Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    tam emindeğilim yeni model ybr'ların(yeniden kastım 2004 sonrası üretim,ön far yuvarlak olanlar) devir aralıkları farklı olabilir..zaten maximum güçleride 2hp düşük 2004lerden..ben 2 yıl 2004 ybr kullandım 5.vites 6000rpm de 80;yine5.vites 8000rpm de 100km hıza ulaşıyordu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya benimki rodajıda bitirdi ama godfather senden az yapıyor ya???
    3. vites 60
    4. vites 75
    5. vites 90
    (8.000 devirde)

motorunu yüksek devirlerde vites at(10.000 devir civarı ).düz yol bulduğunda yap yanlız.benimki 5500 km de.4.vites 100 km/h yi buluyor.

motorun 5000 kmye geldiğinde 100 km/h lık hızı bulman daha kolay olacaktır.yani biraz km yapman lazım

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    gdm,
    http://www.pirellityre.com/web/catal...uct_name=MT_65

bu adreste MT65'in hengi boylarda üretildiği var... Bizim YBR için geçerli olan değerler de görünüyor. Belki de senin baktığın satıcının elinde yoktur. MT65 satan benim bildiğim www.buzmotor.com diye bir sitesi olan lastik üzerine epeyce iyi hizmet veren bir firma var... Oradan şansını deneyebilirsin.

Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Godfather, cidden atla biraz motora gez yaaa... 600km nedir ki
    hehe herkes öyle diyor ne yaparsın evden işe işten eve bu gün normal rotadan farklı olarak 25 km yaptım biraz üşüdüm
    lastik konusunda mt 65 ne kadar pahalımıdır? birde tbeless olması iyimi kötümü ben bunu pek iyi kavrayamadım yorumnu bekliyorum

Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gotfather , atla gez biraz ya ne bu 650 desin hala..
    ne yaparsın gezemey zamanım olmuyor işte bu gün biraz gezdim ama üşüdüm malum hava soğuk insanın pek gezesi gelmiyor

ya benimki rodajıda bitirdi ama godfather senden az yapıyor ya???
    3. vites 60
    4. vites 75
    5. vites 90
    (8.000 devirde)
    hmm bence bu konuda korkulacak birşey değil ,devir hız aralıkların benimkine yakın öyle fazla bir fark yok(ayrıca ben 9 bine çıkıyorum ara sıra) ama daha öncede değim gibi ben yani yaklaşık 150 km dir 8 -9 bin devir çeviriyorum belki senin motorun daha alışmadığından böyledir diyorum ama merka etme derim çünkü hem fazla hıza gerek yok çünkü bu sürat motoru değil yani ,belirttiğim hızlar uygun yol şartlarında yapılmış (hafif eğim ,rüzgar direnci v.s.) , ayrıca motorun daha açılacak kaygılanma derim
    Kask tak!

yalniz1789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlarr arka da oturan kişinin koyduğu ayaklıklara ayağınızı koyun biraz da eğildiniz mii al sana race motor
    birde akşam otobana çıktım buldum bir kamyon arkasına girdim motosiklet 11000 devire çıktı 135 gördüm tam kaz vermeden biraz daha gitseydii ibreyi zorlayacaktımm :D

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı yalniz1789 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarr arka da oturan kişinin koyduğu ayaklıklara ayağınızı koyun biraz da eğildiniz mii al sana race motor
    birde akşam otobana çıktım buldum bir kamyon arkasına girdim motosiklet 11000 devire çıktı 135 gördüm tam kaz vermeden biraz daha gitseydii ibreyi zorlayacaktımm :D
    HEhe boş yolda (arkamdan falan araba gelmedigimde) benim sürüş stilimdir Ama gercekten bu şekilde oturuldugunda race sürüyomuşum gibi hissediyorum kendimi AAhhh Ahhh bi R6 mız olmadı kiii

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ben bunu rüzgarlı havalarda yapıyordum çok işe yarıyor yuvarlak grenajda rüzgar olduğu gibi bana geliyordu.şimdi bir nebzede olsun kesiyor.bununda faydası var

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    motorum birkaç gündür piston altından çok az yağ kaçırmaya başladı. servise götürdüm sağolsunlar garanti kapsamında olmadığı halde (servis bakımlı olmadığı için) garantiye sokup hiçbir ücret almadan sorunu giderdiler. sorun contadaymış. bir arkadaş daha bahsetmişti. bu motor yüksek devirli (8000 üstü) kullanıma kesinlikle uygun değil. uzun süre yüksek devirde tutmamaya çalışın motoru. ben sürekli şehir dışı uzun yolda kullandığım için mecburen 8000 üstünde saatlerce kullanıyordum motoru. biraz daha nazik davranmak gerek. aklınızda bulunsun diye yazdım.

ybr iyi hoş ama bazı detayların kalitesizliği insanı deli ediyor...

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Waay sen ybr'yi cross olarak kullanıyormuşun

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Waay sen ybr'yi cross olarak kullanıyormuşun
    süspansionları uygun şekilde ayarlarsanız tek kişi kros performansı gayet iyidir.

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Acıkcası fotolardan ağsımın suyu aktı eski bi dağ bisikletcisi olarak(prof yapmıyordum ama )

ybr sürmeside ayrı bi zevklidir heralde ama o yollarda cross'la daha hoş olurdu ama olsun

muahaha ybr den güzel kross oluyor ama altı alçak br yere vurmamanızı tavsye ederim...
    bizim sokakta yol çalışması var her er kum toprak çamur deryası tahmin edersinizki her gün ben kross yapmak zorunda kalıyorum motorumla ... hele 1. vteste çıkamayacağı tepe yok
    Kask tak!

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Ben de bu haftasonu Armutlu Yarımadası'nı kapsayan 415km'lik bir gezi yaptım... Ben de o geziden birkaç foto ekliyim...

Bu aşağıdaki resimde de gezideki yol arkadaşlarımı görüyorsunuz :D

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    ohooooo siz cros mu diyorsunuz bunlara ben her gün okulula gitmek için taşlı çakıllı yollardan geçiyorum:D ( okula girmek için..daha yapılmamışta yol halaaaa..)
    Bende 9 bin devirlerde gezinmeye başladım.Bakalım açılacak mı..
    Bu arada bugün bakırköyde ana yola çıkmak üzere olan bir arabanın arkasında geçerken, araba gidiyormuş gibi görüp arkadan geçmeye çalıştım..Ve sonuç olarak gidonun sağ ucunu arabanın arka köşesine sürterek soydum, ayrıca adamın arabasının arda tarafıda göçerttim..Eveeet şimdi bayan olmanın en güzel yanıda neymiş öğrendim
    Adam önce baba kaportaya mı gel di yaa!! diye fırladı arabadan.Ama kaskı çıakrınca ben, göçen yere baktı ve neyse önemli değil deyip gitti:D tabi bende kocaman bir tebessümle çok teşekkür ederim dedim..ehehe ohh beee:D
    Burda onlar ne kadar bu yazıyı göremeseler de tekrardan ÇOOOK ÖZÜRR DİLERİM..:(
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acıkcası fotolardan ağsımın suyu aktı eski bi dağ bisikletcisi olarak(prof yapmıyordum ama )

ybr sürmeside ayrı bi zevklidir heralde ama o yollarda cross'la daha hoş olurdu ama olsun
    hahaha... biraz daha ağzının suyunu akıtayım ozaman

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    bizim gezmeye vaktimiz olmuyorki

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim gezmeye vaktimiz olmuyorki
    bir pazar günü gezelim beraber. ama ben 200 kilometreyi bulmadan dönmem ona göre hazırla kendini..

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    bu pazar desem olmaz.çünkü arkadaşı askere yolluyoruz.Öbür hafta pazar olabilir mesala.

ohooooo siz cros mu diyorsunuz bunlara ben her gün okulula gitmek için taşlı çakıllı yollardan geçiyorum:D ( okula girmek için..daha yapılmamışta yol halaaaa..)
    Bu arada bugün bakırköyde ana yola çıkmak üzere olan bir arabanın arkasında geçerken, araba gidiyormuş gibi görüp arkadan geçmeye çalıştım..Ve sonuç olarak gidonun sağ ucunu arabanın arka köşesine sürterek soydum, ayrıca adamın arabasının arda tarafıda göçerttim..Eveeet şimdi bayan olmanın en güzel yanıda neymiş öğrendim
    Adam önce baba kaportaya mı gel di yaa!! diye fırladı arabadan.Ama kaskı çıakrınca ben, göçen yere baktı ve neyse önemli değil deyip gitti:D tabi bende kocaman bir tebessümle çok teşekkür ederim dedim..ehehe ohh beee:D
    maksat cross olsun istanbulda zaten her yer cross pisti gibi , her gün geçtiğim yolda bile inşallah bu sefer çukur yoktur diye dua ederek gidiyorum taak küttt n'oluyovv.. dün burda delik yoktu

ne yalan söyliyim kaza olayın çok hoşuma gitti gülünecek birşey değil ama ... bende bu gün 70 le giderken kırmızı ışıkta durmak için yavaşlıyordum önümdeki arabanın solu boş hemen sazanlık yapayım dedim bi cayırtı koptu ben korkudan freni bıraktım bindirmesinler diye işte o kargaşada nasıl olduysa durmayı başardım . cayırtı koparan araba yanıma yaklaştı az önce solladığım ambulanstı .. camdan uzanan kafaya dönerek osmanlı selamı(sağ el kalbe ,baş hafif aşağı) verdim adam güldü hiçbirşey demedi yani ne dese haklıydı senmisin aynaya bakmadan yola atlayan onları kulak niyetine koymamışlar arasıra böyle vakalarım olsada insan bi tebessümle karşlanınca kendine güveni yerine geliyor güldüğüm için kusura bakma geçmiş olsun

edit:
    bu gün yokuş yukarı drift yaptım ödüm koptu ama ne desem zevkliydi sonumuz kötü olacak.pirelli mt65 veya metzeller me22(hangisi daha iyi halen anlıyamadım) in fiyatını bilen varmı hani yolum sirkeciye düşerse diye şey ettiydim bu lastikler iyiden iyiye canımı sıkıyor , millet direft yapıcaz diye motorun canına okuyor, biz yokuş yukarı dirft yapıyoruz
    Kask tak!

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    ahh işde ahh bayan olmanın avantajıı karşısında bir erkek olsaydı böyle davranacağını hiç sanmıyorum Siz motorla okula gidiyordunuz bakırköyde hangi okul bu lisemii ama bildiğim kadarıyla liselere motorla giden çok az kız olmalı ayrıca geçmiş olsun
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler