Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    rapunzel, ek iki sis farı ile halledebiliyorsun işini, bu topicte bir arkadaş yapmıştı hatta.
    http://www.motosiklet.net/forum/show...ght=sis+far%FD link de budur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm dostum hoşgeldin sen ve aramzıa katılan diger yeni üyeler.Senin bu halde kaca patladı acaba bide izmirde nerden aldın biz torbalıdan aldık pahalıya geldi bizimkisi ama sen nerdesin eger dilersen belki gorusuruz burdan bütün izmirdeki arkaşalarada duyurayım bari saygılar,,,

bulusuruz tabikide cok isterim ama bugun alim satim vs birde kullanmayi ogrenmem gerekecek biraz zaman lazim yani...

ege dis hek. de okuyorum yine bizi okuldan mezun bir bayandan aldim ama bizim okuldan birine satmak istedigi icin aksesuarlarida hediye etti sagolsun bu haliyhle 2-900

izmirdeki ve diger ybr sahipleri ile gorusmek dilegiyle..
    Ege Dis Hek Fak

yamahayasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gdm

hoşgeldin motorun hayırlı olsun tekerin yoldan çıkmasın

fuaterc ön siperliği nereden aldın çok manyak bişi olmuş
    BAŞLAMAK HATAYDI BAŞLAYAMAMAKSA IZDIRAP

fuaterc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuaterc, resimler çok güzel olmuş, eline sağlık. Ben de YBR'yi enduro touring olarak kullanmaya çalışıp o şekle sokmaya niyetlenenlerdenim yani bizim kafalar aynı
    Ben yakında iki tane soft yan çanta alıcam, inşallah elcik korumaları da alıcam, hattaalıp takmadığım ısıtmalı elciklerim bile var

Benim enduronun da bir resmini koyayım

adamımsın insane
    benim motor hayali ama sen hayallarini 3. boyuta dökmeye başlamışşın.
    ah bi de ben başlaya bilsem..
    senin rüzgarlık 100 civarı işe yarıyor mu.? benim istediğim rüzgarın kafamın üzerinden kaskımı yalaması... onun için büyük bi rüzgarlık düşündüm..
    ENDURO TURİNGÇİ YBRcilere SELAM OLSUN

Alıntı yamahayasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin motorun hayırlı olsun tekerin yoldan çıkmasın

fuaterc ön siperliği nereden aldın çok manyak bişi olmuş
    SELAM YAMAHAYASİN..
    sağol arkadaşım da benim motor daha hayali..
    yani bu foto montaj...
    böyle yapma hayalim var...

ön siperlik honda deuville den alıntıdır. o tarz bulunur ama sanırım

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    fuaterc, benim aldığım rüzgarlık çok büyük bir ürün değil. Ben hem işlevsel hem de görsel olarak beni tatmin etsin diye böyle ufak bir model aldım. İşlevsel olarak kaskın üzerinden rüzgarı geçiremiyor çünkü uzun değil ama ayar yapılabildiğinden en rahat konuma alabiliyorsun, ben bunun bir 5-8 cm daha uzununu yaptırmayı düşünüyorum belki o zaman senin istediğin gibi olabilir.
    Bu arada öndeki rüzgarlığın olması ve olmaması arasında oldukça fark var, rüzgarlık yokken hız 80'i geçti mi rüzgar can sıkarken şimdi çok daha rahatım ;)

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Rüzgarlık önemli arkadaşlar. Daha öncede bu konuda bi mesaj atmıştım. Sürüşte yaşayacağınız zorluk bir yana ciğerleriniz için son derece tehlikeli rüzgar, bunun bana bizzat motor deneyimi olan hekim arkadaşlar söyledi. Siz fark etmeden zatüre vs olmanız içten bile değil. Tabi bunun içinde ybr ye rüzgarlık takdırmak gerekli bence mutlaka. Bir de şu sis farı olayı, ne kadar çok görürlerse bizi o kadar güvende oluruz trafikde, bu nedenle kesin ek aydınlatma gerekiyo. Henüz ybr mi almadığım için başınızı ağrıtmıyorum ama yakında hepinizden tek tek rüzgarlık dı sis farı idi bilgi marka fiyat vb. isteyecem ben de takdıracam. Yolunuz açık olsun ...

merhaba arkadaşlar bu gün çok mutluyum bu sevincimi ilk sizlerle paylaşmak istiyorum uzun zamandır bu konuya mesaja tmasamda baya uzun süredir takip ediyorum neyse:

bu gün maslak yamahadan ybr 125 imi aldım şansıma ellerinde 3 tane siyah vardı bana anahtar teslim 3.5 bin liraya mal oldu korumalıkları hiç saymıyacağım bile şu anda ekonomim büyük yüke girdi ama çok mutluyum . cuma günü teslim alıyorum yarın ve perşembe motor eğitimine katılıcağım ,hafta sonu resimlerimizi eklerim kara incimle
    Kask tak!

fuaterc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun godfather. güle güle kullan 0 ybr resimleri bekliyoruz.

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    selam dostlar uzun zaman oldu yazamadım ybrlerini yeni alan arkadaşların ve tüm ybr ci arkadaşlarıma kazasız belasız sürüşler dilerim..

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    arkadaşlar ben panik frende o panikle nedense arka freni sıkamıyorum ne yapmam lazım :(..
    Motorize Birlikler K.lığı......

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Paniklememen lazim sanirim..Dikkatli olmak lazim motor sürücülüğü panik olaylarını affetmek.Daha doğrusu motorlar affetmez..
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    herkese selam bende yeni siyah ybr mi aldım geçen hafta nezmndır motosiklet istiyordum hem fiyatı hem kalıtesi bakımından ybr 125 bendeki bütün rakiplerini eledi vitesli motoru ilk kez kullanıyorum ama çabuk alıştım süper çok eğlenceli..shadowofspirit bende arka frene alışamadım nedense henüz devamlı önü kullanıyorumda oda belli bi hıza çıkınca sırf onu kullanmakta biraz sakat oluo heralde dimi?
    şu motor devriyle ilgili bi kaç sorum olacak benimde baya konuşulmuş gerçi bu konu içinde..motoru aldığım yer 1000km dolmadan 5000 deviri geçme ve 2 kişi binme dedi elimden geldiğince 5000devir olayını uygulamaya çalışıyorum ama ozmnda trafikte güçlük çekiyorum 4.viteste 60 km hız yapıyorum 6 bin devirde buda beni zor duruma sokuyo 80-90la giden araçların yanında..Siz ilk 1000 kmde motoru 5000 devir civvarındamı kullandınız? buna uymazsam herhangi bir sorun çıkarmı acaba?
    Motora hangi aksesuarları (lastik far ikaz lambası vb..) takmamı önerirsiniz trafikte daha belirgin ve daha güvenli sürüş için?
    Son olarak bir sorum daha olacak motoru aldığımdan beri ilk çalıştırdığımda gaz verdiği anda stop ediyo ve bunu 10 kez falan tekrarlıyo motor ısınmış olduğu halde bu daha nekadar sürer?

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    morrigan motorun hayırlı olsun. motor devri ile ilgili sorunun cevabı kullanma kılavuzunda mevcut. buna uymazsan motorun ömrü kısalır. aksesuar konusuna gelince herhangi bir extra far veya ikaz lambasına ihtiyacın yok. bunun yanında koruma demiri(görüntüyü bozsada gerekli), geniş bir rüzgarlık(özellikle uzun yolda çok faydasını görürsün), kaliteli bir top case öneririm. lastik konusu ise önceki sayfalarda çokça tartışıldı bir gözatmanı öneririm. gaz verdiğinde stop etme sorunu muhtemelen rölanti ayarsızlığından kaynaklanıyor. 1400 - 1600 devirde olması gerek.

onur87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamana Dt 125- KTM EXC 250
    Bu motora M direksiyon takan varmı? bence çok hoş duruyor.
    Enduro Dalaman

www.facebook.com/dalamanenduro

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    akşam başka güzel

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    YBR her zaman başka güzeldir...
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı shadowofspirit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben panik frende o panikle nedense arka freni sıkamıyorum ne yapmam lazım :(..
    Dostum gecenlerde yaptıgın kaza icin büyük geçmiş olsun sana ve morrigan ve diger ybr kullanıcılarına tavsiyem arka firenden önce motor firenine alışın alıştıktan sonra motor freni ile yawaşlaması cok zevkli oluyor Gb deki gibi hissediyorsum kendimi
    Bende ilk başlarda ön freni kullanıyorsum ama alıştıktan sonra problem kalmıyor

Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulusuruz tabikide cok isterim ama bugun alim satim vs birde kullanmayi ogrenmem gerekecek biraz zaman lazim yani...

ege dis hek. de okuyorum yine bizi okuldan mezun bir bayandan aldim ama bizim okuldan birine satmak istedigi icin aksesuarlarida hediye etti sagolsun bu haliyhle 2-900

Sende alışıncaya kadar bende ehliyet alırım işallh bugun gazimire kardeşimi bırakmaya gitiim polis arabası önimden gidyordu ilerdede cevirme yaptı allhtan durdurmadı polisin yanından süzülüverdim(ehliyet olmadan sürmek cok kötü bir duygu yaww)
    herkese sevgiler

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım bende ege iktisattayım hayırlı olsun motorun bir problemin olursa yardımcı olurum
    Ride your way

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    fakir ama gururlu cevabın için teşekkür ederim..tankpad ve topcase ne acaba?ayrıca bu filelerden nerde bulurum herhangi motosiklet satan bir yerden alabilir miyim?ilk aracım olduğu için pek bir tecrübe ve bilgim yok.bu rölanti ayarını yaptırmak için herhangi bir yamaha yetkili servisine gitsem oluyor değilmi?yani motoru aldığım yere gitmek zorunda değilim..ayrıca ücret isterlermi yoksa garanti kapsamınamı girer rölanti ayarı ?
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Pıerzig ve ultraukala cevabınız için sağolun dostlarım..3 aydır kullanıyorum ama demekki pişmek için birazdaha zaman var ha...
    Motorize Birlikler K.lığı......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler