Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

farukcum hayırlı olun kardeşim.çok güzel bi motor aldın umarım kazasız belasız binersin de bizi bir kez daha üzmezsinbakalım servisten çıksında bi de ozaman deneyelim ybrciği

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farukcum hayırlı olun kardeşim.çok güzel bi motor aldın umarım kazasız belasız binersin de bizi bir kez daha üzmezsinbakalım servisten çıksında bi de ozaman deneyelim ybrciği
    saol murat abicim sanırım bu sefer tutdurduk bi japon ha dorusu bende direksiyon yamuk km teli kopuk binemkden bıkmısdım ama yarın görücez bakalım yağmursağmassa
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

sağolasın beyfa birader

faruk heralde daha öncede tebrik etmiştim hadi hayırlı olsun dikkatli ol farın ve yolun hep açı:iki tekerin hep yerde olsun
    not: sen hangi ara beyfa oldun biz seni kanuni sultan olarakta seviyorduk
    Kask tak!

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    selam arkadaşlar, ben çiçeği burnunda(300 km-1 aytecrübeli) bir cbr 125 kullanicisiyim.

yarin ehliyet sinavina girecegim ve YBR 125 ile girecegim, fakat motoru kullanma şansım hiç olmadi. sizden cbr 125 kullanan varsa bu iki motorun farklarini ve dikkat etmem gerekenleri soyleyebilir mi acaba? çok teşekkür ederim.

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, ben çiçeği burnunda(300 km-1 aytecrübeli) bir cbr 125 kullanicisiyim.

yarin ehliyet sinavina girecegim ve YBR 125 ile girecegim, fakat motoru kullanma şansım hiç olmadi. sizden cbr 125 kullanan varsa bu iki motorun farklarini ve dikkat etmem gerekenleri soyleyebilir mi acaba? çok teşekkür ederim.
    merhaba
    ben cbr değil ama cbf lerin hepsini kullandım(250 lik hariç) şunu söyleyebilirim bineceğin motorun karakteristik özelliklerini bilmiyorsan biraz daha dikkatli olmalısın yani örneğin virajlarda biraz daha özenle dönmek gerek(bunlar herkes için geçerli) çünkü lastiklerini,dengesini daha önceden öğrenme şansın omadıysa ilk orda kullancaksan biraz daha dikkat derim. ayrıca yarınki sınava bende katılıyorum kendi motorumla . bana dediklerine göre ya slalom yada düz parkurda oluyormuş snav hem öyle korkulacak gibide değilmiş sana başarılar dilerim ayrıca belirtmeliyimki bende daha tecrübeli arkadaşlarda var onların fikride önemli ancak içini rahatlatmak için cevap verdim
    Kask tak!

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    ehliyet sınavı dediğiniz şey 10 metre gidiş ve 10 metre dönüşten ibarettir. kavrama noktasına alıştıktan sonra dikkat edilecek pek bişey yok. ben kanuni moped ile girmiştim iki vitesli

Motosikleti
    CıbıRepSol
    15 dk lık bi yere gidiyorum motor acayip ısınıyor bu normalmi acaba uzun yolda bana o motor çatlarmış gibi geliyor birde zincir çıkırçıkır edip bi yere siürtüyor yada baklalardan bazılarında sorun var heralde zincir dönerken zıplayarak dönüyor HELP! bi soru sormuşdum dün bende kaynadı biraz sanırım ?

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    ısınması normal. benimki 5 dakikada el değmeyecek hale geliyor. temmuzun ortasında 1000 kmlik uzun bir geziye katılmıştım. hiçbir sorun çıkarmadı. zincirin ayarını yapman lazım. yoksa o şekilde kullanmaya devam edersen kırabilirsin. nasıl ayarlanacağı kullanma kılavuzunda yazıyor. kılavuz yoksa insane önceki sayfalarda bir link vermişti ordan edinebilirsin.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ybr nin depo kapağını yedek parçacılarda bulunurmu yoksa sadece yetkili servisindemi vardır?
    benzin deposu hava almadığı için belli bir mesafede motor duruyordu benzin gelmediği için.başka bir ybr den deneme için depo kapağını aldım.değiştirdiğimde beri motor durmadı

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    sonix eski sanayide hondacı erol var. onda vardır. yoksa çöl ticaret var yine eski sanayide. oralarda bulabilirsin

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum bugun kardeşimin kursuna bizim ybr'le gitmiştik kursun motoruda cbr125miş neyse kardeşim sürdü bende arkasından gittim bu bastı yetişemedim ona yani cbr125 ybr 'den bayaa seri ve hızlımış arkdaşlar sonra bana verdi ben sürdüm ve şunu farkkettim ybr cbr125 'ten cok kullanışlı ve rahatmış sürüşü (mithrelios dostum vitesler aynı şekilde)

Ama cbr125 bu kadar pahalı olmasaydı yaa kesin onu alırdık

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    beyfa, zincirine iyi bir bakım yap, önce gazyağı ile güzelce üzerinde hiç yağ kalmayacak şekilde temizle, sonra nce yağ ile yağla en son olarak da normal zincir yağını kullan.Ha bu arada zincire alttan bastırdığında yanılmıyorsam max 1cm esnemeli, daha fazla esniyorsa da zinirini ger.

Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyfa, zincirine iyi bir bakım yap, önce gazyağı ile güzelce üzerinde hiç yağ kalmayacak şekilde temizle, sonra nce yağ ile yağla en son olarak da normal zincir yağını kullan.Ha bu arada zincire alttan bastırdığında yanılmıyorsam max 1cm esnemeli, daha fazla esniyorsa da zinirini ger.
    saolasın teşekkür ettim ben uraşmadım da servise bakıma vermişdim saolsunlar onlar icini cıcığını temizlediler sökdüler ayarladılar 1 saat binebildim yağmur basdırdı süper olmuş motor ama 95 yapması biraz moralimi bozdu ben 100-110 bekliyordum

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın teşekkür ettim ben uraşmadım da servise bakıma vermişdim saolsunlar onlar icini cıcığını temizlediler sökdüler ayarladılar 1 saat binebildim yağmur basdırdı süper olmuş motor ama 95 yapması biraz moralimi bozdu ben 100-110 bekliyordum

benimde 1000 bakimina girmem lazim ondan sonra deniyecem baklim kac yapacak

bu 1000 bakimi bayagi kafami kurcaliyor ,motoru aldigim yerdeki servisinde mobil 4t 15-50w racing yag kullaniyorlar ,bense ufak bir arastirma ile castrolun guzel olduguna kanaat kildim... sorum ise siz hangi yagi ,neden kullaniyorsunuz?

insane.. zincir yaglama ile yazdiklarini okudum fakat bu gazyagi ile temizlediktensonra sprey zincir yaglarindan sikmamiz yaglama icin yetmezmiki baska birsey dahami surmleiyiz?

cevaplarinz icin simdiden sagolun ,birde ufak bir kaza yaptim egimli yokus bir yolda viraj alamadim ,30 km hizla hedefe kilitlenip hic bir hamle yapamadim daga tosladim ..sadece farimin cami ve kosesi degisecek birde fari tutan aparat yamuldu.. koruma demiri motora olacak hasari onledi,bende ise birsey yok cok sukur tam korumaydim herzamanki gibi..
    Ege Dis Hek Fak

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    gdm, öncelikle geçmiş olsun, yalnız kötü bir haberim var en son farın köşesi ve camı farın iç aynası ile beraber komple değişiyordu, far camı ayrı satılmıyordu, eğer sizin oralarda ayrı satılıyorsa bir tane de ben alabilirim
    Zincir soruna gelince, aslında normal bir zincir spreyi elbette işinizi görebilir ancak yukarıda bahsedildiği gibi uzun süre kuru kalmış zincirlerde önce ince yağ uygulaması daha sağlıklı bir sonuç verecektir. Yağ işi ise size kalmış birşey, kitapçıktan bakıp sizin yaşadığınız yere uygun değeri seçin yeter.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatalarını değiştirdinmi? yada kontrol ettirdinizmi?

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    gdm geçmiş olsun ya,abi sen bide hangi servise gidiyorsun?
    Ride your way

Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatalarını değiştirdinmi? yada kontrol ettirdinizmi?
    onu sordum özellikle durumu iyi yarı ömürlü kışı atlat yaza çıkarken değişdirelim dediler
    sibob ayarı
    karb.buji-hava fılt.temizlendi
    yağ değişdi
    ön takım düzeltildi solda %3 sağda %1 hata var
    km teli takıldı
    akü şarz edildi
    arka balatalar temizlendi
    hepsini 125ytl ye yapdılar saolsunlar çok yardımları dokundu

daha masraf var çok;
    koruma demiri
    aynalar
    h4beyaz ampul
    tankpad
    topcase bunlarıda kışın tamamlıyıcam yaza tam çıkıcam bunları alırken sizlerin bilgisine ihtiyacım var umarım yardımcı olursunuz

gdm geçmiş olsun sende bişey yok sanırım motor hallolur umarım son kazqan olur

hadi bakalım farukçum umarım masrafı az sorunsuz(!) diye popcornu özlemessin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler