Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı mcmufti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum 15 binde buji hiç değişmedi değiştirmem gerekir mi? Değişecekse hangi marka takmam gerekli iridyumlu iyi bir tercih olur mu?Teşekkür ederim.
    Iridyum buji olabilir. Her 10 bin km de bir buji değiştirseniz güzel olur. Ben en son değiştirdiğimde iridyum buji takmıştım. Ustanızıda buji başına baktırın her hangi bir sıkıntısı var mı diye iyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    evet arkadaşlar bu perşembe bayram için memleketime gideceğim. istikamet manisa soma- konya olacak yaklaşık 500 km civarı. neler yaptım ve neler yapacağım ; maxem 45 lt çanta aldım montaladım çok kullanışlı ve gösterişli uzun yolda eşyalarımın yarısını bu çantaya koyacaım..
    20 tl ye buji aldım delta force motosikletim 5 bin km. ama uzun yol yapcağım için bujimi değiştireceğim ve eski bujimide yedek olarak yanımda tutacağım. ayrıca motor yağını da değiştiriyorm. castrol 20w40 yağ aldım. ve ayrıyetten subap ayarlarını yaptıracağım ..
    zincirleri gaz yağı ile temizleyip zincif yağ spreyi ile güzelce yağlayacağım ve spreyimi yanımda götüreceğim bu önemli...
    birde depoyu full leyecğim uzun yolda ne kadar yaktığını hesaplamak istiyorum.
    ilk defa bu kadar km uzun yola gideceğim etrafımdan aldığım tepkiler kesinlikle motor ile bu kadar km yol gitmememi söylüyorlar , bende denemek görmek ve yaşamak istiyorm zorda olsa sıkıntılı da olsa bu yola gideceğim ... selametle

çok rahat gidersiniz,100 kmde bir mola veriniz,lastik tamir köpüğü alınız,yola erken güneş yükselmeden çıkınız,geçen hafta sonu non stop 400 km yaptım ben bittim ybr bitmedi..selametle..

Abiler herkese hayirli gunler ve iyi surusler ybr nin eski kasasindan almayi dusunuyorum antalyada oturuyorum ve bi kac sorum olucak cevaplarsaniz cok sevinirim
    1)Parca fiyatlari nasil eski kasasi icin
    2)İlk motorum olicak Insallah temizini bulmak zormudur
    3)Antalyada goturebilicegim bildiginiz guvenilir ve gecirmeyen bi usta varmi
    4)Ögrenciyim ve ispartada kaliorum ama ailem antalyada kaliyor bana bakimlari cok maliyetli olurmu
    5)Kac bin km kadar almaliyim
    6)Kronik bi problemi varmi
    7)Laatikleri aldiktan sonra degistirmek gereklimidir?
    Simdiden cevaplayan herkese tesekkur ederim keyifli ve saglikli surusler

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    2008 model Yamaha Ybr 125cc
    30.06.2016 sigorta yatırdım. ergo 519TL 3 taksit.
    yaş:38 İstanbul Plaka ve ikamet, 18 yıllık ehliyetliyim hiç kaza yok, 7. basamaktayım

Geçen sene ergodan 99tl ye yaptırmıştım. Bu resmen soygun.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    Arkadasm tam simdi bende sigortacidaym resmen soygun 2011 model yaş 26 672tl diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Arkadaslar uygun fiyata sigorta yaptran varmi hangi sigorta yaş ve motorsiklet modelini yapip bize yardımcı olurmusunz benim arkadaşm otomabil oldı sigortaya 979 tl vermiš bu ne ya motorsiklet bile taksi kadar sigorta kesiyolar

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    gecen sene temmuz ayinda ybr aldim sigorta yaptirmak icin cok yer dolastim 700 diyen oldu 500 diyen 300 diyen ama ben hala fiyat almaya dolasmaya devam ettim sonucta altimda motosiklet var bir günümü sigortacilari dolasmaya ayirdim en sonunda 139 tl ye yaptirdim arkadaslar size tavsiyem.dolasin her yere sorun 3 hafta sonra sigortam doluyor yaptiranlar yuksek paralara yaptiriyorlar bakalim.bana ne cikacak

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın hacım daha 17 bindeyiz bakalım nolacak satıp cbr250r alasım var...
    10 binde 2012 çanta koruma demiri var,s ifir gibi Pirelli lastik. Var 4,5 verene veririm..milletin mali kıymetli sifiri 6 bin 4 yaşında motora 5 bin istiyorsunuz insan gerçekten hayret ediyor

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı sürgün70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaþlar bu perþembe bayram için memleketime gideceðim. istikamet manisa soma- konya olacak yaklaþýk 500 km civarý. neler yaptým ve neler yapacaðým ; maxem 45 lt çanta aldým montaladým çok kullanýþlý ve gösteriþli uzun yolda eþyalarýmýn yarýsýný bu çantaya koyacaým..
    20 tl ye buji aldým delta force motosikletim 5 bin km. ama uzun yol yapcaðým için bujimi deðiþtireceðim ve eski bujimide yedek olarak yanýmda tutacaðým. ayrýca motor yaðýný da deðiþtiriyorm. castrol 20w40 yað aldým. ve ayrýyetten subap ayarlarýný yaptýracaðým ..
    zincirleri gaz yaðý ile temizleyip zincif yað spreyi ile güzelce yaðlayacaðým ve spreyimi yanýmda götüreceðim bu önemli...
    birde depoyu full leyecðim uzun yolda ne kadar yaktýðýný hesaplamak istiyorum.
    ilk defa bu kadar km uzun yola gideceðim etrafýmdan aldýðým tepkiler kesinlikle motor ile bu kadar km yol gitmememi söylüyorlar , bende denemek görmek ve yaþamak istiyorm zorda olsa sýkýntýlý da olsa bu yola gideceðim ... selametle
    o yag yerine castrol 10/50 tam sentetik yag tavsiye ederim o yag biraz kotu diye duydum. o olmazsa 10/40 yari sentetik koyun

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 binde 2012 çanta koruma demiri var,s ifir gibi Pirelli lastik. Var 4,5 verene veririm..milletin mali kıymetli sifiri 6 bin 4 yaşında motora 5 bin istiyorsunuz insan gerçekten hayret ediyor
    Hocam insanın gözü gibi baktığı bir malın değerini yüksek istemesi normal. Nasibi varsa satılır yoksa fiyat aşağı çekilir zaten

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd 2011
    Arkadaslar uygun fiyata sigorta yaptran yokmu bana bi fiyat verirmisiniz

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    evet arkadaşlar bu perşembe bayram için memleketime gideceğim. istikamet manisa soma- konya olacak yaklaşık 500 km civarı. neler yaptım ve neler yapacağım ; maxem 45 lt çanta aldım montaladım çok kullanışlı ve gösterişli uzun yolda eşyalarımın yarısını bu çantaya koyacaım..
    20 tl ye buji aldım delta force motosikletim 5 bin km. ama uzun yol yapcağım için bujimi değiştireceğim ve eski bujimide yedek olarak yanımda tutacağım. ayrıca motor yağını da değiştiriyorm. castrol 20w40 yağ aldım. ve ayrıyetten subap ayarlarını yaptıracağım ..
    zincirleri gaz yağı ile temizleyip zincif yağ spreyi ile güzelce yağlayacağım ve spreyimi yanımda götüreceğim bu önemli...
    birde depoyu full leyecğim uzun yolda ne kadar yaktığını hesaplamak istiyorum.
    ilk defa bu kadar km uzun yola gideceğim etrafımdan aldığım tepkiler kesinlikle motor ile bu kadar km yol gitmememi söylüyorlar , bende denemek görmek ve yaşamak istiyorm zorda olsa sıkıntılı da olsa bu yola gideceğim ... selametle
    N e yaptın Sürgün geldin mi memlekete? Sağ mısın esen misin?

@jonvolkan

Selam hocam nasıl gidiyor İnazuma ile hayat

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı Harun Çelebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @jonvolkan

Selam hocam nasıl gidiyor İnazuma ile hayat
    Aleyküm Selam. Çok mesudum . Senin nasıl gidiyor? Olmazsa seneye Inazumayı sana verelim. Biz yeni ufuklara yelken açalım.

Ybr ile çok iyi gidiyor çok iyi anlaşıyoruz, ama Bundan sonra ki basamağı Mt 07 olarak düşünüyorum ama senin İnazuma ya kefil olabilirim
    jonvolkan bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Nc 750 X benim için uygun bir final motoru olur sanırım.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Selam arkadaşlar.Ybr lerimiz için zincir dişli set olarak hangisini önerirsiniz?Ayrıca lastikleri de Metzeler Me 22 lerle yenilemeyi düşünüyorum.Hazir arka lastik zincir vs degisirken arka balatayı da degistireyim diyorum.25bin km oldu artik bir yenilenmeye gidelim Zincir dişli ve balata için tavsiyelerinizi ve Me 22 hakkında yorumlarinızi rica ediyorum.

Motosikleti
    2015 esd ybr 125
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N e yaptın Sürgün geldin mi memlekete? Sağ mısın esen misin?
    çok şükür sıkıntı yok memlekete gittim geldim. 9 gün tatilim vardı. ybr bizi yolda bırakmadı sıkıntısızca gittim geldi. 600 gidiş + dönüş 1,200 km net yol yaptım.. uzun yolda yakıt da ölçtüm. 45 lira = 410 km yol gittim. bir kaç lira + - olabilir. hızımı sabit tutmaya çalıştım 90 hızla seyr ettim. sadece sollamalarda hızımı 115 lere çıkardım birde kamyoncuları sollarken hızlandım. bunların harici 90-100 arasında gittim gerçekten yakıt fark etti. 150 km de iki sefer dinlendim molalarım 40 dk. verdim. daha sonra 300 km yi ise iftara yetişmek için tek seferde bastım hızımı da 100 ün üzerine çıkardım iftara ytişmek için. ybr 300 km hiç dinlenmeden yol aldı gerçekten çok kaliteli bir motosiklet... daha yazacak çok şey var..

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    çok şükür sıkıntı yok memlekete gittim geldim. 9 gün tatilim vardı. ybr bizi yolda bırakmadı sıkıntısızca gittim geldi. 600 gidiş + dönüş 1,200 km net yol yaptım.. uzun yolda yakıt da ölçtüm. 45 lira = 410 km yol gittim. bir kaç lira + - olabilir. hızımı sabit tutmaya çalıştım 90 hızla seyr ettim. sadece sollamalarda hızımı 115 lere çıkardım birde kamyoncuları sollarken hızlandım. bunların harici 90-100 arasında gittim gerçekten yakıt fark etti. 150 km de iki sefer dinlendim molalarım 40 dk. verdim. daha sonra 300 km yi ise iftara yetişmek için tek seferde bastım hızımı da 100 ün üzerine çıkardım iftara ytişmek için. ybr 300 km hiç dinlenmeden yol aldı gerçekten çok kaliteli bir motosiklet... daha yazacak çok şey var..
    Ybr gider de siz iyi dayanmışsınız üzerinde. En uzun 150 km gittim gün içinde. 2 gün biyerlerim ağrıdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Bi sorunum var arkadaşlar.

80-100 km arası hızla giderken gazı yavaşça bıraktığımda motor 1 saniyelik boğuluyor (elektrik keser gibi) sonra devam ediyor.
    Sadece 1 saniyeden daha az bi kesilme. Sonrasında hiç bir sıkıntı yok. Gazı birden bırakırsam zaten motor yığıldığı için farkedilmiyo.
    Acaba bu sorun nedir?

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Zincir disli lastik degisen yok mu yaa?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler