Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    motorun arkasını görünce benimkine benzettim.güzel olmuş.
    az yokuş yolda ve biraz rüzgarlı havada son hız 118 km/h kadar çıktı.birde kafa grenajı takıp deniyeceğim bakalım.ne kadar yararı oluyor anlaşılır

Alıntı ugurozvar adlı üyeden alıntı

resim gönderme denemesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkezlere selam...
    Arkadaşlar elimde 1tane ybr depo kılıfı var
    mavi renkte benim motosikletim siyah aldım
    sonradann beyenmedim taktım cıkardım hiç
    kullanılmadı yani elimden çıkartmak istiyorum
    15ytl ye aldım ilgilenenler mesaj atsınlar.Almak
    isteyenlere kargoylada gonderırım...

Kazasız belasız sürüşler....
    [FONT="Courier New"][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]YOL GİTMEK;BEYİN VE BEDEN YETENEĞİ GEREKTİRİR[/COLOR][/SIZE][/FONT]

ugurozvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu Tubeless lastikleri ankarada nerde yaptırabilirim yardımcı olurmusunuz...

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    uğurözvar lastiklerin oldukça yeni görünüyor.ybr nin kendi lastikleri fena değil.Islak zeminde sürat ve viraj emniyeti biraz dikkat istiyor.Zaten bu risk en iyi lastiklerde dahi var.Hiçbir lastik zamkla kaplı değil.Boşuna masraf etme derim.

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı
    şu yeni ybr lerin beygir gücü ile ilgili bir şeyler kafama takıldı diyerek mevzuyu biraz değiştirmek istiyorum değerli arkadaşlarım.Daha önce bu topic içinde bununla ilgili yazıldığını biliyorum.Ama niye aynı hacimdeki eski ybr lerin bg.nün 12 olduğunu tam anlayamadım.Aklıma da şöyle bir şey geliyor;kurşunsuz benzin ve katalitik konvertör olayı.Bu gün şunu düşündüm;yeni ybr ler çevreci olsun diye bunları kullanıyor da o yüzden mi acaba 2 beygir azaldı gücü.Eğer biz hernekadar çevre bilinci olan insanlar olsakta bu ikisinden vazgeçersek(unleaded-converter)bizden alınan gücü geri alabilirmiyiz?Zaten öyle de olsa bir mz351 in çevreye verdiği zararın 1/1000 nü ancak veririz sanırım.Bu konuyu bir motosiklet tamircisi arkadaşıma sorduğumda daha önce kendi aklına niye gelmedi ki gibi şaşkın bir ifadeyle olabilirliğini kabul etti.Dediği şu;zaten modifiye yarış arabalarında da ilk iş olarak konvertörü çıkartıyorlar.Haydi bakalım cevaplarınızı bekliyorum

Murat lastik konusunda sana tamamen hak veriyorum.Teknik bilgiler için yine tşk.ler.İnsanlar kendi doğrularının aslında yanlış olduğunu görme fırsatı bulamayabilirler bazen...
    YBR'lerde performans artışı konusunda yazdığım mesaja http://www.motosiklet.net/forum/show...663#post336663 adresinden erişebilirsiniz.

Tube Type lastiğin TUBELESS kullanılması konusunda İnsane son derece haklı. ME22 mutlaka iç lastikle birlikte kullanılmalı. Ben de en kısa zamanda iç lastik taktıracağım. Beni bu konuda uyardığı için İnsane'ye teşekkür ederim. Ama aslında aynı şeyi Yamaha bayii yapması gerekmez miydi?

YBR'nin üzerinde bulunan Sakura lastikleri bana hiç güven vermiyordu, en hafif frenlemede bloke oluyordu. ME22 ile şimdi çok daha rahatım. Frenler şimdi çok daha güvenli ve artık arka lastikte bloke olma endişesi yaşamıyorum, zemini çok daha iyi kavrıyor. Bir de sürüş konforu var tabi, zeminden kaynaklanan titreşimleri daha iyi emiyor, sürücüye hissettirmiyor.

Keyifli sürüşler.
    :cat: [COLOR="DarkRed"]En büyük küçük![/COLOR]
    [B]Dylan 150 hakkında bilgiler[/B]:
    [INDENT]dylan150.wordpress.com[/INDENT]

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    merhaba arkadaşlar,
    şimdi bu lastik ve performans meselelerinden sıyrılarak ve de gerçek bir ybr tutkunu olarak size soruyorum;

1-eski ybr (japon) ve yeni ybr (çin) arasındaki bariz farklar nelerdir (teknik ve kalite olarak)

2-ybr de en çok yaşanan sorunlar ya da genelde kullananların yaşadığı aksaklıklar neler?

3-ybr alınca nelere dikkat etmeli ya da neleri değiştirmeli?

4-hangi benzin en uygun olanı ve bir ybr hiç durmadan iki kişi ne kadar km yapabilir,? uzun bir gezi için sizce nasıl? uzun gezide neye dikkat etmeli?

buyanıtları sizleri de siteyi de tanımayan,buna zamanı olmayan arkadaşlaraın kimine mail kimine de yazıcı çıktısı yapacağım.kısmetse benim gri ybr de bir haftaya kadar gelecek.gri olsun diye bekiyorum.hepinize şimdiden teşekkürler.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

FANTASTICUA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bu yeni ybr nin linki varmı bulamadım ben :(

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    ugurozvar

motorunun arka bolumunu cok begendim nasil yaptirdin cok hos gercekten birde koruma demirii cok estetik geldi gozume

ugrasmis ve bakmissin bravo nacizane goruslerim lerim.. bi aksilik cikmaz ise bende araniza katiliyorum 1 ay icinde
    Ege Dis Hek Fak

Motosikleti
    Made in Japan!
    arkadaşlar biri bişeyler yazsa ya yukarıdaki sorularıma
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    herkese slm arkadaslar ilk yagı 500 de deiştirmek zorunlu mu 1000 e kadar gider diyo da bazı arkadaslar ben henüz 350 deyim. bi de servis için ta agvadan şile ye kadar gidecem de onun için soruyorum bosuna gitmeyelim o kadar yol. veya en uygun yagı kendim bi benzinlikte koydursam garantiden duser mi?

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaşlar,
    şimdi bu lastik ve performans meselelerinden sıyrılarak ve de gerçek bir ybr tutkunu olarak size soruyorum;

1-eski ybr (japon) ve yeni ybr (çin) arasındaki bariz farklar nelerdir (teknik ve kalite olarak)

2-ybr de en çok yaşanan sorunlar ya da genelde kullananların yaşadığı aksaklıklar neler?

3-ybr alınca nelere dikkat etmeli ya da neleri değiştirmeli?

4-hangi benzin en uygun olanı ve bir ybr hiç durmadan iki kişi ne kadar km yapabilir,? uzun bir gezi için sizce nasıl? uzun gezide neye dikkat etmeli?

buyanıtları sizleri de siteyi de tanımayan,buna zamanı olmayan arkadaşlaraın kimine mail kimine de yazıcı çıktısı yapacağım.kısmetse benim gri ybr de bir haftaya kadar gelecek.gri olsun diye bekiyorum.hepinize şimdiden teşekkürler.
    1- dostum çin de üretilmiş olması seni düşündürmesin.sonuçta yamaha bi japon devi .standartları olan bi firma.tüm dünyaya pazarlıyo makinalarını..

2-yeni sayılabilcek bi kullanıcı olarak.bence tek sorunu orjinal lastiklerin fazla sert hamurlu olması .daha kaliteli bi cadde lastiği ile sorun kolayca çözülebilir.

3-dediğim gibi en önemli olay lastikler dostum.özellikle ıslak yolda feci şekilde kayıyor.

4- herkez bp den 95 oktan benzin öneriyor.sonuçta bi performans makinası değil ybr.full depoyla 400 km ye yakın yol yapıyor.tek kişi 90-100 le 2 kişi 80 le sürekli yol yapabilirsin.2 kişi antalyaya gidenler varmış ki.bazı çılgınlar dünya turuna bile çıkıo bu motorsikletle

Motosikleti
    Made in Japan!
    emo bilgi ve tavsiyelerin için teşekkür ederim benim gri de bu cumartesi gelecek diye bekliyorum bir de antalya derken nereden antalyaya gidiyor ki_?

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    gezi amaçlı olabilir

bu lastiklere kafam takıldı
    ıslak zeminde gerçekten kayyor..ne yapsak.......ank. nereden alabilirim..

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı
    herkese slm arkadaslar ilk yagı 500 de deiştirmek zorunlu mu 1000 e kadar gider diyo da bazı arkadaslar ben henüz 350 deyim. bi de servis için ta agvadan şile ye kadar gidecem de onun için soruyorum bosuna gitmeyelim o kadar yol. veya en uygun yagı kendim bi benzinlikte koydursam garantiden duser mi?
    servise 500-1000 de gitsende olur.garanti kurallarına göre maalesef serviste yaptırmak zorundasın.ama ben servise götürmedim kendim hallettim.
    castrol 10-40 4 zamanlı motor yağı kullandım.zincirleri yağladım.bujiyi değiştirdim.hava filtresini temizledim.zaten serviste aynı sını yapıyor.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı
    servise 500-1000 de gitsende olur.garanti kurallarına göre maalesef serviste yaptırmak zorundasın.ama ben servise götürmedim kendim hallettim.
    castrol 10-40 4 zamanlı motor yağı kullandım.zincirleri yağladım.bujiyi değiştirdim.hava filtresini temizledim.zaten serviste aynı sını yapıyor.
    ek olarak birde karbüratör ayarı yapmak gerekiyor. tam olarak bilmiyorum ama karbüratördeki mumlar eridikten sonra ayar yapmak gerekiyormuş sanırım. benimkinde öyle olmuştu.

lastik konusunda bu başlıkta zamanında çok dert yakınmıştım ama zaman geçtikçe kayma sorununun tamamen lastikten kaynaklanmadığını farkettim. asıl sorun kullanım hatasından kaynaklanıyor. ıslak zeminde lastiklerden kuru zemindeki gibi davranmasını belkiyoruz ama böyle bişey mümkün değil. daha yavaş ve freni daha dikkatli kullanırsanız sorun ortadan kalkacaktır. hangi lastiği takarsanız takın ıslak zeminde muhakkakki kayacak. yinede değiştirmek istiyorsanız geçmiş sayfalarda bolca fiyat, marka, model bilgisi mevcut.

Motosikleti
    YBR 125
    Metzeler ME22 lastik YIBA çarşısındaki BAYDAR Tic.'te oldukça hesaplı. İki lastiğe 110 YTL alıyorlar. İç lastik de alman gerekir. Takma ücreti olarak da 10 YTL ödüyorsun.
    :cat: [COLOR="DarkRed"]En büyük küçük![/COLOR]
    [B]Dylan 150 hakkında bilgiler[/B]:
    [INDENT]dylan150.wordpress.com[/INDENT]

Metzeler ME22 lastik YIBA çarşısındaki BAYDAR Tic.'te oldukça hesaplı. İki lastiğe 110 YTL alıyorlar. İç lastik de alman gerekir. Takma ücreti olarak da 10 YTL ödüyorsun.

bende bugün oraya gittim 3000 bakımında değiştireceğim...

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar servis olayıyla ilgili cevaplarınız için çok teşekkur ederim artık mecbur gidip yaptırıcaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    bugün imes sanayii sitesinin oralarda gördüm gri rengini güzeldi gerçekten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler