Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125(mavi)
    seruvenci saol dostum nasıl bir karar verdim bilmiyorum ama ben 7 senedir motor kullanıyorum ama bu benim ilk vitesli motorum olacak inş. kolay alışırım bu forum sayesimde karar verdim çok saolun (ya bişey soracam hiç sakaryalı yok mu bu forumda )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı brother adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdo ayıp değil kardeş soracaz öğrenecez tabiki 2005 model 12000 kmde fakat ilk sahibi çok titiz bir adam çok temiz kullanmış masrafsız 1800 ytl
    Hayırlı olsun kardeş.güle güle binersin umarım.Bende motor alma dönemecindeyim ve cbf ile yrb arasında kaldım.Birde kışa girdik bilmiyorum bu mevsimde almak akıllıca olurmu Benim tecrubem olmadığından fiyatlar artmadanda almak istiyorum.2.el yrb ile sıfır cbf arasında kaldım Aslına bakalırsa cbf biraz pahalı kaçıyor.Yrb ile cbf kıyaslandığındada cbf üstün çıkıyor Ne zor işmiş motor almak Pişmanda olmak istemediğimden böyle kararsız kasım oldum saygılar
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. iyi günlerde,kazasız belasız binersin umarım...
    herhalde yanlış anlaşılma oldu ben yazın almıştım ama yine de teşekkürler

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ve ybr ile ilk ufak kazamı yaptım

dört şeritli kavşaktayım.ben yolun sağ tarafındayım.yeşil yandı geçtim.o sırada karşı yolun şeridinden ambulans geçiyor.öndeki arabalar yol vermek mecburiyetinde.neyse o şeritteki bir araba bize doğru dönüyor.ambulansa yol vermek için.ben arabanın geldiğini görmedim çünkü yanımda minübüs gibi bir araç vardı.aracın sol ön tamponunda hafif bir çarpma oldu.
    neyse sağa çektim motorda hasar varmı baktım.sadece vites kolu eğilmiş.Neyse kazaya karışan aracın sahibi geldi.trafik polisi çağırdım dedi.iyi dedim bende.Ehliyet olduğundan gelsin dedim
    polis geldi araçtaki hasara baktı.sol sinyal camı patlamış.ön tamponda bir karış çatlak var.Ama japon yapıştırıcısı ile yapışabilir derecede yani.fazla hasar yok.

polis anlaşırsanız tutanak tutmayacağım dedi.her 2 tarafta haklıymış.tutanak tutarsam her 2 kişiye 50 ytl ceza.tabi ben ehliyete ve evrakların tam olduğuna güveniyorum.zaten polis ehliyeti sordu var dedim

adama zararı karşılayamam dedim.çünkü bende haklıyım.öyle ahım şahım hasarda yok.sonra adam benle fazla uğraşamadı.bastı gitti

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    sonix:geçmiş olsun ucuz atlatmışsın
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    sonix geçmiş olsun..
    98 Beygir.....

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    geçmiş olsun sonix. çok üzüldüm. sende birşey yoktur umarım. karışık trafikte herzaman olabiliyor böyle şeyler.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    sağolun arkadaşlar.

kaçınılmaz kaza diye buna deniyor galiba. herşey anlık oldu

siyah janta geri taktım.

Motosikleti
    yamaha ybr 125(mavi)
    sonix geçmiş olsun

sonix motorun 10 numara

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    sonix geçmiş olsun ya bunlar bir şey değil herzaman olur.. Yeterki daha büyük kazalar başımıza gelmesin..
    Ya bir şey soracağım son arkadaki demrii çıkardınmı??Çanta takılan yerde olan?
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    sağolun arkadaşlar

evet morrigan.arka demir aynı ama o düz ızgaralı olan bölümü kestim.demiride siyaha boyadım.

yanlız bu olaydan sonra vites kolu eğilmişti.biraz düzelttim.şimdi eskisinden daha mükemmel vitese giriyor.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    SOniks geçmiş olsun bu arada motor özüne dönmüş siyah jant

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    öncelikle sonix gecmis olsun

ya arkadaslar artık söylemekten bıktıgım ve servisin biturlu anlamadıgı probleme daha fazla dayanamayıp satıcam motoru amortisörler vuruyordu söylemistim burda size sonra yag basıldı ses gecti sonra canaklar sıkıldı bi müddet daha gecti su anda gene aynı problem basladı frene asılınca bi bosluk var ve tak tak ses yapıyo bunu gidondada hissediyorum ya ALLAH askına söyleyin basınıza böle bisey geldimi bu alet yüzunden kafayı yicem artık ya bide gidonu saga kırınca cızır cızır sürtme sesi var diskten zaten o fren merkezlerinin yeni modellerde hepsihatalı bunu bitürlü kabul ettiremiyorum ya helal olsun hepsine a ayrıca su gidonun göbegindeki canak takımını degistirmeyi düsünüyorum bilyelerde hatalı olabilir cunku ses direk ordan geliyo bunları garantiye nasıl soktururum bi fikri olan varsa söylesin tesekkürler dostlarım.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    aykan amortisör konusu benim başıma gelmedi ama bu durumu senden başka bikaç kişiden daha duydum. biriside bu sitedeydi sanırım. servise götür diyecektim ama zaten defalarca kez götürmüşsün. çözüm olarak aklıma gelen tek şey farklı servislere (ustalara) göstermen. ybr nin bunun gibi can sıkıcı birsürü kronik sorunu var aslında.

gidon gıcırdamasıda ybr nin kronik sorunlarından biri. ancak bu ybr ye has birşey değil. genelde zamanla çoğu motorda ortaya çıkar. çözümü çok basit. sprey yağlardan bir kutu alıp gidon mafsallarına sıkıyosun. veya servise götür orda yapsınlar.

aynı zamanda bu işi debriyaj kolu, ön fren kolu, arka fren, vites kolu, tekerlek mafsalları, kontak anahtarı yuvası, uzun-kısa far anahtarı, sinyal anahtarı ve motor üzerindeki diğer bütün mafsal noktalarına düzenli olarak (her 2000-3000 kilometrede) uygulaman lazım.

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    sonix gecmis olsun

bende bugun motosiklet grubumla 350 kmlik bir geziden( 33 motor vardi ) yeni geldim tum gun motor kullandim dag bayir viraj uzerine virajli yollar , masallah motoruma tik demedi...

ama 2 kere durdugum yerde sola yatirdim motoru allahtan koruma demirim var hic b i zarar gormuyor .sadece onceden yine ayni sebepten oturu sol sinyalim kirilmisti yaptirmadim yine dustu yine ayni yer kirilacakti ,kisacasi kardayim )

bol kmler diyorum ..
    Ege Dis Hek Fak

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    [QUOTE=godfather;503012]arkadaşlar bu gün beni üzen birşey oldu ve sizlerlede paylaşmak istiyorum:

3 haftalıkken evlat edindiğim köpeğimi veriyorum çok kötüyüm... bebekken aldım elimle süt içirdim kucağımda uyuttum büyyüttüm, gezdirdiğim biricik güzel kızımı vericem kendi elimle . birazdan kapıyı çalıcaklar ve ben kendi elimle onu yeni evine gitmek üzere yeni sahibine vericem . kendimi çok kötü hissediyorum elimde büyüttüğüm büyük emekler verdiğim kızım gidiyor.. 1 yaşına geldi evde yalnız kalıyor ve canı sıkılıyor evdeki eşyalara zarar veriyor bu yüzden vermek zorundayım .orada daha yi olacağını biliyorum ama ... ne yaparsınız biraz sonra gidecek

not: anlamsız bir yere yazdım biliyorum özür dilerim inanın motorum gitse bu kadar kötü olmazdım ....
    o duyguy bende bilirim hemde 2 kez tattım biri köpeğim Panter,diğeri kedim Eftelya

[QUOTE=hayati;504624]
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu gün beni üzen birşey oldu ve sizlerlede paylaşmak istiyorum:

3 haftalıkken evlat edindiğim köpeğimi veriyorum çok kötüyüm... bebekken aldım elimle süt içirdim kucağımda uyuttum büyyüttüm, gezdirdiğim biricik güzel kızımı vericem kendi elimle . birazdan kapıyı çalıcaklar ve ben kendi elimle onu yeni evine gitmek üzere yeni sahibine vericem . kendimi çok kötü hissediyorum elimde büyüttüğüm büyük emekler verdiğim kızım gidiyor.. 1 yaşına geldi evde yalnız kalıyor ve canı sıkılıyor evdeki eşyalara zarar veriyor bu yüzden vermek zorundayım .orada daha yi olacağını biliyorum ama ... ne yaparsınız biraz sonra gidecek

not: anlamsız bir yere yazdım biliyorum özür dilerim inanın motorum gitse bu kadar kötü olmazdım ....
    o duyguy bende bilirim hemde 2 kez tattım biri köpeğim Panter,diğeri kedim Eftelya
    teşekkürler verdim kızımı yeni evinde mutluymuş koşup oynuyormuş en azından keyfinin yerinde olduğunu biliyorum...
    Kask tak!

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic

evet arkadaşlar bir kaç fotoda benden 41 kere maşşallah diyorum ybr mi her türlü yolda sürdüm.her türlü zorlukta kullandım gerçekten dayanıklı ve güvenilir bir motorsiklet olduğunu artık bana kanıtladı ybr mi seviyoruuumm!!!

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    arkadaşlar size sorum şu ; ybr 125 e arka bagaj haricinde baska bir formül yapılamaz mı?mesela içine bez,kilit vs koyabileceğiniz ama arkaya takılmayan bir bagaj şekli? arkadaki bagaj olmayınca bana kalırsa motor çok daha muhteşem duruyor..varmı bir fikri olan ?
    GAME OVER

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    bildiğim kadarıyla olmuyor.ama yan çanta takılabilir.

---
    mavi ışığı seviyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler