Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Merhaba arkadaşlar,

Üzülerek bildiriyorum, malesef sizlere ihanet etmek zorunda bırakıldım.
    Yeni modelin çıkması YBR klasiğini bozdu diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlar yeni kasayı daha çok beğendi , bazı arkadaşlar (benim gibi) eski kasayı özledi. Bu durumu pek dert etmedim, ne de olsa renkler zevk işi dedim ve yeni kasa YBR den bir tane aldım. Ne yazık ki eski ile arasında dağlar kadar fark olduğunu gördüm ve yollarımızı atırdık.
    Yetmedi bir de üzerine fiyatı tuz-biber ettiler. Hal böyle iken, yazmış olduğum yazıyı yetkililer dikkate almamışlar. Kaliteyi düşürüp fiyatı arttıran YBR için fikrim değişti. Önceden de belirtiğim gibi, Artık kimseye YBR tavsiye etmiyorum, ta ki YBR kalite ve fiyat politikasını güncellerken kullanıcı fikirlerine önem verene kadar.
    Daha önceden bildirmiş olduğum kararıma sadık kalarak aranızdan ayrılsam da dostluklar bakidir. Yollarda siyah bir Bajaj Boxer görürseniz, benim olma ihtimalim yüksektir. Eski gezgin hallerimi, yeni ekonomi dosu ile bol kilometreler yapmak üzere yeniden yollardayım.

Keyifli ve kazasız sürüşler.
    cx571 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Üzülerek bildiriyorum, malesef sizlere ihanet etmek zorunda bırakıldım.
    Yeni modelin çıkması YBR klasiğini bozdu diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlar yeni kasayı daha çok beğendi , bazı arkadaşlar (benim gibi) eski kasayı özledi. Bu durumu pek dert etmedim, ne de olsa renkler zevk işi dedim ve yeni kasa YBR den bir tane aldım. Ne yazık ki eski ile arasında dağlar kadar fark olduğunu gördüm ve yollarımızı atırdık.
    Yetmedi bir de üzerine fiyatı tuz-biber ettiler. Hal böyle iken, yazmış olduğum yazıyı yetkililer dikkate almamışlar. Kaliteyi düşürüp fiyatı arttıran YBR için fikrim değişti. Önceden de belirtiğim gibi, Artık kimseye YBR tavsiye etmiyorum, ta ki YBR kalite ve fiyat politikasını güncellerken kullanıcı fikirlerine önem verene kadar.
    Daha önceden bildirmiş olduğum kararıma sadık kalarak aranızdan ayrılsam da dostluklar bakidir. Yollarda siyah bir Bajaj Boxer görürseniz, benim olma ihtimalim yüksektir. Eski gezgin hallerimi, yeni ekonomi dosu ile bol kilometreler yapmak üzere yeniden yollardayım.

Keyifli ve kazasız sürüşler.
    Orjinal Parçasının Çok Pahalı olması beni dinden imandan cıkarttı. Bi Ön cam 80 TL olurmu ya. Bende çok sevıyorum motorumu ama bende ayırcaktım ama Babam kullanıyor dıye sesım cıkmıyordu.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aranıza 2011 esd ile katıldım.5 sene aradan sonra ilk motorum Ve çok keyifli aletmiş.tek sıkıntım karbüratör hava ayarı tutturamıyorm.kaç tur yapmam lazım?

Karakızıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    arkadaşlar,
    ybr mi yeni aldım. İlk depomda 380 km gittim benzin bitti.
    Ybr kullanıcıları 500 km üstü yol gittiklerini söylüyorlar bir depoda.
    Biraz acemilik var tabi ama bu kadar km fark eder mi?

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Karakızıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,
    Eder arkadaşım. Aynı motor bi depoyla 350 km de gidiyor 500 km. de.Kullanım çok farkettiriyor.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı Karakızıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,
    Yeni aldın diyorusun ama sıfır km mi?Keşke onu belirtseydin.
    Benim sıfır ybr ilk depoda yedeğe düşmeden 380 km yaptı eğer sıfırsa normal.
    Bu arada aramıza hoşgeldin.Kazasız sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza 2011 esd ile katıldım.5 sene aradan sonra ilk motorum Ve çok keyifli aletmiş.tek sıkıntım karbüratör hava ayarı tutturamıyorm.kaç tur yapmam lazım?
    hava ayar vidasının yerini sormuşta selçuk...

Önce hava ayarını 2,5 tur kapat...
    Hava ayarını yaparken motor sıcak olsun.

1. hava ayar vidasını 2-2.5 tur sık.
    2.motoru çalıştır. ( rolantide durmaz stop eder.)
    3.rolanti ayarını yükselt ( normalden biraz fazla)
    4.azar azar hava ayarını gevşet ( rolanti yükselmeye başlar)
    5. rolanti ayarını biraz düşür
    6. hava ayarını rolantinin en yüksek olduğu konumda bırak .
    7. rolanti yi son bi defa ayarla .

Sonunda gaz verince stop etmemesi lazım..
    Forumdan serdarmert arkadaşımızdan alıntıdır...

Arkadaşlar 19 yıldız anahtar ayak marşı levyesini sökmek için yeterli olurmu?

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşbulduk arkadaşlar.kısa zaman da denemeyecem inş. Sonuca varırım.

TimCage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250

Motosikleti
    kuba kr 139
    merhaba arkadaşlar son sürati arttırmak için dişli değiştiren var mı?

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Arkadaşlar cümleten iyi akşamlar,

Beyaz Esd'lerde renk sedefli beyaz mı?

Bu da benim BeyazKurt Maşallah deyinde nazar değmesin
    ilkerabi ve Zephyros bunu beğendiler.

Arkadaşlar ybr 125 imi 500 km'de iken 1 aya yakın bir süre çalıştırmadım ve marş zor aldı ve 4 5 bin devirden dip gaz yaptıgımda sondü motor daha sonra 8-9 bin devire getirdiğimde düzeldi 2-3 defa.Neden sizce ?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhaba YBR ailesi bu gün bende çok şükür aranıza katıldım.Bu sabah Yamaha bayisine gittim ve koruma demiri ve plaka ile 5440 tl ye motorumu aldım.Pazartesi günü motorum elimde olacak ancak aklımda bazı soru işaretleri var maddeler halinde yazmak istiyorum bilgisi olan olan tecrübeli bir arakdaş cevap verirse memnun olurum 1.motorun bakımını nasıl yapacagım? 2.motoru ne zamandan ne zamana servisine götüreceğim? 3.Motora eksra olarak neler yaptırabilrim gerekli olan neler var (exralar için bütçem 400 tl olacak)? Şimdiden ilgilenen herkeze teşekkür ederim.motorda ve forumda yeni olduğum olduğum için her türlü tavsiyeye açığım.

Arkadaşlar motoru stop ettikten sonra egzostan gelen tık tık sesi normal midir ?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı cagrii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru stop ettikten sonra egzostan gelen tık tık sesi normal midir ?
    Normal, genleştiği için stop edince büzüşüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Alıntı Mustafa1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba YBR ailesi bu gün bende çok şükür aranıza katıldım.Bu sabah Yamaha bayisine gittim ve koruma demiri ve plaka ile 5440 tl ye motorumu aldım.Pazartesi günü motorum elimde olacak ancak aklımda bazı soru işaretleri var maddeler halinde yazmak istiyorum bilgisi olan olan tecrübeli bir arakdaş cevap verirse memnun olurum 1.motorun bakımını nasıl yapacagım? 2.motoru ne zamandan ne zamana servisine götüreceğim? 3.Motora eksra olarak neler yaptırabilrim gerekli olan neler var (exralar için bütçem 400 tl olacak)? Şimdiden ilgilenen herkeze teşekkür ederim.motorda ve forumda yeni olduğum olduğum için her türlü tavsiyeye açığım.
    Rodaj konusunda verilen kitapçığa uy, koruma demiri tavsiye ederim, geri kalan şeyler keyfinize kalmış

Alıntı Mustafa1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Dostum. 1.000'km de servise götürerek bakımlarını yaptırabilirsin. 1.000 km boyunca da motosikletin güzel açılması için 0-150 Km'ye kadar 5.000 151-500 km'ye kadar 6.000 501-1.000 7.500 Deviri geçme ve sabit gazla gitme. ayrı bir hata olmadığı sürece 1.000 3.000 15.000 km'lerde götürürsün servise. Extra yapacağın Kendi kask ve kıyafetlerin kardeşim motora demir yeterli

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Arkadaslar benim de ufak bir sorunum var. Dhaa dogrusu sorun mu bılemedım. Bende daha once 2007 ybr vardı cekişi harikaydı. Şimdi 2010 ybr aldım bir tane o çekişi vermiyor. Bu normal midir?

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Fren hidrolik yağını değiştirmem gerekiyor da, hangi marko-modeli önerirsiniz? Şu an neyi alacağım konusunda bile bilgim yok.

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Arkadaşlar sıfır ybr 125 almayı planlıyorum bazı yerlere 2015 gelmiş fakat bizim çevre il ve ilçelere henüz gelmemiş ellerindeki 2014leri satıyorlar sizce bekleyip 2015mi almam daha mantıklı olur yoksa şuanda ellerinde son olan 2014 ybrlerimi almam daha mantıklı olur ne gibi zarar ederim o şekilde yapsam ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler