Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bende onumuzdeki zamanlarda ybr dusunuyorum ancak ybr ile esd arasinda ne fark var? Sitesinde bulunan hangisi acaba? Kesinlikle sifir alicam motoru ankarada nerden alsam? Ayrica son zamanlarda alanlar kaca aldi bu motoru? Birde 2015 model de bir degisiklik varmi acaba iyi forumlar
    Yokmu cevap yazan ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yokmu cevap yazan ?
    Değişiklik yok,sitesinde boora arkadaşımızın paylaştığı resimdeki ybrden var.
    Ankara konusunu bilemiyorum

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Merhaba arkadaslar bende onumuzdeki zamanlarda ybr dusunuyorum ancak ybr ile esd arasinda ne fark var? Sitesinde bulunan hangisi acaba? Kesinlikle sifir alicam motoru ankarada nerden alsam? Ayrica son zamanlarda alanlar kaca aldi bu motoru? Birde 2015 model de bir degisiklik varmi acaba iyi forumlar
    Yeni kasanın ismi Esd. Eski ve yeni kasa arasında çok küçük farklar var. Eski kasa birazcık daha güçlü, bunun yanında birazcık daha fazla yakıyor.
    Motor bloğu aynı, katalitik ve Esd'ye takılan Mikuni karbüratör yüzünden böyle bir fark oluşuyor.
    Sıfır alacağın için mecburen Esd alman gerekecek. Çünkü eski kasa üretilmiyor artık.
    2015 modeli ile ilgili çeşitli söylentiler var. Muhtemelen kasa aynı olacak. Tek farkı enjeksiyon ilave edecekler.
    Son zamdan sonra fiyatı bayağı yükseldi. 5500 lira civarında. En son alan iki arkadaş; 2014 modelleri 4700 lira civarına aldıklarını yazmışlardı.
    Ankara'da nereden alacağın konusunda hiç fikrim yok. Zaten Yamaha yetkili satıcısı birkaç tanedir. Öyle her yerde bulamazsın.
    Cevap biraz gecikebilir ama (gözden kaçmadığı sürece) mutlaka gelir. Başka sorun olursa, biz buradayız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişiklik yok,sitesinde boora arkadaşımızın paylaştığı resimdeki ybrden var.
    Ankara konusunu bilemiyorum
    Uğur; ben daha erken yazdım ama o kadar uzun yazmışım ki, sen arada cevap bile vermişsin.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah abi,ne güzel detaylıca bilgilendiriyorsun,gıpta ile okuyorum yorumlarını
    Estağfurullah, her şeyi buradan öğrendik. Bize çok yardım edildi ve ediliyor da.
    Nasıl bilmediğimiz konularda hiçbir karşılık beklemeden bize yardım ediliyorsa, bildiğimiz bir konu olunca da yardım etmek gerekir.
    Yardım isteyen kişinin yerine kendimi koyup o şekilde cevap vermeye çalışıyorum. Benim kafa pek çalışmıyor. Detaylıca anlatılmadı mı tam anlamıyorum. O yüzden detaylı anlatmaya çalışıyorum.
    Az da olsa yardımım dokunuyorsa ne mutlu bana. 👍

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:30 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:36 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:42 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:46 ----------

Teşekkürler @rs_guven sayende öğrendim ve yüklemeyi yaptim...
    rs_guven ve cx571 bunu beğendiler.

iyi günler arkadaşlar 2013 ybr kullanıcısıyım zincir dişli takım olarak değiştirmek istiyorum önerebileceğiniz bir marka yada model varmı istiyorum ki yanlış bir yerden çin malı almıyayım. sağlam kaliteli olsun isterim...

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ben 6000 km civarında iken motorum , İstanbul-Antalya , Antalya-İstanbul gidip geldim , en ufak sorun yaşamadım.Molaları az verdim yaklaşık 3 saatte bir biraz daha sık daha iyi olur.Birde dönüş yolunda tırnaklarım acıdı titreşimden birde o yolun üstüne İstanbul trafiği iyi olmuyor .
    Motordan yana sıkıntı olmuyor yani bir yerde bir arkadaş dötüne güveniyorsan git motor seni yolda bırakmaz demişti aynısını bende söyleyebilirim

Alıntı efeadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende 2006 ybr 125 var. hazıran ayında ıstanbuldan sınopa gıtmek ıstıyorum (600-700km yani) ama cok buyuk cekıncelerım var. motoru cok bogmaktan benı yolda bırakmasından ayrıca sollama yaparken sıkıntı cekecegımı dusunuyorum. max yaptıgı hız 100 110 arası o da 8bin de oluyor devir ve motorun boguldugunu hıssedıyorum. ayrıca yaz zamanı olacagı ıcın de hava sıcaklıgı malum baya artmıs olacak.
    sız sımdı 700km yol yaptıgınızı soyluyorsunuz bıraz bılgı versenız olur mu ?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    esd sahipleri bir depoyla kaç km gidiyorsunuz ? dün 100 km yol yaptım sürekli rampa çıktım. Eski sahibinden motoru aldığımda çeyrek depo benzin vardı üzerine 20 liralık benzin aldım oda 4,5 litre felan yapar toplamda 268 km yaptım göstergede çeyrek deponun yarısı kadar hatta biraz daha fazla benzin gösteriyor. motoru salladığımda içinde baya benzin var gibi ses geliyor hala yedek depoya geçmedim. bu kadar mı az yakıyor bu yahu ? benim gösterge bozuk ya da ? yarın maaş alacağım. yağmur yağmazsa depoyu fulleyip kontrol edeceğim ama şimdiden merak ettim ne kadar yaktığını

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6000 km civarında iken motorum , İstanbul-Antalya , Antalya-İstanbul gidip geldim , en ufak sorun yaşamadım.Molaları az verdim yaklaşık 3 saatte bir biraz daha sık daha iyi olur.Birde dönüş yolunda tırnaklarım acıdı titreşimden birde o yolun üstüne İstanbul trafiği iyi olmuyor .
    Motordan yana sıkıntı olmuyor yani bir yerde bir arkadaş dötüne güveniyorsan git motor seni yolda bırakmaz demişti aynısını bende söyleyebilirim
    haha oda guzelmıs aga dotune guvenıyorsan gıt sevdım bu lafı

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd

arkadaşlar bugün far ayarı yaptım. yapılan yerinde resmini çektim belki göremeyen olur yanlış yeri sökmesin diye şahsen ben başka yeri söktüm önce kafa grenajının altında grenajın başlangıç yerinde tırtıklı hortumun yan tarafında. 10 numara lokma ile gevşetip ayar verdikten sonra sıkarsınız tekrardan
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd 2012
    Merhaba arkadaşlar bugün motorumun sigortası doldu internete girdim sigortam nettten ve genaralali den teklif istedim 350 den aşşa sigorta poliçesi bulamadım geçen seneki sigortayı 250 den yaptırmıştım. Hasarsızlık indirimiyle bu sene biraz daha iner diye düşünürken fiyat yüksek çıktı benim öğrenmek istediğim yakın zamanda istanbulda ybr sine uygun sigorta yaptıran oldumu bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim saygılar iyi günler .

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı ttimes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün motorumun sigortası doldu internete girdim sigortam nettten ve genaralali den teklif istedim 350 den aşşa sigorta poliçesi bulamadım geçen seneki sigortayı 250 den yaptırmıştım. Hasarsızlık indirimiyle bu sene biraz daha iner diye düşünürken fiyat yüksek çıktı benim öğrenmek istediğim yakın zamanda istanbulda ybr sine uygun sigorta yaptıran oldumu bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim saygılar iyi günler .
    hocam ybr degılde arabaya sıgorta yaptırdım 1hafta once 199 demıslerdı yaptıracagım gun 240 a cıktı sebebını sordugum zaman ıse sıgorta fıyatlarının devamlı degıstıgı bunun sebebının ıse doların yukselmesı oldugunu soyledı ama senın o kadar cıkması normal degılmıs tabı.sıgorta acentasına git bır kac tane onlardan da fıyat al onlar sana en uygununu bulur zaten
    ttimes bunu beğendi.

Alıntı mad men adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar 2013 ybr kullanıcısıyım zincir dişli takım olarak değiştirmek istiyorum önerebileceğiniz bir marka yada model varmı istiyorum ki yanlış bir yerden çin malı almıyayım. sağlam kaliteli olsun isterim...
    yokmu cevap yazan

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    yokmu cevap yazan
    En kalitelisi, orijinal olanı. Çok fena bir fiyatı var. Yaklaşık 350 lira diye hatırlıyorum. O kadar bütçen varsa onu tavsiye ederim.
    50 liraya o-ringli zincir dişli setleri var. Onlardan da alabilirsin. O kadar da para veremem dersen de, 25 liraya bile zincir dişli seti var. Onlar bile işini görür.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kalitelisi, orijinal olanı. Çok fena bir fiyatı var. Yaklaşık 350 lira diye hatırlıyorum. O kadar bütçen varsa onu tavsiye ederim.
    50 liraya o-ringli zincir dişli setleri var. Onlardan da alabilirsin. O kadar da para veremem dersen de, 25 liraya bile zincir dişli seti var. Onlar bile işini görür.
    teşekkürler hocam en fazla 100 150 ayırdım sitelerden bakıyordum ama bir türlü güvenip alamadım

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    teşekkürler hocam en fazla 100 150 ayırdım sitelerden bakıyordum ama bir türlü güvenip alamadım
    Zincire bakan biri isen; yani düzenli olarak yağlıyorsan, temizliyorsan, o-ringli 50 liralık olanlardan herhangi bir marka alman daha mantıklı olacaktır.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam seleden rahatsız olmanız oldu mu ? YBR alırken apache ile arasında çok kaldım sonra uzun yol yapacağım için ybr seçtim. Bir defasında da arkadaşım sürücüyken kendi motorumda ben artcıydım ve ikimizde totoları epey havalandırmak zorunda kaldık yani sadece bende mi bu sıkıntı merak ettim :D
    Valla uzun yolda rahatsız eder zannettim ama hiç hissetmedim bile, sadece oturmaktan belim ağrıdı
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arkadaşlar ybr me topcase almak istiyorum göze kötü görünmeyecek şekilde en büyük kaç litre takılabilir? ben 32-33 litrelik düşünüyorum ama daha büyüğü kötü durmazsa büyükte alabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

bugün debriyaj telini yağladım eski sattığım cg nin debriyaj telide evde duruyordu karşılaştırdığımda onunkinden neredeyse iki katı daha kalındı en son manete girecek kısmını ve açıkta kalan suya maruz kalan kısmınıda kauçuklu gresle bir güzel yağladım debriyaj ayarınıda yaptım mis gibi oldu. zincirini de gerdireyim diye kontrol ettim hiç uzamamış ilk aldığımda nasılsa hala aynı bi yerinde sorun olsunda kontrol edeyim tamir edeyim vs diye bakıyorum yok ya daş gibi daş benim esmer şekerim o

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Maşallah diyelim.
    Bu çantada şekil konusuna niye bu kadar takılıyorsunuz ki? Çanta büyük olunca çok mu çirkin duruyor? Bence çanta motosikleti daha yakışıklı yapıyor.
    İşinizi görecek hacim neyse onu takın. Mesela ben 40 litreden küçük çantayı asla takmam. Bütün eşyalarımı almadıktan sonra nedeyim çantayı?

Motosikleti
    ybr 125
    ıyı aksamlar arkadaslar.. dun anlamadıgım bır sekılde aksam yolda gıderken farım söndü kısa dayken sonra uzuna aldım devam ettım yola bugun gostermedım bı yere care de bulamadım aksam tekrar yola cıktım uzunlarla bu sefer 5 dk sonra uzunlar da söndü kendı kendıne sadece park lambası yanıyor su anda. far gırısıne de baktım bı sıkıntı yok. ampul patladı desem o da degıl sanırım cunku farı alalı daha 2 hafta oldu :/ bole bısey basına gelen bırısı varmı sebebı nedır acaba :S ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler