Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    tekrar selam.

ybr topici bu aralar amma da sessiz!

neyse birşey soracam, ya bu şaşkınbakkal mc donald's ybr'cilerin sürekli buluşma noktası falan mı? çünkü ne zaman şaşkınbakkal mc donald's'ın önünden geçsem, orada park etmiş en az bir tane ybr125 görüyüroum..

ha bi de kantarcı'da bir tane var. bişiy bankasının önüne park ediyor. mavi, temiz, gıcır bir ybr. topcasei falan yok. kadıköy istikametinde giderken, sol kolda. sanırım divan ışıklardan az önce. ya neyse, kafam karıştı şimdi, tam tarif edemeyeceğim motoru gördüğüm yeri. bu akşam falan bi dikkat ederim etrafında ne olduğuna, sora tekrar yazarım buraya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ben yan çanta takanı gordum gecen gun ankara tunalı'da. hem de cruiser cantasiydi ve topcase de vardi ek olakar ama hiç de garip durmamisti.

bir soru sormak istiyorum, bu kur ve faiz artislari sonrasi benim sıfır bir cbr 125 alma hayallerim suya dustu. ikinci el cbr 125 ile sıfır ybr 125 arasında kaldım. sizce ikinci el honda cbr 125 verilen 500 YTL farkı hakeder mi?
    Tipi yanında disk arka frenleri ve su soğutmalı olması, maks hızının da ybr den 20km/ks kadar fazla olması artıları. ikinci el olması, parçalarının daha pahalı olması ise dezavantajları. bunlar disinda ekleyebilecekleriniz var mi?

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS

ön kısa far problemi

merhaba,Bu forum çok güzel gidiyor açanları kutluyorum.Önceki yazılarda benimde başımda olan bir dert konu edildi.Ön ampül kısada yanıp sönüyor.Bu durum başka bir lamba takınca geçti fakat yeni lamba uyduruk olduğu için normal yanıyor ama aydınlatması yeterli değil .Aydınlatma için en uygun ampül ne çeşittir(Civalı dedi birisi).Nereden temin edebilirim.Marka model araştıralım en güzelini takalım.Foruma saygılarımla.

purgatory - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    arkadaşlar selam. çok sayfa var okumadım hepsini ama inşallah daha önceden yazılmamıştır. sorum şu ki: bu alet kaç kilo taşıyabiliyor?? mesela ben yüklesem aletin üzerine 100 kilo, bi 100 kilo da benim, 200 kilo ile yamulur mu, yamulmasa da gider mi gibi sorularım var.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı purgatory adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar selam. çok sayfa var okumadım hepsini ama inşallah daha önceden yazılmamıştır. sorum şu ki: bu alet kaç kilo taşıyabiliyor?? mesela ben yüklesem aletin üzerine 100 kilo, bi 100 kilo da benim, 200 kilo ile yamulur mu, yamulmasa da gider mi gibi sorularım var.
    max 212 kg taşıyabileceği yazıyor uyumluluk belgesinde

purgatory - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı
    max 212 kg taşıyabileceği yazıyor uyumluluk belgesinde
    alet zaten 105 kiloluk bir alet, yukle beraber agirligi mi 212 yoksa toplam tasiyacagi yuk mu? 212 kilo ise eger benim isimi fazlasiyla gorur bu

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    2 kişinin ağırlığı 200 kg geçmesin.200 kg dan sonra jant eyilir
    --------------
    ybr nin piston yuvası 4 mm genişlettik ve pistonuda 4 mm büyüğünden kullandık.şimdilik rodajda.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    sonix, senin yaptığını daha önce birisi denemişti, egzozu vs de boşaltmıştı daha birçok ayar daha çekmesine rağmen son hız 5km falan farketmişti, yazık olmuştu tüm emeklere...

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı purgatory adlı üyeden alıntı
    alet zaten 105 kiloluk bir alet, yukle beraber agirligi mi 212 yoksa toplam tasiyacagi yuk mu? 212 kilo ise eger benim isimi fazlasiyla gorur bu
    maximum taşıyabileceği yük 212 kg. motorun kendi ağırlığı hariç.

sonix izlenimlerini merakla bekliyoruz.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    rodaj bitmedi ama motor daha rahat gidiyor şimdi.kompasörü çok iyi.eski mz lerin gibi

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    arkadaşlar bugun motoru 1000 bakımına götürdüm bujiler bile değişmemiş motor 1200 kmde bende 45 ytl istediler sizce çok değilmi ??
    Ride your way

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Ya bu ilk bakım parası bana da çok koymuştu.. Sonuçta sadece yağ değişiyor , bir litre yağ da 10-15 ytl... 30 lira fazladan sırf garanti gitmein diye vermek çok rahatsız edici. Siz bundan sonraki bakımlarınızda öncelikle servisle olan ahbaplığınızı arttırın sonra da aklınıza takılan herşeye ve rutin işlemlere usta bakmasa bile bakımlarınızda baktırın. Usta ile ilerletilen samimiyet size düşük işçilik ücreti olarak geri dönecektir

xmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar size ufak bir sorum olacak motoru alalı 1 sene oldu ama 4-5 ay gibi kısa bir sürede egzos borusu paslandı.bu neden olabilir,yagmurlu havalarda pek motora binmedin,kışın kar yağarken üstü kapalıydı.Bu benim ilk motorum ve motordan pek anlamam.Bu sorunu nasıl giderebilirim
    bide egzos fiatlarından bilgisi olan varmı?

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Benimki de yer yer paslandı, ama benimkini ben yağmur çamur demeden kullandım ondan oldu sanırım....

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    beyler bu mmotorun on grenajı cok kotu onu cıkartabılme ımakanınız varmı ???? yanı kablo fılan gozukmez degılmı ???
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bugun motoru 1000 bakımına götürdüm bujiler bile değişmemiş motor 1200 kmde bende 45 ytl istediler sizce çok değilmi ??
    ilk bakımı servise götürmedim çünkü sadece yağ+buji+zincir yağlama yapıyorlar.bunlarda elimden geldiği için kendim yaptım:
    kullandığım malzemeler:

castrol 10-40 4T yağ :15 ytl
    Ngk buji:5 ytl

toplam 20 milyona yaptım geçti

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    servisle samimiyet kesinlikle ücret avantajı sağlıyor.Yağ olayına gelince ilk bakımda castrolle karşılaştırdım ve delphi (10 ytl)olmasına rağmen içindeki katkıları daha fazla 5 ytl fiyat avantajı da cabası.Gayette memnunum.(servisten tavsiye üzerine)...Buji değişiminin yapılmasının şimdilik gerekli olmadığını söylediler.Sahi ne zaman yani kaç km de değişecek buji?
    Egzos paslanması olayına gelince;şimdilik öyle bi sorunum yok ama motor sıcakken sentetik örtüyle hemen üzerini örtmeyin.Benim böyle bi hatam oldu.Sıcak egzosa avuç içi kadar bi yeri temas etmiş.Şimdi pas lekesi gibi duruyo orası.Sizinkide öyle bi sorun olmasın...Kalın sağlıcakla.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    motor 8 aylık ona gözüm gibi bakıyorum...ilk bakımda buji değişmedi temizlendi yag değişti (malum hayatımın daha dogrusu mutorculuk hayatımın en büyük hatası ) sübap ayarı yapıldı zincir yağlandı bir güzel yıkandı sıcak su ile hava filitresi temizlendi lastik havaları kontrol edildi toplam 30 ytl alınmıstı..Açıkcasını sölemek gerekirse verdiğim paraya değmişti..Ondan sonraki servislere gitmemden pekte menmun kalmadım...
    Çünkü: motorun ayarları ile bilinçli veya bilinçsiz ayarlama yapıldı ve motor performansı düşmüştü...nerdeyse bu sebepten 2500 km dei motorumu satacaktım...Ben motor teknikeriyim birde ben el atayım dddim şu motora...bir buçuk günümü altı..şimdi ilk günkü gibi gaza dokunurken motor kendini one atıyor.adeta şahlanıyor..

Arkadaşlar demem o dur ki; Motor tamirinden anlıyorsanız kendiniz yapın ,yok anlamıyorum diyorsanız bulabileceğiniz en eski ve tamirci veay servise gidin..Bu servis sizin motor markanıza bakmayabilir ama sonuçta iyi yapılmış bir bakım ile saglam takıntılı olmayan bir kafaya sahip oluyorsunuz ben denedim şimdi gönül ve kafa rahatlığıyla motoruma biniyorum..kolay gesin..

Unutmadan motora ikinci bakımda 10/40 yag koymuştum ama aşırı ses,vites geçisleri sert subaplarda ses vardı servis 10/40 yerine castrol 20/50 koydu yukarıdaki sorunlar artık yok.. 10/40 motor ısınınca su gibi incecik oluyor.. biginize....
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS

izmirde 20-50 kullanmak

Merhabalar. İzmirin sıcakları bende hakpek arkadaşımız gibi 20-50 kullanma taraftarıyım hem şanzıman içinde kalınlık uygun hemde sıcak bölgeler için orjinal kitapçıkta önerilmiş.Kullananların yorumlarını bekliyorum.saygılar selamlar.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, 1.91 ve 80 kiloyum. Bu makine altımda oyuncak gibi dururmu sizce?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler