Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    ŞANZIMAN SORUNU?
    Arkadaşlar merhaba, bazen 4. ve 5. vitesin arasında bi boşluk denkgeliyo. Genelde 4ten 5e takınca oluyo, 5e girdi diye bırakıyorum debriyajı motor bağırıyo, boşa girmiş. Sizde de oluyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ŞANZIMAN SORUNU?
    Arkadaşlar merhaba, bazen 4. ve 5. vitesin arasında bi boşluk denkgeliyo. Genelde 4ten 5e takınca oluyo, 5e girdi diye bırakıyorum debriyajı motor bağırıyo, boşa girmiş. Sizde de oluyor mu?
    vitesi tam yukarı çekmiyor olabilirsin hiç rastlamadım.hava ayarı önemli bir husus bence kurcalamayın motor soğukken stop ediyor olabilir normaldir .bence hava ayarı servıce manual de değerleri belirtilmiş eksoz emisyonlarına göre yapsak en doğrusu fakat her cihaz olurmu bilemiyorum.yakınlarda cihaz bulsam bence bakacam bir ayarına .ayrıca yukarıda hava filitresinde benzin ve yağdan bahsedilmiş bunun birkaç sebebi olabilir,kullandığınız yağın markası kalınlığı bu durumu değiştirir.benzin kokusu illaki olacaktır, fakat aşırı bir birikme var ise subap ayarı çok sıkı veya karbüratör şamandıra sisteminde sıkıntı olabilir.
    alıntı yapamadım,yukarıdaki arkadaşlara duyrulur.

fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    ŞANZIMAN SORUNU?
    benim de bazen ikideyken kendi kendine birden boşa düşüyor,hiç takmıyorum

Bir de geçen gün giderken motor sendeleyip stop etti,Allah Allah dedim bir baktım benzin bitmiş ne zaman doldurduğumu unutturuyor meret, sanki yakmadan gidiyor,yedeği açtım devaaaaaam

MT 17 ÇANAKKALE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ŞANZIMAN SORUNU?
    Üstad ben o sıkıntıyı 1 N 2 arası yaşıyorum zaman zaman,vitesi tam geçirmemiş oluyorum.

Eğer yağ değişimi gelmişse değiştirip oyle deneyebilir misiniz. Büyük ihtimalle tam geçmiyordur.

Onun dışında eğer çok sert kullanıldıysa vites dişlililerinde aşınma da olabilir ama o zor bi ihtimal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Alıntı F10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevap için. debriyajı sıkınca da bırakınca da aynı hızlarda dönüyor teker. Ama aynı şekilde TVS Apache de debriyajı sıkınca tekerin dönmesi durma noktasına geliyordu. Aradaki fark nedir onu anlamadım.

Siperlik hakkındaki kırılma mevzusu linkteki videonun yorumlarında geçiyor
    https://www.youtube.com/watch?v=bEQBPUAgfp8
    Tvs ile ilgili durum hakkında birşey diyemiyorum

Yani aslında tur camlarının gidondan çubukla desteklenmesi lazım,o zaman en sağlıklı şekilde oluyor.

Ama o şekilde olmazsada bağlantıyı sağlam yapmak lazım,araya conta vs atılabilir.

Ama gerçekten kırılması çok zor geliyor bana,demek ki o arkadaşın camındaki pleksi kalınlığı daha azmış.
    F10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    [QUOTE=Uğur Ak;3543923]Üstad ben o sıkıntıyı 1 N 2 arası yaşıyorum zaman zaman,vitesi tam geçirmemiş oluyorum.

Eğer yağ değişimi gelmişse değiştirip oyle deneyebilir misiniz. Büyük ihtimalle tam geçmiyordur.

Onun dışında eğer çok sert kullanıldıysa vites dişlililerinde aşınma da olabilir ama o zor bi ihtimal.[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 -----
    Evet vitese tam geçmediğinden oluyor, Fakat başka viteslerde istesenizde bunu yapamıyosunuz. Mesela 3le 4 arasında yok. sanırım şanzımanda bi üretim hatası bu.

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    Alıntı ilker86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun üstündeydim biraz bayır asağıydı stop ettim viteste motor yavas atıyo kendini ileri doğru diş atlarmıs gibi bosa geciyo atlıyo neden olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Balatalar bitik olduğu zaman yapabilirmi yoksa normal bi durummu
    arkadasım senin motorda büyük ihtimalle ya sipaplarda yada pistonda sıkıntı var komprasör yapmıyor görmeden bir sey denemez ama sen bi ustaya göster en kısa zamanda gecmiş olsun...
    maxim4 bunu beğendi.

motosikletimi alalı 1,5 ay oluyor. Alırken depoyu fullemiştik. Şuan 140 km de benzin göstergesi yarıya yakın gösteriyor. Çok yakıyor gibi geldi bana.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Yarıya yakınsa 200 km.de yarı olsa, bi depo 400 km yapacak demektir. devirli kullanıyosan normaldir.

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım senin motorda büyük ihtimalle ya sipaplarda yada pistonda sıkıntı var komprasör yapmıyor görmeden bir sey denemez ama sen bi ustaya göster en kısa zamanda gecmiş olsun...
    Peki debriyaj balatasından yapma ihtimali varmı bide sibop veya pistondan olsa yağ yakması gerekmiyomu

http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc...turestechspecs
    Gerçekten enjeksiyonlu mu artık ybr'ler ?
    maxim4 bunu beğendi.

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    E nihayet.Yıllardır bir tek TR de yoktu zaten.
    Sanırım enjeksiyonlu geliyor artık, site güncellendiğine göre...

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sitede enjeksiyonlu olduğu yazıyor fakat şöyle bi durum var;
    model olarak 2014'ü enjeksiyonlu olarak göstermiş, enjeksiyonlu olanlar 2015 modeller olacak diye düşünüyorum çünkü 2014 modelini kullandığım ybr karbüratörlü.
    Satıp 2015inden mi alsam diye düşünmeye başladım bile.
    Bu motora bide enjeksiyon ekleneince harika olmuştur.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Fotoğraflar hala eski karbüratörlü fotoğraflar, zannetmiyorum getireceklerini.

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede enjeksiyonlu olduğu yazıyor fakat şöyle bi durum var;
    model olarak 2014'ü enjeksiyonlu olarak göstermiş, enjeksiyonlu olanlar 2015 modeller olacak diye düşünüyorum çünkü 2014 modelini kullandığım ybr karbüratörlü.
    Satıp 2015inden mi alsam diye düşünmeye başladım bile.
    Bu motora bide enjeksiyon ekleneince harika olmuştur.
    çok az bir fark olucaktır emin ol

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxim4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok az bir fark olucaktır emin ol
    125cc bir makineye enjeksiyon gelince o motor başka bi boyuta geçecek demedim zaten, olacak farkın az olacağının da farkındayım, karbüratörle 7.3kw olan motor enjeksiyonla 7.5kw olacak.
    Esas önemli olanlar enjeksiyon sisteminin karbüratöre göre daha verimli oluşu, soğuk havalardaki ilk çalıştırmalar da daha iyi olur.
    Zaten çok az yakan motor daha da ekonomik olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar hala eski karbüratörlü fotoğraflar, zannetmiyorum getireceklerini.
    http://i.hizliresim.com/oAjlp9.jpg
    enjeksiyonlu olduğu kendi sitesinde yazıyor,

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    125cc bir makineye enjeksiyon gelince o motor başka bi boyuta geçecek demedim zaten, olacak farkın az olacağının da farkındayım, karbüratörle 7.3kw olan motor enjeksiyonla 7.5kw olacak.
    Esas önemli olanlar enjeksiyon sisteminin karbüratöre göre daha verimli oluşu, soğuk havalardaki ilk çalıştırmalar da daha iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

http://hizliresim.com/oAjlp9
    125cc bir makineye enjeksiyon gelince o motor başka bi boyuta geçecek dedin demedim zaten ustam sakin ol yav, şahsi fikrimi soyledim.dediğin gibi ufak tefek artılar var onlar da iyi olucak alanlar için...

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

Alıntı Sepetçioğlu;Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar hala eski karbüratörlü [SIZE=3
    adlı üyeden alıntı
    fotoğraflar[/SIZE], zannetmiyorum getireceklerini.

http://i.hizliresim.com/oAjlp9.jpg
    enjeksiyonlu olduğu kendi sitesinde yazıyor,
    Fotoğraflar karbüratörlü!

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Yunan da enjeksiyon lu modeli 6000 küsür tl Ye satıyor lar, yamaha Greece sitesine bakabilirsiniz, bizden baya pahali yani

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar motorumun aküsü zayıflıyor kendi kendine 10 gün çalıştırmadığım motor çalışmıyor zaten normaldede zor çaışıyor marştan ısınması çok uzun sürüyo normal mi sizce bide 15 dişli taksak nasıl olur ? fazla zorlamamış olurum

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumun aküsü zayıflıyor kendi kendine 10 gün çalıştırmadığım motor çalışmıyor zaten normaldede zor çaışıyor marştan ısınması çok uzun sürüyo normal mi sizce bide 15 dişli taksak nasıl olur ? fazla zorlamamış olurum
    1. Akün zayıfa yattığı zaman biter ona bir çözüm yok, ya aküyü devamlı sarjda tutacaksın veya 2 3 günde bir çalıştıracaksın.
    2. Marştan ısınması uzun sürüyor ne demek anlamadım İster marşla ister tekmeyle çalıştır ısınma süresi değişmez.
    3. 15 dişli ben kullanıyorum memnunum, tek kişi kullanıyorsan tavsiye ederim. Zorlanma diye bir şey olmaz, atıyorum5. viteste bayılırsa alırsın 4 e devam edersin o kadar.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler