Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    yalniz benim yazın yapdığım kazayı yapmışsın şerefsiz ana caddede u dönüşü yapdı aniden sürücü kapısından girdim bende asfaltda öylece yatmak çok kötü bişey geçmiş olsun motorları saymıyorlar deren görmüyorlar desen daha doğru olur görüpde yola atlamazlar diye düşünüyorum bu arada ne zamandır yazmıyor öslemişim topici;

arkadaşlar ben ybr için karuma demiri alıcam ama klasik olanlardan deyil hafifkısa şekilli koruma de. var.sadece istdanbuldamı satılır internetden sipariş edebilirmiyiz bildiğiniz site fln varmı yardımcı olabilirmisiniz..
    birde insane gidona elcik koruması yapdırıcam diyordu geçen sayfalarda gördüm yapdırıp yapdırmadığını örenebilirmiyim bende düşüyorumda gerek görüntü gerek rüzgardan koruması bakımından faydası çok olur birde ısıtmalı elcikle ellerde üşğme problemi kalmazzz...
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    arkadaşlar ybr için arka lastik sordum.metzeller vardı.45 dedi.

metzeller mi iyi yoksa pirelle mt25 mi? sanki metzeller daha iyi gibi geldi

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde insane gidona elcik koruması yapdırıcam diyordu geçen sayfalarda gördüm yapdırıp yapdırmadığını örenebilirmiyim bende düşüyorumda gerek görüntü gerek rüzgardan koruması bakımından faydası çok olur birde ısıtmalı elcikle ellerde üşğme problemi kalmazzz...
    Elcik korumayı bir türlü yapmadım, zira benim istediğim gibi bulamadım, elcik ısıtmayı da tembelliğimden taktırmadım...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    bugün sağ ayna aldım.
    orijinal 35 ytl,
    yan sanayi 15 ytl.

metzeler ve pirelli (tubeless) ön+arka 85 ytl. montaj 15 ytl.

bilginize...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    abi sinir oluyorum su lastik isine

metzeler deyip takacak olduklari lastik tubetype

iclastik icin olan lastigi ic lastiksiz tubeless gibi yani takiyolar

sunun ybr icin olani vede on arka tubeless olani istiyorum buzmotorda bulamadim .. bulan olursa urun kodunu paylasirsa sevinirim iyi surusler

kaza yapan arkadaslara cok gecmis olsun en kisa zamnda ileri surus motosiklet egitimine katilmalarini siddetle tavsiye ederim ,
    Ege Dis Hek Fak

Konu Başlığı : Yeni Yamaha YBR125
    Bu konuya 1945 cevap yazıldı 102094 kere görüntülendi.

Konunun ilk (birinci) mesajı :

Alıntı gaffar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazımı sildim arkadaşlar çok komik duruyodu
    Hocam bişeyler yaz şuraya.Motorun 2 fotoğrafını koy.Gözünü sevem...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    arkadaşlar su ısıtmalı elcikleri nerden aldınız??nekadara??
    Ride your way

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    ya bu lastik hakkında hangisinin yağmurda özellikle yol tutuşu daha iyi?
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    benimde acilen arka lastiği değiştirmem lazım.lastiğin yüzeği dümdüz olmuş.metzeller marka alıcağım.

motor 6500 km de ve debriyaj balatasını değiştiriyorum.Sibob ayarı yapılacak.

bugün işe giderken yolda benzinim bitti.2 km kadar yayan olarak benzinliğe gidiyordum.Allah razı olsun beni gören bir motorlu arkadaşımız bir miktar motorundan benzin çekti.onun yardımıyla bi 2-3 km lik yoldan kurtuldum.motorcu dayanışması bu olmalı...bundan sonra bende yolda kalmış birini gördüğümde elimden geldiği kadar yardım edeceğim..

Motosikleti
    Benzin çekme işi nasıl oluyor??
    Ya yolda durmuş -yadakalmış artık bilemeyeceğim- motosikletinin yanında bekleyenleri görüyorum öle bakıyorum gözlerinin içine bir prblem varsa yardım ederim diye ama kimse bi el işareti falan yapmıyor..Gerçi durup bir sorun mu var demek istiyorum çok ama güvenemiyorum açıkçası birazda..:(

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar su ısıtmalı elcikleri nerden aldınız??nekadara??
    Ben Almanya'dan bir arkadaşıma getirttim. Nadir de olsa burada da satıldığı oluyor.

mesela;
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...19380&Preview=
    (ama buradaki fiyat biraz abes)

saint_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Drag Star XVS650a
    Biraz bodoslama olarak foruma dalıyorum ama!!! Yaklaşık 2 aylık zorunlu bir aradan sonra forumdaki herkese tekrar merhaba... 16 Ekimde aldığım ybr bugün itibariyle 3000 km.ye ulaşmış durumda... umarım daha uzun bir süre aynı zevk ile kullanabilirim... şu günlerde tek sorun sanırım yavaş yavaş soğumaya başlayan havalar bence... Bir de sanırım kronik bir hal alan lastik problemi var tabii... Özellikle havaların soğuması ve yerlerin kayganlaşmasıyla birlikte yaşadığım birkaç kötü sürpriz, ara sıra hevesimi kaçırıyor gibi olsada her musibetten bir ders çıkarmaya çalışarak durumu idare ediyoruz...

Ayrıca geçen Kasım ayı başındaki Marmaris-Datça gezisine ait bir kaç fotoğraf ile birazda ben renklendirmek istedim sayfaları...

Herkese kazasız, dertsiz tasasız, keyifli sürüşler...

[COLOR="Red"]Car???[/COLOR] [COLOR="Blue"]No Thanx...[/COLOR]:bounce:

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin çekme işi nasıl oluyor??
    :(
    motorun benzin deposundan benzin almak demek

Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoyu açarsın bi hortum bulursun tercihen 1 mt kadar hortumun bir ucunu depoya daldırıyorsun ,diğer ucunu ağzına alıp(tehlikelidir kafa yapar) ağzına benzin gelene kadar hüpletiyorsun , benzin gelince önemli olan nokta şu hortumun içine hava aldırmadan parmakla tutuyorsun ve hortumun elinde olan ucunu benzin aktarmak istediğin kaba v.s. ye tutuyorsun, hortu hava almadan yapmayı başarırsan kaba benzin akmaya başlıyor . burda bir önemli nokta daha var : benzin doldurduğun kabı deponun altında bir seviyeye tutmak gerekiyor deponun yanında veya yukarısında olursa benzin gelmez ..

aslında biraz karışık bi açıklama oldu , fiziksel nedenni açıklasaydım belki daha kolay anlaşılırdı :

olay torichelli'in yaptığı deneyli ilgili aslında yani hava basıncı deneyi , bulunduğun seviyedeki hava basıncı her zmana yeterli oluyor ,basınç sıvıyı itiyor biraz yer çekiminin yardımıyla herhangi bir sıvıyı başka bir kaba aktarabiliyorsun.aslında bileşik kapların ters çevrilmişide denebilir .(yaşasın bilim) bu olaya sifonlamada deniyor
    Kask tak!

Motosikleti
    Sağol godfather

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ya arkadaslar bide irc diye bi marka var yılların lastigi acaba onlarla degistirsek nası olur ya bide kafama takılan bu sambireyelli lastikler bizim jantlar tubless lastigi nası kaldırır yani dubless aldıkmı artık ic lastik kullanmıcazmı

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    motor çok iyi gidio ama bee kurye dostu

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoyu açarsın bi hortum bulursun tercihen 1 mt kadar hortumun bir ucunu depoya daldırıyorsun ,diğer ucunu ağzına alıp(tehlikelidir kafa yapar) ağzına benzin gelene kadar hüpletiyorsun , benzin gelince önemli olan nokta şu hortumun içine hava aldırmadan parmakla tutuyorsun ve hortumun elinde olan ucunu benzin aktarmak istediğin kaba v.s. ye tutuyorsun, hortu hava almadan yapmayı başarırsan kaba benzin akmaya başlıyor . burda bir önemli nokta daha var : benzin doldurduğun kabı deponun altında bir seviyeye tutmak gerekiyor deponun yanında veya yukarısında olursa benzin gelmez ..

aslında biraz karışık bi açıklama oldu , fiziksel nedenni açıklasaydım belki daha kolay anlaşılırdı :

olay archemed'in yaptığı deneyli ilgili aslında yani hava basıncı deneyi , bulunduğun seviyedeki hava basıncı her zmana yeterli oluyor ,basınç sıvıyı itiyor biraz yer çekiminin yardımıyla herhangi bir sıvıyı başka bir kaba aktarabiliyorsun.aslında bileşik kapların ters çevrilmişide denebilir .(yaşasın bilim) bu olaya sifonlamada deniyor
    yada

hortum borusu çıkartılır boş bir şişe-bardak vs. bulunur.benzin vanasını açarak şişeğe veya bardağa vs. benzin doldurulur. bu daha anlaşılır oldu galiba

Motosikleti
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen sus birkerem sonix, godfather ne diyorsa odur.Sen dalga geç bakalım habire..hıhhh...

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen sus birkerem sonix, godfather ne diyorsa odur.Sen dalga geç bakalım habire..hıhhh...
    sonundaki smileyi ekleyince cümle anlam kazandı..

Antalya'da soğuklar yeni yeni başladı.bugün hem soğuk hem rüzgarlıydı.hem rüzgar hem soğuk olunca motor kullanmak baya zorlaşıyor.

bir takım debriyaj balatası aldım.yarın debriyaj balatasını değiştireceğim.birde subab ayarı yaptıracağım.6500 km ye geldi.sibob ayarı yapılsa çok iyi olacak sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler