Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06

benim gibi servise gitmekten hoşlanmayanlar için servis bakım tablosu. hangi kilometrede ne yapmanız gerek öğrenebilirsiniz.

not: tablo kendi imalatım olduğu için ufak tefek yazım hataları mevcut. idare edin artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba arkadaşlar bu gün çok mutluyum motorumu teslim aldım .pazar günü zulamı açıp depoyu full edicem ve ara sokaklarda gezicem belki yıkarım motoru bi iki resim çekip sizlerle paylaşırım
    motoru 3500 liraya aldım maslkatan 12 ay vade farksız taksit yapıldı

bu gün yaşadığım bişeyide payalaşmak istiyorum feriköyde giderken sağa dönüyordum hondada aldığım eğitimin etkisiylee oradaki tekniklerle kullanıyordum (yani virajda yatmak gibi) 25 km ile sağa dönerken bi baktım yerde su var ve motoru teslim aldığım ilk gün düştüm(anladımki ileri teknikler sokakta her zaman işlemiyor)

üzerimde korumalı mont vardı kaskımda takılıydı ama dizliğim yoktu .. dizimde ufak bi sıyrık var motorun koruma demiri motoru tuttu o çizildi ama motor çizilmedi kasta ufak bi sıyrık var bende en kısa zamanda sirkeciye gidip dizlik alıcam .fotoları en kısa sürede eklemeye çalışıcam

yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler ben gibi yapmayın düşersiniz

Alıntı tayyare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ben geçen hafta sıfır kilometre bi ybr aldım.Bunun rodaj devri ortalama ne zaman biter ve nasıl açmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. motosikletin çok güzel olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.sürüşü çok güzel gayet dengeli ve ufak tefek hataları kabullenebiliyor.gerçekten güzel
    kardeş öncelikle hayırlı uğurlu olsun bende yeni aldım sorularını cevabına gelince:
    rodaj devri el kitabına göre 1000 km de biter ama bunu yaparken ilk 0-150 4 bin devir,150-500 km 5000 devir,500-1000 km de 6 bin deviri geçmemelisin ayrıca aynı devirde uzun süre yol almıyorsun sürekli farklı viteslerde farklı devirlerde gitmek gerek ilk 1000 km bitince hemen servise git ve iyi bi bakım yaptır onlar ne yapılacağını bilir(yukarıdaki tablo çok ayrınıtılı onada bi göz at, teşekkürler fakir ama gururlu)

sana tavsiyem lastikler yeni oldupğu için sınırların yanına bile yaklaşma ben gibi oluyor sonra

arkadaşlar benimde bir sorum var:
    ben bu gün aldım ama acemiliğinde etkisiyle motoru baya hırpaladım 8 bin devirlere çıktım bide düşünce kötü oldu bu olay motora zarar veririmi?
    Kask tak!

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    geçmiş olsun godfather ayrıca hayırlı olsun yeni motosikletin kazasız belasız sürmeler dilerim
    lastikleri değiştrmek lazım diolar dün gittiğim seriste aynı şeyi söyledi..ıslak zeminde yol tutuculuğu az olduğu genelde değiştirdiklerini söyledi bende en kısa zamanda değiştircem tabi önce elime para geçmesi lazım motoru yeni aldığım için bendede beş kuruş kalmadı..
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    godfather hayırlı olsun
    ben istanbuldayım bendede siyah var karşılaşırız biyerde umarım..F.A.G. arkadaşım tablo için çok ama çok sağol ben 5000 km deki motorumu artık servise sokmama kararı aldım ilk yağımı ve bujimi geçen değiştirdim.Sadece hava filtresini temizlemek kaldı..
    Motorize Birlikler K.lığı......

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı shadowofspirit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    godfather hayırlı olsun
    ben istanbuldayım bendede siyah var karşılaşırız biyerde umarım..F.A.G. arkadaşım tablo için çok ama çok sağol ben 5000 km deki motorumu artık servise sokmama kararı aldım ilk yağımı ve bujimi geçen değiştirdim.Sadece hava filtresini temizlemek kaldı..
    rica ederim. insane arkadaşın yardımlarıyla servis kitabının italyanca versiyonunu edindik. şuan onun çevirisi ile uğraıyorum. bittiğinde hepimizin çok işine yarayacak ama biraz uzun sürecek gibi. zira yardımcı olacak arkadaş bulamadım. tek başıma yapıyorum. 350 sayfalık kitap. kitapta gerçekten çok faydalı bilgiler ve diyagramlar var. biter bitmez bu başlıktan paylaşacağım.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Fakir ama gururlu; çeviriyi merakla bekliyorum, gerçekten dediğin gibi kitapçıkta çok güzel bilgiler var en küçük parçanın yerine nasıl hangi açıkla takılmasından tutun aklınıza motorla ilgili ne gelirse o kitapçıkta mevcut, ah bir de ingilizce olsaydı :(
    morrigan, motorla bir sorunun olsa elbette elimden geldiğince yardımcı olurum ancak senin de söylediğin gibi rölanti ayarı gibi basit şeyleri YBR'nin kullanıcı kitabında dahi bulabilirsin ;)
    godfather, geçmiş olsun, yb nin lastiklerinin ıslak zemin için uygun olmaması bir yana yeni aldığın motorunun latiklerinin üzeri hala daha parlak ve yol tutuşu az olan bir kaplama ile kaplı olduğundan motorun yol tutuşunu fazla zorlama, yani şöyle ki aslında lastiklerin de bir rodajı var ve bu rodaj yaklaşık 500 km ;)

ugurozvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençler bugün saat 11:00 da ehliyet yazılı sınavına giriyorum..... dua edin

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    godfather bu ne hız?? motorun hayırlı olsun!! kazan geçmiş olsun. yalnız en azından şu arka lastiklerinizi bir an önce değiştirin.ıslak zeminde yol tutuşu yok oluyo resmen.arka lastiği geniş bi duro modeli takmıştım ben.sırf arkayı değiştirmeniz yeterli.güzel de duruyo doğrusu

Alıntı EMO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    godfather bu ne hız?? motorun hayırlı olsun!! kazan geçmiş olsun. yalnız en azından şu arka lastiklerinizi bir an önce değiştirin.ıslak zeminde yol tutuşu yok oluyo resmen.arka lastiği geniş bi duro modeli takmıştım ben.sırf arkayı değiştirmeniz yeterli.güzel de duruyo doğrusu
    muahaha sağokl bunuda acı bir tecrübe ile öğrendim zaten
    Alıntı ugurozvar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bende girdim o sınava 90 soruyu 30 dakikadan az bir sürferde yaptım soru başına 33 saniye ediyorben bu kadar hızlı öss de yapsam heralde birinci fln olurdum benmde sınavım iyi geçti trafiğe çok çalışmamıştım inşallah geçerim ne zaman açıklanıyor ? bu arada umarım seninde iyi geçömiştir
    Kask tak!

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    godfather;

"arkadaşlar benimde bir sorum var:
    ben bu gün aldım ama acemiliğinde etkisiyle motoru baya hırpaladım 8 bin devirlere çıktım bide düşünce kötü oldu bu olay motora zarar veririmi?"

öncelikle YBR kervanına katılan tüm arkadaşlara hayırlı olsun.belazız kazasız sürüşler dilerim.gelelim rodaj meselesi ve yüksek devirlere.ben de senin misal biraz hırpalamıştım.bu yüksek devirde ne kadar kullandığınla yakından ilgili.kısa süreler için bu hata bir daha tekrarlamamak kaydı şartıyla kabüllenilebilir.rodajda alakasız derecede yüksek devirde kullanılan motosikletlerde bir süre sonra ses oluyor.sübap be pistonlardan garip şıkırtılar diyebiliriz.ne olursa olsun ilk 1000 değil 1600km de dikkatli kullanın lütfen..

"sadece YAMAHA YBR her haliyle bu kadar mükemmeldir"
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

edirneybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar bende bi ybr kullanıcısıyım 4000 km de bi ybrm war sadece şehirdışı seyahatlerde kullanıyorum ve çok memnunum beni hiç yolda bırakmadı şimdiye kadar ybr mi seviyorum))

Motosikleti
    ya arkadaşlar bir sorum olcak..
    motoru boşa aldığımda yani yeşil ışık yandığında (N) debriyajı bıraktığım an beni öne atıyo motor vitesteyken bdebriyaj bırakılmış gibi...2 gündür bi kaç defa tekrarladı bu olay..nedeni ne olabilir? acaba ışıktamı problem var yoksa vitesmi geçmiyo..?

rapunzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr-125
    bence ışıkta sorun vardır ama farketmez her iki durumdada başına bişey gelmeden servise gidip baktırmakta fayda var. tecrübeliysen çok sorun yaratmaz ama elektrik kablolarındaki sorun başka sorunlarada yol açmadan baktır bence

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru boşa aldığımda yani yeşil ışık yandığında (N) debriyajı bıraktığım an beni öne atıyo motor vitesteyken bdebriyaj bırakılmış gibi...2 gündür bi kaç defa tekrarladı bu olay..nedeni ne olabilir? acaba ışıktamı problem var yoksa vitesmi geçmiyo..?
    Görünen o ki ikisinde de hata var, zira boşa aldığında ışık yanmalı ve vites boşa düşmüş olmalı. Sende hem ışık yanıyor hem de vites boşa düşmüyor. Bence en yakın zamanda servise götür motosikletini, ha motorun da eğer garantide ise para mara verme zira bu senin hatan değil ;)

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    o sorun benim başımada gelmişti.öyle durumlarda vitesi 1 e atıp.tekrar boşa aldığımda sorun düzeliyor

Motosikleti
    motor 1 haftalık..beni heran kazıklayabilrler acaip tecrübesisizim bu konularda..he bir de bazen 1.vitesteyken elim debriyajdayken üste ayağımla ittiriyorum kımıldamıyor yani ne 2ye geçiyor ne boşa geliyo, aşaı bastırıp tekrar tekrar denioyorum anca oluyor..valla sonix ya ben onu ayarlayamıyorum henüz yada gerçekten problem var 1.vitesten boşa alırken 2ye kaçıyo okadar yumuşak basmama rağmen sinir oldum boşa almaya çalışmaktan..artık boşta ışığı yanarken elimi debriyajdan çekmeye tırsmaya başladımpara almazlarsa götürim yarın servise..peki adam denerken böyle bir olay olmazsa nolcak bir şey yok deyip yollarmı?

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    motoru ilk aldığım zamanlar daha sık yapıyordu ama motoru kullandıkça o sorun azaldı.şimdi hiç yapmıyor.
    motor dururken vites girmiyorsa motoru ileri geri yap.sonra vitese at.

serviste ücret alınacağını sanmam.çünkü senlik bir sorun değil.motordan kaynaklanan bir olay

---
    şehirarası karayoluna çıkmıştım.yol düz trafikte yoktu.motoru bi deniyeyim dedim 115-120 km/h hıza ulaştı.yanlız yolun sağ ve solu açık oluğundan rüzgardan etkilendim baya

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olay benim başıma bi kere geldi şimdiye kadar. yeni aldığım dönemlerdi. sebebini araştırmıştım debriyaj (şanzıman) müşirinden kaynaklanabilir demişti sanayide ustanın biri. çok sık tekrarlıyorsa servise götürmende fayda var. bikaç kere olduysa biraz daha bekle. vites geçirememe konusunada daha önce değinmiştim

Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğiniz gibi motor yağı aynı zamanda şanzımanı da yağlıyor. muhtemelen mobil kullanıyorsunuz. aynı özellikte farklı bir marka motor yağı deneyin bende işe yaramıştı. birde en önemlisi motosiklet hala hareket halindeyken 1e geçirin. durduktan sonra geçirmek zor olur. yinede mecburen yüksek viteste durduysanız debriyajı kavrama noktasına kadar bırakın sonra tekrar sıkın geçecektir. yinede geçmezse bu hareketi bikaç kere daha tekrarlayın. yinede geçmiyosa atın o motoru artık

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Alıntı ugurozvar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o sınava girdim, bahçeli de deneme lisesin de, belki aynı yerde girdik. Şu ehliyeti alsam da bi an önce ben de ybr mi alıp yollara koyulsam ....

edirneybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A2 sınıfı ehliyet almak için 17 yaşını doldurmuş olmakmı gerekio tam olarak bilen warmı?şuan 17 yaşının içindeyim fakat doldurmadım mesela ben şubattın 15 in de doldurucam 17 yaşımı .şubatın 16 sında gidip başvurabilirmiyim beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim__?
    lastiği yakın ruhunuzu deil:)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler