Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarı ile sorun krank bilyalarından kaynaklanıyor , bugün maliyet bilgisini verecekler dün usta şaka yollu bir miktar söyledi bende elimi kalbime götürdüm , hepimizde kalp var dedi oda :D , bakalım ne çıkacak ?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/103450-ybr-125-motorumun-krank-bilyalarini-degistirdim.html

Anladığım kadarı ile Ybr125'te karşılaşılan bir problem , benzer problemi yaşayan arkadaşlar var mı ? Kaç km civarında bu sorunla karşılaştılar ? Benim motorum 42000 km'de idi.
    evet bütün ybrlerde olabilecek sorun bazılarında oluyor bazılarında olmuyor şans. 2004 modelinde omuştu tanıdığımda o zaman 400 lira harcadım demişti. yalnız bilya sesi kendini belli eder hayur huyur ses gelir motordan hiç olmadı mı bu güne kadar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün siparişlerim geldi elime. rialli marka ön balata. yeşil marka (ceys) arka balata aldım. ön balata iyi tutuyor gerçekten. siteden de şikayetim olmadı.
    Peki ödeme bilgilerini girince direkt çekiyor mu(telefona şifre geliyor mu), Mail order sistemine mi alıyor?
    https://www.rialli.com/products/0/11.../specification orjinal yazıyor üzerinde güvenemedim. Bunu mı almıştın?
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bugün siparişlerim geldi elime. rialli marka ön balata. yeşil marka (ceys) arka balata aldım. ön balata iyi tutuyor gerçekten. siteden de şikayetim olmadı.
    fren sorunu çözüldü mü ?

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, ybrnin hava ayar vidası fabrika çıkış hiç ellenmemiş bi motorda kaç tur açık oluyor? motoru yeni almış arkadaşlar bakıp aydınlatırsa sevinirim.
    Bildiğim kadarıyla karbüratörler kullanıma hazır halde gelip monte ediliyor. Onu ezbere yapmak doğru olmaz.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, ybrnin hava ayar vidası fabrika çıkış hiç ellenmemiş bi motorda kaç tur açık oluyor? motoru yeni almış arkadaşlar bakıp aydınlatırsa sevinirim.
    bilen varsa bir zahmet yazarsa sevinirim.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ödeme bilgilerini girince direkt çekiyor mu(telefona şifre geliyor mu), Mail order sistemine mi alıyor?
    https://www.rialli.com/products/0/11.../specification orjinal yazıyor üzerinde güvenemedim. Bunu mı almıştın?
    6 lira olanı var. Markası rialli olanı aldım ben hocam. Ve bunun orijinal olacağını sanmıyorum. Orijinali 60 liraydı. Mesaj geldi telefonuma evet.

Aldığım balata bu : https://www.rialli.com/products/teke...09-2014-model/

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren sorunu çözüldü mü ?
    hayır hocam henüz çözülmedi. Motordan anlayan yakın arkadaşım var, o söküp takacak haftasonu kısmetse. Manet daha da yumuşadı diyebilirim. Panik fren denedim düşük hızda, hemen durmuyor maalesef. Bir yandan da takip mesafemi korumuş oluyorum aslında :D

Karakızıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125

arkadaşlar 5 - 40 racing yağı aldım.
    Acaba bunu ybr 125 e koysam sıkıntı olur mu?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    6 lira olanı var. Markası rialli olanı aldım ben hocam. Ve bunun orijinal olacağını sanmıyorum. Orijinali 60 liraydı. Mesaj geldi telefonuma evet.

Aldığım balata bu : https://www.rialli.com/products/teke...09-2014-model/

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

hayır hocam henüz çözülmedi. Motordan anlayan yakın arkadaşım var, o söküp takacak haftasonu kısmetse. Manet daha da yumuşadı diyebilirim. Panik fren denedim düşük hızda, hemen durmuyor maalesef. Bir yandan da takip mesafemi korumuş oluyorum aslında :D
    acaba takarken fren pistonunu geriye tam itemedin mi ki ? o da sürtme ve frende tutmama yapabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı Karakızıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cdn.tenkateshop.com/media/cat.../7/17-1074.jpg

pahalı değil mi bu ? sıkıntı olmaz bence
    hfz61 bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Karakızıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cdn.tenkateshop.com/media/cat.../7/17-1074.jpg

bu sıcaklarda 5-40 tavsiye etmem. 10-50 öneririm

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    acaba takarken fren pistonunu geriye tam itemedin mi ki ? o da sürtme ve frende tutmama yapabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

pahalı değil mi bu ? sıkıntı olmaz bence
    olabilir hocam. arka balatam da bitmişti, onu da yenileyip kombine frene devam edicem.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ybr mi dün satmış bulunmaktayım çok memnun olduğum bi makinaydı fakat yetmiyordu kullanan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim 3 günde satıldı maşallah marka olunca böyle oluyor

icono - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr mi dün satmış bulunmaktayım çok memnun olduğum bi makinaydı fakat yetmiyordu kullanan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim 3 günde satıldı maşallah marka olunca böyle oluyor
    hayırlı olsun , kaç modeldi kaça verdiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Merhabalar n11 den yan demir alıp motoruma taktım bunun üzerine heybe şeklinde çanta tavsiye edebilir misiniz ?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    5 bin km dir ybr benimle bu km boyunca kısa far patlaması hariç hiç bir sıkıntı yaşamadım. onuda xenon yaptım. iyi ki ybr almışım iyi ki yamaha. hiç bir yerini ellemiyorum gevşeyen vida,sarkan,sökülen bir yer yok. hatta daha zincirini bile gerdirmedim. yakıt da muhteşem ortalama kullanımda genelde 2.3 litre. çok kıvrak şehir içinde aralardan geçerken slalomlarda dengesi bir harika. uzun kmlerde biraz popo ağrısı yapsada günlük 450 km neredeyse hiç stop etmeden yaptım. ne şişme ne tekleme sıfır sıkıntı. yamaha firmasına buradan teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    1- Motoru Mecidiyeköy Motoser'e bırakmıştım (www.motoser.com) , beklediğimden uygun bir fiyata halloldu (Bu sorun ek olarak motor birinci viteste gitmeye çalışıyordu vs vs gibi sorunlar hepsi dahil 290 tl tuttu) , memnun kaldım bu servis aynı zamanda Bajaj servisi , zaten ilerde Bajaj Pulsar'a geçersem birazda bu servis nedeni ile tercih edeceğim.Motor'da aslında ses varmış ama ben anlamamışım , şimdi motor tıkır tıkır çalışınca farkediyorum.

2- 42000 km gibi erken bir km'de bu sorunu yaşama sebebim ise motoru yağsız bırakmak , yağı kontrol etme gibi bir alışkanlığım yoktu.Rulmanlarda yanık karası gibi yerler vardı , motoru yağsız bıraktığım zamanlar olduğunu düşündüren.Yağ değişim aralıklarım çok uzundu minimum 6000 maksimum 10000 ,usta eski yağ bile olsa koruyacağını ama yağı kontrol etmek gerektiğini söyledi.Artık daha sık yağ değişimi yapacağım kendimde yapmayı öğrendiğim için.

3- Motoru özlemişim , hele İstanbul'da toplu taşıma kullanmak tam bir cinnet sebebi mesela Başakşehir-Mecidiyeköy sabah 7:10 otobüsü gelmiyor arıyorum beyaz masayı , diyorlar sefer iptal , çözüm , çözüm yok.Hollanda'da otobüs durağında direğe otobüs saatleri kalemle yazılmıştı ve tam dakikasında otobüs gelmişti.Daha epey yolumuz var.

2012 Yamaha YBR125 , motorun sorunsuzluğuna çok alışmıştım açıkçası daha uzun süre böyle gider diye bekliyordum.Vitesler zor geçiyordu kendim yağını değiştirdim (eski yağ %20 civarında eksilmişti) , bir gün kullandım , ertesi günü işe gitmek için yola çıktım ilk 7-8 km sorun yoktu bu kısımda hız yapmıyorum sonra otoyola çıktım , hızım 110 civarında iken birden gazı vermeme rağmen bir yavaşlama oldu (daha öncede 120 gibi giderken bir anlık benzin gelmemesi gibi böyle yavaşla hızlan gibi olduğu başıma gelmişti ama) bu sefer farklı idi arkadan gelen arabaya elimle yavaşla yaptım en soldan en sağa geçip emniyet şeridinde durdum motor istop etti , bu şekilde aynı senaryo tekrar ederek 10-15 km daha gittim , en son yolda kaldım derken jikle açık olarak çalıştırdım son 5 km'yide bu şekilde gittim.Yakın bir tamirci var yamaha servisi değil ama iyi ustalar baktı motorun sesi iyi gelmiyor , şu an yoğun bayram sonrası motoru açıp bir bakarız dedi.Banada bayramda lazım olmadığından bıraktım.
    Böyle bir arıza yaşayan arkadaş var mı , sizce sorun ne olabilir ?

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    5 bin km dir ybr benimle bu km boyunca kısa far patlaması hariç hiç bir sıkıntı yaşamadım. onuda xenon yaptım. iyi ki ybr almışım iyi ki yamaha. hiç bir yerini ellemiyorum gevşeyen vida,sarkan,sökülen bir yer yok. hatta daha zincirini bile gerdirmedim. yakıt da muhteşem ortalama kullanımda genelde 2.3 litre. çok kıvrak şehir içinde aralardan geçerken slalomlarda dengesi bir harika. uzun kmlerde biraz popo ağrısı yapsada günlük 450 km neredeyse hiç stop etmeden yaptım. ne şişme ne tekleme sıfır sıkıntı. yamaha firmasına buradan teşekkürler
    Maşallah demek lazım
    boora bunu beğendi.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı icono adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun , kaç modeldi kaça verdiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

http://i.imgur.com/h1UlqSz.jpg

Merhabalar n11 den yan demir alıp motoruma taktım bunun üzerine heybe şeklinde çanta tavsiye edebilir misiniz ?
    https://www.motoavm.com/ProductDetai...kumas/312/3852
    icono bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    1- Motoru Mecidiyeköy Motoser'e bırakmıştım (www.motoser.com) , beklediğimden uygun bir fiyata halloldu (Bu sorun ek olarak motor birinci viteste gitmeye çalışıyordu vs vs gibi sorunlar hepsi dahil 290 tl tuttu) , memnun kaldım bu servis aynı zamanda Bajaj servisi , zaten ilerde Bajaj Pulsar'a geçersem birazda bu servis nedeni ile tercih edeceğim.Motor'da aslında ses varmış ama ben anlamamışım , şimdi motor tıkır tıkır çalışınca farkediyorum.

2- 42000 km gibi erken bir km'de bu sorunu yaşama sebebim ise motoru yağsız bırakmak , yağı kontrol etme gibi bir alışkanlığım yoktu.Rulmanlarda yanık karası gibi yerler vardı , motoru yağsız bıraktığım zamanlar olduğunu düşündüren.Yağ değişim aralıklarım çok uzundu minimum 6000 maksimum 10000 ,usta eski yağ bile olsa koruyacağını ama yağı kontrol etmek gerektiğini söyledi.Artık daha sık yağ değişimi yapacağım kendimde yapmayı öğrendiğim için.

3- Motoru özlemişim , hele İstanbul'da toplu taşıma kullanmak tam bir cinnet sebebi mesela Başakşehir-Mecidiyeköy sabah 7:10 otobüsü gelmiyor arıyorum beyaz masayı , diyorlar sefer iptal , çözüm , çözüm yok.Hollanda'da otobüs durağında direğe otobüs saatleri kalemle yazılmıştı ve tam dakikasında otobüs gelmişti.Daha epey yolumuz var.
    ybr çok iyi dayanmış. o kmler yağ değişimi için çok fazla özellikle 110-120 gibi hızlarda seyehat ettiğiniz söylemişsiniz dakikada 9-10 bin arası bir devir yapar. yağ çok önemli maksimum 2500 km de değişmeli o da kaliteli yağ kullanırsanız. 1. viteste gitmeye çalışması debriyaj balatalarının bittiğine işarettir. sorununuzun hallolmasına sevindim ama bindiğiniz makinaya bakım yapmayı ihmal etmeyin. bakım konusunda ben elimden geldiğince yardımcı olurum buradan

Ybr 125im 900 km civarında. Ve Full depo ile 300 km. Gidebiliyorum. Yağ değişimini 10/40 motul ile 500 kmde iken yaptırdım.motorun yakıtının fazla olduğunu düşünüyorum.buradaki menzilleri gördükçe.

Tamirci daha rodajda dedi. Yani azalır biraz daha dedi. Bu rodaj ve uyum meselesi kaç km gibi tam oturur...
    Birde maksimum hızım 105 km. Don hız kaçtır.normal bir yolda...yani kaç km hıza rahatça çıkabilmeli.

Birde ilk çalıştırmada ısınana kadar boğuluyor gaz yemiyor.rolantiyi yüksekte tutdamda boğuluyor...

Birde karbüratör hava ayarı nasıl yapmalıyız. Sağolun

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı attci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125im 900 km civarında. Ve Full depo ile 300 km. Gidebiliyorum. Yağ değişimini 10/40 motul ile 500 kmde iken yaptırdım.motorun yakıtının fazla olduğunu düşünüyorum.buradaki menzilleri gördükçe.

Tamirci daha rodajda dedi. Yani azalır biraz daha dedi. Bu rodaj ve uyum meselesi kaç km gibi tam oturur...
    Birde maksimum hızım 105 km. Don hız kaçtır.normal bir yolda...yani kaç km hıza rahatça çıkabilmeli.

Birde ilk çalıştırmada ısınana kadar boğuluyor gaz yemiyor.rolantiyi yüksekte tutdamda boğuluyor...

Birde karbüratör hava ayarı nasıl yapmalıyız. Sağolun
    o km de bir motoru zorlamak gereksiz. biraz km artsın bir çok şey yoluna girer düz yolda son hızı 110-115 civarı rüzgar olursa o hızı da yapmaz.soğukken gaz yememe hepsinde var. karbüratörü subap ayarları durduk yere ellenmez hiç elleme

DadaşSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba herkese çılgın bir sorum var,
    YBR 125'e CBR 125 kafası uydurulabilir mi?
    yapan eden gördünüz mü acaba YBR almayı düşünüyorum ama önü pek hoş bulmuyorum ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler