Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    koçfinans hızlı kredi esmoto yamaha bayisiyle anlaşmasını bitirsin gri ybr mi çakicem hemen herşey hazır ama;
    motorkoruma demiri
    topcase
    alıcam bide ybr ye tankpad yakışırmı
    allahın izniyle bide mont pantolon aldınmı hiççççbir eksiğim kalmıyor çk güzel olcak çokk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı kanunisultan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koçfinans hızlı kredi esmoto yamaha bayisiyle anlaşmasını bitirsin gri ybr mi çakicem hemen herşey hazır ama;
    motorkoruma demiri
    topcase
    alıcam bide ybr ye tankpad yakışırmı
    allahın izniyle bide mont pantolon aldınmı hiççççbir eksiğim kalmıyor çk güzel olcak çokk
    koruma demiri çok pahalı birşey değil zaten.alırken bayiye söylüyorsun takıp veriyorlar. 20-30 ytl gibi bir fiyatı vardı.
    ben küçüklerinden bir tankpad taktım, gayet de güzel oldu.
    ybr ye gidecek bir topcase de 100 ytl civarında. 130 ytl den fazla vermezsin.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    ben koruma demirlerini kalite kalite biliyordum...
    tankpad de güzeldurduysa bende takıyımgüzel bişey
    topcasede 110 euro ya kappa çanta düşündüm üstü metalik gri altı siyah muradd abim taktırdı hoşuma gitti baya acaba istanbulda ne kadar 3 hafta içinde gelıcem ordan alma ihtimalide var topcaseyi piyası biliyomusun

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadaslar sizlere bişey sormak istiyorum.Genel olarak devir saatine bakarak mı otomobil-motor kullanırsınız?Hissederek kullanmak bana daha fazla zevk veriyor.Motorun ne istediğini anlamak daha hoşuma gidiyor?motor derken motoesiklet deil!
    AKIN FİDAN

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sizlere bişey sormak istiyorum.Genel olarak devir saatine bakarak mı otomobil-motor kullanırsınız?Hissederek kullanmak bana daha fazla zevk veriyor.Motorun ne istediğini anlamak daha hoşuma gidiyor?motor derken motoesiklet deil!
    ÖNCEDEN DEVİR SAATİMİ VARDI BE YAUU DEVİR BİZİM KALBİMİZİN ATIŞI TABİKİ HİSSEDEREK ATMAK DAHA GÜZEL
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farkedilecek kadar bir açılma olmaz zaten. vites değiştirmek için biraz erken davranıyorsun gibi geldi bana. ben genelde 8000 devirde değiştiriyorum. 10binde redline a girdiğini düşünürsek normal sanırım.
    Cvabın icin cok sagol dostum ama ben mert arkadaş gibi düşünüyorum Çünkü motorun vites istedigini ben 6-7ooo devirdeyken hissedirum 8ooo'deyken bile cok bagırıyo dedigimi anlamışsınızdır.Neyse herkese

Alıntı mert ybr 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNCEDEN DEVİR SAATİMİ VARDI BE YAUU DEVİR BİZİM KALBİMİZİN ATIŞI TABİKİ HİSSEDEREK ATMAK DAHA GÜZEL

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    efet arkadaslar devir saati olayı tamamen şoförleri tembelliğe itiyor..Geçen gün arkadaslar araba ile 300km falan yaptık biraz uzun yol 6aylık ehliyeti var gözü hep devir saatinde dedim napiyosun sen yola baksana vites geçişleri için napicam başka dedi.bende ii ozaman sen kendini kandırmaya devam et dedim.Tamam devir saati teknoloji iidir güzeldir ama tembelliktir birazda haksız mıyım?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim...
    AKIN FİDAN

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    efet arkadaslar devir saati olayı tamamen şoförleri tembelliğe itiyor..Geçen gün arkadaslar araba ile 300km falan yaptık biraz uzun yol 6aylık ehliyeti var gözü hep devir saatinde dedim napiyosun sen yola baksana vites geçişleri için napicam başka dedi.bende ii ozaman sen kendini kandırmaya devam et dedim.Tamam devir saati teknoloji iidir güzeldir ama tembelliktir birazda haksız mıyım?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim...
    nasıl böyle bir çıkarım yaptınız hayret doğrusu. devir saatini kullanmayacaksam neden ordaki. sökün ozaman devir saatlerini ağırlık yapmasın. ayrıca bu motosiklet arkadaşlar otomobil gibi kullanmak uygun olmaz. devirli (uygun devirde) kullanmak hem yakıttan tasarruf eder hemde motoru rahatlatır.

ManyAak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten nasıl böyle bir sonuç çıkardın hayret doğrusu devir saatine bakmak bana zevk veriyor bi kere ben araba sürerken bile hız göstergesinden çok devir saatine bakıyorum motorda da durum deişmiyor
    2 tür insan daima açtır:1.si bilimi arayan 2.si ise PARAYI::sas::

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS

yağ buji seçimi eniyi performans

Yamahayasin cevabına teşekkürler.ben ybr ye zevk için biniyorum ve en iyi performansı alabileceğim denenmiş yağlardan ve bujilerden burada bilgi paylaşımı yapalım istiyorum.her kes performans konusundaki değerlendirmeleri yazarsa mutlu olurum.Bazı arkadaşlar kitapçık var demişler.Her iki kitapçığıda okudum tavsiye edilen yağ cinslerinen bujiye kadar farklı isimler vermişler.Ben 6 seili orjinal buji yerine 7 numaralı olanı kullandım pek fark hissedemedim .Yalnız 10-40 magnatek le çekişten pek memnun değilim.Bunlarda benim yorumlarım.Yokuşaşağı 120 kilometre düzyolda 110 kilometreyi bu yağ ve buji ile görebiliyorum.Rüzgar etkisiyle bu 85 civarına kadar gerileyebiliyor.10000 devirde 110km gösteriyor.Bu devri yapan bir motosikletin bunu sürekli tutamaması bence yağ buji karbiratör ayarlarından kaynaklanır diye düşünüyorum.Bu arada İzmirde bir kurye arkadaş 20-50 kullandıklarını düz yolda 130 yaptıklarını motorun 10000 den sonra asıl çekiş ve süratinin arttığını söylüyor.Biriside bizim motorlarda mineral yağların daha iyi performans verdiğini söyledi.Fikirlrinizi bekliyorum.selamlar.ybr süvarisi ASUVARA
    YBR SÜVARİSİ

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar bugün giydiğimiz korumaların ne kadar faydalı olduğunu yine öğrendim..Etilerde yol tıkalı arabalar 10 ile giderken ben sağlarından 20 ile geçiyordum.Birden megan ın birisağa kırdı bilmiyorum ama ben telaşla arka freni nedense sıkamıyorum asıldım ön frene kaydı biraz tam duracaktı arabanın lastiğine koruma demirim çarptı motor cup yana yattı bende üstünden düştüm hemde kolumun üstüne güzel olan taraf tam kol korumasının denk geldiği yeri vurmuşum yere yumuşacık hiçbişi olmadı..Baya bi dua ettim yapana.motorun sadece koruma demiri eğildi biraz yana dooru bende birşey yok allahtan.Yeni kaskımıda almıştım kafamdaydı nolan n 102 bir abim 3 ay önce almıştı 250 ytl ye ondan aldım süper birşey darısı tüm mt ci ve ybr ci arkadaşlarıma
    Motorize Birlikler K.lığı......

fuaterc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dayı bu verdiğiniz resmin rengi niye insan dışkısını temsil eder bir renk teşkil ediyor

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    hangi resim???
    Motorize Birlikler K.lığı......

fuaterc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar. ben çömez üyelerdenim
    motormanyaa olarak kendime Yamaha YBR yi seçtim
    Ama genel olarak Enduro-Turing modellerden hoşlanıyorum.
    bu nedenle Ybr yi isteklerime göre biraz Fotoşopladım.
    Beğenilerinize sunuyorum

Yaptığım Değişiklikler:
    -ön rüzgarlık
    -tekerler
    -el rüzgar korumaları (öbür adı herneyse işte)
    -yan çanta
    -arka çanta

Buyruuunn.... bu da benden ybrcilere

tamam hangi resim olduğu önemli değil.
    aslı öyledeğil miş...

Yaptığım ybr nasıı?

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl böyle bir çıkarım yaptınız hayret doğrusu. devir saatini kullanmayacaksam neden ordaki. sökün ozaman devir saatlerini ağırlık yapmasın. ayrıca bu motosiklet arkadaşlar otomobil gibi kullanmak uygun olmaz. devirli (uygun devirde) kullanmak hem yakıttan tasarruf eder hemde motoru rahatlatır.
    Aynı şey arabada da geçerli yalnız uygun devirde kullanmak hem motoru yormaz hemde yakıttan tasarruf sağlarsınız.Ozaman eski araçlar ve motorlar da olmayan devir saatleri ile nasıl kullanıyorlarmış
    Sana kullanma diyen yok zevkler kişiye özeldir haksızmıyım?Ben gerçekten hissederek kullanamyı seviyorum.Dene sende istersen sende bir süre sora alıştıktan sora sesini duyarak motorunun kaçıncı devirde olduğunu tahmin edebileceksin.Sadece biraz zaman gerektiriyor bu.Nerede ve ne zaman vites isteyeceğini devir saatine bakmadan da anlamak okadar zor deil.Sadece zamana bağlıyorum.Biraz alışmak.Ama çok daha zevkli sürüşlerin önünü açacaktır.
    AKIN FİDAN

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Fuaterc, resimler çok güzel olmuş, eline sağlık. Ben de YBR'yi enduro touring olarak kullanmaya çalışıp o şekle sokmaya niyetlenenlerdenim yani bizim kafalar aynı
    Ben yakında iki tane soft yan çanta alıcam, inşallah elcik korumaları da alıcam, hattaalıp takmadığım ısıtmalı elciklerim bile var

Benim enduronun da bir resmini koyayım

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    merhaba ssevgili ybr sahiperi ve sevenleri )

cok mutluyum uzun uzun anlatmak isterim oykumu bende ,belki bunun icin yeni bir konuda acabilirim ama once takip ettigim bu ybr grubuna keyfli olmamin nedennini acmak istedim ...

izmirdeyim, uzun suredir(2yil) arastirdigim ogrendigim seylerden sonra bu hobime girisi yaptim ,

170km de
    gri
    k35 canta kappa
    koruma demiri
    alarm
    lazer kask

YBR!!

bende aranizdayim 1-2 gun icinde devir teslim islemlerini halledip fotograflari koymayi iple cekiyorum ..

gorusmek uzere
    Ege Dis Hek Fak

rapunzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr-125
    herkese selam,
    bu 120 km hız yapan arkadaşlara sormak istiyorum, o kadar hızlandıktan sonra nasıl duruyosunuz? paraşüt filan lazım gibi

bide ben trafiktede önümdem çok arkama bakıyorum, çünkü devamlı birileri dibime kadar gelip ya aniden önüme kırıyolar yada sanki ben yokmuşum gibi üstüme üstüme gelip sıkıştırıyolar, siz ne yapıyorsunuz??

son olarakta ybr 125 in farları bana yetmiyor, foruma baktım ama hiç öneri göremedim, farı toptanmı değiştirmek lazım yoksa ampulu değiştirsek yetermi??

şimdiden teşekkürler herkese keyifli sürüşler

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı rapunzel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam,
    bu 120 km hız yapan arkadaşlara sormak istiyorum, o kadar hızlandıktan sonra nasıl duruyosunuz? paraşüt filan lazım gibi

bide ben trafiktede önümdem çok arkama bakıyorum, çünkü devamlı birileri dibime kadar gelip ya aniden önüme kırıyolar yada sanki ben yokmuşum gibi üstüme üstüme gelip sıkıştırıyolar, siz ne yapıyorsunuz??

son olarakta ybr 125 in farları bana yetmiyor, foruma baktım ama hiç öneri göremedim, farı toptanmı değiştirmek lazım yoksa ampulu değiştirsek yetermi??

şimdiden teşekkürler herkese keyifli sürüşler
    walla ben de farlardan şikayetçiyim.
    çözüm bulan varsa yazsın.
    + ben 130 yaptım, yol boşsa duruluyo ama bu motor o hızın motoru değil.

saygılar...

bu arada rapunzel, hoş geldin
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ssevgili ybr sahiperi ve sevenleri )

cok mutluyum uzun uzun anlatmak isterim oykumu bende ,belki bunun icin yeni bir konuda acabilirim ama once takip ettigim bu ybr grubuna keyfli olmamin nedennini acmak istedim ...

izmirdeyim, uzun suredir(2yil) arastirdigim ogrendigim seylerden sonra bu hobime girisi yaptim ,

170km de
    gri
    k35 canta kappa
    koruma demiri
    alarm
    lazer kask

YBR!!

bende aranizdayim 1-2 gun icinde devir teslim islemlerini halledip fotograflari koymayi iple cekiyorum ..

gorusmek uzere
    Slm dostum hoşgeldin sen ve aramzıa katılan diger yeni üyeler.Senin bu halde kaca patladı acaba bide izmirde nerden aldın biz torbalıdan aldık pahalıya geldi bizimkisi ama sen nerdesin eger dilersen belki gorusuruz burdan bütün izmirdeki arkaşalarada duyurayım bari saygılar,,,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler