Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokhan1507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacağım İnşalah Bir Tane
    Arkadaşlar ben honda cbr 125 almayı düşünüyordum fakat bu motoru gördükten sonra şimdi kararsız kaldım..

ybr 125 ortalama 100 km de ne kadar yakıt tüketiyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    kullanıma bağlı olarak km de 85,000-100,000 lira arası
    tabiki petrol zammına göre değişiyor

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR 125 ile bu yaz eşim ile beraber Edirne'den Antalya'ya gittik.Depo üstü çanta ve arka çanta tamamen yüklü.Tahminime göre toplam biz dahil 200 kg.Tüm Ege sahilini ve Akdeniz'i dolaşarak gittiğimiz bu yol 1600 km. tuttu.Yaptığım hesaplara göre 100 km'de 3 lt. yaktı.Eğer tek kişi ve 60- 70 arası giderseniz 2 lt'ye kadar düşüyor.Benim şahsi görüşüm 125'lik bir motor olarak YBR çok iyi.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    kış geliyor.benimkinde hala orjinal lastik var.kış girmeden değiştirmek istiyorum.hangi marka modelde kış lastiği kullanmalıyız?

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım farukçum umarım masrafı az sorunsuz(!) diye popcornu özlemessin
    valla murat abi garajda ybr nin yanında duruyo 1 hafta üstüne oturmadım doru düzgün kafamı çevirip bakmadım bile masrafsız dediin motorda şahin le kafa kafaya yakıyo hesapladım geçen ecza deposu varya bizim dükkanın orda 32 ytl lik dolduruyorum 410 km gidiyo dedi pocorn a 32 ytl lık koyarsan 215km cik gidiyo

Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış geliyor.benimkinde hala orjinal lastik var.kış girmeden değiştirmek istiyorum.hangi marka modelde kış lastiği kullanmalıyız?
    yine burda okumuşdum sanırım insane söylemişdi metzeller M22 die hatırlıyorum zaten kışın ben binmeyi düşünmüyorum motor çok hafif kalıyo sakatlık fln olmasın diye ama bu dediğim hatırladığım kadarıyla güzeldi
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    MERHABA DOSTUM BEN INNOVA DİYE BİR MARKA KULLANIYORUM. LASTİK KURU YOLDA İKEN ISLAK Bİ YERDE GEÇİP TAM ISLANMAZSA BİRAZ DİKKAT ETMEK LAZIM AMA YAĞMURLU HAVADA TAM ISLANDIKTAN SONRA HİÇ Bİ SORUN YOK VE YOL TUTUŞU GÜZEL. ÖNEREBİLİRİM.( Kİ BU SU BİRİKİNTİLERİNDE Kİ DENEYİMLERİM NEDENİ İLE BENİ ÇOK ENDİŞELENDİRMİŞ OLSADA BU LASTİĞİ MERSİNDEKİ İLK YAĞMURLU ZAMANLARINDA GEZİNTİLERİMDEN SONRA İÇİM GAYET RAHATLADI.)

Arthur75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Bende ME22 takmıştım motoru alır almaz. Kuru zeminde gayet iyi. İki, üç gündür yağmur altında sürdüm. İlk yağmur sürüşüm olmasından dolayı oldukça endişe etmiştim. Ancak yersizmiş. Islak zemindede gayet iyi yol tutuyor. Değiştirecek olanlara tavsiye ederim. Yinede yağmurlu havalarda dikkatli olmakta fayda var.
    Yollar Beni Bekler
    ybr 125 (kırmızı) 35 HLV 28

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gdm geçmiş olsun ya,abi sen bide hangi servise gidiyorsun?
    aksana gidecegim sanirim motoru oradan aldim

sanirim dedim cunku param kalmadi bi sonraki seneti odemeye gittigimde su bakim masraflarinida ozman vermeyi planliyorum

arkadaslarim gocmene dit diyorlar .. aslinda kararsizim bakailm hayirlisi..

Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu sordum özellikle durumu iyi yarı ömürlü kışı atlat yaza çıkarken değişdirelim dediler
    sibob ayarı
    karb.buji-hava fılt.temizlendi
    yağ değişdi
    ön takım düzeltildi solda %3 sağda %1 hata var
    km teli takıldı
    akü şarz edildi
    arka balatalar temizlendi
    hepsini 125ytl ye yapdılar saolsunlar çok yardımları dokundu

daha masraf var çok;
    koruma demiri
    aynalar
    h4beyaz ampul
    tankpad
    topcase bunlarıda kışın tamamlıyıcam yaza tam çıkıcam bunları alırken sizlerin bilgisine ihtiyacım var umarım yardımcı olursunuz

gdm geçmiş olsun sende bişey yok sanırım motor hallolur umarım son kazqan olur

beyfa sagol birde bunun uzerine omm teorik egitimine katildim aslinda 3 gun ama daha sonra yol mol prtik hepsine katilacagim cunku kaltilinca anliyorsunuz ,egitim sart!
    Ege Dis Hek Fak

Motosikleti
    CıbıRepSol
    abi eğitim şartda bak godfather da hondaya eğitime gitti aldığı gün motoru 1 kere sonra 1 daha 1 daha 3 kere düşdü 3 günde yani eğitim şart olduğu kadar uygulamasınıda biliceksin

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksana gidecegim sanirim motoru oradan aldim

BU aksan nerde yaa eger bizim burdaki aksansa ( Torbalı yolu üstünde yazıbaşıdaki) bizede ugra bekleriz işte olmassam turlarız

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster

BU aksan nerde yaa eger bizim burdaki aksansa ( Torbalı yolu üstünde yazıbaşıdaki) bizede ugra bekleriz işte olmassam turlarız
    bornova yolu uzerindeki maalesef

bugun verdim motoru 1000 bakimi ve hasar

far cami ve nikelaji 110 ytl komple far 140mis yag ise mobil 4t tam sentetik racing yagi istedim28 ytl dedi komple yaptiirdm biraz indi fiyat ama yinede bekledigimden fazla oldu..

110+35(bakim)145 ytl
    Ege Dis Hek Fak

Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi eğitim şartda bak godfather da hondaya eğitime gitti aldığı gün motoru 1 kere sonra 1 daha 1 daha 3 kere düşdü 3 günde yani eğitim şart olduğu kadar uygulamasınıda biliceksin
    sağol be emin ol eğitim harikaydı ama iş kullananda bitiyor yeni lastiklerle acük sert fren yap bak ne oluyor hemde ıslak yolda
    Kask tak!

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    GDM bu sabah ege hastane kavşağında mezarlığın orada ışıklarda gri ybr senmiydin ya sırt çantası falan dedim öğrenci galiba biara goruselim walla
    Ride your way

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ybr nin depo kapağını yedek parçacılarda bulunurmu yoksa sadece yetkili servisindemi vardır?
    benzin deposu hava almadığı için belli bir mesafede motor duruyordu benzin gelmediği için.başka bir ybr den deneme için depo kapağını aldım.değiştirdiğimde beri motor durmadı
    kendi sorunumu kendim çözdüm
    depo kapağındaki 2 vidayı söktüm.altında yaylar ve kilit makinazması var.
    alt taraffta altın sarısı renginde metal yuvarlak bir plaka var.ortası delik.altında minik bir bilya var.onun altında da havalandırma deliği.matkapla deliği biraz büyültüm.içine hava tuttum.sonra tekrar topladım.ve 2 gündür stop etmiyor

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Sevgili kardeşlerim (ne güzel size böyle hitap etmek, içim sıcacık oldu valla) , ben uzun süredir yazamıyorum bu gruba, ybr 125 almaya karar verdiğimde ilk burada paylaşmıştım düşüncelerimi, sağolsun kardeşlerimden baya güzel de tavsiyeler, yardımlar almıştım. Ben de bir çok kardeşim gibi gün sayıyordum hem ehliyeti hem de motoru almak için. Hatta hem kendime hem eşime bir kask bile almıştım. Ama ne oldu ? Eşim, arkadaşlarım, ailem hepsi birlik olup, motor alma diye başımın etini yedi. Neymiş tehlikeliymiş, yaşım da geçmişmiş falan. Bir de son sınavda yani sürüş sınavından kalınca, morali sıfırladık ve gittim o hınçla araba aldım. Ama işte burada ilan ediyorum ki bütün dünyaya, iki tekere gönül vermiş olan kardeşlerimin yanındadır yüreciğim hala, hele ki onlar rüzgarın çocuklarıdır, kendini sözde güvenlik için arabalara kapatıp en fazla can kaybına yol açan, üstelik kocaman cc leri ile memleketimi petrol borcuna sokanlara inat hem çevreci hem ucuz hemde keyifli yolculukları yaşarlar. Yolunuz açık olsun kardeşlerim, bir gün ben de aranızda olacam mutlaka. Sanmayınız ki vazgeçtim hayallerimden. (Yalnız vitesli motor yerine skoter tercih edecem en azından ilk başta bilinsin, vites işi zor geldi bana, sınavdan da kaldım bu yüzden). Yolunuz açık olsun kardeşlerim. Sohbetiniz için, zaman ayırdığınız için tşk ler.
    Not: Eğer trafikte bir araba sizi görünce saygı ile hemen durur, hatta yolu diğer dört tekerlere de kesip size yol verir ve hatta saygı ile size slektör atar veya kornaya basarsa, bilin ki o benimdir.

Motosikleti
    CıbıRepSol
    abi seni anlamak mümkün umarım bir gün katılırsın aramıza sıkma canını onlarda seni ve eşini düşündüğünden öyle sölemişler teşekkürler

sonix arka amor. takdığın mavi kılıfı nerden buluruz ?

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    oto aksesuarcılarda

sonix motor yakışmış bende cekilince resmimi koycam ve burdan bütün ybr cilere sesleniyorum motorla cekildigimiz resimleri koyalım
    [B][COLOR="Magenta"][CENTER]Motorunuzu arkanızda anneniz varmış gibi kullanın hep:wiinkk:[/CENTER][/COLOR][/B]

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    HEhe yukardakini ben yazacaktımda kardeşimin hesabından yazmışım. Bu arda yukardaki morfin müsvettesi kardeşim oluyo

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ---
    .................

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler