Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Üstad benim Ybr ye maxem SL 45 mark amodel bir topcase takmıştım. Müthiş yakışmıştı. Ve bir o kadar da sağlamdı. Ekstra topcase taşıyıcı yerine orijinal arka demire monte ettirdim. çok sağlam bir çantadır. ve görüntüsü arkada sırıtmaz. Tavsiye edebilirim.
    dsfsd43rfs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bu kardeşiniz 2006 yılında yamaha ybr 125 alıp bir sene kullanıp, annesinin hakkımı helal etmem demesiyle motorunu satmış biridir. Yıllar geçmiş, mesleğini ve ekmeğini eline aldıktan sonra, ya işe gidip gelmelik bir motor mu alsam derken kendini tekrar buralarda bulmuştur. Eski motorumla bir tek bile resmim olmadığını fark ettim biraz üzücü.

Şimdi tekrar yamahacı kardeşlerinin yardımını istirham eder;

İnsan yaşını almaya başlayınca beklentileri ve istekleri değişiyor olsa da, evden işe işten eve gitmelik günde 15-20 km kadar yolu gidip gelecek, kendisi ucuz, hani olur ya yedek parçaya ihtiyaç duyarsa parçası ucuz servisi bol (anadolu yakası) bir motor bakarken gene kendimi ybr 125 bakarken buldum. Bu noktada sanırım hemfikiriz (cbf 150 - ybr 125)

Daha ucuz olur diye ikinci ellere baktım ama taksit imkanları sebebiyle sanırım sıfır alacağım. Kimin motora nasıl baktığını bilemiyorsunuz, eş dost olmadıktan sonra. Fiyatlara bakarken esd ile düzün arasındaki farkı hala anlamadım. Kimse bilmiyor sanırım. Ama biri daha pahalı. Pahalı olan daha iyidir herhalde ?

Bir diğer nokta, ben direkt söyleyeyim kilolu bir kardeşinizim. Ybr 125 in Azami taşıma kapasitesinin 150 kilo olduğunu duydum. Sadece benim ağırlığım bu ölçütün %85 ine tekabül ediyor. Bu konuda özellikle yorumlarınızı rica ediyorum. Yüklüyken veya artçınız varken motor performansı ve frenleme konusunda tecrübelerinizi duymak isterim. Bu nokta frenlemenin daha iyi olması sebebiyle hala cbf 150 mi acaba dedirtiyor bana. Ayrıca amortisörler uzun vadede bu yükle sıkıntı çıkarır mı ? Ben artçı almayacağım kesinlikle ama arkaya çanta takabilirim, bilgisayar vs gibi şeyleri taşımak için.

Uzun yol demesek de hafta sonları istanbul içi karşıya gidip gelmem gerektiğinde sanırım sıkıntı çıkarmaz. toplam gidiş geliş 120 km yoldan bahsediyorum. Bir çok motorcunun emniyet şeritlerinden tın tın gittiğini görüyorum. Tın tın dediğime bakmayın trafik malum benim araçla gitmemden daha çabuk varıyorlardır eminim. Hız ihtiyacım yok ama 80-90 da da zorlanmasın yeter. Az da yakıyor zaten bunu tecrübe etmiştim. Kilo meselesini de hesaba katmanızı rica ederim. Motor şişer mi ? önümüz yaz malumunuz.

Sıfır lastikleri direkt çöpe mi atmalıyım ? 2006 yılında sıfır lastiklerin ne kadar kötü olduğunu hatırlıyorum 3-4 defa yatırmıştım motoru ıslak zeminde. Hala nylon lastik mi takıyorlar ? Öyle ise ne takatım direkt ?

Kışın buralar kötü oluyor. İşe arabayla gidip gelmeyi düşünüyorum. Ama motoru kapatabileceğim kapalı otoparkım yok. Açık otoparkta dış etkilere maruz kalacak mecburen. Konu hakkındaki görüşlerinizi istirham ederim.

Teşekkürler, iyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Flood için özür dileyerekten, yukarıdakilere ek olarak aldığım motorumu allahtan yana başka bir iş başımıza gelmezse uzun yıllar kullanmayı düşündüğümü de eklemek isterim.
    bence en iyi seçimi yaparsın ybr ile, eski yeni olayı ise yenisi belki bir tık az yakar ama eskisinin performansını pek vermiyor, ayrıca yeninin kafa ve far çok sıradan, ben uzay kafaların hastasıyım
    kilo işine gelince, bu sınıfta hepsinde aynı karşılığı alırsın, artçılı biraz yorar seni, ama yanına alacağın çanta kaç kilo olabilir ki?

bende 2004 ybr var, satmaya bir türlü kıyamadım, babama verdim hala arasıra binerim, 12 yıldır ettiğim tek masraf (yağ,akü,bakım hariç) debriyaj teli, o da olsun artık,60.000 km ye dayandı çünki. gidiş geliş 500 km rampalı memleket yollarında da sıkıntısız gitti geldi, şehir içinde ise işten eve-evden işe gidip gelmenin en pratik ve ucuz yoludur ybr. bence tek rakibi cbf150 ama ne bileyim ona da çok bindim ama ruh yok motorda ve 5000 bin devirin üzerinde hafif bir gıdıklama hissi verdi hep.

muzafferalb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Selam arkadaşlar,
    Yeni bir Yamaha YBR 125 satın almaya karar verdim. Yetkili satıcılarda 2016 modeli olmadığı için 2015 modelini alacağım sanırım.

Motosikletle birlikte ilk aşamada hangi aksesuarları almamı ve nereden almamı önerirsiniz? (İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet ediyorum.)

- Orta sehpa
    - Halat Kilit
    - Alarmlı Disk Kilidi
    - Kılıf
    - Ön cam
    - Arka Çanta Demiri
    - Arka Çanta
    - Lastik

vb...

Teşekkürler,
    Muzaffer

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Merhaba arkadaşlar Ybr 125 ile artçılı uzun yol yapan var mı ? Ben yaklaşık 1000 km lik bir gezi yapmayı planlıyorum bu şekilde ama acaba motora zarar verir miyim diye de korkuyorum.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Ybr 125 e arka çanta olarak Maxem SL 45 fiyat performans olarak kesinlikle öneririm.Çok sağlam çanta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Ybr ler orijinal orta sehpa ile satılıyordu diye biliyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2016
    Bir sorun olmazda çok yorulursun. motor küçük zaten birde 100 kmden sonra başlıyor toto ağrımaya ama motora birşey olmaz.
    MrvGny bunu beğendi.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Aranıza 2006 model ybr alarak katıldım.Bu benim ilk motorum çok heyecanlıyım motor şuan otobusun bagajında benimle indirmek için sabırsızlanıyorum )

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı muzafferalb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    Yeni bir Yamaha YBR 125 satın almaya karar verdim. Yetkili satıcılarda 2016 modeli olmadığı için 2015 modelini alacağım sanırım.

Motosikletle birlikte ilk aşamada hangi aksesuarları almamı ve nereden almamı önerirsiniz? (İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet ediyorum.)

- Orta sehpa
    - Halat Kilit
    - Alarmlı Disk Kilidi
    - Kılıf
    - Ön cam
    - Arka Çanta Demiri
    - Arka Çanta
    - Lastik

vb...

Teşekkürler,
    Muzaffer
    hocam hayırlı olsun,
    önerim öncelikle lastik ve koruma demiri olacaktır. motoru park ettiğiniz yerler açıksa kilit almayı sakın unutmayın.
    bununla birlikte eğer çanta içinde bir şeyler yaşıyacak ya da bırakacaksanız çanta demiri ve çanta da şart

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Günaydın arkadaşlar

Dün motosikletimi yıkadım ince uçlu boya fırçası ile temizledim sonra kuruladım çalıştırdım fakat devir 1000-1500 arasında olurken kendi kendine 2000-3000 devre çıkıyor ve sabit kalıyor, acaba fırça ile temizlerken bir yerini mi bozdum , ne yapabilirim ?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı MrvGny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar

Dün motosikletimi yıkadım ince uçlu boya fırçası ile temizledim sonra kuruladım çalıştırdım fakat devir 1000-1500 arasında olurken kendi kendine 2000-3000 devre çıkıyor ve sabit kalıyor, acaba fırça ile temizlerken bir yerini mi bozdum , ne yapabilirim ?
    Jikle açılmış olmasın
    MrvGny bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle açılmış olmasın
    onu bi kontrol ediyim haklısınız jikleye wd40 sıkmıştım çünki

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Jikle açılmış olmasın
    evet jikle açık kalmış teşekkür ederim MazhaRR Bey

msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Selam arkadaşlar,

- Orta sehpa
    - Halat Kilit
    - Alarmlı Disk Kilidi
    - Kılıf
    - Ön cam
    - Arka Çanta Demiri
    - Arka Çanta
    - Lastik

vb...

Teşekkürler,
    Muzaffer

Orjinal lastiklerin acelesi yok benim fikrim bu yönde. 1400 km kullandım orjinal lastikleri hala kullanıyorum anı gaz ve fren uygulanmadığı sürece götürür. Orta sehpa üzerinde zaten . Çanta olark sh40 kullanıyorum orjinal demirin üstüne gayet sağlam
    Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

Motosikleti
    Beyler bu jikle ybrlerde nerde oluyor benim ilk gördüğüm jikle kornanın altındaydı bizimkilerde motorun arka kısmında bir yerdemi
    İlk çalıştırmada zorlanıyorum jikleyi bulmam lazım yardım lütfen modeli 2006

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu jikle ybrlerde nerde oluyor benim ilk gördüğüm jikle kornanın altındaydı bizimkilerde motorun arka kısmında bir yerdemi
    İlk çalıştırmada zorlanıyorum jikleyi bulmam lazım yardım lütfen modeli 2006
    Motorun üstündeyken sol kolunu motorun ve karbüratörün olduğu yere sok,orada küçük bir manivela var onu aşağıya indir.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı MrvGny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet jikle açık kalmış teşekkür ederim MazhaRR Bey
    Rica ederim.İyi sürüşler.

Motosikleti
    Motorun üstündeyken sol kolunu motorun ve karbüratörün olduğu yere sok,orada küçük bir manivela var onu aşağıya indir.
    Sabah baktım o mandal aşağıya inikti motor tek marşta çalışıyordu ama gaz verince stop ediyordu demek ondanmış

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhabalar

Arkadaşlar dün michelin pilot street ön arka takımını taktırdım 4300 km original lastikleri kullandıktan sonra. Gerçekten original lastiklerini kullanan ve sorun yaşamayan arkadaşlara ya da en azından güvensizlik içinde sürmeyen arkadaşlara şaşıyorum. Lastikler motorun gidişini değiştirdi gerçekten. Psikolojik mi diye çok düşündüm ama artçım bile aynı şeyi söyledi. Tabir yerindeyse yağ gibi akıyor motor. Daha geçen haftalarda dönerken yavaşladığım yerleri sabit hızımla sorunsuzca yatırarak dönmeye başladım. Eğer bütçeniz elveriyorsa lastikleri değiştirin. Hepinize kazasız belasız iyi günler diliyorum.
    ttimes bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Alıntı yunisonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Arkadaşlar dün michelin pilot street ön arka takımını taktırdım 4300 km original lastikleri kullandıktan sonra. Gerçekten original lastiklerini kullanan ve sorun yaşamayan arkadaşlara ya da en azından güvensizlik içinde sürmeyen arkadaşlara şaşıyorum. Lastikler motorun gidişini değiştirdi gerçekten. Psikolojik mi diye çok düşündüm ama artçım bile aynı şeyi söyledi. Tabir yerindeyse yağ gibi akıyor motor. Daha geçen haftalarda dönerken yavaşladığım yerleri sabit hızımla sorunsuzca yatırarak dönmeye başladım. Eğer bütçeniz elveriyorsa lastikleri değiştirin. Hepinize kazasız belasız iyi günler diliyorum.
    Ne kadara mal oldu bu iki lastik ?

muzafferalb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Selam arkadaşlar,

- Orta sehpa
    - Halat Kilit
    - Alarmlı Disk Kilidi
    - Kılıf
    - Ön cam
    - Arka Çanta Demiri
    - Arka Çanta
    - Lastik

vb...

Teşekkürler,
    Muzaffer
    Selam arkadaşlar,
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

- Orta sehpa (standart olarak üzerinde varmış.)
    - Halat Kilit (kasko olduğu için şimdilik acele etmeyeceğim.)
    - Alarmlı Disk Kilidi (Abus marka bir tane aldım.)
    - Kılıf (Şimdilik almayacağım.)
    - Ön cam (Şimdilik almayacağım.)
    - Arka Çanta Demiri (Sanırım gerek yokmuş?)
    - Arka Çanta (Kappa 41 lt bir çanta almayı düşünüyorum.)
    - Lastik (Şimdilik üzerinde gelen orjinal lastiklerle idare edeceğim.)

Arka çantayı takmak için arka çanta demiri sizce gerekli mi? (antayı Her akşam söküp sabah tekrar takmayı planlıyorum.)

Teşekkürler,
    Muzaffer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler