Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    umutkoraysak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA
    Alıntı umutkoraysak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ACİL yardım!!!

Motorla 10 km gittikten sonra 4.vites 7000 devirde birden bire sanki benzin bitmiş gibi gaz yemedi ve durdu. vitesi boşa aldım, kontağı kapatıp açtım ve marşa bastığımda çalıştı.

2 gün sonra

Yine tahmini 10 km gittikten sonra yine aynı şey oldu.

Sizce problem karbüratörde mi,veya nerede acil yardım?
    NİYE KİMSE TINLAMIYOR BENİM SORUNUMU?????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Kardeşim tınlamıyo olur mu hiç, ya o konu hakkında bilgisi yoktur insanların ya da görmemişlerdir.
    Sorunun agelirsek, benim aklıma 2 şey geliyo, ya motora benzin gelmiyo ondan stop ediyo ya da elektrik kesiyo. En basit ve masrafsız önerilerde bulunacam. benzin filtresini bi temizleyin. filtre tıkalı olabilir. Sonra kontağa bulabiliyosanız kontak spreyi bulamıyosanız wd 40 sıkın. kontakla ne alakası var demeyin bunlar tecrübeyle sabit şeyler. son olarak karbüratörün altında bi vida var yıldız olacak, biriken suyu boşaltmak için, az gevşetin biraz benzin aksın tekrar sıkın.
    Umarım sorununuz çözülür.
    audioslave ve umutkoraysak bunu beğendiler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Büyük ihtimalle bobin arızası kendi ybr emde zamanında yaşamıştım
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Konya yaş:43 fiyat:256 TL Lakin Hangi sigorta şirketi olduğunu bilmiyorum. Daha sigortacıma gidip poliçeyi alma fırsatım olmadı.

umutkoraysak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim tınlamıyo olur mu hiç, ya o konu hakkında bilgisi yoktur insanların ya da görmemişlerdir.
    Sorunun agelirsek, benim aklıma 2 şey geliyo, ya motora benzin gelmiyo ondan stop ediyo ya da elektrik kesiyo. En basit ve masrafsız önerilerde bulunacam. benzin filtresini bi temizleyin. filtre tıkalı olabilir. Sonra kontağa bulabiliyosanız kontak spreyi bulamıyosanız wd 40 sıkın. kontakla ne alakası var demeyin bunlar tecrübeyle sabit şeyler. son olarak karbüratörün altında bi vida var yıldız olacak, biriken suyu boşaltmak için, az gevşetin biraz benzin aksın tekrar sıkın.
    Umarım sorununuz çözülür.
    Abi teşekkür ettim karbüratör olayından sonra şimdi eski haline geri geldi mermi gibi gidiyor, isyan için kusura bakmayın. topiğ açtım baktım benden sonra 3-4 tane mesaj var bizim sorunu tınlayan yok hayliyle biraz asilik oldu sorun karbüratördeymiş tekrar sağol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle bobin arızası kendi ybr emde zamanında yaşamıştım
    2012 esdlerde kronikmiş bobin ve krank bilyası sorunu. henüz ben yaşamadım ama. teşekkür ettim hocam ilgin için.

semat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 DOMİNAR 250D YAMAHA NMAX155 MT25
    Yakın zamanda trafik sigortası için teklif alan var mı?

Bende 2011 esd var motorda hiç bir şey yokken motor stop etti ve ondan sonra motor çalışmıyor çalışsa bile 2 dk sonra kendiliğinden stop ediyor geri çalışmıyor fakat aradan biraz zaman geçince gene çalışıyor ve 2 dk sonra stop ediyor engin tecrübelerinizden aydınlatırsanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

var 411 tl 2011 esd

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler,bujiyi değiştirmiştim,bugün de bobin aldım buji kablosu ile birlikte maalesef yine çalışmadı.Videodaki gibi durum söz konusu.Altta resimleri de mevcut,sağdaki yeni soldaki hafif paslı eskisi.Orjinal parça almadım.Çünkü ya olmazsa diye gereksiz yere para vermek istemedim.Denemek istedim keza yine çalışmadı.http://i.hizliresim.com/bDYDL0.jpg

Birde bu bobin tam deponun önünde ve altında.Suyun zor ulaşacağı bir yerde kaldı ki ulaşsa bile komple kapalı kutu.Kolay kolay bozulmayacak bir parça gibi...
    Motorumu tamir ettirdim.Sıkıntısı piston segmanı catlamis.Zaten son birkacbin km dir yag yakiyordu.Gitgide çekişide düşüyordu.Yeni piston takildı.Ve eski performansına kavuştu.Yani elektriksel bir problemi yokmuş.Buji,bobin,akü kaynakli değilmiş.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Herkese merhaba arkadaşlar yaza ybr ile girmek istiyorum 2004-08 model ya da esd füme rengi arıyorum.Satılık olan varsa bana pm atabilir tekeriniz düz bassın

msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar merhaba . Eksikleri yavaş yavaş tamamladık bi lastikler kaldı onları da haziran gibi değiştireceğim inşallah. Dün shad40 çanta. Kendim için prohell hawk marka çıkarılabilir astarı sahip havalandırmali kışlık mont , kız arkadaşıma prohell every diye yine aynı şekilde çıkarılabilir astarı sahip mont aldık. Fiyatlar bana uygun geldi umarım öyledir :D shad 40 indirime girmiş 280 liraya aldım. Bayan mont 355 idi 300e aldım. Erkek mont 315 idi 300e aldım. Toplam çanta ve iki mont 880 tl gibi bi rakama denk geldi . Sizce nasıl? teşekkürler
    Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

Motosikleti
    R25
    Alıntı msklkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba . Eksikleri yavaş yavaş tamamladık bi lastikler kaldı onları da haziran gibi değiştireceğim inşallah. Dün shad40 çanta. Kendim için prohell hawk marka çıkarılabilir astarı sahip havalandırmali kışlık mont , kız arkadaşıma prohell every diye yine aynı şekilde çıkarılabilir astarı sahip mont aldık. Fiyatlar bana uygun geldi umarım öyledir :D shad 40 indirime girmiş 280 liraya aldım. Bayan mont 355 idi 300e aldım. Erkek mont 315 idi 300e aldım. Toplam çanta ve iki mont 880 tl gibi bi rakama denk geldi . Sizce nasıl? teşekkürler
    Hayirli ugurlu olsun guzel fiyata almissiniz cantanizda cok guzel canta ama ybr ye biraz buyuk geliyor ozellikle 100 km uzerine cikar cikmaz kendini hissetirecektir keşke 33 litrelik bi çanta alsaydınız

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Teşekkür ederim . Demek ki fiyatlar uygunmus bunu duyduğuma sevindim . Uzun yola giderken zaten artçı olacaktır ve 100 km üstüne çıkamayız 80-90 ideal olur o yüzden çok rahatsız etmez diye düşünerek aldım umarım böyle olur .

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    selamın aleyküm, 2015 model esd sahibiyim. Motorun ön diski sıkıyor, ne yapmam gerekiyor bu konuda?

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Resimleri atmak isterdim ama telefondan girince beceremedim :D

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 2008
    Selamun aleyküm arkadaşlar 2008 ybr em var orjinal dişlileri kaç acaba şimdiden teşekkürler

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Yebereci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm arkadaşlar 2008 ybr em var orjinal dişlileri kaç acaba şimdiden teşekkürler
    ...14-45...

Merhabalar,

Bu kardeşiniz 2006 yılında yamaha ybr 125 alıp bir sene kullanıp, annesinin hakkımı helal etmem demesiyle motorunu satmış biridir. Yıllar geçmiş, mesleğini ve ekmeğini eline aldıktan sonra, ya işe gidip gelmelik bir motor mu alsam derken kendini tekrar buralarda bulmuştur. Eski motorumla bir tek bile resmim olmadığını fark ettim biraz üzücü.

Şimdi tekrar yamahacı kardeşlerinin yardımını istirham eder;

İnsan yaşını almaya başlayınca beklentileri ve istekleri değişiyor olsa da, evden işe işten eve gitmelik günde 15-20 km kadar yolu gidip gelecek, kendisi ucuz, hani olur ya yedek parçaya ihtiyaç duyarsa parçası ucuz servisi bol (anadolu yakası) bir motor bakarken gene kendimi ybr 125 bakarken buldum. Bu noktada sanırım hemfikiriz (cbf 150 - ybr 125)

Daha ucuz olur diye ikinci ellere baktım ama taksit imkanları sebebiyle sanırım sıfır alacağım. Kimin motora nasıl baktığını bilemiyorsunuz, eş dost olmadıktan sonra. Fiyatlara bakarken esd ile düzün arasındaki farkı hala anlamadım. Kimse bilmiyor sanırım. Ama biri daha pahalı. Pahalı olan daha iyidir herhalde ?

Bir diğer nokta, ben direkt söyleyeyim kilolu bir kardeşinizim. Ybr 125 in Azami taşıma kapasitesinin 150 kilo olduğunu duydum. Sadece benim ağırlığım bu ölçütün %85 ine tekabül ediyor. Bu konuda özellikle yorumlarınızı rica ediyorum. Yüklüyken veya artçınız varken motor performansı ve frenleme konusunda tecrübelerinizi duymak isterim. Bu nokta frenlemenin daha iyi olması sebebiyle hala cbf 150 mi acaba dedirtiyor bana. Ayrıca amortisörler uzun vadede bu yükle sıkıntı çıkarır mı ? Ben artçı almayacağım kesinlikle ama arkaya çanta takabilirim, bilgisayar vs gibi şeyleri taşımak için.

Uzun yol demesek de hafta sonları istanbul içi karşıya gidip gelmem gerektiğinde sanırım sıkıntı çıkarmaz. toplam gidiş geliş 120 km yoldan bahsediyorum. Bir çok motorcunun emniyet şeritlerinden tın tın gittiğini görüyorum. Tın tın dediğime bakmayın trafik malum benim araçla gitmemden daha çabuk varıyorlardır eminim. Hız ihtiyacım yok ama 80-90 da da zorlanmasın yeter. Az da yakıyor zaten bunu tecrübe etmiştim. Kilo meselesini de hesaba katmanızı rica ederim. Motor şişer mi ? önümüz yaz malumunuz.

Sıfır lastikleri direkt çöpe mi atmalıyım ? 2006 yılında sıfır lastiklerin ne kadar kötü olduğunu hatırlıyorum 3-4 defa yatırmıştım motoru ıslak zeminde. Hala nylon lastik mi takıyorlar ? Öyle ise ne takatım direkt ?

Kışın buralar kötü oluyor. İşe arabayla gidip gelmeyi düşünüyorum. Ama motoru kapatabileceğim kapalı otoparkım yok. Açık otoparkta dış etkilere maruz kalacak mecburen. Konu hakkındaki görüşlerinizi istirham ederim.

Teşekkürler, iyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Flood için özür dileyerekten, yukarıdakilere ek olarak aldığım motorumu allahtan yana başka bir iş başımıza gelmezse uzun yıllar kullanmayı düşündüğümü de eklemek isterim.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bi kaç soruna yanıt vereyim bildiğim kadarı ile . Yük sınırı 198 kg. Ben 90 artcim 60 kilo ve sıkıntısız bi şekilde 80 90 km hıza ulaşabiliyoruz. Tabi uzun yolda yokuşta çantalı bi şekilde nasıl olur bilmiyorum . Açık alanda bırakacaksan branda iyi olur . Güneş yağmur ve rüzgardan korur yıpranmasini engellersin . Lastikler konusuna gelince berbat değiller. Ama iyi de denemez suyu gördüğünde hemen arkayı sallamaya başlıyor frenleme yapmasan bile . Ben şuan orjinal lastikleri kullanıyorum nasip.olursa bi kaç ay içinde değiştireceğim.

Arkadaşlar merhaba,
    Yamaha YBR için TOPCASE arıyorum.
    Ancak marka konusunda bilgim yok. Uzun sure kullanabileceğim ve dayanıklı TOPCASE hangi markada bulabilirim. Teşekkürler..

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    godfather, hiç kafanı bulandırma o mu bu mu diye, al bi Ybr bak keyfine.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler