Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    ilk drift imi yapdım ybr de sulu kar yağıyordu kavşakta 1 e düşdüm sol söndüm 1den 2 ye çok devirli takdım kaza yüklenince kıç sağ tarafa geldi gidonuda sağa çevirdim fazla uzun sürmedi ama süperdi anlatılmaz yaşanır derlerya... bu arada arka kaldırmayıda örendim hemde oturarak bayır aşağıya inerken sadece ön freni sert sıkın ve sonuna kadar kökleyin ön freni ayağa kalkmadan tabi 3 karış kıçı kalkıyo süper bi duygu tabi koruma şart bende bellik dizlik kask eldiven fln vardı hepinize kazasız sürüşler
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ıslak yolda 1.den 2.ceye çok seri atarsan iyi kayıyor.

arka kaldırmayı düz yolda trafik olmayan yerde denedim ama beceremedim.ön freni tam sıkamadım çünkü kayacak gibi oluyor

---------
    ybr nin iç organları

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    YBR 125 kullanıcısı bayan arkadaşlar bu motor bence tam size göre
    bizim gruptan ybr li bayan bir arkadaş cbr 125 e geçecekti yüksek geldi ayakları yere tam basmadığı için vazgeçti.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim gruptan ybr li bayan bir arkadaş cbr 125 e geçecekti yüksek geldi ayakları yere tam basmadığı için vazgeçti.
    ama ben 1.76 yım botlarıda giyince 1.78 oluyorum pek sanmıyorum bana kısa geleceğini

bu arada bir de sorum var her zmanki gibi aynam düşüyor durmadan nasıl sıkacağım onu? yani sıktığım zaman yani döndürdüğüm zaman konumu bozuluyor, sinir oldum...
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    Maşşallah baksana yandaki resme gladyatör gibisin

aynanın altında bir vida ile sıkarsın

Alıntı ece88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ben motor ehliyetimi aldım ve motor tecrübem yok sınav dışında. 18 yaşında bi kızım ve ybr125 almayı çok istiyorum babam da motor kullanıyor fakat benim onu motor tecrübem olmadığı için kullanamayacağımı düşünüyor ama ben gerçekten çok istiyorum. Siz bu motoru kullandınız ve biliyosun bana ve bi kıza tavsiye eder misiniz? ( bu arada motoru taşıyamayacak güçte değilim kuvvetliyim )
    sizin deyişinizle ben bu motoru bir kıza tavsiye ederim erkeklerin yaptığı her işi bayanlarda yapabilir buna inanıyorum . acemilik olyına gelince ben 17 yaşındayım hayatımda ilk defa kullandığım(eğitim hariç cg kullandım oda vitesli bir motor) motosiklet ybr di . bu konuda zorluk yaşayacağınızı sanmıyorum ayrıca motoru kaldırmaya çok fazla gerek olmuyor ama kaldırabildiğinze göre fiziksel açıdan bir zorluk yaşamazsınız .size tavsiyem bol bol pratik yapmanızdır. ayrıca ybr bir başlangıç motoru olarak ideal bir seçimdir

Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama ben 1.76 yım botlarıda giyince 1.78 oluyorum pek sanmıyorum bana kısa geleceğini

bu arada bir de sorum var her zmanki gibi aynam düşüyor durmadan nasıl sıkacağım onu? yani sıktığım zaman yani döndürdüğüm zaman konumu bozuluyor, sinir oldum...

ayna sorunu bendede var hele motoru ilk aldığımda baya güçlük yaşadım .aynayı düzeltmek için(ileri geri bozukluk için söylüyorum)biraz gevşetip alttaki vidayı yukarı doğru bir iki tur çevirdikten sonra aynayı sıkıştırmanız benim işime yaradı ama aynanın yüksekliği artıyor bunuda eklem yerinden bükerek çözebilirsiniz
    Kask tak!

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim boyda kısa cbr 125'e bindigimde hic uzun gelmedi ama attan inip eşşege binmişim bigi hissettim ybr2nin kullanımı cok rahatmış arkadaşlar

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selam selam selam

Selam arkadaşlar
    Ybr mi satmaktan vazgectım yeni ybr250nın resımlerını
    gorunce.Türkiyeye geldıgınde satıcam ondan alcam
    kısmet olursa.
    Forumumuz baya kalabalıklaşmış gusel olmus cokcok yazı
    bırıkmıs okumak ıcın bana

Herkezlere Kazasız Belasız Sürüşler

Alıntı MORFiNcik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw arkadaşlar benim kısa farlarım yüksek devirde göz kırpıyor hatta sönüyor ama uzunlarda yapmıyor size sorun nerde altörnatördemi acep...?

Evet akadaşım ampul gidici bendede aynı sorun vardı
    3 ay sorun aradık yok orası yok burası ampulu degıstırdım
    sorun kalktı ortadan...

Kazasız Belasız Sürüşler.....
    [FONT="Courier New"][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]YOL GİTMEK;BEYİN VE BEDEN YETENEĞİ GEREKTİRİR[/COLOR][/SIZE][/FONT]

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ee sizin boy uzunmuş size her motor olur Siz en iyisimi satın bana o motoru hemde siyahmış ohh bende motorlara bakıyordum.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee sizin boy uzunmuş size her motor olur Siz en iyisimi satın bana o motoru hemde siyahmış ohh bende motorlara bakıyordum.
    peki ozaman 2000 model Transalp karşılığında satıyorum
    Ybr 'm benimmmm değişmem hiç bir şeyeeee ( belki ilerde düşünebilirim ama )
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Arkadaşlar eğer gösterge lambalarınız patlarsa gidip de benim yaptığım gibi 12V 1,7W 'lık orjinal ampüller yerine 12V 5W'lık ampüller takmayın. Çok daha güzel aydınlatması oluyor tamam ama göstergelerin alt kısımlarını ısıdan dolayı çok az eritiyor. Aslında eriyen kısmın bir zararı da yok, görünmüyor da ama olsun.

yalniz1789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu cantları boyatabileceğimiz bir yer var mıı bursa da
    birde eksozon sesini deyiştirmek için ne öneriyorsunuz çok sessiz motor devrinde kulanınca sesi çıkmıyor zevk de alamıyor insan
    birde 10.000 devirde motor 110-115 yapıyor bu motosiklet daha fazla gitmezmi
    virajlarda hafif frene dokununca kaymaya can atıyor bunun alternatifi yok muu

Motosikleti
    CıbıRepSol
    sonix düz yolda bende beceremedim bea bayır aşağıya oluyor o kayacak gibi olduğu doğru bendede aynısı oluyordu hatata bi ara kafaya koydum yapıcam dedim 20-30 defa denedim yapamadım meğer vitesi boşa atmadan olmuyormuş ama süper bi duygu bea

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı yalniz1789 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu cantları boyatabileceğimiz bir yer var mıı bursa da
    birde eksozon sesini deyiştirmek için ne öneriyorsunuz çok sessiz motor devrinde kulanınca sesi çıkmıyor zevk de alamıyor insan
    birde 10.000 devirde motor 110-115 yapıyor bu motosiklet daha fazla gitmezmi
    virajlarda hafif frene dokununca kaymaya can atıyor bunun alternatifi yok muu
    10.000 devirde yaklaşık 120 km/h yapması lazım.

jantları boyatmak için sanayiye git.oto boyacılar boyar.

benim yaptığım gibi egsoz çıkışına matkapla delik aç.ses baya iyi çıkıyor.

-----
    beyfa

vitese boşa atıp deniyeyim.vitesle yapıyordum bende

Motosikleti
    CıbıRepSol
    sonix ekzoz sesini duyma şansımım varmı heba etmiyelim canım ekzozuyanlış anlama tabi senin zevkine güveniyorumda kendimi garanti altına almak için benimkinde br delik var aldığım kişi deldi heralde diyordum ama o delik her ybr de varmışyokuş aşağıya 2. vitesde patır patır patlıyo diyicem ama ekzoz dağılıcak diye korkuyorum çatır çutur ses çıkıyo çünkü sesi dinlete bilirsen çok sevinirim

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    silindi....

Motosikleti
    CıbıRepSol
    ne silindi abi_?

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    linki sildim

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linki sildim
    Ne linki baba yaww bende merak ettim

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne linki baba yaww bende merak ettim
    ya videounun sonunda argo kelime var.o yüzden linki sildim

egsoz sesi
    http://www.youtube.com/watch?v=p6o30pGuiBU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler