Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Debriyajın performansa bir etkisi olmaz.

Ya kavrar, ya da debriyaj bitmiştir, yüksek hızlarda kaydırma yapar. Bunu devir/hız göstergesi ile anlayabilirsin.
    Güzel, ayarında kullanıldığında 50-80 kkm. ye kadarda debriyaj değiştirme istemez.

YBR'nin kalkışlarda silkeleme sorunu vardır. Yeni de taksanız bir süre sonra yeniden aynı sorun ortaya çıkıyor.
    Bilhassa motor ısındıktan sonra yapmaya başlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajın performansa bir etkisi olmaz.

Ya kavrar, ya da debriyaj bitmiştir, yüksek hızlarda kaydırma yapar. Bunu devir/hız göstergesi ile anlayabilirsin.
    Güzel, ayarında kullanıldığında 50-80 kkm. ye kadarda debriyaj değiştirme istemez.

YBR'nin kalkışlarda silkeleme sorunu vardır. Yeni de taksanız bir süre sonra yeniden aynı sorun ortaya çıkıyor.
    Bilhassa motor ısındıktan sonra yapmaya başlar.
    Anladım hocam sağ olun. Bi anlamda iyi oldu ön arka fren , debriyaj balatasını komple değişdirttim , zincir dişli setinide değişdirttim. 2011 model 45 binde motorum benden önceki sahibi hiç bakmamış. Kısmet olursa hafta sonuda egzozu koruma demirini söküp zımparalayıp boyayacağım. Kış sezonunda pek binmeyi düşünmüyorum zaten , bidahaki yaza kadar cillop gibi yapıcam inşaallah.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

55bindeyim.

Geçen sene çalınmıştı,bulduktan sonra çok binmek istemedim.

Eylül ayında yaklaşık 2000 km yol yaptim. %90'ı uzun yoldu.

Sadece yağı değiştirdim,devam.

Yakıt uzun yolda 2,5 lt altında. Tapagaz kullanımda içiyor biraz.

Geçen perşembe dağ yollarında kayboldum,ormana girdim.

Hala maşallahı var,nazar değmesin.

Düşük bütçeniz varsa,2,000-2,500 arası bi ybr bulun 1,000 lira bakım için ayırın.

En az üç sene sıkıntısız gezersiniz.

Her ne kadar bu kadar sıkıntısız bir motor olsa da şu an ki güncel fiyatları asla haketmiyor.

Herkese kazasız sürüşler.

Siz naptiniz ya motoru iterek filan mı kullanıyorsunuz :O Valla doğruysa mükemmel 1.8 lire yakan arkadaş

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz naptiniz ya motoru iterek filan mı kullanıyorsunuz :O Valla doğruysa mükemmel 1.8 lire yakan arkadaş
    Bir yanlışlık olabilir diye mesajda yazmıştım. Yeniden bakacağım.
    Km. sayacı mekanik. Tam sıfırlanmamış olabilir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 deviri geçmeyin,sakin kullanin 2 litre hatta alti bile yakabilirsiniz.

Ben eski kasa ile 2 litreleri cok gordum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 deviri geçmeyin,sakin kullanin 2 litre hatta alti bile yakabilirsiniz.

Ben eski kasa ile 2 litreleri cok gordum.
    ben 7 binin altına inmeden tapagaz 3.5 lt yakmışım dediğiniz gibi 2 2.5 görülebilir.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Arkadaşlar, tüketim konusunda genel geçer bir kaç şey yazayım.

Motosiklet, oto., dizel, benzinli fark etmez.

Aracın teknik özelliklerinden maks. torkunu kaç devirde verdiğine bakın. Vites geçişlerini bu devir çevresinde yapın.
    Mesela 1000 dv/dk altında ve üstünde.
    Kalkışlarda, ağzı açık bir kap ile jöle taşıyormuş varsayarak kalkışlar yapın. Zinciriniz ile daha fazla km. yaparsınız.

Ani frenlemelerden kaçının, 100-200 metre ilerde duracaksanız gazı daha fazla açmayın. Boşluklara çok sert manevralar yapmayın.
    Frene daha fazla ihtiyaç duyarsınız. Balatalarınıza da yazık.

Trafikte, akvaryumdaki balıklar gibi olun. Trafiği devamlı takip edin, gözleyin.
    Hızlı gidip öndeki balığa çarpmayın. Yavaş gidip, arkadaki balık bir tarafınıza çarpmasın.
    Kaza olasılıkları da azalacak, geçiştirmeniz de kolay olacaktır.

Deneyin. O zaman konuşalım tüketimleri.

Maks. tork-devirden, çok daha düşük devirlerde kullanmakta tüketimi artırır.
    crxforever bunu beğendi.

Arkadaşlar 30kmhden başlayıp üstü hızlarda gidon serbestken kafa sallıyor daha önce böyle bişey yoktu ,daha önce yaşayan oldu mu bu sorunu, tek aklıma gelen daha önceden sağa doğru düşük hızda bir düşüş yaşamıştım motor sağa cekmeye baslamisti usta yaptıktan sonra düzeldi 1-2 ay sıkıntı olmadı şu an sağa sola çekme yok ama kafa sallıyor onunla alakası olabilir mi
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post4232303

Eğer usta yaparken gidon bilyalarinin ordaki somun gibi şeyleri az sıkmışsa yalpa yapıyor.Benim gidon bilyalarim bozuk olduğu için biraz gevşelttim yalpa yapmaya başladı.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Arkadaşa ek;

Arka çanta yaptırır. Çantayı söküp deneyin.

Ön takımda, sağa sola yatma, sürüklenme gibi durumlarda amortisör borularını tutan üçgenlerde (ismini hatırlayamadım.) eksen kayması olabiliyor.
    Alyan vidaları gevşetip sıkarak düzeltilebilir.

Arka maşanın, şase bağlantısında boşluk olursa yapabilir. Sehpaya alın, güç uygulayarak boşluk olup olmadığına bakın.

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    birkaç gunden beri honda cbf 150 sevdasına tutuldum günlerce forumları okudum 2007 gri ybr mi satip alayim dedim buna etken de iki kisi ile daha guclu rampa çıkar daha titresimsiz vs vs karar verdim sahibinden bulduğum cbf 150 saticisi geldi iki kişi arkadaşla bindim soyle bir gittim geldim aninda fikrim değişti belki uzunsureli binsem fikrim degisimiydi bilemiyorum ama ilk izlenimim on granaj bölümü. sikinti mitir tank gibi agir kendini ikeri ativeremiyor donusum gireksiyon görmeyince sıkıntı oldu birde ağır gibime geldi motor benim ybr dag keçisi gibi hoplayıp zıplıyor trafikte aralara daha rahat girp çıkıyorum velhasıl günlerce forum oku araştır son kararım ybr artik motorumu daha cok seviyorum bugun depomu doldurdum bir öpücük kondurdum daha bir aşık oldum kendisine iyi pazarlar.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkaç gunden beri honda cbf 150 sevdasına tutuldum günlerce forumları okudum 2007 gri ybr mi satip alayim dedim buna etken de iki kisi ile daha guclu rampa çıkar daha titresimsiz vs vs karar verdim sahibinden bulduğum cbf 150 saticisi geldi iki kişi arkadaşla bindim soyle bir gittim geldim aninda fikrim değişti belki uzunsureli binsem fikrim degisimiydi bilemiyorum ama ilk izlenimim on granaj bölümü. sikinti mitir tank gibi agir kendini ikeri ativeremiyor donusum gireksiyon görmeyince sıkıntı oldu birde ağır gibime geldi motor benim ybr dag keçisi gibi hoplayıp zıplıyor trafikte aralara daha rahat girp çıkıyorum velhasıl günlerce forum oku araştır son kararım ybr artik motorumu daha cok seviyorum bugun depomu doldurdum bir öpücük kondurdum daha bir aşık oldum kendisine iyi pazarlar.
    Ybr cbf yi geçiyor ki. Güç olarak kağıt üstünde iyi olsada pratikte ybr alıyor.rampadada ybr daha fazla devir çevirdiği için yine ybr alıyor. Arkadaşımda cbf vardı baya test ettik zamanında

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    son zamanlarda zincir dişli setini değiştiren oldu mu? Fiyatlar konusunda ne durumda acaba birde bu motor için oringli zincir almaya gerek var mıdır? ben 2 senedir fabrika çıkışlı zinciri kullanıyorum yaklaşık 25 bin km yaptım
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ben de, CBF'in tipine uyuz olduğum için YBR kullanıyorum.
    Ama CBF'in motoru yağ yakar filan derler ama motoru çalıştırdığınızda fıy fıy sesi, rijitliği ile ben HONDA'yım diyor.

Yukarıda arkadaşlar YBR ile karşılaştırmışlar. Bence düşük devirde verdiği 2.5 Nm tork, 1.5 Hp güç fazlalığı şehirde tercih sebebidir.
    ercan9145 bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Cbf yi sıkıştırınca çıt çıt sübap sesi geliyor. Sübap ayarı kaçıyor hemen.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Ben de, CBF'in tipine uyuz olduğum için YBR kullanıyorum.
    Ama CBF'in motoru yağ yakar filan derler ama motoru çalıştırdığınızda fıy fıy sesi, rijitliği ile ben HONDA'yım diyor.

Yukarıda arkadaşlar YBR ile karşılaştırmışlar. Bence düşük devirde verdiği 2.5 Nm tork, 1.5 Hp güç fazlalığı şehirde tercih sebebidir.
    sordugum kişiler israrla yag yakmadigini soylediler lakin tabikide satici yakiyor demez ama kendi ybr me 1 litre yag koyuyorum bos kutuyu saklıyorum huni ile 1500 ile 2000 km sonra ayni kutuya yagi koyuyorum nasil koydu isem aynı alıyorum ne eksik ne fazla şehir icinde toru zorku anlamam ben keçi gibi aralardan geçmek kaldırımdan inmek her an seni bekleyen ingiliz atı gibi seni bekleyenin biri ilmasi güzel honda kötü degil eminim ama yercih meselesi birde sahibinden Bakıyorum 17 tane ybr varken 54 cbf var aynı modellerden 10 tane favori ilan yaptım 1 hafta sonra 10 ybr den 8 satildi cbf den 3 satılmıştı bilmiyorum oyle birsey geldi aklima işte ayrıca bilmiyorum ama cbf 25 kg daha ağır acaba diyorum o bir iki beygirmi at mi neyse aradaki farkida bu absorbe ediyormu acaba bilemiorum tabikide birde 2007 ybr ama temizi 4000 civarı cbf 2011 leri 4000 civarı dedigim gibi ybr me musteri vardi 4000 hemen vercektim 2013 cbf siyah 4000 birakacakti adam ustama da gösterdim motor temiz km de dusuk ama sen bilirsin dedi biri 2007 biri 2013 ikiside neden ayni fiyat dedi sustum ayrica benim ybr yuvarlak farli olandan bilmiyorum bir motorsiklet icin fazla yazdim ama kusura bakmayın okadar cok karşılaştırma yapilmiski okumakktan bıktım ama doğruyu buldum Allah bir şeyi sevdirecegi zaman once kaybedip sonra buldururmuş kalin sağlıcakla bu arada hanimda kıskançlık basladi 40 indan sonra motorla daha çok ilgileniyorsun diye

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    sordugum kişiler israrla yag yakmadigini soylediler lakin tabikide satici yakiyor demez ama kendi ybr me 1 litre yag koyuyorum bos kutuyu saklıyorum huni ile 1500 ile 2000 km sonra ayni kutuya yagi koyuyorum nasil koydu isem aynı alıyorum ne eksik ne fazla şehir icinde toru zorku anlamam ben keçi gibi aralardan geçmek kaldırımdan inmek her an seni bekleyen ingiliz atı gibi seni bekleyenin biri ilmasi güzel honda kötü degil eminim ama yercih meselesi birde sahibinden Bakıyorum 17 tane ybr varken 54 cbf var aynı modellerden 10 tane favori ilan yaptım 1 hafta sonra 10 ybr den 8 satildi cbf den 3 satılmıştı bilmiyorum oyle birsey geldi aklima işte ayrıca bilmiyorum ama cbf 25 kg daha ağır acaba diyorum o bir iki beygirmi at mi neyse aradaki farkida bu absorbe ediyormu acaba bilemiorum tabikide birde 2007 ybr ama temizi 4000 civarı cbf 2011 leri 4000 civarı dedigim gibi ybr me musteri vardi 4000 hemen vercektim 2013 cbf siyah 4000 birakacakti adam ustama da gösterdim motor temiz km de dusuk ama sen bilirsin dedi biri 2007 biri 2013 ikiside neden ayni fiyat dedi sustum ayrica benim ybr yuvarlak farli olandan bilmiyorum bir motorsiklet icin fazla yazdim ama kusura bakmayın okadar cok karşılaştırma yapilmiski okumakktan bıktım ama doğruyu buldum Allah bir şeyi sevdirecegi zaman once kaybedip sonra buldururmuş kalin sağlıcakla bu arada hanimda kıskançlık basladi 40 indan sonra motorla daha çok ilgileniyorsun diye
    Valla, 2004 den 2009 modele kadar YBR'nin 12.5 Hp olduğu söylenir.

Hatta bunu doğrulayan verilerde buldum web'de, mesela; https://www.autoevolution.com/moto/y...r-125-2005-124

Fakat Yamaha'ya, Avrupalı sitelere baktığımızda 10Hp olduğunu görüyoruz.
    https://www.bikez.com/search/index.php
    https://www.bikez.com/motorcycles/ya...br125_2008.php

Biz de 2005 ve 2011 modelleri var. 2005 şimdi biraz eskidi.
    05, Esd'ye göre daha atik, fakat ben bunu karbüratöre bağlıyorum. Son hız aynı.
    Esd, 05'e göre bariz az yakıyor ama ilk kalkışlar, gaz açmada tepki 05'den kötü.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Valla, 2004 den 2009 modele kadar YBR'nin 12.5 Hp olduğu söylenir.

Hatta bunu doğrulayan verilerde buldum web'de, mesela; https://www.autoevolution.com/moto/y...r-125-2005-124

Fakat Yamaha'ya, Avrupalı sitelere baktığımızda 10Hp olduğunu görüyoruz.
    https://www.bikez.com/search/index.php
    https://www.bikez.com/motorcycles/ya...br125_2008.php

Biz de 2005 ve 2011 modelleri var. 2005 şimdi biraz eskidi.
    05, Esd'ye göre daha atik, fakat ben bunu karbüratöre bağlıyorum. Son hız aynı.
    Esd, 05'e göre bariz az yakıyor ama ilk kalkışlar, gaz açmada tepki 05'den kötü.
    bilgi paylaşımın için cok teşekürler demekki 2005 ile 2009 arası yarı çin yari japon muş şimdi ise tam çin çan çun olmuş herhalde birde şimdiki modellerde gümüş gri yok gerçi çoğu markalar artık gümüş gri cikarmiyurlar nedense iyi pazarlar arkadaşlar.
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Fakat aynı site 2009 model için 10 Hp demiş. Kendisini yalanlamış.

https://www.autoevolution.com/moto/y...r-125-2009-124

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler