Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Adana'dan hepinize günaydın saygıdeğer dostlar canlar benim anlamadığım konu
    öyle güzel ybr 125 gezileri okuyorum şöyle ekonomik şöyle güzel 1000 km gittik 2500 km gittik yattık kalktık dombalak attık bi hevesle okuyorum sonunda e yok rampada yavaş gidiyor yok ayndana scania kamyon görmekten bıktım ybr mden ayrılık vakti geldi yok aşığım ama ayrılmak zorundayım yok benim çok kahrımı çektin dide yaw arkadaş anladık gezdin tozdun bari motoru saatım deme de bir hayel de biz kuralım bulaşıcı bir hastalık oldu bu deme sattım diye kardeşim diyon ballandırmayın bari arkadaş otorup bi merakla arkadaşla okuyoruz aha tamam tam bu yazı bize göre diyoruz sonunda artık ayrılık vakti geldi 250 lik 650 lik aha diyoruz bu iş olmayacak yapmayın arkadaşlar 4000 aldığım motoruma 1500 masraf ettim düne kadar aşık oldugum her sabah 2017 toyotanın yüzüne bile bakmadıgım motordan soğudum arkadaş düne kadar 18 lik genç aşkı varken buz bibi oldum bunuda buraya niye yazdıysam napim başka dert paylaşacak yerim yoktu kusuruma bakmayın. Kalın sağlıcakla....
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yazıda kaç konu geçiyor , kaç ayrı kişi yazdiniz aynı anda. Kopuk kopuk

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle güzel ybr 125 gezileri okuyorum şöyle ekonomik şöyle güzel 1000 km gittik 2500 km gittik yattık kalktık dombalak attık bi hevesle okuyorum sonunda e yok rampada yavaş gidiyor yok ayndana scania kamyon görmekten bıktım ybr mden ayrılık vakti geldi yok aşığım ama ayrılmak zorundayım yok benim çok kahrımı çektin dide yaw arkadaş anladık gezdin tozdun bari motoru saatım deme de bir hayel de biz kuralım bulaşıcı bir hastalık oldu bu deme sattım diye kardeşim diyon ballandırmayın bari arkadaş otorup bi merakla arkadaşla okuyoruz aha tamam tam bu yazı bize göre diyoruz sonunda artık ayrılık vakti geldi 250 lik 650 lik aha diyoruz bu iş olmayacak yapmayın arkadaşlar 4000 aldığım motoruma 1500 masraf ettim düne kadar aşık oldugum her sabah 2017 toyotanın yüzüne bile bakmadıgım motordan soğudum arkadaş düne kadar 18 lik genç aşkı varken buz bibi oldum bunuda buraya niye yazdıysam napim başka dert paylaşacak yerim yoktu kusuruma bakmayın. Kalın sağlıcakla....
    benim de ayrılık zamanım geldi ama parasızıktan ayrılamıyorum.2009 dan beri bende aynada scania kamyonu bırak çok rüzgarlı ve rampa ise anadol bile gördüm. :D daha torklu hızlı ve de diri bir motora ihtiyacım olsa da şu basitliği yüzünden ayrılmak zor geliyor. sandal gibi motor.
    ercan9145 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sym Wolf 250'ye bak abi. Sıfırını 11'e kadar bulabiliyorsun.

Bi de ben Ybr ile çok uzun yol yaptım,hiç sıkıştırılmadım.

Sadece hızlanılması gereken yerleri iyi ayarlamak lazım.

Bi de trafikte iyi konumlanmak.

Motosikleti
    honda cbf 150
    sn.ugur kardeşim cevabın için çok teşekkür ederim. birde sormak istediğim.
    iki kişi ile günlük kac km gidilir kac km de mola verilir yaklaşık hızımız ne olur acaba yani 1000 km bir gezi kac günde gidilir molalarla beraber mesela sabah 6:00 çıkış olsa bi program yapabilirmisiniz tahminen de olsa teşekürler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

sn.ugur kardeşim cevabın için çok teşekkür ederim. birde sormak istediğim.
    iki kişi ile günlük kac km gidilir kac km de mola verilir yaklaşık hızımız ne olur acaba yani 1000 km bir gezi kac günde gidilir molalarla beraber mesela sabah 6:00 çıkış olsa bi program yapabilirmisiniz tahminen de olsa teşekürler.
    Abi günlük kaç km gideceğiniz sizin sabrınıza bağlı.

Mesela ben tek kontakta,tek kişi 100 km'den sonra mutlaka dinlenme ihtiyacı hissediyorum.

Şehir içi trafiğine girmezseniz sabit 80 km hız ile sizin ve artçınızın dayanma potansiyeline bağlı olarak istediğiniz kadar gidebilirsiniz.

Motordan yana hiç korkmayın,arıza çıkarmaz. Hatta ybr uzun yolu sever,gittikçe gidesi gelir.

Büyük bir program yapmadan önce artçınızla kısa kısa turlar yapın.

Mesela gidiş 50-75 km arası olsun,dönüş yine aynı km.

Ona göre birşeyler diyebiliriz.

1000 km'lik geziyi de gidiş dönüş dahilse günlük 250 km yapa yapa 4 günde rahatça bitirirsiniz.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    kaç gündür foruma bir şey yazan yok bir şeyler yazmak istedim
    5 ay önce aldığım michelin lastiklerden arka lastiğin sırtında 4 cm lik bir cam kesigi olmuş bugün dikkatimi çekti lastiğin etinde alta yani gente geçmemiş araba lastik tamircisine sordum alta geçmemiş dedi ama sıkıntı dedi araba lastiklerini sanayide yaptırıyoruz ama bunu bilmiyorum dedi kaucuk yapıştırıcısı ile yapistirsammi yada değişecekmi diyorum vicdanım el vermiyor 4 aylık 1000 km lastik acaba başına böyle bir sıkıntı gelen varmı acaba çok değil ama kafam takıldı kalın sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:07 ----------

[IMG][/IMG]
    durum bu efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

[IMG][/IMG]

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Aynı şekilde benim arabanın lastiğinde de var kesik, 1 senedir kullanıyorum,
    Lakin kimse bişey olmaz diyemez risk var elbet

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Ybr 125 var, karbüratörün altındaki tahliye hortumundan benzin damlatıyor.
    Alttaki vidayı olabildiğince sıktım hala ara ara damlatıyor.
    Nasıl bi çözüm bulabilirim sizce ?
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    kaç gündür foruma bir şey yazan yok bir şeyler yazmak istedim
    5 ay önce aldığım michelin lastiklerden arka lastiğin sırtında 4 cm lik bir cam kesigi olmuş bugün dikkatimi çekti lastiğin etinde alta yani gente geçmemiş araba lastik tamircisine sordum alta geçmemiş dedi ama sıkıntı dedi araba lastiklerini sanayide yaptırıyoruz ama bunu bilmiyorum dedi kaucuk yapıştırıcısı ile yapistirsammi yada değişecekmi diyorum vicdanım el vermiyor 4 aylık 1000 km lastik acaba başına böyle bir sıkıntı gelen varmı acaba çok değil ama kafam takıldı kalın sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:07 ----------

http://<a href="https://hizliresim.c...Bl.jpg</a></a>
    durum bu efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

http://<a href="https://hizliresim.c...nL.jpg</a></a>
    benim ybr 125 tede ayni michelin
    lastiklerden var sizinki gibi baya bir yarik var bayadir ogle kullaniyorum sorun olmadi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Aynı yarıklar benim michelinde var.

Ben gerçi araziye çok çıkıyorum oralarda olmuştur muhtemelen ama michelinin bu modeli bizim yollarımız için bence uygun değil.

Neticede commuter motosikleti dağa,taşa,ormana,asfalta kısacası her yola sokmak mümkün.

Bunlarda asfaltı seven lastikler olduğu için stabilize yolu görünce yolu tutmamaya başlıyor.

Bi de çabuk bitiyor.

Dişli lastikleri bence tercih etmek lazım.

Tabi asfalt kullanımınız fazlaysa alın gitsin diyeceğim ama takımı 400 lira olmuş

Motosikleti
    honda cbf 150
    [IMG][/IMG]
    lastiğin içindeki ezikliği gerekçe göstererek michelin sağolsun kusuru bana yüklemişler hava düşük binmişsiniz dediler bilmiyorum belkide haklılar petrolde hava basıyordum hep demekki petroldaki havalarda bi anormallik varmış demekki sağlık olsun.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    sabah ilk çalıştırmada veya aradan 2-3 saat geçtikten sonra ki tüm soğuk çalıştırmalarda motorunuz gaz vermeden çalışmıyorsa ve bu durumdan şikayet ediyorsanız sübap ayarlarınıza bakın veya baktırın derim.
    sübaplarımı ayarlamadan önce kendi motorumda gaz vermeden sabaha kadar marş bassam çalışmazdı, gaz vererek çalıştırsam bile çalıştıktan sonra gaz vermeyi bırakınca yavaş yavaş devir düşerek stop ederdi. sübapları ayarladıktan sonra sanayi deyimiyle motorum tık marş oldu. birkaç saniye basılı tutunca direk 1200 devir civarlarında çalışmaya başlıyor.

ekleme
    sübap ayarlarım ayarlamadan önce çok sıkıydı.
    emme 0.10-11 arası, egzoza ise 0.11-13 arası bir değer ayarladım.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah ilk çalıştırmada veya aradan 2-3 saat geçtikten sonra ki tüm soğuk çalıştırmalarda motorunuz gaz vermeden çalışmıyorsa ve bu durumdan şikayet ediyorsanız sübap ayarlarınıza bakın veya baktırın derim.
    sübaplarımı ayarlamadan önce kendi motorumda gaz vermeden sabaha kadar marş bassam çalışmazdı, gaz vererek çalıştırsam bile çalıştıktan sonra gaz vermeyi bırakınca yavaş yavaş devir düşerek stop ederdi. sübapları ayarladıktan sonra sanayi deyimiyle motorum tık marş oldu. birkaç saniye basılı tutunca direk 1200 devir civarlarında çalışmaya başlıyor.

ekleme
    sübap ayarlarım ayarlamadan önce çok sıkıydı.
    emme 0.10-11 arası, egzoza ise 0.11-13 arası bir değer ayarladım.
    90ı geçmiyor diyordunuz o da düzeldi mi?

Bugün acil bi şekilde durmam gerekti ve frenlerimin çok kötü olduğunu fark ettim. Önerdiğiniz kaliteli balata var mı? Ön arka.

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    2009 - 50Binde bi YBR 125 aldım. 150 MR Vulture'dan vazgeçerek aldım birde, umarım pişman olmam

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90ı geçmiyor diyordunuz o da düzeldi mi?

Bugün acil bi şekilde durmam gerekti ve frenlerimin çok kötü olduğunu fark ettim. Önerdiğiniz kaliteli balata var mı? Ön arka.
    bende merak ettim 90 geçiyormu benimde 2007 var 91 demiyor subap ayarindan olabilirmi acaba?

Motosikleti
    09
    bende merak ettim 90 geçiyormu benimde 2007 var 91 demiyor subap ayarindan olabilirmi acaba?
    Subap ayarları maalesef son hızda etki etmiyor. Soğuk çalıştırmayı ve yokuşlarda ki çekişi etkiliyor.

Biri gevşek diğeri sıkı olmak üzere iki kere subap ayarı yaptım ve ikisinde de son hız farkı olmadı. Ayrıca ayar yapmadan önce subaplar çok sıkıydı.
    Yani çok sıkı, biraz sıkı, gevşek olarak toplam 3 ayarda kullandım ve hız olarak fark yok.
    Motora yatınca 96-97 gibi hızlara yavaş yavaş çıkmaya başlıyor. Havaya bağlı 100 kmh civarı hızlara da ulaşabiliyorum. Tamamen çevresel etkenler ile alakalı. Gövdemi depodan kaldırıp sırık gibi oturduğumda yine hız 90kmh ye düşüyor.
    Zaten max gücünü 8000devirde veriyor. 4. ve 5. Vitesler de 8000devirden fazlasına çıkamıyor motor. Büyük ihtimal 8000 devirden sonra güç düşüyor.

Bu motorun yapabileceği en fazla bu. Benim gibi Gitmiyor diye fazla kurcalamayın.

Motosikleti
    CRF 250
    2013 YBR ESD kullandım iki sene. Arkadaşlar yanlış anlamayın ben teknik detaylardan çok anlamam ama benim motor 110'a kadar seri bir şekilde çıkıyordu. 120 yi gördüğüm çok oldu. Ama gerek rüzgar gerek titreşim o hızda sürüş konforunu bozuyor. Karşıdan rüzgar ve arkada topcase varken evet 110'dan sonra 115 olana kadar moturun canı çıktı. Unutmadan cikleyi açık unuttuğum sürüşte ivmelenme ve yokuş çıkışını unutamıyorum. Yine alasım geliyor.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarları maalesef son hızda etki etmiyor. Soğuk çalıştırmayı ve yokuşlarda ki çekişi etkiliyor.

Biri gevşek diğeri sıkı olmak üzere iki kere subap ayarı yaptım ve ikisinde de son hız farkı olmadı. Ayrıca ayar yapmadan önce subaplar çok sıkıydı.
    Yani çok sıkı, biraz sıkı, gevşek olarak toplam 3 ayarda kullandım ve hız olarak fark yok.
    Motora yatınca 96-97 gibi hızlara yavaş yavaş çıkmaya başlıyor. Havaya bağlı 100 kmh civarı hızlara da ulaşabiliyorum. Tamamen çevresel etkenler ile alakalı. Gövdemi depodan kaldırıp sırık gibi oturduğumda yine hız 90kmh ye düşüyor.
    Zaten max gücünü 8000devirde veriyor. 4. ve 5. Vitesler de 8000devirden fazlasına çıkamıyor motor. Büyük ihtimal 8000 devirden sonra güç düşüyor.

Bu motorun yapabileceği en fazla bu. Benim gibi Gitmiyor diye fazla kurcalamayın.
    acaba motor tamiri etirsemmi yaani piston gömlek filan pek anlamam ama 11 yıl olmuş 50 bin km olmuş usta ne motor tamiri diyod boşuna masraf etme motorda birşey yok diyor ama 100 görsem üstünü istemem zaten

Motosikleti
    09
    acaba motor tamiri etirsemmi yaani piston gömlek filan pek anlamam ama 11 yıl olmuş 50 bin km olmuş usta ne motor tamiri diyod boşuna masraf etme motorda birşey yok diyor ama 100 görsem üstünü istemem zaten
    50bin km ybr için çok değil. ustanız size doğru yol gösterip mal satma derdinde olmadığına göre iyi bir usta. onun dediği gibi hiç gereği yok henüz çok erken.

@Kasım38
    nasıl 110 a seri bir şekilde çıkıyor aklım almadı. ağırlınız 50-60 kilo filan mı?
    crxforever bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hızdan şikayetçi olanlar ön cam+iridyum buji+michelin lastik seti kombinasyonunu denesin.

Bi de bol bol uzun yol yapın,motor bi kendine gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler