Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    bende bugün ön çamurluğun ön tarafını kırdım ya çatlakdı yapışdırmışdım çatur çutur etti ayanaya baldığımda bi arabanın tekerlerının altında parçalandı nerden bulurum en ön çamurluğu 2004 ybr
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    YBR makinayı düşürdük ön grenaj haşat oldu..Allah kimseye kaza bela vermesin..Olanlarada sabır versin..

uzman***** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    kimse bana bi cevap vermedi.

ben ybr hız motoru demedim.

150 180 yapsın demedim.

ilk çıkan ybr ile yeni çıkanların arasında sadece şase farkı olmadığını ve bunu kullanan tüm arkadaşlarımdan duyduğumu söyledim. sorun istemiyorum!!!

bana ne ki ybr den falan allah allah..
    " inandığın gibi yaşar, yasadığın gibi ölürsün!!! "

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    hedowich geçmiş olsun.kusura bakma yavaş çekim düşüşüne ve anlatımına güldüm biraz.Hayret ya bu ybr nin lastiklerini profesyonel buz patencileri içinmi yapmışlar yoksa
    ozaktasi dostum sana da geçmiş olsun.mal canın yongası ama umarım sende bişey yoktur.
    hepimize kazasız sürüşler dilerim

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    gecmis olsun hedo

maximum hizi aslinda motoru acmak icin derler ya, o yuzden paylastim yeni ybrcilerde eskileride bilgileri tazelerler belki diye dusundum ,ona gore arkadaslar ` ben daha fazla bastim` gibiye sapmasin lutfen!! camur atmakta yok ..

iyi eglencelr
    Ege Dis Hek Fak

murat koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125'06
    Beyler, bu ne ya nazar mı deydi bu ybr cilere... aman kendinize dikkat edin beyler. ...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    hedowich aynı olay ewwelki gün banada oldu .Bölünmüş yol (yani trafik soldan saga akıyo diyeyim) sola baktım tabiki arac yok 1. viteste yawaş yawaş kalkarken oda ne sag'dan ( yani ters yönden) araba geliyo. nwyw ugradıgımı şaşırdım.Tam kalktıktan sonra ki hızda oldugumdan fren sıkıp güvenle yawaşladım durdum.Ama fren sıkınca motoru tutamadım(eee haliyle boyda kısa )motor yawaş yawaş yere degcek direndim motoru yere düşürmedim.
    Sonra karşı şeritte yol yapım calışması oldugunu görünce o yolu kapatmışlar araba ondan ters yonden geliyormuş
    Ortada kaza düşme falan yok, nazara mı geldik ne yawww forumca

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

Ayıp yaw

sevgili kardeslerım sızlere 06/10/2006 saat 6:00 sularında da izmir buca necıp fazıl kısakurek yakusundan evka-1 yoluna dogru cıkarken yasadıgım bır olayı anlatmak ıstıyorum.Okuldan gelıyordum tam oradan gecerken arkamdan bı motorlunun geldıgını anladım tabı artık bu sesı tanıdıgım ııcın onun ybr oldugunu adım gıbı bıldıgım ıcın heyecanlandım bıraz.adam benı tam gecerken 1 metre onumde durdu sasırdım ve bıraz da kızdım cunku adamı soyle bır suzdum ne kask var ne mont var ne dızlık var bı şort gıymış altına ve ustunde de bı t-shirt var gelde sınır olma bu ne sorumsuzca bır davranıs neyse adam onnde durdu ve bana ''bırader saat varmı demesınmı'' bende ona ''saat tam altı'' dedım sonra dılımın ucuna bıseyler geldıgını hıssettım onu uyaracaktım ama yapamadım yalnızca ''guzel motor'' dıyebıldım adam ''sagol'' dedi ve hızlı bır kalkısla uzaklastı.sımdı bu hıkayenın ana fıkrı ''sız sız olun kardeslerım o mt ci gibi sorumsuz olmayın'' motor guzeldır ama hayat ta guzeldır kendınıze dıkkat edın!!
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

hedo: valla kardeş geçmiş olsun aynı halttan daha motoru aldığım ilk gün düştüm ama yani düşene gülümez aa ben kendime güldüğümü hatırlıyorum sağa yatıyordum bi baktım aaa yerde su var ön lastik sudan geçerken motor altımdan kayıverdi mauahah daha ilk gün kalktım hiçbirşey olmamış gibi devam ettim ufak bişey aklıma geldi baktın düşüyosun motoru tutayım deme bırak gitsin onunla beraber gitmek tehlikeli

pierzing: inanmıcaksın ikinci düşüşümde seninkine benzer şekilde oldu önüme taksi fıraldı yer gene ıslak ben gene yerde hiçbir sşüşümde ne motora ne bana bişey olmadı 5 kere düştüm toplamdabi kere topcaseyi kırdım bir kerede arka sol sinyal yamuldu

caberli: kardeş ben sana yaşadığım olayı anlatayımda sorumsuzluk gör sen edirne tarafından istanbula geliyorum transporterdayım camdan dışarıyı seyrediyorum . orta şeritte sabit hızla seyrediyoruz en sağ şeritten 2 tane ktm ci geldi bende motorlara baktım doğal olarak sonra adasm dikketimi çekmeye başladı adamın kaskı yoktu tam kasksız geziyor diye onu ayıplarken bir de ne göreyim kısa şort giymiş tam yuh diyecekken adamın parmak arası terlik giydiğini gördüm ve aynaları yoktu kafalarını arkaya çevirip yolu kontrol ediyorlardı ve bizi geçtiler . bizi geçerkenki sabit hızımız 110 km di

ozaktaşı: gerçekten üzüldüm motoru devirdiğimde top case takılan yerin yanındaki plastik parçada 2 çizik görünce çok üzülmüştüm allah sabır versin
    Kask tak!

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi günler
    Arkadaşlar motosikletimi satmayı düşünüyorum 2006model siyah renk ybr.
    3500km de ön-arka iki lastikte dublex lastık ıle değişti ön lastik pirelli,arka
    lastik duro(yazın değişti)Arkada 32 litre sanırım topcase kaliteli bi marka
    unuttum ama markasını motor koruma demiri, ve sıfır kutusunda kafa granajı var.Rodajı gercekten itina ile yapıldı özellikle rodajda cok canımın sıkıldıgını belırtmek ısterım butun kurallarına uyuldu.Servisi bakımı günü gününe yapıldı.Tek değişen parçası sol arka sinyal onuda durdugum yerde düşürdüm motosıkletı baska dusmesı yoktur.
    2900ytl düşünüyorum fiyat için düşünen arkadaşlar varsa araştırsınlar
    2900-2800 lere satıyolar ama ustunde dandırık lastıklerı ıle topcase falan cıplak motosıklet verıyorlar...

Herkeze Kazasız Belasız Sürüşler
    [FONT="Courier New"][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]YOL GİTMEK;BEYİN VE BEDEN YETENEĞİ GEREKTİRİR[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Sağlık olsun arkadaşlar Antepten Orhan abiden parçaların siparişini verdim..Sıfırlarız evellallah..

Motosikleti
    CıbıRepSol
    geçmiş olsun ozaktaşı bende ön çamurluğuğu kırdım çatlakdı kopdu gitti fiyat konusunda bi bilgisi olan varmı birde senin motor km de nekadar yakıyo ozaktaşı bende bi anormallik var kmde 130bin yakıyor ya

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ozaktaşı bende ön çamurluğuğu kırdım çatlakdı kopdu gitti fiyat konusunda bi bilgisi olan varmı birde senin motor km de nekadar yakıyo ozaktaşı bende bi anormallik var kmde 130bin yakıyor ya

Bizimkide 100 bin yakıyodu(10 ykr) cok canımızı sıktı ama 80 km üzerine gecmemeye calış bakalım oyle dene ne kadar yakıcak bizde denecez depodaki benzini bitirelim yolda kalıncaya kadar

Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizimkide 100 bin yakıyodu(10 ykr) cok canımızı sıktı ama 80 km üzerine gecmemeye calış bakalım oyle dene ne kadar yakıcak bizde denecez depodaki benzini bitirelim yolda kalıncaya kadar
    ozaktaşının 80bin yakıyomuş gerçi ben biraz devirli kulanıyorum ama bizde örenci adamız battım valla

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaktaşının 80bin yakıyomuş gerçi ben biraz devirli kulanıyorum ama bizde örenci adamız battım valla
    Ya oyledir bizimde ybr almamızdaki 1st sebep az yakmasıydı bu yüzden degiştirmiştik motoru.Son baktıgımızda 10 ykr yakıyodu ama biz depoda hic benzin bırakmadan olcuyoduk onuda belirteyim.Benzini bi plastikle yanımızda getiriyoduk yolda kalınca benzin depoya ve km sayacını sıfırlıyorduk

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    cuma günkü komik kazamdan sonra aşkımıza küsmek olmak deyip ,7 ekim cumartesi (http://www.motosiklet.net/forum/show...aşık 195km lik efes gezim oldu ybr ile arkadaşımla arkada cantamızla yola cıktık,otobanda80-110 arası hızda seyir ettik bol bol da kamyon sollamak gerekti ve çekişte hiç sorun yaşatmadı açıkçası yolda rüzgarda vardı aydın otabanını bilenler varsa zaten anlarlar,ybr öle değişikki üzmüyor insanı gayet zevkli geçti yolculuğumuz ybr almakla biir kez daha mutlu oldum,3800 kmdeym şimdilik 4000 bakımına götüreceğim 4000 bakım için ayrı bi tavsiyeniz varsa sevinirm
    Ride your way

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    depoda ne kadar daha çok benzin varsa daha az yakıyor.
    normalde 91,000 lira yakıyordu.depoyu doldurup denediğimde 87,000 liraya düştü.(hava filtresi açık).kapalı olsa daha az yakar

Motosikleti
    yamaha ybr 125'06
    ya arkadaşlar benimki 46-48 bin arası yakıyor
    acaba bi yanlışlık mı var yoksa, motor henüz rodajda olduğu ve benimde 4000 i geçmediğim için mi böyle

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

ne varsa sizde var

sevgılı mt cı kardeslerım dün alsancak sürücü kursuna sordum ybr egıtımının bır saatıne 30 ytl dedıler dusunebılıomusunuz yaw hayatta veremem ben o parayı tek carem kaldı oda sızden yardım beklıom ızmırde oturuom yardım etmezzsenızde trafıge atılıcam hemde hıc bısey ogrenmeden ne yapayım benı buna mecbur edıolar yaw nedemek saati 30 ytl yaw ben sızın yardımlarınızı beklıom eger ılgılenen olursa makul bı fıyata anlasabılırsek ızmırlı bır ybr cı kardesımden egıtım alayım dıorum egıtım degıl de paylasım aslında bıldıklerını benımle paylassın yeter neyse cok uzun yazdım iilgilenenlerın cevapalarını beklıom
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Motosikleti
    yamaha ybr 125'06
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı mt cı kardeslerım dün alsancak sürücü kursuna sordum ybr egıtımının bır saatıne 30 ytl dedıler dusunebılıomusunuz yaw hayatta veremem ben o parayı tek carem kaldı oda sızden yardım beklıom ızmırde oturuom yardım etmezzsenızde trafıge atılıcam hemde hıc bısey ogrenmeden ne yapayım benı buna mecbur edıolar yaw nedemek saati 30 ytl yaw ben sızın yardımlarınızı beklıom eger ılgılenen olursa makul bı fıyata anlasabılırsek ızmırlı bır ybr cı kardesımden egıtım alayım dıorum egıtım degıl de paylasım aslında bıldıklerını benımle paylassın yeter neyse cok uzun yazdım iilgilenenlerın cevapalarını beklıom
    ya kardeşim bi sakin ol. bide yaw yaw yaw fazla kullanma stres yaratıyor. ben ybr yi kullanmayı 5 dk ve 200 mtlik bi turla öğrendim. Hemen ardından da trafiğe çıktım. yani para vericek, ders alacak bi şey yok, eğer araba kullanabiliyorsan tabi bu söylediklerimi yapabilirsin, yani bi sürüş mantığının olması lazım.
    ve şunu iddia ediyorum. araba kullanabilen herkes bu motoru beş dk da öğrenir.
    çünkü gerçekten bu aletin kullanımı çok rahat , ne sizi ne kendini yoruyor.
    Bi de seriki kızım benim..
    E tabi yanlış anlaşılmasın, herzaman ileri tekniklerle ve tam mantığıyla, motorun tepki ve reflekslerini tam öğrenerek kullanmak yani bi destek almak tavsiyemdir. Ancak benim şehrimde bi motosiklet eğitim merkezi bulunmuyor bu yüzden gidemedim. e bulunsa gidermiydim? , tabiki giderdim
    neyse hadi kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler