Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    İşin açıkçası uzun seyahatlere çıkmayı planlıyorum, bu nedenle z250sl pek rahat olmaz ve çanta filan takmak sıkıntı, daha taşa giremezsin vb. nedenlerle ybr daha mantıklı geliyor, ybr benzeri 250 lik olsa on numara olacakta malesef yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin açıkçası uzun seyahatlere çıkmayı planlıyorum, bu nedenle z250sl pek rahat olmaz ve çanta filan takmak sıkıntı, daha taşa giremezsin vb. nedenlerle ybr daha mantıklı geliyor, ybr benzeri 250 lik olsa on numara olacakta malesef yok.
    inazumalar güzel 250likler arasında daha yol tarzı bir model olarak aslında,çok hoşuma gidiyor bir değerlendirebilirsin.ybrye gelince,sen ne kadar dayanabilirsen o da dayanıyor,hiç sıkıntı çıkarmıyor maşallah.yakıt falan da süper.dağ taş yol ayırmıyor mubarek daha çok yollar yapacağız ybr ile 3 yazda 33000 gördük durmak yok

MT 17 ÇANAKKALE

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    İnazuma bana göre değil tipi hiç hoşuma gitmiyor, konfor kalite var ama tipten kaybediyor, Sym wolf 250 mantıklı geliyor ama ondada sıkıntı yaşayan arkadaşlar var.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü zayıflamıştır. İmkanınız varsa şöyle bi 25-30 km yol yapın,ara ara yüksek devirlere çıkın akü kendini şarj etsin.

Ya da aküyü söküp şarj etme imkanın varsa o şekilde bir yol izleyebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Egzoz koruma gevşemiş olabilir.

Şu parça;

http://image5.sahibinden.com/photos/...9797105rl4.jpg
    Evet o parçadan geliyormuş ses,bir soru ile daha buradayım,internette ybr videolarına bakıyorum devir saati baya hareketli gazı açınca,benim devir saatim ise gazı açtığım zaman anlık olarak zıplamıyor,yani motor aslında 6-7 bin devir çeviriyor ama devir saati 4-5 bin devir gösteriyor,ilginç bir durum Çözemediğim. Hava filtresi buji baskı balata yeni değişti,he unutmadan gösterge de yeni değişti...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o parçadan geliyormuş ses,bir soru ile daha buradayım,internette ybr videolarına bakıyorum devir saati baya hareketli gazı açınca,benim devir saatim ise gazı açtığım zaman anlık olarak zıplamıyor,yani motor aslında 6-7 bin devir çeviriyor ama devir saati 4-5 bin devir gösteriyor,ilginç bir durum Çözemediğim. Hava filtresi buji baskı balata yeni değişti,he unutmadan gösterge de yeni değişti...
    Esd kasa ile eski kasanın gaz tepkimesi farklıdır. Ya da gösterge değişirken montajda sorun olmuş olabilir. Görmeden net birşey diyemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı ilker86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide su var motor rölantideyken gaz verince boğuluyomus gibi oluyo gaz verip bıraktığım zaman egzozdan hafiften patlama sesi geliyor motor 2005 model orjinal 11800 km de
    Motor soğukken yapabilir. Biraz gezdikten sonra devam ediyorsa bakmak lazım. Buji,karbüratör vs.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Videosunu çekip atayım mı bugünlerde ?

Motosikleti
    ybr 125
    Dün bujiye baktım buji az bişey kurum bağlamıs hava filtreside temiz

Motosikleti
    Dün bujiye baktım buji az bişey kurum bağlamıs hava filtreside temiz
    bujiyi temizleyince düzeldi mi?son durum nedir

MT 17 ÇANAKKALE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videosunu çekip atayım mı bugünlerde ?
    Atabilirseniz belki bir yorum yapabiliriz.
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esd kasa ile eski kasanın gaz tepkimesi farklıdır. Ya da gösterge değişirken montajda sorun olmuş olabilir. Görmeden net birşey diyemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Motor soğukken yapabilir. Biraz gezdikten sonra devam ediyorsa bakmak lazım. Buji,karbüratör vs.
    bugün 30 km gezdim motorla motor rölantideyken gaza abanınca boğuluyo ve stop ediyo ani gaz verince motor sıcak olsa bile acaba 2005 modeller böylemi buji de sipariş verdim ngk buji

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba, Gidon topuzu takmayı düşünüyorum önerisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    ne yazıkkı öyle bende 2006 var aynı sorun bendede var ama ben sorun olarak görmüyorum.kafana takma
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlar ybr 125 esdlerin hava ayar vidasının tam yerini müümkünse fotoğrafla söyleyebilir misiniz?

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yazıkkı öyle bende 2006 var aynı sorun bendede var ama ben sorun olarak görmüyorum.kafana takma
    bide bi sorunum daha var motor kalkıslarda debriyajı bıraktığımda tak diye ses cıkarıyor bide stop ettiğimde motor vitesteyken motoru biraz ileri ittirdiğimde rahat bi şekilde bosa gecmiş gibi olup ilerliyo normalde ittirdiğimde frenleme yapması gerekmiyomu
    zozturk bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    bugün 30 km gezdim motorla motor rölantideyken gaza abanınca boğuluyo ve stop ediyo ani gaz verince motor sıcak olsa bile acaba 2005 modeller böylemi buji de sipariş verdim ngk buji
    Hava ayarı yaptırman gerek kardeşim. Hava ayarı düzgün motor sıcakken ani gazda stop etmez.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    ybr 125
    Bugün buji yi ve yağını değiştirdim ama değişen bişey olmadı egzoz yine patlıyor karbüratörcüye gittim motorun egzozuna hortum filan taktı değerler iyimiş egzoz dan patlamada yapabilirmiş filan dedi

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    İyi akşamlar arkadaşlar 2012 ybr esdm var 10000 km yaptım lastikler ilk lastikleri size sorum sadece arka lastiği sporty takdırsam ne olur sizce

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar 2012 ybr esdm var 10000 km yaptım lastikler ilk lastikleri size sorum sadece arka lastiği sporty takdırsam ne olur sizce
    Bence ikisinide michelin le değiştir hem görüntü olarak hos duruyo hemde yol tutusu güzel

gargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr125 2007,kuba hasat scooter 100cc
    ilker86 ; Bence silindir ile alakalı bir durum, subap ayarlarına filan baktır..eski model hor kullanılmış motorlarda, bu tür vakalar sık gözükür

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı fehmizcan107 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr 125 esdlerin hava ayar vidasının tam yerini müümkünse fotoğrafla söyleyebilir misiniz?
    Motorun sol tarafından bakınca karbüratörün üzerinde sarı bir vida, biraz içerde durur, yalnız ayarını değiştireceksen kaç tur çevirdiğini saymanı tavsiye ederim.
    fehmizcan107 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 26 kullanıcı var. (0 üye ve 26 misafir)

Bu Konudaki Etiketler