Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Eskiden kullandigim ybr de titresim yoktu. 2004 modeldi. 2013 esd de ise acayip titresim var :-/ ayakliklarda ozellikle cin mali ile ayni derecede

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden kullandigim ybr de titresim yoktu. 2004 modeldi. 2013 esd de ise acayip titresim var :-/ ayakliklarda ozellikle cin mali ile ayni derecede
    siz apache kullanmadınız heralde. ybrde titreşim var ama hiç hissedilmiyor çok çok az yani illaki her mototda olan titreşim var ama hissetmeniz mümkün değil nasıl titriyo diyosunuz anlamıyorum. Bide tvs apache kullanın bakalım ona ne diyceksiniz acaba

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz apache kullanmadýnýz heralde. ybrde titreþim var ama hiç hissedilmiyor çok çok az yani illaki her mototda olan titreþim var ama hissetmeniz mümkün deðil nasýl titriyo diyosunuz anlamýyorum. Bide tvs apache kullanýn bakalým ona ne diyceksiniz acaba
    Tvs kullanmadim ama safkan cinli cg kullandim titresimden aynalar felan gozukmezdi anahtar kontak bolgesifelan sallanirdi ama beni rahatsiz rtmezdi ybr esd ise sayaklarda ve selede titresim var rahatsiz ediyor ince bir titresim var

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet contadan, senelerdir benim motorun da tam aynı yerinden yağ sızdırıyor hiç oynatmıyorum ustalara, dursun öyle bi sorunu olmaz, güvenebileceğim usta yok en basit bişey için söktükleri motorun başka biyerini bozuyolar.
    Çok şükür güvenebileceğim bi usta varda,2. el'e tövbe ettirecekler insana...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs kullanmadim ama safkan cinli cg kullandim titresimden aynalar felan gozukmezdi anahtar kontak bolgesifelan sallanirdi ama beni rahatsiz rtmezdi ybr esd ise sayaklarda ve selede titresim var rahatsiz ediyor ince bir titresim var
    Aynadaki yansımayı göremeyecek ve kontaktaki anahtarlık dans edecek kadar çok olan titreşim rahatsız etmiyordu da, Ybr'nin ufak gıdıklaması mı rahatsız etti? 😊
    Evet Ybr'de de hafif bir titreşim var. Bunu kimse inkar etmiyor. Ancak bu titreşim ne aynadaki yansımayı bozacak kadar, ne el, ayak veya popo uyuşturacak kadar, ne de yolda parçasını dökecek kadar değil.
    Ben 4 adet Çin malı motosiklet sahibi oldum. Daha fazla titremesin diye sürekli çok düşük devirde kullanırdım.
    Ybr güçsüz diyebilirsin, çirkin diyebilirsin, son hızı düşük diyebilirsin (bence bunların hiç biri değil 😊) ama titreşiminden rahatsız oldum dersen, bence haksızlık etmiş olursun.
    Asıl konfor farkı uzun süreli sürüşlerde olur. Yarım saatten fazla titreşimli herhangi bir motosiklet sür. Sonra Ybr'yle aynı sürede bir mesafe yap. Titreşim denen şeyin ne olduğunu anlayacaksın.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    9 saatte 700 km yol yaptım, en ufak bir şikayetim olmadı. Uzun yolda belki elim ayağım uyuşur dedim ama hiç etkilemedi.
    Mr.Yldrmdmr ve ercan9145 bunu beğendiler.

cakirgozlu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr
    2007 nisan ayinda sifir almisdim ybr halen kullanmaktayim 600 bin km üstünde motorum halen daha tass gibi masallahhh titresim mi one ben öyle bir sey hissetmediimm:-):-)
    Mr.Yldrmdmr bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    ilk kez ybr kullaniyorum titreşim hissetmedim desem yalan olmaz...mobilden foto nasil yükleyebilirim yardim!!!

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Yeni Kasa CBR 250 R aldım Hevesımı alana kadar Ybrden azcık uzaklastım :( Sağlam bi bakım yapıyım Pasta cila temızlık. Resım atıcam inş.

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 saatte 700 km yol yaptım, en ufak bir şikayetim olmadı. Uzun yolda belki elim ayağım uyuşur dedim ama hiç etkilemedi.
    Hocam seleden rahatsız olmanız oldu mu ? YBR alırken apache ile arasında çok kaldım sonra uzun yol yapacağım için ybr seçtim. Bir defasında da arkadaşım sürücüyken kendi motorumda ben artcıydım ve ikimizde totoları epey havalandırmak zorunda kaldık yani sadece bende mi bu sıkıntı merak ettim :D

Alıntı cakirgozlu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 nisan ayinda sifir almisdim ybr halen kullanmaktayim 600 bin km üstünde motorum halen daha tass gibi masallahhh titresim mi one ben öyle bir sey hissetmediimm:-):-)
    Üstad 60.000 km olmasın o okurken gözlerim ayrıldı da

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam seleden rahatsız olmanız oldu mu ? YBR alırken apache ile arasında çok kaldım sonra uzun yol yapacağım için ybr seçtim. Bir defasında da arkadaşım sürücüyken kendi motorumda ben artcıydım ve ikimizde totoları epey havalandırmak zorunda kaldık yani sadece bende mi bu sıkıntı merak ettim :D

Üstad 60.000 km olmasın o okurken gözlerim ayrıldı da
    Uzun yolda tek sıkıntı 80-90 km hiç inmeden durmadan gidince ağrıyor. 10 dk lık mola işinizi görür. Kalıcı rahatsızlık vermiyor selesi yalova istanbul yaptım motordan indikten yarım saat sonra ağrı sızı hiç bişey kalmıyor.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı özgür 16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk kez ybr kullaniyorum titreşim hissetmedim desem yalan olmaz...mobilden foto nasil yükleyebilirim yardim!!!
    Bilgisayardan yapar gibi yükleyebilirsin. Yükleme sitelerinden herhangi birine fotoğrafı yükle, sonra forum yazan kısmı kopyalayıp buraya yapıştır. Ben bu şekilde resim atıyorum.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    benim bu motordan beklentim biraz daha yüksekti ondan titreşim bu kadar dikkatimi çekti.2004 modelinde bu kadar titreşim yoktu. belkide titreşim üzerine yoğunlaştığım için rahatsız etti. ama titreşim var 5500 devir gibi başlıyor zaten o başlangıç anında kafa grenajından mı yoksa deponun yanındaki grenajdan mı geldiğini çözemediğim bir zırıltı sesi var. ama Allah ın izniyle zamanla herşeyi çözerim altlarına lastik takviyesi yaparım vidaların. bu arada iki günde 160 km yol yaptım baya dolanıyorum motorun dengesi harika. amortisörlerin darbe emilimi güzel. ne sert ne yumuşak güzel bir amortisör ayarı var. çekişi beklentimin üzerinde 125 cc ye göre çok iyi. iki kişi binildiğinde yaklaşık 170 kg ile yinede çekişinden fazla bir şey kaybetmiyor dengesi bozulmuyor. yakıtı resmen kokluyor 20 liralık benzin aldım tahmini bir 20 km daha yol gider yani 180 km civarı yapar. bazen sıkıştırdım bazen 6 bin civarı sakin gittim karma tüketim değeri bu. sakin gidilse 20 liraya 200km civarı yapabilir. üzerinde orjinal cst lastikler var ben bu kadar kötü lastik görmedim zorlamama rağmen ya arkası ya önü sürekli kaydı. bu arada far ayarı yapılıyor mu esdlere? kısalar uzun gibi uzunlar dağları tepeleri aydınlatıyor. şimdilik gözlemlerim bunlar

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Farın hemen altında ayar vidası var. Onu gevşetip ileri-geri hareket ettirerek ayar verebilirsin.
    boora bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    @rs_guven ilk kez foto yükleyecem motosiklet.nete daha önce bilgisayardanda yükleme yapmadim mobil internet kullanıyorum telde ki fotolari nasil yükleyecem buraya motorumu sizlere paylasmak istiyorum..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    hizliresim.com a gir. Resmi seç, sonra yükle yazan yere bas. Resim yüklenirken biraz bekle. Sonra üst üste açılacak olan satırlardan forum satırındaki yazıyı kopyalayıp buraya yapıştır. Direkt olarak resim yüklenecektir. Dene, takılırsan tekrar yaz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Maşallah, güle güle kullan Bora. Allah kaza bela vermesin.
    boora bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah, güle güle kullan Bora. Allah kaza bela vermesin.
    teşekkürler amin inşallah Allah herkesin gönlündeki motoru almasını nasip etsin. benim ilk motor sürmeyi öğrendiğim motordur ybr. ybr esd de hep almayı istediğim motordu Allah nasip etti. aksilik olmazsa bir ömür benimle artık

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende 2006 ybr 125 var. hazıran ayında ıstanbuldan sınopa gıtmek ıstıyorum (600-700km yani) ama cok buyuk cekıncelerım var. motoru cok bogmaktan benı yolda bırakmasından ayrıca sollama yaparken sıkıntı cekecegımı dusunuyorum. max yaptıgı hız 100 110 arası o da 8bin de oluyor devir ve motorun boguldugunu hıssedıyorum. ayrıca yaz zamanı olacagı ıcın de hava sıcaklıgı malum baya artmıs olacak.
    sız sımdı 700km yol yaptıgınızı soyluyorsunuz bıraz bılgı versenız olur mu ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler