereksiz pahalı, ikinci elini bulman iyi şans olmuş.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    BEncede orjinal kafalıgından bin kat daha yakışıklı duruyor kafalık.Bizimde aldıgımızda kafalık yoktu sonradan taktırdık ama gözümüze tuhaf görününce cıkardık.Kafalıgın demirleri hala duruyor ama

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    slm arkadaslar cbf yada ybr ikilisinden birini seçeceğim önümüzdeki günlerde...Bakalım hayırlısı...
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler