Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    yok ya bu sabah kırtasiyeye gittim Bakırköye kitap almak için ordan okula gittim .Okul şirinevlerde ve lise değil tabiiki
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ya bu sabah kırtasiyeye gittim Bakırköye kitap almak için ordan okula gittim .Okul şirinevlerde ve lise değil tabiiki
    peki bişey sorucam madem lise değil(ünv demekki) sizin ünv de motorla girince ücret alıyorlarmı?Bizim kampusde(goztepe) arabalara alıyorlar fakat motorlara almıyorlar Acaba otopark sorunu olan mevklerdemi böyle ücretlendirmeler var okulun 5.senesi oldu(uzattım)bir motorla gitmek kısmet olmadıayrıca bizim okulda motorla gelen bir bayan hiç görmedim bu sebeptende de seni tebrik ederim medeni cesaretinden ötürü
    not:bu resimde görülen halinle okula gidiyorsan çok dikkat çekmezmisin saygılar
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    çoğu otoparkda motor için ücret almıyorlar mesela perpa otorparkında motorlar için ayrılmış bir yer var daha hiç para vermedim bilet alim dedim motorlar ücretsiz dediler

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Morrigan, Kültür Üniversitesinde misin?

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer

lastik markası kadar önemli

arkadaşlar ybr nin lastik sorunu hemen her gün burada gündeme geliyor.
    lastiklerin çok kaliteli olmadığını kabul ediyorum ama,hava basınçlarını ne zamanda bir kontrol ediyorsunuz...unutmayın uygun basınçta olmayan en kaliteli lastik dahi büyük sorunlar oluşturur...özellikle arka lastik basıncı en az 29 olması gerekiyor.bu değer 90 kg yük taşırken olması gereken değer...
    220 kg yüklü iken basınç 40 olması gerekiyor.Yani 90 kg üzeri örn.110 kg gibi bir yükle motora biniyorsak,lastik basıncımızı ona uygun olarak 31-32 değerlerinde tutmamız gerekiyor...ön lastik basıncı her zaman 24-25 değerleri arasında olması uygundur..Yani motorumuzun taşıdığı yüke göre tahmini bir orantı kurarak arka teker basıncını ayarlamalı ve haftada bir yada 10 günde bir kontrol etmeliyiz...düşük değerlerdeki lastik basınçları devamlı olarak dengemizi bozar.unutmayın 2 teker üzerindeyiz...

Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr nin lastik sorunu hemen her gün burada gündeme geliyor.
    lastiklerin çok kaliteli olmadığını kabul ediyorum ama,hava basınçlarını ne zamanda bir kontrol ediyorsunuz...unutmayın uygun basınçta olmayan en kaliteli lastik dahi büyük sorunlar oluşturur...özellikle arka lastik basıncı en az 29 olması gerekiyor.bu değer 90 kg yük taşırken olması gereken değer...
    220 kg yüklü iken basınç 40 olması gerekiyor.Yani 90 kg üzeri örn.110 kg gibi bir yükle motora biniyorsak,lastik basıncımızı ona uygun olarak 31-32 değerlerinde tutmamız gerekiyor...ön lastik basıncı her zaman 24-25 değerleri arasında olması uygundur..Yani motorumuzun taşıdığı yüke göre tahmini bir orantı kurarak arka teker basıncını ayarlamalı ve haftada bir yada 10 günde bir kontrol etmeliyiz...düşük değerlerdeki lastik basınçları devamlı olarak dengemizi bozar.unutmayın 2 teker üzerindeyiz...
    ben en son 2 hafta kadar önce bakmıştım ben 90 kg ın üzerindeyim biraz iriyim anlıyacağınız demekki 31-32 psi a ayarlamalı ben 29 a göre ayarlıyordum . bu sabah yokuş yukarı gene kaydım bu sefer biraz zor toparladım yer kuruydu ama biraz soğuktu ve sanırım lastik basıncımda uygun değildi. bu gün bi kruyeci abide metzeller gördüm o lastiklerin pegleri baya genişmiş hoşuma gitti

arkadaşlar: motoru ağustosta almıştım bu sabah ilk defa ilk marşta almadı 2. cidede almadı belki 6-7. seferde marş aldı ve tamin edersiniz canımı sıktı bu olay çok fazla kontrol edemedim aküyü yağı fln ama içime oturdu . neyse 4 saat kadar sonra tekrar motora bindim bu sefr 3. sefrde marş aldı bu neden olabilir acaba ? yardım ederseniz sevinirim
    Kask tak!

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

akü

sevgili kardesım motoru en son ne zaman kullanmıstın arayı fazla uzttıysan aküden olabilir diye düsünüyorum
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Motosikleti
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Morrigan, Kültür Üniversitesinde misin?
    Evet Kültür üni.

Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardesım motoru en son ne zaman kullanmıstın arayı fazla uzttıysan aküden olabilir diye düsünüyorum
    yok be kardeş haftasonları hariç her gün kulanıyorum şimdi içime kurt düştü keşke aküye baksaydım ... ama yok ilk 4 seferde almayınca ayak marşıyla denemiştim gene olmamıştı. marşa basınca sanki böyle rölanti devrine çıkacakmış gibi ouyor sonra stop ediyor motor e tabi bende o çalışırmış gibi olurkenki sesi duyunca marşı bırakıyorum stop ediyor basmaya devam ediyorum gene stop ediyor
    Kask tak!

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha... biraz daha ağzının suyunu akıtayım ozaman

Klawyenin üstü salya oldu hep yaww

Gezecek zaman buluyorsunuz ne güzel yaa hemde havalar soguk bu arada. Neyse bende şu a2'yi alayım şubattada görevden ayrılayım hafta icleri benim olacak heheyyy

ayrıyetten godfather o sorunu bizdede yapmıştı deliye dönmüştüm 10. denememde marş basmıştı sanırım soguktan oluyor o marş saorunu

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    godfather iki olasılık var. ya ateşleme yada yakıtla ilgili sorun. bujiyi kontrol et kurum yapmış olabilir. farklı yerden benzin aldıysan benzinde de sorun olabilir. yeterli yakıtın olduğundan ve motor soğukken jikleyi kullandığından emin ol. en fazla ikinci marşta çalışması lazım normalde. 3. kez marşa bastığımı hiç hatırlamıyorum.

SILWERBEAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN BEATTI ŞİMDİ CBF 150

ya arkadaslar aranısda yenıyım sigortada yamaha buldumda sizce alınırmı bır bakın

bu motor pert olmus

benım kafamı karıstıran nokta burası şahse oluyor dımı

arkadaslar bu motor 2006 sizce kaca alınır sizden en yakın cevap beklıyorum gorusmek uzere

ve son resım

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    silverbeat, sakın ha bu motoru almak gibi bir hata yapma çünkü şasesi kırılmış, "kaynak yaparız düzeltiriz" derlerse bile alma.

godather, akünü ihmal etme, ben hep kontrol ediyordum ve sıvısı tam sanıyordum ama meğer sıvı üst seviyede iz yapmış ve benim akünün sıvısı bitmiş. Öğrendiğimde artık marş basmıyordu tabi... sıvıyı tamamladık, marş düzeldi ama hala eskisi gibi değil. O yüzden motoru fazla yatırma, akünü de daima yerinden çıkartıp kontrol et.

morrigan, komşu sayılırız, ben de Ataköy 9. kısımdayım. Hatta sizin okulun tam karşısında kalan kırmızı bina bizim ev oluyor :D

Motosikleti
    insane : höö?? yau orası iş merkezi gibi bir şey değilmiydi haa yook sen çaprazda kalan evlerden bahsediyorsun sanırım..Otobüs durağının o tarafta değil mi?:D ben hergün ordan geçiyorum okula gitmek için
    Ben senden msn ini istemiştim ama vermemiştin ( isteme nedenimde bana en yakın semt olarak sen vardın..) neyse canın sağolsun
    Ya birde bir şey soracağım..Motosikletin ön çamamurluğu bana yetmiyor ya yani bütün motor çamur içinde kalıyor..Onu engellemek için koruma demirine plastik bir şey taktırsam olur mu? yoksa çamurluk var mı öle hazırda??

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alcam bir tane ybr arkadaslar iyi bir motor diye mi sorsam kızmazsınız dimi bu motoru kac sene kullanabilirim.ilk önce enduro dedim sonra bu kafayı yicemCAN YOU HELP MEEEEEEEEEEE;;;?PLS

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insane
    Ya birde bir şey soracağım..Motosikletin ön çamamurluğu bana yetmiyor ya yani bütün motor çamur içinde kalıyor..Onu engellemek için koruma demirine plastik bir şey taktırsam olur mu? yoksa çamurluk var mı öle hazırda??
    koruma demirine değilde çamurluğun motora yakın olan ucuna mobiletlerin çamurluğunda kullanılan suyun motora gitmesini önleyen bir plastik parça var.ondan taktırabilirsin

aşağıdaki resmin ön çamurluğunda olan parça

Motosikleti
    hömmm.. mantıklı

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    evet arkadaşlar bende ybr 125 almayı düşünüyorum. burda ve diger topiklerde okuduguma göre ybr süper ve sorunsuz bir motor. bende şimdi mondial 151 rs var.11 ayda 11500 km yol yaptım ve bununla:uludaga,çorluya,tekirdaga,agvaya, gittim birgünde 515 km yol yaptıgım oldu.gittigim yerlerde sorun olmadı degil oldu.
    memnunum desem yalan olur degilim desem yalan olur.

bende en sonunda ybr125 yamaha almaya karar verdim,en kısa zaman da alırım inşallah. plakasının sonunuda 78 yaptırıcam.şimdiki öyle zaten ..
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    şimdiden hayırlısı olsun.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    ama aldıgım zaman ön granacı çıkartıcam böyle çocuksu duruyor benim zevkime gör e yani arkaya birde çanta alıcam
    ya bunların yanına orjınal çanta ve aparatı varmı acaba .heni şı bmw de olanlardan ..
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler