Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Fuatt39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selenin ordan mı elimi sokayım yoksa o sivri yerin ordan mı ?
    Sağ taraftaki geçmeli yerden kurtardiktan sonra azcik aralattirip bi elini selenin ordan bi elini de sivri kisimin oradan sokup yavaş yavaş oynattirarak cikarabilirsin
    Fuatt39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Saygıdeğer arkadaşlar ben de yalama olan tapa yuvasını tornacıda helicoil yöntemiyle yaptırdım.Şuan herhangi bir sorun yok.
    Bu arada daha önceden işlem yapılmış benim ybrnin kartere ama yine yaptık bir sorun olmadı.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Motoru çalıştırmaya gittiğimde çalıştırmadan az bişey ileri geri yaptığımda benzin depo kapağından tıss diye bi süre hava sesi geliyor bu normal mi ?

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı Fuatt39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalıştırmaya gittiğimde çalıştırmadan az bişey ileri geri yaptığımda benzin depo kapağından tıss diye bi süre hava sesi geliyor bu normal mi ?
    uzun süre bekliyor ve sıcakta kalıyorsa uçan benzin çıkıyordur.Demekki olması gereken delik tıkalı oynatınca kenarlardan çıkıyor gaz.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süre bekliyor ve sıcakta kalıyorsa uçan benzin çıkıyordur.Demekki olması gereken delik tıkalı oynatınca kenarlardan çıkıyor gaz.
    Uzun süre beklemiyor ama havalar sıcak. Bir de yukarıda da yazmıştım benzin kapağını kapatmama rağmen kapanmamış gibi duruyor aşağı doğru oynuyor. Yukarıda bir arkadaş normal demiş ama onunla bi alakası olabilir mi ?

ErayTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorum arızalandı, usta beynin yandığını söyledi. İnternetteki yan sanayi cdi beyinlerden alıp taktırsam sorun olur mu sizce? Orjinali 1170tl ediyormuş. Açtığım konudan alıntı yapıyorum:
    "2014 model bir Ybr 125 ESD kullanıcısıyım, motor 14 bin km'de. Kışın motor çalışırken sorun çıkarmaya başlamıştı ve bir ay kadar hiç kullanmadıktan sonra hiç çalışmamaya başladı. 15dk kadar vurduymayı, marş basmayı ve ayak pedalıyla çalıştırmayı denedim bir kez çalıştı fakat stop ettirdikten sonra tekrar çalışmadı. Araştırmalarım sonucu uzun süre kullanılmayınca karbüratörün temizlenmesi gerekebileceğini gördüm ve karbüratörü sökerek temizledim. Yerine geri takıp tekrar denedim, motor arıza ışığı yanmaya başladı ve aynı şekilde 15dk kadar uğraştıktan sonra anca çalıştırdım. Baya yüksek devirde çalışınca kapattım ve tamire vermeye karar verdim. Tamirciyle bugün görüştüm, karbüratörü takarken yanlış bağladığımı ve motorun beynini yaktığımı söyledi. Parçanın orjinali 1170tl ediyormuş. İnternette 150 lira civarına var onlar sorun olur mu dedim çalışmama ihtimali var dedi. Parçacılardan birini arayıp çalışmazsa iade alıyormusunuz diye sordum almıyoruz dedi. Orjinal satış yaptığı iddia eden 200tlye satan birkaç yer var yarın oraları da arayıp soracağım.
    Size sorum, interntte satılan yan sanayi cdi beyinlerden alıp takarsam çalışmama ihtimali çok mu yüksek? Şimdiden teşekkürler"

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Saygıdeğer arkadaşlarım tex 881 çanta aldım ama çanta sinyallerin üstüne bindi iki kişi uzun yol düşünüyoruz çantayı öne çeksem yer daralıyor arkaya alsam sinyale biniyor ne yapacam şaşırdım çanta kullananlar bi yol gösterirse sevinirim sinyalleri aşşağı dogru uzatsammni bilemedim ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

[IMG][![image](https://i.hizliresim.com/nlPb4M.jpg)](https://hizliresim.com/nlPb4M)[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Motosikleti
    honda cbf 150
    Canlar yaz geldi forum cıvıl cıvıl olacağı yerde bu durgunluk niye döviz çıktı ondan mı acaba kimse boş vaktinde bi girip ne var ne yok diye bakmiyomu hayırlı ramazanlar olsun.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Yan çanta olayında en mantıklısı 120tl lik çanta bağlama demirinden alıp,Soft çanta bağlamak diye düşünüyorum
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2014
    Arkadaşlar motorum Ybr esd 2014 model... Arka lastik olarak Anlas nf 28 90/90/18 aldım. Taktırdım. Anlas lastikten memnun kaldım. Yanlız ön lastik Ybr'yi aldığım günden beri üstündeki orijinal lastik duruyor. Bu ön lastiğide Anlas olarak değiştirmek istiyorum. Arkaya taktığım Anlas nf 28 lastiğin ön için hangi lastiği takmam gerekecek. Takım olsun istiyorum. Nette bana link atarmısın. Satın alacağım. Arka ayrı ön ayrı olsun istemiyorum. Tubeless olacak.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Arkadaşlar elinde kullanmadığı eski ybr karbüratörü olan var mı?
    Tek bi parça için yenisini almak istemiyorum.

ErayTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aradığın parça nedir?

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı ErayTopcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradığın parça nedir?
    En alttaki benzin toplanan çanak gibi yer.
    Adını bilmiyorum

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Herkese iyi bayramlar arkadaşlar, bayramın ilk gecesinde talihsiz ve bir o kadar can sıkıcı bir kaza geçirdim.
    Sürekli geçtiğim yolda rampa yukarı çıkıyorken 3.vites 60 km civarı bir hızla viraja girdim, bir miktar yatarak dönerken yolun ortasındaki kumu farketmedim, kuma girer girmez motor yattı zaten yere.
    Allaha şükür ufak tefek sıyrıklarla atlattım.
    Motorda da ilk etapta pek fazla bir şey yok gibi görünüyor, fren maneti kırıldı, gösterge yamuldu, çalışmayan devir saatinin camı kırıldı, birazda çizikler var sağa yattı motor.
    İlk etapta fren maneti alıp değiştirmem lazım, orijinali ne kadardır mümkünse link gönderebilir misiniz?
    Şimdiden teşekkürler.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Arkadaşlar iyi bayramlar. Motosikletimin devir saati bozuldu, değiştirmek istiyorum, komple saat mi değişiyor yoksa devir saatinin teli mi değişiyor, bilgisi olan veya daha önce başına gelen var mı?

Motosikleti
    R25
    sa arkadaşlar motorun aküsü bitti 1 yıldır marşla kullanıyorum artık değiştireyim dedim de karar veremedim güncel değiştiren varmı bir de ne önerirsiniz

Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa arkadaşlar motorun aküsü bitti 1 yıldır marşla kullanıyorum artık değiştireyim dedim de karar veremedim güncel değiştiren varmı bir de ne önerirsiniz
    Ben de birkaç ay ayak marşıyla kullandıktan sonra Orbus marka bakımsız motosiklet aküsü almıştım. Çok memnunum keşke orijinal akü bozulduktan hemen sonra alsaymışım diyorum. Akü olmadan motosiklet çalıştırmaya uğraşmak eziyetmiş onu anladım...

Motosikleti
    R25
    Alıntı tarhunzas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de birkaç ay ayak marşıyla kullandıktan sonra Orbus marka bakımsız motosiklet aküsü almıştım. Çok memnunum keşke orijinal akü bozulduktan hemen sonra alsaymışım diyorum. Akü olmadan motosiklet çalıştırmaya uğraşmak eziyetmiş onu anladım...

Hocam model de yazabilirmisiniz taktirayim artik bitsin bu iskence

Motosikleti
    honda cbf 150
    yer adana shell 12,230 lt alınan litresi: 6,32 toplam fiyat :77,29 tl
    aldıgım km:5371
    bittigi km:5865
    gittigi km:494
    yedege düştüm !!!!
    494/12=41,1 km
    1 liter ile :41,1 km gittim.
    yedek kç litre bilmiyorum arkaya 1 litre benzinle geziyom bakalım
    2007 yamaha ybr 125

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi bayramlar. Motosikletimin devir saati bozuldu, değiştirmek istiyorum, komple saat mi değişiyor yoksa devir saatinin teli mi değişiyor, bilgisi olan veya daha önce başına gelen var mı?
    http://www.orjinalmotoryedekparca.com/628/Kategoriler/Yamaha-Motorsiklet-Yedek-Parcalari/YAMAHA-YBR-125
    burda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.orjinalmotoryedekparca.com/628/Kategoriler/Yamaha-Motorsiklet-Yedek-Parcalari/YAMAHA-YBR-125
    burda var
    tek olarak degişebilirsin

Motosikleti
    R25
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yer adana shell 12,230 lt alınan litresi: 6,32 toplam fiyat :77,29 tl
    aldıgım km:5371
    bittigi km:5865
    gittigi km:494
    yedege düştüm !!!!
    494/12=41,1 km
    1 liter ile :41,1 km gittim.
    yedek kç litre bilmiyorum arkaya 1 litre benzinle geziyom bakalım
    2007 yamaha ybr 125
    ben hiç bir zaman 500 km gidemedim tam depoyla 385 425 arası değişti benimki 2014 seri
    ercan9145 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler